Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért "ciki" hűségesnek lenni manapság?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 05. 06:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aviano írta:
individum írta:
sztem egyátalán nem ciki hűségesnek lenni!!
sőt.
szinte az a ciki ha hűtlen az ember.

-persze vannak kivételek-

Nem ciki. Csak van aki képtelen rá.

nem ciki. Az én fejecskémben ez így kerek, 2 emer 1 pár (nem 3 vagy több:)

Da ha megtörténik, érdemes elgondolkodni rajta. Természetesen vannak 'alkalomadta helyzetkihasználások' (ez eléggé bonyolultra sikeredett, de nem tudok ettől jobb kifejezést) ez sztem megbocsátható, ha még van szeretet a kapcsolatban. De az, hogy hosszú távon az egyik vagy másik, vagy mindketten kitetintgetnek, az számomra eléggé furcsa, éerthetetlen, sztem itt valami más az összetartó kapocs, gyerek, vagyon, megszokás...stb Rolling Eyes

"Út nélkül nem járhatsz,
Igazság nélkül nem láthatsz,
Élet nélkül nem élhetsz..."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
tolkien
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 07. 02:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote

A hűtlenség akkor kezdődik, ha a szerelem elmúlik. Ha valaki szerelmes, akkor nem létezik más.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 07. 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tolkien írta:
[quote

A hűtlenség akkor kezdődik, ha a szerelem elmúlik. Ha valaki szerelmes, akkor nem létezik más.

igaz

"Út nélkül nem járhatsz,
Vissza az elejére
Izeb
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 15. 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát hát...

Sztem a hütlenség egyáltalán nem helyzetfüggő! Olyan nincs hogy pillanat, hogy részegség, hogy pillanatnyi fellángolás! Ha v.kiben már motoszkál v.mi, ha már arra gondol hogy milyen lenne az a sráccal, lánnyal, az már sztem nem a szerelem jele, nem az a rozsaszínködbe burkolt világ amit eddig láttunk..., az már egy olyas v.mi amibe a köd leszáll, és csak idő kell ahoz hogy teljesen eltünjön..., emlékek, megszokások persze maradnak pára formájában az ablakokon..de az már sose lesz olyan mint régen!!

A megcsalás az én szótáramban megbocsáthatatlan bűn amihez nem elég meggyónni, vagy vezekelni...!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 15. 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Izeb írta:
Hát hát...

Sztem a hütlenség egyáltalán nem helyzetfüggő! Olyan nincs hogy pillanat, hogy részegség, hogy pillanatnyi fellángolás! Ha v.kiben már motoszkál v.mi, ha már arra gondol hogy milyen lenne az a sráccal, lánnyal, az már sztem nem a szerelem jele, nem az a rozsaszínködbe burkolt világ amit eddig láttunk..., az már egy olyas v.mi amibe a köd leszáll, és csak idő kell ahoz hogy teljesen eltünjön..., emlékek, megszokások persze maradnak pára formájában az ablakokon..de az már sose lesz olyan mint régen!!

A megcsalás az én szótáramban megbocsáthatatlan bűn amihez nem elég meggyónni, vagy vezekelni...!

sztem a rózsaszín köd idővel felszáll, és ez így természetes, hogy az ember leér a valóság talajára.
az élet pedig sok mindent hoz eléd az évek során... Wink

"Út nélkül nem járhatsz,
Vissza az elejére
Izeb
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Természetes, természetes...
Ez a szó igazábol nem helytálló, mert én a páromat nem akarom elvesziteni és nem szeretném hogyha az Ő akár az én szememben felszálljon a köd...

Sok mindent hoz, visz, sok mindenent élünk meg, de vannak dolgok amiket nem szeretnénk elvesziteni..és ugy érzem sokan vagyunk igy ezzel Manapság az emberek fogalma arrol a szórol hogy párkapcsolat, nem teljesen tisztázott..., de ez már a mai emberiség problémája...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Izeb írta:
Ez a szó igazábol nem helytálló, mert én a páromat nem akarom elvesziteni és nem szeretném hogyha az Ő akár az én szememben felszálljon a köd...

Sok mindent hoz, visz, sok mindenent élünk meg, de vannak dolgok amiket nem szeretnénk elvesziteni..és ugy érzem sokan vagyunk igy ezzel Manapság az emberek fogalma arrol a szórol hogy párkapcsolat, nem teljesen tisztázott..., de ez már a mai emberiség problémája...

A köd felszáll és az az igazi, ha akkor sem kényszer vagy elvi kérdés a hűség.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Izeb
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Izeb írta:

A köd felszáll és az az igazi, ha akkor sem kényszer vagy elvi kérdés a hűség.

Ebbe van v.mi!! Az a jo ha nem elvi kérdés az ilyen, hanem szivből jön aminek jönnie kell!! Smile
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 16. 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja,hogy ez ciki.........eddig nem tudtam róla Rolling Eyes

velem is előfordult már,de annak nyomós okai voltak!
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 17. 00:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A "hűség" is csak egy társadalmi norma. Egy idea. Jelenleg "még" ez elfogadott. A nagy kérdés inkább az, hogy az ember maga, mire lett "teremtve"?
Mint az ideák, normák legtöbbje, kultúránk része, és a kultúra egy adott történelmi időszakra való reagálás.
Értsd: Egy időben, és ezt meg is fogalmazták (lsd Biblia) hihetetlen fontos volt az egyed túlélése szempontjából, hogy mindkét szülő védje, óvja. Nem volt olyan a társadalom berendezkedése sem, hogy egy anya önállóan fel tudjon nevelni egy gyereket. Szükség volt a férfi egyedekre is, akik biztosították az energiaforrásokat, "fészket", védelmet. A szex is például ezért alakult át nemzési szükségletből az öröm forrásává. Hogy ezáltal a nő olyat adjon a férfinak, aminek következtében az maradni akar. (nemi jellegek is átalakultak, a száj nôknel pl a nôi nemi szerv szimbólumává vált, tekintve felegyenesedtünk, és az nem volt többé látható)
Vegyünk egy kis létszámú, zárt közösséget. Nincs nagy népsűrűség. A hűség azt is biztosította, hogy a zárt közösségben csökkenjen a veszélye a fajtalan nemzésnek, amely az adott populációt veszélyeztethette.
Ezeket a szabályokat a kultúra véste kőbe, tette törvényekké.
Csakúgy, mint az Istenképek kialakulását is. A legtöbb kultúrális szabály visszavezethető valamilyen túlélési stratégiának a rögzítéséhez. A kultúra pedig a legjobb szocializációs közeg. Közvetíti a fiataloknak mit kell és mit nem szabad tenniük. Nem kell elejéről mindent újra megtanulniuk az újabb generációknak mert kézhez kapják a kultúrával.
Amikor a hűségről és hasonló normákról beszélünk, figyelembe kell venni (sajnos) az adott környezetet. A hűséget más kultúrák, más környezetben másképpen értékelik.
A mi környezetünk és korunk pedig rohamosan fejlődik. Más szabályok kezdenek, nagyon lassan érvénybe lépni. Ezeknek az eredetét már nehezebb kihámozni, mert korábbi szabályokra épülnek és így tovább.
De amit mi most fontosnak tartunk, az lehet 3-4 év múlva már más súllyal fog megjelenni. (vagy lassabban).

Utólag is bocsi az antiromantikus, evolucionista megközelítésemért, szakmai ártalom. Meg hát van ilyen vélemény is meg olyan is. Rolling Eyes
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.