Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szülőktől való leválás, elválás 2 (folytatás)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
HarmoNet
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 08. 08:53    Hozzászólás témája: Szülőktől való leválás, elválás 2 (folytatás) Hozzászólás az előzmény idézésével

Az eredeti témaindító hozzászólás:

Astarion írta:
Sziasztok!
Ebben a témában nem találtam ilyen topicot, ezért nyitottam.
Szerintem sokaknak segítség lehet, ha leírjuk saját tapasztalatainkat, ki, hogyan szakadt, vált le felnőttkorában szüleitől, és hogyan tette meg a lépéseket a felnőtt, önálló élet felé. Szerintem, sok bátorítást meríthetnek azok, akik bár beléptek a felnőtt korba, de még nem sikerült kialakítaniuk önálló saját életüket. Minél több tapasztalat íródik ez ügyben, szerintem annál jobban veszik a bátorságot azok, akik még nem merték ezt meglépni. Én is csak 2003-ban mertem megtenni ezt a lépést, és most már örülök neki. Smile Néha az a legnehezebb, hogy megértesd szüleiddel nem azért mész el tőllük, mert már nem szereted őket, hanem mert önálló, felelősségteljes életet szeretnél magadnak kialakítani. Szóval nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Az előzményeket itt nézheted meg.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Balika
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Nekem nagyon nehezen ment...nem nagyon szeretek rágondolni az utolsó velük töltött napjaimra...óriási veszekedések voltak...mint te is említetted, inkább abból az okból...hogy nehezen értették meg azt, hogy önálló életet akarok és nem az irántuk érzett szeretetem veszett el. Hál'Istennek sikerült meggyőznöm róla őket és nagy nehezen elköltöztem...napokig bezárkóztam a lakásomba...nem akartam senkivel sem találkozni, pedig ilyenkor bulizni szoktak mások....vagy valamiképp megünneopelni az eseményt...de én nem voltam képes rá. Kimerítettek a szüleimmel folytatott viták...amik tudtam, hogy azért vannak mert szeretnek...és ezért volt még nehezebb elfogadni a helyzetet. Azóta 5 év telt el..és jól vagyok velük ...hétvégente meglátogattam őket eleinte, hogy kicsit oltsam a fiuk iránt érzett "szomorúságot...és vigyek egy kis életet a régi otthonomba...mert ők is elszomorodtak az események hatására. Szóval, ez minden szülő számára nehéz...mivel sokan úgy gondolják, hogy már nem szereti őket a gyerekük...és fúrcsa, hogy már nem érzi szükségét a szülői védelemnek....meg egyáltalán annak az életnek ami addig volt. Nincs mit tenni...ezen nehéz sokaknak átesni...de nem lehetetlen. A megértés a lényeg.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger
South
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 06. 07. 07:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos, én is épp ezen nehéz lépés megtétele előtt állok. Azonban valami érdekes módon szerintem nálam pont fordítva vannak a dolgok. Hogy nem a szülők vannak negatív hatással rám, hanem saját magam. Vajon megtehetem e ezt a lépést. Vajon nem hagyon "cserben" őket (szülőket meg az öcsémet)? Tudom, hogy nagyon hülyén hangzik a dolog, mert egy felnőtt férfi ember éljen külön életet. És azt is tudom, hogy sok mindenben jobb lesz, nem lesz rajtam az ő negatív/pozitív hatásuk.
Szóval nehéz lelökni a tojáshéjat a fenékről.

Tudnátok ebben tapasztalatokat mondani?

Köszönettel
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Astarion
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 06. 07. 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

South írta:
Nos, én is épp ezen nehéz lépés megtétele előtt állok. Azonban valami érdekes módon szerintem nálam pont fordítva vannak a dolgok. Hogy nem a szülők vannak negatív hatással rám, hanem saját magam. Vajon megtehetem e ezt a lépést. Vajon nem hagyon "cserben" őket (szülőket meg az öcsémet)? Tudom, hogy nagyon hülyén hangzik a dolog, mert egy felnőtt férfi ember éljen külön életet. És azt is tudom, hogy sok mindenben jobb lesz, nem lesz rajtam az ő negatív/pozitív hatásuk.
Szóval nehéz lelökni a tojáshéjat a fenékről.

Tudnátok ebben tapasztalatokat mondani?

