Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Öreg lelkek (cikk)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
hiaklo írta:
Ahogy olvasgattam az eddig elhangzottakat, nem hagy nyugodni egy gondolat! Ugyan úgy mint az emberi test, rendelkezik egy bizonyos sámú sejttel, úgy A LÉLEK is rendelkezik emberi lelkekkel.
Minden testi sejtünk bizonyos ritmus szerint megújul. Van olyan sejtünk, amielyik gyorsabb ritmusban újul megm van amelyik egész lassan...vagy talán egyáltalán nem? Elhal és kész...

"Amint fenn, úgy lenn" elve alapján... talán ugyan így lehet ez a lelkekkel is? Wink

Felfogható elképzelés. Végülis miért ne lehetne egy számunkra ismeretlen szerveződés, kapcsolat, összefüggés, együttműködés a lelkek között, ami eggyel-kettővel-??? magasabb szinten nyilvánul meg. Rolling Eyes

Azt mondják, nem a testnek van lelke, hanem a léleknek van teste...
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
hangya írta:
hiaklo írta:
Ahogy olvasgattam az eddig elhangzottakat, nem hagy nyugodni egy gondolat! Ugyan úgy mint az emberi test, rendelkezik egy bizonyos sámú sejttel, úgy A LÉLEK is rendelkezik emberi lelkekkel.
Minden testi sejtünk bizonyos ritmus szerint megújul. Van olyan sejtünk, amielyik gyorsabb ritmusban újul megm van amelyik egész lassan...vagy talán egyáltalán nem? Elhal és kész...

"Amint fenn, úgy lenn" elve alapján... talán ugyan így lehet ez a lelkekkel is? Wink

Felfogható elképzelés. Végülis miért ne lehetne egy számunkra ismeretlen szerveződés, kapcsolat, összefüggés, együttműködés a lelkek között, ami eggyel-kettővel-??? magasabb szinten nyilvánul meg. Rolling Eyes

Azt mondják, nem a testnek van lelke, hanem a léleknek van teste...

Igazad van teljes mértékben! Én csak az analógiára szerettem volna felhívni a figyelmet.
Ha befelé figyelünk... megtaláljuk a válaszokat! Wink Laughing
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
szóval öreg lélek Smile ....

mint a Duna...
Néne, nekem csak egy kérdésem van: van-e valami összefüggés a lélek öregsége és a lustaság között, vagy csupán véletlen egybeesés? Razz Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 30. 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zzoli írta:
Mállottviksz néne írta:
szóval öreg lélek Smile ....

mint a Duna...
Néne, nekem csak egy kérdésem van: van-e valami összefüggés a lélek öregsége és a lustaság között, vagy csupán véletlen egybeesés? Razz Laughing
Mr. Green Véletlenek pedig nincsenek!
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 31. 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én azt hiszem, hogy a kisebb lekek, sejtenkénti eloszlás ugyanúgy lehet, ahogy a sejtek összessége egy testté, egy emberré egy SZERVEZETTÉ áll össze. Ezek lelkei ha a fenti műszót akarjuk eröltetni akkor lelkezetté változnak, Smile tehát a lélek és a hozzá tartozó test (vagy fordítva) egy homogén egysége, egy összetétel. nem?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
öreglélekmamája
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 31. 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én gyermekem "öreg lélek", nagyon-nagyon öreg. Amikor megszületett és belenéztem a szemébe egyszerűen megdöbbentem és az volt az első gondolatom: "ez nem lehet egy újszülött szeme!"
A cikkben leírtak egy része nagyon jellemző rá. Mindent szinte magától csinált, nem kellett tanítani. Öt éves volt, amikor nagy családi tragédia történt velünk. Próbáltam talpon maradni, amikor velem volt, nem terhelni a bajjal. Egyszer leült mellém és azt mondta: "Ha akarod, segítek!" Hasonló érzés volt, mint amikor születése után először öleltem magamhoz.
Fantasztikus dolgai vannak! Évekig kitartott a csillagok mellett. Elsős volt, amikor ifjúsági ismeretterjesztő könyv helyett követelte, hogy inkább a tudományos értékű Univerzum atlaszát vegyem meg neki. Ugyanígy kért növényhatározót óvodáskorában a képeskönyv helyett: ott helyben a könyvesboltban ő kereste ki magának. Különös érzéke van az értékes dolgok kiválasztásában, meglátásában (természetesen nem anyagi értékekre gondolok). Sokáig volt "furcsa" osztálytársai számára, mostanra vannak barátai. Matekversenyeket nyer. 12 éves. 3 hónapja zongorázni tanul, mert megtetszett neki a dolog. A tanárnője mondta, hogy elképesztően jól haladnak.
Mit írjak még? Tényleg egyke és nem fiatalon szültem.
Vissza az elejére
öreglélekmamája
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 31. 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végigolvastam a topikot, nagyon érdekes dolgokról beszélgettek!
Nekem nincsenek ilyen szép gondolataim. Az ezoterikus irodalmat nem ismerem, nagyon racionális ember vagyok.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 31. 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

