Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Álmodós 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 28. 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma éjjeli álmomban temetőbe bóklásztam.
A temető kisgyermekek sírjaival volt tele, de olyan csodálatos síremlékekkel, hogy szerintem egy sírköves mester fizetne egy ilyen álomért... Rolling Eyes
Minden síron volt fénykép, egy szemüveges kisfiú arcára élénken emlékszem is - valamint mindegyiken volt idézet vagy vers és el is olvastam mindet és szépek voltak, de amikor felébredtem már csak annak a kisfiúnak az arca maradt és az egyik síremlék, ami olyan volt, mintha a fehér márványban valahogy arany és valamilyen fekete minta lett volna és az egész sírnak színarany szegélye volt. Ahogy mentem a temetőből kifelé,a földön voltak táblák olyan feliratokkal, hogy: "ismeretlen halott" "üres hely"...stb.
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 28. 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszy, Peti! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 28. 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Álmodtam már hasonlót!
A szomszédunkban lévő családnak volt egy fogyatékos gyermeke, már 20éves is bőven elmúlt! A szomszédasszony egyik nap megkért, hogy kísérjem el őket egy bentlakásos terápiás-házba, ahol a súlyos értelmi fogyatékosokat kezelik. Nem értettem mért kéne mennem, de mondta, hogy a fiát nagyon megnyugtatná a jelenlétem. Velük mentem, és ha a kezelés, a foglalkozás alatt a fiú nagyon agresszívá vált, vagy zaklatott lett, pár szó tőlem egyből lecsillapítota. Először bíztatniuk kellett a szülőknek és a terapeutának, hogy beszéljek hozzá, hogy győzzem meg. Lassacskán azonban belejöttem és nagyon hamar meg tudtam nyugtatni. Csak úgy jöttek belőlem a bátorító szavak, még az egyik terapeuta is megdícsért, és azt mondta: "Ön a kedvességével és a hangjával kicslogatja ebből a fiúból a hazugságot is, nem csak az édesanyja nevét!"
Teljesen meglepett. És bámulatosan fejlődött ez a fogyatékos ember. Nagyon megdöbbenve és zavartan ébredtem.
La Bruja Enamorada
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 28. 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pici babával álmodtam megint Embarassed
Csak most már olyan 6 hónapos lehetett, és csak arra emlékszem hogy a karomban tartom, a kis feje a vállamon, valami nagyon tetszett neki ott. Meg az érzés maradt még meg, hogy nagyon szeretem. Álmomban nagyon nagyon szerettem azt a babát.
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 29. 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! ez most tényleg "fura" volt.. Shocked Shocked

volt egy lány, és volt egy bátyja. és a lány mondta a fiúnak, hogy utazni tud az időben. A fiú meg megkérte, hogy legközelebb nézze meg, lesz-e valami a mostani kapcsolatából.. A lány megnézte, olyan volt, mintha álmodna.. de mégis teljesen kontroll alatt maradt.
De utazás alatt történt valami, és a lány, -a fiú barátnője- másnap megjelent, és meg akarta ezért ölni a lányt. A fiú is belépett a szobába -de akkor már Ő is tudta, hogy mit rontott el a kapcsolatulon, egyszerűen érezte azt, amit a lány látott is.. A lány még "aludt", a barátnő rárontott, és a fiú megakarta menteni a lányt -de nem akart ártani a barátnőjének sem, így ráfeküdt a lányra, mielőtt a barátnő kése véres lett volna. Aztán a barátnő eltűnt. -szó szerint, a fiú pedig köd-szerűen "oszlani kezdett".. Shocked Shocked A lány meg arra tért magához, hogy nem érzi mellkasán a "súlyt".. Aztán látta a foszló alakot, és a fiú nevét kiabálta, és kérte, hogy maradjon még vele.. A következő pillanatban mintha a fiú is látná a jövőt.. és újra materializálódik.. És kezdi mesélni, hogy mit látott.. Shocked
Valami iskolából jött haza, épp a kulccsal nyitott a az ajtót, de a barátnője megjelent, és a nyakába ugrott. Amint elengedte a lány, sietett csomagolni, mintha üldöznék, és pár pillanat múlva bőröndje kirepült az ablakon, ő meg utánnaugrott. Nem sokkal később ismeretlenek néztek ki az ablakon,de csak a bőrönd nyomát vették észre, pedig ő egy közeli bokor mögött kuksolt, a bőröndje mögött kinézett mögűle, és itt szakadt meg az álom..
(de mintha visszanézett volna, és három homályos alakot látott.. egyikük ingatta a fejétt, mintha csak azért keresnék, hogy egy "hibát" kijavítsanak..-de most elhúzódhat a "javítás"..) Shocked