Köszönettel

Nálam kb. 2-3 év kellett amíg a gondolattól eljutottam a megvalósításig, de úgy indultam, hogy fogalmam sem volt, hogy fogok megállni (főleg anyagilag) a saját lábamon. Azt sem tudtam, hogy csináljam, csak azt, hogy valahogy sikerülnie kell. Aztán mikor cselekedni kezdtem, láttam, hogy nem megy majd simán, de tudtam, hogy a végeredmény teljesen jó lesz. és MOST: teljesen jó!
Épp nemrég beszélgettem a barátnőmmel, (aki szintén egyedül, önállóan él), hogy már el sem tudnánk képzelni, hogy a szülőkkel, vagy rokonokkal éljünk. Viszont attól még szeretjük őket. Dehát ezt ők sajnos nem mindig így látják...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 21. 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sok iskoláskórú csatlakozott mostanában hozzánk. Hátha lenne mit mondaniuk és kérdezniük ebben a témában. Smile Taníthatnánk egymást, gyerekek és szülők/nagyszülők.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 21. 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Sok iskoláskórú csatlakozott mostanában hozzánk. Hátha lenne mit mondaniuk és kérdezniük ebben a témában. Smile Taníthatnánk egymást, gyerekek és szülők/nagyszülők.

Köszi, hogy felhoztad ezt a témát! Nagyon érdekelne az, hogy ezt hogyan élik meg manapság a gyerekek!
Wink
Útravalóul!

Anya hite
Hiszek benned, gyermekem,
Hiszem, hogy amit elérhetsz, az a végtelen.
Minden, miért jó szívvel dolgozol,
Majd egykor Téged igazol.
Lépésenként juthatsz el a célig,
Élvezd az utat- az idő sosem késik!
Használd a MOST erejét napjaidon,
S még Te is csodálkozni fogsz magadon!
Dacolva szelekkel és idővel
Megállsz majd hittel és erővel.
S egyszer- talán még láthatom-
Fenn állsz majd a csúcsokon,
S kiáltasz: „Boldog vagyok, mert sikerült,
Minden szép álmom teljesült.”
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A nagyobbik fiam tavaly februárban költözött el tőlünk 22 évesen albérletbe a barátnőjével.Körülbelül októbertől kezdett arról beszélni,hogy lakást néznek.Sokszor aludt nálunk a barátnője,de állandóan nem voltak itt.Nem vettem komolyan,úgy gondoltam,hogy úgyse tudnak megállni a lábukon,mert nem lesz pénzük,mi pedig nem tudunk albérletet fizetni nekik.Közben azonban a barátnője kapott állást,a fiacskám is elment dolgozni hébe-hóba.Néha megemlítette,hogy nézzek meg vele lakásokat,de mindig elodáztam valamivel.Próbáltam rábeszélni,hogy ne menjenek el.Végül is maguk választották ki a megfelelő lakást,és önállóan kötöttek szerződést a főbérlővel.Nekem nagyon rosszul esett az,hogy elmennek,hogy nem akarnak velünk maradni.Sírtam is sokszor,amikor senki se látta.Csak akkor hittem el,hogy tényleg elmennek,amikor összepakolta a ruháit,holmijait.
Nagyon fájt a szívem az edények,evőeszközök,ágyneműk,törülközők válagatása közben,hogy miket szeretne elvinni.
Hihetetlen szomorúságot éreztem,mert azt hittem,hogy örökre elmegy.Azt az éjszakát végigsírtam.A Kitti cicám bundája csupa nedves lett,de türelmesen hagyta.
Aztán hajnaltájra megbeszéltem magammal,hogy teljesen normális dolog,hogy önálló életet akarnak élni.Én 14 évesen egy másik városba mentem tanulni,és végleg 20 évesen költöztem el,mert férjhez mentem.Örülnöm kell annak,hogy szeretik,megértik és segítik egymást.Nagyon boldog voltam,hogy már másnap újra itt voltak,jöttek ebédelni,aztán mentünk hozzájuk szépíteni,rendezgetni.
Soszor itt vannak,hétvégén,de gyakran hét közben is itt esznek.Fiam szinte minden nap eljön,telefonon is beszélünk naponta.
Utólag sem szégyellem,hogy nem mentem velük lakást nézni,mert az akkori sértettségemben tudom,hogy nagyon megbántottuk volna egymást.
Márciusban tartottunk egy nagy családi ebédet a nappalinkban,hogy megismerjük a másik családot.Nagyon kellemes,késő estébe nyúlóra sikerült a vendéglátás.
Nagyon szeretem a barátnőjét,akivel együtt vannak már 3 éve,és a fiamat is szeretik a másik családban.

sunny fx
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én anyukám csak akkorra fogadta el, hogy én már nem élek ott nála, amikor tényleg férjhez mentem és egyértelmá volt, hogy jöün az unokája. Most az unokáját sajátítja ki magának Laughing

Pedig én úgy 21 éves koromban leváltam róla, de egyszerűen nem tudott velem lépni. Nagyon rossz volt nézni ..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én 19 éves koromban költöztem el otthonról. Az anyuék biztosan rosszul élték meg, de egy-két kirohanás erejéig inkább az apu látszott meggyötörtnek.
Anyunak is rossz volt, de ő inkább segített, ha már ez volt a döntésem: albérletet keresett nekem, majd később segített a lakásvételnél is. Azaz a lakásvételnél már az egész család ott állt mellettem.