öreglélekmamája írta:
Nekem nincsenek ilyen szép gondolataim. Az ezoterikus irodalmat nem ismerem, nagyon racionális ember vagyok.

Szia Mami! (nem haragszol, ha így becézlek? a teljes neved szép, csak hosszú a megszólításhoz! Smile ) Ha csak az szólhatna, aki alaposan ismeri az ezoterikus irodalmat, akkor ez egy nagyon rövidke fórum lenne. Ha lesz időd és többet olvasol, meglátod, a józan ész és a racionalitás nem mond ellent az ezoterikus beállítódásnak. Smile
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 01. 31. 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

öreglélekmamája írta:

Majd a kölköd megnevel! Wink
Isten hozott közöttünk!
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 01. 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

öreglélekmamája írta:
Az én gyermekem "öreg lélek", nagyon-nagyon öreg. Amikor megszületett és belenéztem a szemébe egyszerűen megdöbbentem és az volt az első gondolatom: "ez nem lehet egy újszülött szeme!"
A cikkben leírtak egy része nagyon jellemző rá. Mindent szinte magától csinált, nem kellett tanítani. Öt éves volt, amikor nagy családi tragédia történt velünk. Próbáltam talpon maradni, amikor velem volt, nem terhelni a bajjal. Egyszer leült mellém és azt mondta: "Ha akarod, segítek!" Hasonló érzés volt, mint amikor születése után először öleltem magamhoz.
Fantasztikus dolgai vannak! Évekig kitartott a csillagok mellett. Elsős volt, amikor ifjúsági ismeretterjesztő könyv helyett követelte, hogy inkább a tudományos értékű Univerzum atlaszát vegyem meg neki. Ugyanígy kért növényhatározót óvodáskorában a képeskönyv helyett: ott helyben a könyvesboltban ő kereste ki magának. Különös érzéke van az értékes dolgok kiválasztásában, meglátásában (természetesen nem anyagi értékekre gondolok). Sokáig volt "furcsa" osztálytársai számára, mostanra vannak barátai. Matekversenyeket nyer. 12 éves. 3 hónapja zongorázni tanul, mert megtetszett neki a dolog. A tanárnője mondta, hogy elképesztően jól haladnak.
Mit írjak még? Tényleg egyke és nem fiatalon szültem.