+az volt az érzésem, hogy nem is "igazi" testvérek, mert mintha a fiú ezt a lányt mintha jobban nszeretné, jobban féltené.. Shocked Rolling Eyes Embarassed

A hozzászólás legutóbb Illúzió által 2008. 03. 29. 09:43-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Kiss Fanni
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 29. 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

La Bruja Enamorada írta:
Pici babával álmodtam megint Embarassed
Csak most már olyan 6 hónapos lehetett, és csak arra emlékszem hogy a karomban tartom, a kis feje a vállamon, valami nagyon tetszett neki ott. Meg az érzés maradt még meg, hogy nagyon szeretem. Álmomban nagyon nagyon szerettem azt a babát.

én is talán a múlt héten, vagy két hete, 3 egymást követő napon álmodtam babával és mindháromszor fél évesnéél fiatalabb volt a pici... (hozzá kell tennem, hogy nagyon szeretem a piciket!) Rolling Eyes Smile Embarassed
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 29. 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Szia, Köszi,
friss "termés".. Rolling Eyes

Egy közértben voltam, olasz vagy spanyol jellegzetességeket pakoltam ki a kasszánál, de néhány dolgot vissza is vittem, amint kipakoltam, gondolván, hogy nem lesz elég a pénzem.. aztán kértem egy "részösszeget", és mikor kiderült, hogy még marad is, akkor is, ha elhozom azoka, amiket eredetileg akartam, szóval visszamentem értük. A közért előtt volt épp a buszmegálló, két nagy szatyorral értem ki, elkezdtem igazgatni, hogy megálljanak a földön. Közben esni kezdett, és volt ott egy régi "hátam közepe" oszttársam, -szerencsére nem vett észre.. Aztán megjött a busz, tök üresen -pedig itt mindíg szoktak lenni rajta.. Shocked Oszttársam bár fönn volt a buszon, mikor észrevett.. szerencsére akkora tömeg került közénk, hogy ha akartam volna, se férek át.. Twisted Evil Szóval leültem a két hatalmas szatyrommal, ami egy nagy szatyor lett, mire hazaértem vele. Az útvonal és a busz nem stimmelt.. másik útvonalon jár az a busz, amin ültem.. és arra se emlékszem, hogy hány helyen álltunk meg.. vagy megálltunk-e.. az esőben csak a kivilágított lámpák és lakások fénye jelezte, hogy nem a "semmi közepén" haladunk. De olyan gyorsan ment a busz, hogy csíkban láttam a fényeket. Aztán bekanyarodott a busz, az eredeti útvonalára. Itt se vettem érsze, hogy megálltunk volna..A végállomásra vitt egyből, nem előtte tett le, mint szokta. Mindenki leszállt, én is épp vágtam át a végállomás fekete betonján, a "csapkodó" esőben, és az épületet is már épp elhagytam, mikor eszembe jutott a két szatyor... A buszon volt még két fiatal srác, egy szőkér és egy barnás.. a szőkés hozott egy nagy szatyrot..-nekem is épp ilyenem van..-valaki kijött az épületből, és poénosan megkérdezte, hogy mikor volt ennyi ideje bevásárolni? Shocked Cool a srác meg közölte, hogy nem az övé, csak valaki ott felejtette.. Rolling Eyes Embarassed Valaki megszólított. Egy lány volt. A kérdése meg az volt, hogy tetszenek-e a srácok.. Rolling Eyes Shocked Shocked
Én meg: "igen, olyan cukik".. love10
Észre se vettem, hogy a két srác már ott állt a hátunk mögött.. Embarassed Embarassed szerényen mosolyogtak.. Én meg gyorsan hátatfordítottam a lánynak, és mentem az épület felé, hogy kimagyarázzam a csomag otthagyását.. Közben elállt az eső.. de csak akkor vettem észre, hogy száraz a beton, mikor újra látszottak az esőfoltok rajta.. Felkaptam a csomagomat, és inkdultam vissza azt az egy, de szép hosszú megállót hazáig.. és azon tűnődtem, miért nem száll le senki a buszról.. hogyhogy mindenki végigjött ezen a vonalon... Aztán eszembe jutott, hogy a felüljárónál "mintha" megálltunk volna, és ritkult a tömeg.. Rolling Eyes