Most, hogy már én is anya vagyok, nagyon furcsa belegondolnom, mi lesz, ha a lányom elköltözik tőlünk. Remélem, én is megtudom olyan szépen oldani, mint az anyu, hogy ne vegye észre mennyire fáj, és hogy ez tul.képpen természetes dolog, az élet velejárója.
vigasz
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 12:16    Hozzászólás témája: Szülők Hozzászólás az előzmény idézésével

Én úgy gondolom de lehet , hogy rosszul látom , hiszen ez csak az én véleményem , hogy a SZÜLÖKTŐL igazából mindaddig amíg el nem távoznak mellőlünk az Örök Fénybe , teljesen nem lehet , és nem is kell leválni .
Családot alapítunk , ÉLJÜK az életünket , de olyan jó HAZATÉRNI .
Olyan jó ELMONDANI NEKIK , ha fáj valami .
Annyira CSODÁLATOS mikor az unokának sütik a süteményt , vagy a palacsintát .
Én magam is harcoltam , dacoltam az ÉDESANYÁMMAL ! Ő még nem engedett el , és nem is fog . Én más karakter vagyok mint Ő , hamarabb elvágtam a köldökzsinórt , de még is visszatérek .
Elfogadom Őt így . Hiszen Ő maga is bennem látja a támaszt , mint ahogyan én is benne . Már nem hadakozok a " birtoklása " ellen , mert Ő így SZERET . Mindannyian mások vagyunk , de az Ő védelmük még felnőtt emberként is olyan NAGYON FONTOS !
Én magam megadom a FIAM számára a szabadságot , de MINDANNYIUNKNAK nehéz lesz elengedni a GYERMEKEINK kezét .
Ők pedig mindig visszatérnek ! Ez pedig így SZÉP , és kerek !

Vigasz - Mónika

Panyuka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én hagytam, hogy a lányom leváljon.....azóta csüng rajtam... sunny

Vissza az elejére
julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 13:38    Hozzászólás témája: Re: Szülők Hozzászólás az előzmény idézésével

vigasz írta:

Én úgy gondolom de lehet , hogy rosszul látom , hiszen ez csak az én véleményem , hogy a SZÜLÖKTŐL igazából mindaddig amíg el nem távoznak mellőlünk az Örök Fénybe , teljesen nem lehet , és nem is kell leválni .
Én magam is harcoltam , dacoltam az ÉDESANYÁMMAL ! Ő még nem engedett el , és nem is fog . Én más karakter vagyok mint Ő , hamarabb elvágtam a köldökzsinórt , de még is visszatérek .
Elfogadom Őt így . Hiszen Ő maga is bennem látja a támaszt , mint ahogyan én is benne . Már nem hadakozok a " birtoklása " ellen , mert Ő így SZERET . Mindannyian mások vagyunk , de az Ő védelmük még felnőtt emberként is olyan NAGYON FONTOS !
Én magam megadom a FIAM számára a szabadságot , de MINDANNYIUNKNAK nehéz lesz elengedni a GYERMEKEINK kezét .

Vigasz - Mónika

drága vigasz!
mindig annyira találóak a szavaid hogy csak helyeselni tudok.
sok erőt és egészséget kivánok neked!
vigasz
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 17:20    Hozzászólás témája: Re: Szülők Hozzászólás az előzmény idézésével

julya írta:
vigasz írta:

Vigasz - Mónika

drága vigasz!
mindig annyira találóak a szavaid hogy csak helyeselni tudok.
sok erőt és egészséget kivánok neked!

Drága Julya !

Nagyon köszönöm a jó kívánságokat !
Ebből amire a LEGJOBBAN VÁGYOM az - az EGÉSZSÉG !!
De hát ki itt a beteg ???? Shocked Wink Razz

Millió puszika : Vigasz

heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden tiszteletem a TIÉD. Ez igen! Így kell ezt csinálni. Minden jót kívánok neked kedves vigasz.
Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 23. 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak most olvqastam a soraitokat és eszembe jut Nagymamám mondása:a gyerekek felnevelésének három fázisa van: a vegyél fel,a tegyél le és az engedj el.De a szülőnek a harmadik a legnehezebb.Hát én ugyan hallottam ezt, de igazán csak akkor nyert értelmet az életemben, mikor a harmadik fázis beköszöntött.Nagyon nehezen viseltem, borzasztóan hiányzott a gyerekeim nyüzsgése, a mindennapi élő kapcsolat,a gondoskodás.Aztán egyszer, mikor már majdnem padlóra rakott a dolog, eljutott az agyamig, hogy hát boldogságra szültem őket, nem búra alá.Ez a gondolat aztán helyrebillentette bennem a dolgokat, de nem volt sétagalopp a dolog.Azt hiszem, ezen minden szülő átesik.Majd az én gyerekeim is megélik ezt.Csak annyival tudom őket segiteni, hogy elmesélem nekik a nyűglődéseimet és a konklúziót.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.