Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek - könyvajánló egymásnak 2 (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 52, 53, 54  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kispiszok
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 20. 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Coelho-tól olvastam a Zahírt, a Piedra folyót és a Prym kisasszonyt . Nekem a Piedra jött be nagyon. Biztosan rá voltam akkor kattanva.

De azért szerintem még mindig Jókai a csúcs, megunhatatlan, imádom. Ha az első kb. 20 oldalon túl vagy, lehetetlen letenni. Sajnos ezt a 17 éves lányom nem érti meg.

Szerintem ha bárkinek gondja van azzal, hogy gyereke nem olvas adjon neki Harry Potter-t. A 9 éves fiam 2-5 nap olvassa ki a köteteket és újra kezdte.
Lady_Zed
Dögggg

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 20. 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma Umberto Eco: Hogyan írjunk szakdolgozatot? című könyvét olvastam ki. Nagyon jó volt, rengeteg hasznos tanácsot tartalmaz Smile
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 20. 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wilbur Smith: A küldetés Smile
Taita történetének negyedik része. Nekem nagyon bejött. Izgalmas, érdekes, jó és a lényeg: az ókori Egyiptomban (is) játszódik Smile.
Ancsa
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 04. 20. 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
Wilbur Smith: A küldetés Smile
Taita történetének negyedik része. Nekem nagyon bejött. Izgalmas, érdekes, jó és a lényeg: az ókori Egyiptomban (is) játszódik Smile.

Ezt köszönöm. Cool Nem is tudtam, hogy van negyedik része! Már keresem is Smile
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 07. 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanácska, ez az a könyv:

SZERZŐ Máté Judit, Z.
CÍM 1000 kanji szótára : a japán nyelv tanulásához és
nyelvvizsgákhoz kezdőknek és haladóknak / Z. Máté Judit
MEGJELENÉS Budapest : [s.n.], 2003
TERJEDELEM 227 p. ; 30 cm
MEGJEGYZÉSEK Magyar és japán nyelven
ISBN SZÁM 963 430 563 6
TÁRGYSZAVAK 1. Japán nyelv--szótárak--magyar
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 07. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZERZŐ Jouvet, Michael
CÍM [Le sommeil et le reve (magyar)]
Alvás és álom / Michel Jouvet ; ford. Gécseg Zsuzsa
MEGJELENÉS [Budapest] : Typotex, 2001
TERJEDELEM 216 p. : ill. ; 20 cm
MEGJEGYZÉSEK Sorozat: (Test és lélek, 1417-6793)
Bibliogr.: p. 209-216.
ETO JELZET 159.963 612.821.7 613.79
ISBN SZÁM 963-9326-16-X (fűzött) :
ÁR 1575, - Ft
TÁRGYSZAVAK 1. alvás 2. álom--pszichofiziológiai vonatkozások
EGYÉB NEVEK I. Gécseg Zsuzsanna II. Test és lélek

SZERZŐ Bódizs Róbert
CÍM Alvás, álom, bioritmusok / Bódizs Róbert
MEGJELENÉS Budapest : Medicina, 2000
TERJEDELEM 505 p. : ill. ; 20 cm
MEGJEGYZÉSEK Bibliogr.: p. 441-497.
ETO JELZET 612.821.7:57.034 57.034:612.821.7 616.8-009.836
ISBN SZÁM 963-242-615-0
ÁR 3564,- Ft
TÁRGYSZAVAK 1. alvás 2. alvászavarok 3. biológia--bioritmus

SZERZŐ Goldschmidt Dénes
CÍM Alvás, álom, álmatlanság / Goldschmidt Dénes, Halász Péter ;
[... a belső illusztrációkat Herpai Zoltán készítette]
MEGJELENÉS Budapest : Medicina, 1983 (Bp. : NYIFÜ : Egy. Ny.)
TERJEDELEM 208 p. : ill. ; 20 cm
ETO JELZET 616.8-009.836 159.963 613.79 612.821.7
ISBN SZÁM 963-241-297-4 (kötött)
ÁR 36,- Ft
TÁRGYSZAVAK 1. alvás 2. alvászavarok
EGYÉB NEVEK I. Halász Péter (1935-) (ideggyógyász) II. Herpai Zoltán
(1951-)
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 07. 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kispiszok írta:
Coelho-tól olvastam a Zahírt, a Piedra folyót és a Prym kisasszonyt . Nekem a Piedra jött be nagyon. Biztosan rá voltam akkor kattanva.

De azért szerintem még mindig Jókai a csúcs, megunhatatlan, imádom. Ha az első kb. 20 oldalon túl vagy, lehetetlen letenni. Sajnos ezt a 17 éves lányom nem érti meg.

Szerintem ha bárkinek gondja van azzal, hogy gyereke nem olvas adjon neki Harry Potter-t. A 9 éves fiam 2-5 nap olvassa ki a köteteket és újra kezdte.

Oh, engedd meg, hogy virtuális kézszorításra ajánljam jobb kezem!

Én is őszinte és teljes Jókai rajongó vagyok! És nem minden könyvén kell az első 20 oldalt átrágni, sőt!

De most mennem kell!
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 07. 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérlek mondd el mik azok amiket már olvastál Jókaitól?
csend
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 16. 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laurie Halse Anderson: Hadd mondjam el…

Egy könyvről szeretnék most írni, amit tegnap este fejeztem be.

