Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hiszel Jézus Krisztusban?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
La Bruja Enamorada
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 13. 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gonzales írta:
La Bruja Enamorada írta:
Én amióta elolvastam a Bibliát és komolyan elkezdtem gondolkozni, nem hiszek sem Jézusban, sem az egy Istenben...
Mert az egész Biblia, Isten személye egyetlen hatalmas ellentmondás... mert elvileg Isten toleráns, megértő, satöbbi satöbbi, ennek ellenére nagymosást végzett és akik nem hittek benne, keményen megbüntette... ez nekem valahogy nem fér bele a tolerancia és megértés fogalmába...
De ez csak egy ok, amiért nem hiszek benne... de az mondjuk jó vicc, hogy Isten saját képére teremtette az embert... ha tényleg így van, és annyi rossz és kegyetlen ember él, felmerül a kérdés, milyen lehet Isten?? Confused Confused

Miért azonosítod istent azzal a torz valamivel amit a papok kreáltak, hogy Téged félelemben tartsanak Question
A kettőnek semmi köze egymáshoz Exclamation
Én úgy gondolom, hogy van isten, van egy teremtő erő ami miatt most itt lehetünk, de ennek semmi köze ahhoz ami abban a bulvárlapban van amit bibliának neveznek Confused
Nekem a természet az istenem. A hegyekben a felhők felett, a völgyekben a fenyvesek árnyékában ott van ő....és nem kellenek hozzá sem papok, sem templomok, hogy lásd ha akarod Smile

Én abban hiszek amit megtapasztalok... meg persze magamban...
Mert amióta meditálok, nagyon sok dolgot megtapasztaltam, energiákat, az aura valóságát, azt hogy még nekem is van lelkem...
A természettel kapcsolatban, nekem az sem istenem. Szeretek inkább úgy gondolni rá, mint egy olyan közeg, aminek a része vagyok, ami az én részem, amivel egy vagyok, ahová tartozom. Igyekszem minél több időt a ternészetben tölteni, érezni a fák, a föld erőit és eltemetkezni, eggyé válni ezekkel.
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 13. 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

La Bruja Enamorada írta:
Gonzales írta:
La Bruja Enamorada írta:
Én amióta elolvastam a Bibliát és komolyan elkezdtem gondolkozni, nem hiszek sem Jézusban, sem az egy Istenben...
Mert az egész Biblia, Isten személye egyetlen hatalmas ellentmondás... mert elvileg Isten toleráns, megértő, satöbbi satöbbi, ennek ellenére nagymosást végzett és akik nem hittek benne, keményen megbüntette... ez nekem valahogy nem fér bele a tolerancia és megértés fogalmába...
De ez csak egy ok, amiért nem hiszek benne... de az mondjuk jó vicc, hogy Isten saját képére teremtette az embert... ha tényleg így van, és annyi rossz és kegyetlen ember él, felmerül a kérdés, milyen lehet Isten?? Confused Confused

Miért azonosítod istent azzal a torz valamivel amit a papok kreáltak, hogy Téged félelemben tartsanak Question
A kettőnek semmi köze egymáshoz Exclamation
Én úgy gondolom, hogy van isten, van egy teremtő erő ami miatt most itt lehetünk, de ennek semmi köze ahhoz ami abban a bulvárlapban van amit bibliának neveznek Confused
Nekem a természet az istenem. A hegyekben a felhők felett, a völgyekben a fenyvesek árnyékában ott van ő....és nem kellenek hozzá sem papok, sem templomok, hogy lásd ha akarod Smile

Én abban hiszek amit megtapasztalok... meg persze magamban...
Mert amióta meditálok, nagyon sok dolgot megtapasztaltam, energiákat, az aura valóságát, azt hogy még nekem is van lelkem...
A természettel kapcsolatban, nekem az sem istenem. Szeretek inkább úgy gondolni rá, mint egy olyan közeg, aminek a része vagyok, ami az én részem, amivel egy vagyok, ahová tartozom. Igyekszem minél több időt a ternészetben tölteni, érezni a fák, a föld erőit és eltemetkezni, eggyé válni ezekkel.

Szerintem egy dologról beszélünk Smile
Nem misztifikálom túl a dolgot mert nem akarok abba a hibába esni mint a papok. Szerintem istenben nincs semmi különös, mindenhol ott van, mindenhol áramlik, része mindennek...pont olyan amiről ítt írtál a végén.
Ha viszont Te arról a szakálas vén hippiről beszélsz aki fenn ücsörög a felhők közt és ítélkezik, hát olyan nincs az tuti Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
La Bruja Enamorada
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 13. 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Ha viszont Te arról a szakálas vén hippiről beszélsz aki fenn ücsörög a felhők közt és ítélkezik, hát olyan nincs az tuti Wink

Hehehe, ez tetszik Laughing Igen, rá gondoltam egyébként... Laughing
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 13. 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

La Bruja Enamorada írta:
Idézet:

Az csak egy mumus akivel lehet riogatni a népet Confused
Persze( és ez volt mindig a kedvencem Smile ) bűnbánó cédulákkal - jó pénzért megszabadulhatunk a mumustól Laughing
Ámbár olvastam valahol, hogy valamelyik pápánk már olyan mélyre sülyedt anyagilag és erkölcsileg, hogy elzálogosította eme jogát is Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
La Bruja Enamorada
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 13. 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gonzales írta:
La Bruja Enamorada írta:
Idézet:

Az csak egy mumus akivel lehet riogatni a népet Confused
Persze( és ez volt mindig a kedvencem Smile ) bűnbánó cédulákkal - jó pénzért megszabadulhatunk a mumustól Laughing
Ámbár olvastam valahol, hogy valamelyik pápánk már olyan mélyre sülyedt anyagilag és erkölcsileg, hogy elzálogosította eme jogát is Twisted Evil

Megérdemelte hello1
Namazu
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 14. 12:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="La Bruja Enamorada"]
Idézet:

Laughing Ez jó! Laughing Egyetértek! Laughing
Valami felsőbb erő biztos van, ami egyengeti utunkat, csak az emberi értelem túl kezdetleges, hogy megtudja érteni. Szerintem.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Winterpsy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 17. 00:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én csak a hitben hiszek. Cool
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
10 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.