Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Proba-szerncse

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
uher
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 24. 21:44    Hozzászólás témája: Proba-szerncse Hozzászólás az előzmény idézésével

Próba szerencse, valahogy így tesz szert az átlag ember szexuális tapasztalatokra. Iszonyatos tudást halmoztunk fel az élet megmentésére illetve kioltására egyaránt, a szex még is valahogy kimaradt. Persze jelennek meg könyvek, készülnek filmek amit jó esetben elolvas vagy megnéz az ember, persze azt is jórészt titokban, pont a témát körül ölelő köd miatt. ( A könyveket félve/szégyenkezve veszi meg az ember, a filmeket pedig olyan időpontban vagy csatornán vetítik amikor/amiket azok néznek, akik már túlvannak mindenen. ) És én még egy kicsit skeptikus is vagyok az irt vagy filmre vett tudással szemben. Egyrészt mert ezeket a dolgokat is olyan emberek készítik, akik maguk is végigjárták a probaszerencse-utat, amiből aztán -szerintem- adódhat, hogy egyes esetekben, állásfoglalásokban nem tud objektív lenni, másrészt pedig ezeknek a műveknek át kell esni a rostán ahol megint csak proba-szerencse emberek, döntenek arról, hogy az adott műben mi erkölcsös, mi nem, mit abrázolt jól az alkotó és mit nem, vagy mi helyes a tudomány jelenlegi állása szerint és mi nem. És a döntések múlnak pillanatnyi műveltségtől, erkölcsi, vallási beállítottságtól, aktuális napi hangulattól. Harmadrészt pedig, ez nem az a terület, ahol először az elvi tudást kell megszerezni ahhoz, hogy az ember tovább léphessen.
A fura az egészben, hogy mégsem marad más út, mert az ember senkitől sem szerezhet objektív információkat a témában. A könyv csak egy könyv, a film csak egy film, a haverok pedig a legritkább esetben beszélnek a szexuális kudarcaikról.
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 24. 21:58    Hozzászólás témája: Re: Proba-szerncse Hozzászólás az előzmény idézésével

uher írta:
Próba szerencse, valahogy így tesz szert az átlag ember szexuális tapasztalatokra. Iszonyatos tudást halmoztunk fel az élet megmentésére illetve kioltására egyaránt, a szex még is valahogy kimaradt. Persze jelennek meg könyvek, készülnek filmek amit jó esetben elolvas vagy megnéz az ember, persze azt is jórészt titokban, pont a témát körül ölelő köd miatt. ( A könyveket félve/szégyenkezve veszi meg az ember, a filmeket pedig olyan időpontban vagy csatornán vetítik amikor/amiket azok néznek, akik már túlvannak mindenen. ) És én még egy kicsit skeptikus is vagyok az irt vagy filmre vett tudással szemben. Egyrészt mert ezeket a dolgokat is olyan emberek készítik, akik maguk is végigjárták a probaszerencse-utat, amiből aztán -szerintem- adódhat, hogy egyes esetekben, állásfoglalásokban nem tud objektív lenni, másrészt pedig ezeknek a műveknek át kell esni a rostán ahol megint csak proba-szerencse emberek, döntenek arról, hogy az adott műben mi erkölcsös, mi nem, mit abrázolt jól az alkotó és mit nem, vagy mi helyes a tudomány jelenlegi állása szerint és mi nem. És a döntések múlnak pillanatnyi műveltségtől, erkölcsi, vallási beállítottságtól, aktuális napi hangulattól. Harmadrészt pedig, ez nem az a terület, ahol először az elvi tudást kell megszerezni ahhoz, hogy az ember tovább léphessen.
A fura az egészben, hogy mégsem marad más út, mert az ember senkitől sem szerezhet objektív információkat a témában. A könyv csak egy könyv, a film csak egy film, a haverok pedig a legritkább esetben beszélnek a szexuális kudarcaikról.

