Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Derék csoport -a beszélgetés is enyhíti a fájdalmat
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már régen olvastam ilyen érdekes és hasznos topikot: köszönöm szépen Smile
A harmon különben ezekről a dolgokról klassz cikkeket lehet találni.

Idea MENNYIRE TERHELI SZERVEZETÜNKET A 10 LEGKEDVELTEBB SPORT?
http://www.wtnparent.com/galleries/June06/images/Leukemia-bm.jpg

Idea DEREKASAN A DERÁKFÁJÁSRÓL
http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=245&alrovat=246&cikkid=80

A csikunggal is lehet ezen segíteni: az erről szóló hirdetés elolvasásához picit forduljatok jobbra és rákattinthattok: szinte mindig fenn van.

Ezt pedig Dorotthynak küldöm, ha véletlenül 1 komoly ügyfél betévedne Laughing

amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 08:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1 konvencionálisabb verzió Wink

katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egy kis bemutató a Pilates tornáról:

http://www.agipilates.hu/PilatesDVD.html

http://www.agipilates.hu/PilatesDVD2.html

"Út nélkül nem járhatsz,
Igazság nélkül nem láthatsz,
Élet nélkül nem élhetsz..."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a linket Katicabog. Azon nyomban megnéztem és megtetszett a dolog. Felvettem az Ágival a kapcsolatot, buzdított, hogy kezdjem el a Pilates-t, mert kimondottan jót tenne a problémámnak. Most megrendeltem a DVD-t és várom, hogy elkezdhessem.

Voltam ma dokinál is beutalóért. Az a szörnyű az eü rendszerben, hogy mire az ember bejut a szakrendelésre, már kutya baja sincs. LEhet hogy azalatt 6x megpusztult a fájdalomtól, és a végkimerülésig sodródott az álmatlan éjszakák miatt, na de a szabályokat be kell tartani! Házidoki --> beutaló --> és jó esetben 1 héten belül szakrendelés --> minden alkalommal 2-3 óra várakozás (a fájdalomtól kigúvadó szemű emberek mindenhol), majd minden egyes kezelésnél 2-3 óra várakozás, szóval kb 3 hónap mire az ember a végére jut, de már a 2. héten magától meggyógyult, és megállapította a saját diagnózisát. Már gondoltam rá, hogy beviszem a dokinak a teljes gerinctérképemet lerajzolva, mert már kisajgattam magamból minden egyes porcikámat, szóval pontosabb vagyok mint az mRi. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Hú.... bocsi az agymenésemért, csak felhúztam magam .Smile

U.I.: kíváncsi vagyok mi lesz azzal, akinek azonnali beavatkozásra van szüksége Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Winterpsy írta:
U.I.: kíváncsi vagyok mi lesz azzal, akinek azonnali beavatkozásra van szüksége Mad

Mi lenne? Szépen elmegy a háziorvoshoz beutalóért arra a szakrendelésre, amelyiken megállapítják, hogy tényleg azonnali beavatkozásra van szüksége. Ekkor már csak arra a szakrendelésre kell elmennie, ahol sorszámot kap valamelyik kórházba. Lévén ez egy speciális szakrendelés, ezek még a sürgősségi mentőszállítást is megrendelik a sorszámon jelzett időpontra. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
mocsiran katalin
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tisztelettel kérdezem mi van akkor ha az illetö nem tud menni mert úgy megvan görbülve,hogy lépni sem bír ,már a saját példámra gondolva,annak idején behajoltam a gyerekágyba és úgy is maradtam.A mentősök előbb az űvöltö gyereket látták el mert nem fértek hozzám.csak miután beinyekcióztak tudtam megmozdulni,és hála az égnek az ajtó sem volt bezárva és betudtak jönni,miután a szomszéd kihívta őket.Gondolom ma már körülményes lessz eljutni az orvoshoz.Nekem akkor szerencsém volt,mert más is lakott a közelben és otthon is volt,de aki egyedül lakik és a telefon a szomszédos szobában van?az szegény mit fog csinálni?de ez csak az én eszmefuttatásom. Laughing Embarassed Embarassed
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát én már volt hogy többször is hívtam ügyeletet, hogy jöjjenek de gyorsan, mert szétrobbanok a fájdalomtól.
Jöttek is 1-1,5 óra múlva. Kaptam szuri, és jól elvoltam másnapig.
De ez sem gyorsítja meg a folyamatot. Azután másnap éjszaka megint hívtam őket. Már tudták a dörgést. Smile
De legalább engem az ágyban kapott el a "hexenschuss".

