Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek - könyvajánló egymásnak 2 (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 52, 53, 54  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 11. 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Embarassed valaki tud valamit, "Az árja faj"-ról..? Embarassed hogy kb. miről szól.. Embarassed Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 12. 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Embarassed valaki tud valamit, "Az árja faj"-ról..? Embarassed hogy kb. miről szól.. Embarassed Rolling Eyes

Könyv v. füzetecske? Hogy jutott kezedbe/eszedbe? Rolling Eyes
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 12. 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Illúzió írta:

Könyv v. füzetecske? Hogy jutott kezedbe/eszedbe? Rolling Eyes

Könyv.. ennyit tudok.. Embarassed hm.. Embarassed mostanában ázsiai fiúkon gondolkozom..(pontosabban nincs más a fejemben) Rolling Eyes Embarassed Shocked erről meg eszembe jutott, hogy nekik se lehet könnyű dolguk beilleszkedni egy másik társadalomba.. -innen meg az, hogy "valaki" saját társadalmat akart.. -és őket hívták így... (a leendő társadalom első képviselőit)
szóval olyasmit szeretnék olvasni, hogy ők hogyan viselték a "nemesebb" megkülönböztetést.. Rolling Eyes Embarassed

Nagyon zakkant az összefüggés? Shocked Rolling Eyes Embarassed Embarassed
Vissza az elejére
lindus
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 17. 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabó Magda:Régimódi történet

Minden Szabó magda könyv, mit olvastam, nagyon jó:egyszerre olvasmányos és elgondolkoztató.

És ezelőtt fejeztem be Gabriel Garcia Marquez:Szerelem a kolera idején cimű könyvét, amit szinte le se tudtam tenni, amig be nem fejeztem:)
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 30. 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jókai: Akik kétszer halnak meg
Vikki
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 08. 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bár apja a hadseregben képzelt fényes jövőt neki, Hervé Joncour szokatlan mesterséggel kereste a kenyerét, melytől – a sors fintora – nem volt idegen némi nőiességről árulkodó, szeretetre méltó vonás.
Hervé Joncour abból élt, hogy selyemhernyókat vett és eladott.
1861-et írtak. Flaubert a Salambôn dolgozott, a villanyvilágítás csupán ígéret volt még, és Abraham Lincoln az Óceán másik partján olyan csatát vívott éppen, amelynek nem látszott a vége.
Hervé Joncour 32 éves volt.
Vett és eladott.
Selyemhernyókat.

Alessandro Baricco: Selyem Exclamation
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 08. 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

John Petrie:A sivatag fia, Abüdosz titka.Ez egy sorozat III.és IV.kötete.Azelsőt és másodikat még nem sikerült fellelni, de már dolgozik rajta a család, mert mindenkinek tetszik.
James Herriot: a repülő állatorvos.Tündéri,sirós-nevetős könyv állatokról és emberekről
És most kaptam, de még nem olvastam:Paulo Coelho:Az alkimista
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 08. 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Jókai: Akik kétszer halnak meg

Befejeztem, nagyon jó volt. Most a "De kár megvénülni" c. könyvet olvasom, ugyanúgy Jókaitól.
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 15. 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én is nemrég olvastam Jókait: Szerelem bolondjai Smile
Eddig nem nagyon voltam érte oda - kötelező olvasmányos hatásra, de ez már legalább a harmadik olyan könyve, ami nagyon tetszett! Very Happy
A stílusa olyan, h szinte hallom, ahogy a népmesélős bácsi hangján szól Smile. És nagyon jó, h történelmi események keretébe helyezi a történetet - vagy inkább fordítva: a történet ad keretet a történelmi események elbeszélésének Wink.
A Szerelem bolondjai kedves volt, érdekes, vidám és romantikus és szomorú is.
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 16. 09:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Vikki által ajánlot Selyem ciműt most keresem.Jelenleg Királyhegyit olvasok /Első kétszáz évem/ Pont ilyen szomorkás borús időre való, hogy felviditson.
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 16. 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:

A stílusa olyan, h szinte hallom, ahogy a népmesélős bácsi hangján szól Smile.

Laughing igen! nem vetted észre, hogy egy idő után azon a nyelven gondolkodsz, mint ő? Voltam nőgyogyinál a múlt héten, és kérdezni akartam valamit, így kezdtem: Nem gondolja-e Ön, hogy... stb.. Laughing szegény csak nézett....
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 16. 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Lon írta:

A stílusa olyan, h szinte hallom, ahogy a népmesélős bácsi hangján szól Smile.

Laughing igen! nem vetted észre, hogy egy idő után azon a nyelven gondolkodsz, mint ő? Voltam nőgyogyinál a múlt héten, és kérdezni akartam valamit, így kezdtem: Nem gondolja-e Ön, hogy... stb.. Laughing szegény csak nézett....
hát idáig nem jutottam, de gondolatban előfordult Laughing soxor direkt nagyon lassan olvastam, ízlelgettem a szavait, mint vmi finomságot Very Happy
Vikki
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 19. 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
A Vikki által ajánlot Selyem ciműt most keresem.

Nagyon vékonyka kis könyv, talán 100 oldal sincs, de mégis annyit ad az embernek! Őszintén elcsodálkoztam, hogy ilyen tömör megfogalmazásba ennyi mindent bele lehet vinni! Utána észrevétlenül jön a Novecento és a többi Baricco regény, mert az ember szinte szomjazik utánuk.

Baricco előszava a Selyemhez:

Ez nem regény. Nem is elbeszélés. Ez egy történet. Olyan férfiról, aki beutazza a világot, s a végén egy szeles tó partján ül egész nap. A férfi neve Hervé Joncour. A tóét nem tudni.
Mondhatnánk, hogy szerelmi történet. De ha csupán az volna, nem érné meg elmondani. Szerepel benne vágy és fájdalom, mindkettőről tudjuk, mi fán terem, mégsincs rá igazi szavunk. Mert szerelemnek nem szerelem. (Régi fogás, ha nem tudunk nevet adni valaminek, akkor történetnek mondjuk. Ez már csak így van. Évszázadok óta.)
Minden történetnek zenéje van. Ennek fehér zenéje. Ez fontos, mert a fehér zene különös muzsika, időnkint zavarba ejtő: halkan szól, és lassan kell táncolni rá. Ha jól játsszák, olyan, mintha a csönd szólna, s akik szépen táncolják, úgy tűnik, meg sem mozdulnak. Átkozottul nehéz a fehér muzsika.
Sok hozzáfűznivalóm nincs. Talán jobb, ha tisztázom még, hogy tizenkilencedik századi történetről van szó: fontos, hogy senki se várjon repülőgépeket, mosóautomatákat és pszichiátereket. Nincsenek. Bár ma se volnának.

Vikki
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 19. 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Exclamation

Dai Sijie: Balzac és a kis kínai varrólány
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 03. 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindig mondtam : olvassatok Jókait!

Ő az én életem és lelkem - de ezt sokan tudják itt rólam. Ő az én első és utolsó mesterem és tanítóm, vezérem.

Most nem kezdek el ódákat zengeni Róla, mert nekem Ő az Isten, és hát nem lehet csak így csuklóból írni Róla.

Igen, a stílusa teljesen átvehető, ragad. Imádom.

Ami még : Öreg ember, nem vénember
Szegény gazdagok
Gazdag szegények
A damokosok
Három márványfej
Nincsen ördög
És mégis mozog a Föld

na jó nem sorolom fel a fél életművét

Wink
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 52, 53, 54  Következő
24 / 54 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.