Laurie Halse Anderson: Hadd mondjam el…

Íme egy ifjúsági könyv, amely az Amerikai Könyvtárosok Szövetségének díjnyertese volt 2006-ban. A történet talán kicsit lerágott csontra emlékeztet. Mégis…

Melinda, a 14 éves középiskolás lány életében először sörözik egy nyári bulin. Életében először le is részegedik. Ez lenne a kisebb baj, mert a lányt az iskola szépfiúja megerőszakolja. A tinédzser rettegve hívja a rendőrséget. Ami ezután következik előre látható. A rendőrség feloszlatja a bulit, Melinda pedig közutálat tárgyává válik. A barátai elfordulnak tőle, szinte teljesen magányosan vészeli át a következő tanítási évet.

Ez lenne a lerágott csont rész. Olvasás közben pedig a részletekben megleltem azt a bizonyos mégis-t… Hogy miért?

Az 1961-ben született írónő mesteri szögbe állítja a tényeket. Az ilyen erőszakolós, tiniket ért sérelmeket feldolgozó történetek középpontjában nem a sértett gyermek áll, igaz körülötte forog minden. A történet vége pedig olyan meseszerű, kicsit sablonos. A fiatal boldogan mosolyog, mert mások annyit szenvedtek és küzdöttek érte, hogy feloldozást nyert, megszabadult kínjaitól és boldogan élhet, míg meg nem hal. Ha film lenne, ez a jelenetet a naplementébe lovagoló magányos hős jelenete lehetne. A másik variáció pedig így szólna: végtelen küzdelem és könny árán sem lehetett segíteni, a gyermek kábítószerhez, alkoholhoz vagy egy darab kötélhez, esetleg késhez nyúlt…

De ebben a könyvben ezt a fajta látásmód elmarad. Egyes szám első személyben beszél Melinda, az ő gondolatai és látásmódja tárul elénk. Mellesleg jegyzem meg, kifejezetten szeretem az így írt történeteket. Sokkal személyesebbek és valóságosabbak.

Szóval a lány mesél. Szenved, hallgat, fél és próbál élni. Megküzd minden mosolyáért. Amit nagyon értékeltem, az, az önirónia, a humor, ami átszövi a történetet, pillanatnyi megnyugvást és lendületet hozva.

Ez egy realista könyv. Sallang és félrebeszélés nélkül. A szülők, a tanárok a barátok ábrázolása nyers, és néha kegyetlen. Ahogy a gyerek magánya és önmarcangolása is.

Persze a feloldozás nem marad el. De itt nem valami szirupos maszlag képében érkezik. A gyerek, megküzd saját démonaival, míg képessé nem válik nem -et mondani. Talál segítséget, és barátokat, no és persze célt, ami arra sarkalja, hogy érdemes élni, tovább lépni és lélegezni. És valljuk be, kell ennél több?

üdv
csend
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Korali
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 19. 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lady_Zed írta:
Ma Umberto Eco: Hogyan írjunk szakdolgozatot? című könyvét olvastam ki. Nagyon jó volt, rengeteg hasznos tanácsot tartalmaz Smile

Eco-nak egy nagyon értéke könyve Foucault inga, többször is elolvastam.
( talán egy picit Da Vinci kód, ha nem előtte írta volna, s ha annak szerzője az Eco szín vonalán állna).
Vissza az elejére
Panyuka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 22. 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem, öregségemre elment az eszem... Shocked Rákaptam a bookonline-ra, s annyi könyvet rendeltem, hogy alig bírtam hazacipelni. (Azért nem szállittattam, mert kártyával szeretek fizetni.) Tobzódtam a rengeteg könyvben, de sajnos még nem tudtam belefogni egyikbe sem, mert egyrészt toszkániai útikönyvet olvasok, másrészt lakásfelújítás miatt szaklapokat böngészek. De jön a nyár!!! És antikvár könyveket is rendeltem, pl. a Moszkvai úttörők....hahaha! Rolling Eyes
Sajnos (?) könyvek tekintetében alig ismerek megfontolást.... Neutral

Vissza az elejére
La Bruja Enamorada
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 22. 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vavyan Fable - Mesemaraton Elmékfutam
Fergeteges!! laughing5
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 22. 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Panyuka, én is éppen tegnap vettem át egy újabb könyvet Laughing még szerencse, h amikor rendeltem, jött egy sürgősebb munka, különben biztos nem álltam volna meg egynél Wink Laughing
Panyuka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 22. 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De egy könyvnek mégsem tudtam ellenállni: Latinovits verset mond (CD-vel, természetesen). Elnyúltam a földön, s csak hallgattam, hallgattam... Sajnos, az a bosszúság ért, hogy a legkedvesebb versem, Kosztolányi: Hajnali részegség nem volt a CD-n, csak a könyvben. Ríttam. Erre az én drága gyermekem beállított kb. 20 Latinovits verset tartalmazó CD-val, amit a netről töltött le. Köztük volt a kedvenc is. Nem tudok betelni vele.

Vissza az elejére
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 05. 22. 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

La Bruja Enamorada írta:
Vavyan Fable - Mesemaraton Elmékfutam
Fergeteges!! laughing5

Ez új könyv, vagy a régi újra kiadása? Rolling Eyes
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 52, 53, 54  Következő
19 / 54 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.