Olyan jó, hogy leírtad, és felismerted, hogy a gyereked nem rossz, vagy különc, hanem különleges Smile
És szerintem is sokat adhatsz neki, ha a témába vágó jó irodalmat olvasol.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 01. 09:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

öreglélekmamája írta:

Hm... pedig nagyon szépen írtál... legalábbis, ami átjött általa...
Vissza az elejére
Aquarel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 05. 22:44    Hozzászólás témája: Öreg lelkek Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem a hugommal kapcsolatban van ilyen érzésem, illetve volt már jóval korábban is. Most 12 éves (én 24) és úgy érzem rengeteget tanultam róla a szeretetről, érzések kimutatásáról és az életről. Olyan szavakat használ, olyan témákról tud sokat, amin sokszor otthon is megdöbbenünk. Gyakran előfordul, hogy például számítógépes ügyekben tőle kérünk segítséget, ami elég vicces, lévén mi tanultuk, ő pedig nem Smile. Ezen kívül hatalmas szeretet árad belőle, és bármikor meghallgatja és átöleli azt, aki szomorú. Aggódunk miatta, mert főleg csetes barátai vannak és iskolán kívül nem jár át játszani barátnőihez vagy osztálytársaihoz.
Hasonló tapasztalataim saját életemben is vannak, hogy nem érzem magam a korosztályomba tartozónak, de ez abból is adódhat, hogy nyugdíjasotthonban dolgoztam egy ideig, és ott "öregedtem". A küldetésemet még én is keresem, de ami késik nem múlik, tudom, hogy a megfelelő pillanatban felismerem. Rájöttem, hogy a túl sok töprengés gyakran csak káoszhoz és fejfájáshoz vezet Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 05. 22:55    Hozzászólás témája: Re: Öreg lelkek Hozzászólás az előzmény idézésével

Aquarel írta:
Nekem a hugommal kapcsolatban van ilyen érzésem, illetve volt már jóval korábban is. Most 12 éves (én 24) és úgy érzem rengeteget tanultam róla a szeretetről, érzések kimutatásáról és az életről. Olyan szavakat használ, olyan témákról tud sokat, amin sokszor otthon is megdöbbenünk. Gyakran előfordul, hogy például számítógépes ügyekben tőle kérünk segítséget, ami elég vicces, lévén mi tanultuk, ő pedig nem Smile. Ezen kívül hatalmas szeretet árad belőle, és bármikor meghallgatja és átöleli azt, aki szomorú. Aggódunk miatta, mert főleg csetes barátai vannak és iskolán kívül nem jár át játszani barátnőihez vagy osztálytársaihoz.
Hasonló tapasztalataim saját életemben is vannak, hogy nem érzem magam a korosztályomba tartozónak, de ez abból is adódhat, hogy nyugdíjasotthonban dolgoztam egy ideig, és ott "öregedtem". A küldetésemet még én is keresem, de ami késik nem múlik, tudom, hogy a megfelelő pillanatban felismerem. Rájöttem, hogy a túl sok töprengés gyakran csak káoszhoz és fejfájáshoz vezet Smile

Szia Aquarel! Smile Bizony vannak olyan gyerekek, akiktől egyáltalán nem szégyen tanulni. Jó érzés, ha az embernek ilyen közeli hozzátartozója az illető. Smile
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 05. 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Aqua! Becézhetlek így? Smile
Irigyellek a húgodért, mondjuk nekem egy csodálatos nővérkém van!

Milyen volt az öregek otthonában? Én is kipróbálnám milyen ott... Rolling Eyes Már dolgozni... of course
Aquarel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 05. 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia hana!

Egy külföldi öregek otthonában dolgoztam, lelkileg nagyon megviselt, de végre egyszer olyan dolgot csináltam aminek úgy láttam, hogy értelme van.
Nehéz volt minden nap olyan emberekkel mosolyogva sétálni és játszani, akik alzheimeresek, néha megbomlottak és olyan állapotban vannak, hogy bármelyik nap az utolsó lehet számukra.
Egyszóval, nem bántam meg, hogy ott dolgoztam, de örültem mikor vége volt, mert iszonyatos lelkierő kell hozzá, hogy minden nap az elmúlással találd magad szembe. De ha felkészültél rá, mindenképpen megéri.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.