Nem lett volna elég egy topikot nyitni pl. Szex gondolatok címmel Question

Minden megérint.
- Úgy látszik: sose nő be
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 24. 22:14    Hozzászólás témája: Re: Proba-szerncse Hozzászólás az előzmény idézésével

Estella írta:

Ne aggódj, topikjai zöme rendre a süllyesztőben végzi...
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 24. 22:15    Hozzászólás témája: Re: Proba-szerncse Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Estella írta:

igen, már látom, visszaolvastam Laughing

Minden megérint.
- Úgy látszik: sose nő be
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
uher
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 24. 22:39    Hozzászólás témája: Re: Proba-szerncse Hozzászólás az előzmény idézésével

Estella írta:

Nem kedves Barátom, mert csak látszatra egy téma....
uher
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 24. 22:52    Hozzászólás témája: Re: Proba-szerncse Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Estella írta:

Én a másik ember véleményére vagyok kíváncsi. Persze nem mindenkinek van az adott témában véleménye, nem mindenki irja le, és olyan is van, aki a butaságát egy-egy odavetett lekezelő félmondattal igyekszik leplezni.
Szerencsére vannak olyanok, akinek van saját véleményük, és egész okos dolgokat írnak. Ezért aztán nem nagyon érdekel, hogy hányan olvasnak, és hányan reagálnak.
Tudod olyan ez mint a szex, nem a mannyiség a fontos, bár lehet, hogy Te nem így tudod....
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 24. 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

most, hogy ilyen jól kiacsarkodtátok magatok, beszéljetek a szexről
egyelőre nem írok semmi tartalmasat, érlelem a gondolatokat
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 24. 23:12    Hozzászólás témája: Re: Proba-szerncse Hozzászólás az előzmény idézésével

uher írta:
Sieglinde írta:
Estella írta:

Én a másik ember véleményére vagyok kíváncsi. Persze nem mindenkinek van az adott témában véleménye, nem mindenki irja le, és olyan is van, aki a butaságát egy-egy odavetett lekezelő félmondattal igyekszik leplezni.
Szerencsére vannak olyanok, akinek van saját véleményük, és egész okos dolgokat írnak. Ezért aztán nem nagyon érdekel, hogy hányan olvasnak, és hányan reagálnak.
Tudod olyan ez mint a szex, nem a mannyiség a fontos, bár lehet, hogy Te nem így tudod....

Nem fair feldobni egy témát, aztán hányódni hagyni. Ha annyira érdekelne mások véleménye, akkor tessék: lehet itt beszélgetni. De hogy csak kukkolsz, ki mit ír.... most látom, árulkodó a szóhasználat: te kíváncsi vagy, engem meg érdekelnek dolgok. Ha nem érzed a kettő közötti különbséget, sajnálom.
Jó, hogy említed a mennyiséget: megnyitott topik/hozzászólás arányt tekintve toronymagasan vezetsz... Tudod, olyan ez, mint a szex... Twisted Evil
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 24. 23:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Uher!

Tulajdonképpen mit szeretnél tudni?
Elolvastam többször is a topiknyitódat,mondatról mondatra,de nem sikerült rájönnöm,hogy mi a téma.

sunny fx
ZsakbaMacska
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 25. 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

off...

én magam sem vagyok kivétel az össznépi aroganciában ... de mostanában többször elgondolkodtam azon, hogy miért van az, hogy igazából ok nélkül bántjuk embertársainkat. jó pár hónap eltelt és tudatosan próbálom távoltartani magamtól azokat az energiákat, amik "csak úgy" rajtam csapódnának le ... és próbálom magamban is átformálni ezeket a "csak úgy" gonoszkodásokat.

nincs szükség rájuk. ártalmasak.

on...
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 26. 04:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ZsakbaMacska írta:
off...

én magam sem vagyok kivétel az össznépi aroganciában ... de mostanában többször elgondolkodtam azon, hogy miért van az, hogy igazából ok nélkül bántjuk embertársainkat. jó pár hónap eltelt és tudatosan próbálom távoltartani magamtól azokat az energiákat, amik "csak úgy" rajtam csapódnának le ... és próbálom magamban is átformálni ezeket a "csak úgy" gonoszkodásokat.

nincs szükség rájuk. ártalmasak.

on...

Én is off...
Én is ezt érzem mostanában, össznép aroganciát... és nem csak itt a harmon, hanem a sarki közértben stb. elgondolkodtad ám... Exclamation elgondolkodtató ám Exclamation
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.