Hát én is úgy buszoztam át ma a fél várost, hogy minden 3. lépés után helyre kellett igazítanom a gerincemet. De most meg izomlázam van, és ha a doki nem is segített, legalább kisétáltam a nagyját a rossznak. Rolling Eyes
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ha nagyon cinikus akarok lenni, akkor azt mondom, annyi haszna van egy rossz eü ellátásnak, hogy az ember 3x is meggondolja, hogy "lerokkanjon-e".
Cool Prevenció
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mocsiran katalin írta:
tisztelettel kérdezem mi van akkor ha az illetö nem tud menni mert úgy megvan görbülve,hogy lépni sem bír ,már a saját példámra gondolva,annak idején behajoltam a gyerekágyba és úgy is maradtam.A mentősök előbb az űvöltö gyereket látták el mert nem fértek hozzám.csak miután beinyekcióztak tudtam megmozdulni,és hála az égnek az ajtó sem volt bezárva és betudtak jönni,miután a szomszéd kihívta őket.Gondolom ma már körülményes lessz eljutni az orvoshoz.Nekem akkor szerencsém volt,mert más is lakott a közelben és otthon is volt,de aki egyedül lakik és a telefon a szomszédos szobában van?az szegény mit fog csinálni?de ez csak az én eszmefuttatásom. Laughing Embarassed Embarassed

Nem tudtam ám rendesen jelezni, hogy az eszmefuttatás kínjában nevetős, gúnyolódós. Sajnos, mint minden túlzásban van benne igazság is.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Winterpsy írta:
Hát ha nagyon cinikus akarok lenni, akkor azt mondom, annyi haszna van egy rossz eü ellátásnak, hogy az ember 3x is meggondolja, hogy "lerokkanjon-e".
Cool Prevenció

Látod, ez nagyon jó hozzáállás! Végülis majdnem egy fáradság, hogy megelőzöl, vagy kezeled, de érzésnek messze nem ugyanaz!
mocsiran katalin
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
mocsiran katalin írta:

Nem tudtam ám rendesen jelezni, hogy az eszmefuttatás kínjában nevetős, gúnyolódós. Sajnos, mint minden túlzásban van benne igazság is.
Teljesen jól értelmezted,a történet sajna teljesen igaz.Puszika Embarassed
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 22:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú Amanita! Nagyon jó cikket találtál a derékproblémákról.Most már teljesen világos számomra a különféle fájdalmak gyógymódja.Eddig csak tudtam,hogy hogyan épültem fel abból a betegségből,most meg is értettem,hogy miért volt az a terápia nekem helyes.

Köszönöm sunny fx
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halljátok! Tényleg rendesen rendbe tett ez a 1 óra "séta" az orvoshoz. Eleinte a lábamat nem éreztem, úgy lezsibbadt, a hátam meg leszakadt, de mostmár jó... nagyon jó... hú de jó. Razz
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 17. 00:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Hú Amanita! Nagyon jó cikket találtál a derékproblémákról.Most már teljesen világos számomra a különféle fájdalmak gyógymódja.Eddig csak tudtam,hogy hogyan épültem fel abból a betegségből,most meg is értettem,hogy miért volt az a terápia nekem helyes.

Köszönöm sunny fx

Klonilla
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 17. 00:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A témaindító Winterpsy- nek jobbulást kívánok,

és elmondanám, mit csinálok én, ha rosszalkodik a derekam egy jobboldali gerincsérv miatt : minden reggel és este az ágyban csinálok 10-15 olyan fekvőtámaszt, ahol a hasam még lent van a matracon, csak a felsőtest emelkedik fel. Engem ez mindég helyre rak.
Azután van egy kazettám: Gerinc gyógytorna derékfájósoknak. Kb. 20 perc torna fekve a földön és megerősíti a tartó izmokat. Nagyon hatásos. Elixir boltban, vagy bio boltokban sok helyen árulták.(Orfi orvosok, Viva kiadó)

Szeretném, ha valaki ajánlana nekem egy jó csontkovácsot, pl. Dorotthy vagy a Bús Királylány írt nagyon jó véleményt a sajátjáról.

Előre is köszönettel.

Razz Razz Razz

Harcolok a computerrel, nem értem miért makacskodik...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
5 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.