Ez egy útválasztás,de olyan módon,hogy a tudattalanod próbál letéríteni arról az útról,amit valahol mélyen eldöntöttél. Az ugyanis egy olyan fejlődési folyamat,ami a mindennapi életet megnehezíti akkor,amikor abban bizonyos körülmények között nagyon is jól éreznéd magad. Ezeken a körülményeken pedig lehet úgy javítani,hogy a mélyen eldöntött fejlődési folyamat is haladhasson,de lassabban,kényelmesebben,és ez egyben a mindennapi életedet magasabb szintre is képes helyezni.
Azt lehet mondani,hogy a tudattalan egy nagyon jó üzletet ajánl,és szemlélteti azt,hogy miért is érdemes inkább az ő ajánlását elfogadni.
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 29. 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
wave Szia!

Bánya-szerű sötét helyen voltam, és a folyosón csövek futottak végig, mintha valami gyárépület lenne. Átmásztam az egyiken, és akkor kilöttyent egy kis kakaó a bögrémből.. A munkások meg nem láttak engem, csak a kilöttyent italt.. Shocked Én meg "határozott céllal" másztam tovább a csöveken, mintha vittem volna valakinek azt a bögrét.. (megint kiloccsant..) Beléptem egy szobába (elsőre azt hittem, az én sajátom) az asztalra tettem a bögrét. A munkások meg csak nézték a lebegő bögrét.. Shocked Cool Aztán kért valaki cukrot, én meg az itthoni konyhánkban találtam magam, és hoztam a cukrot. -cukor persze lebeg.. Átadtam annak, aki kérte, ő meg ijedtében elejetette a tetejét.. Lehajolok, fölveszem. Közben jött valaki. A kakaóért mehetett..? Mert abba a szobába ment.. Kifelé tényleg nála volt a bögre, iszogatta. Megkérte a társaságot, mondják el, mi történt, miért olyan furcsák. Megint kérte valaki a cukrot, megint viszem. A kakaós ?barátságosan? Shocked néz, kuncog a többiek ijedtségén.. Félig a szoba küszöbén áll, és azt mondja: most úgy enne egy kis baracklekvárt.. én meg megyek, és a szobában kezembe akad egy üveg, félig üres.. de előveszek egy dugi helyről egy másikat, és Ő jól mulat azon, hogy megtaláltam. Közben hozzátettem: inkább ezt, mert ez finomabb.. -erre még szélesebb a mosolya.. Beszélni kezd valamiről, én meg kinézek az ablakon. Kint nappal -vagy szürkület van.. És az ablak alatt rengeteg vasúti pálya fut. Egy vonat épp áll, egy váltó előtt, a mellette levő sínpáron pedig elhalad egy vonat, ami fekete színű kamionokat visz, a kocsik pedig csak az első kerekükön vannak felfüggesztve, a hátsó kerekük pedig a sínpárhoz nagyon közel fut. Azt hittem egy pillanatra, hogy ki fog siklani, de elég lassan ment, így megnyugodtam.
Aztán visszamentem a "konyhába", ahol most egy kanapé volt, és azon feküdt hanyatt anyu. Én a karfájához mentem, és lekuporodtam mellé. Valahonnan megjelent a nagybátyám, és ő is hallott a "szellemről".. Shocked megkérdezte, hol láttak utoljára.. és a kakaós pasi megmondta, hogy a dívány felé mentem. Odajött a nagybátyám, és pont a hajamba túrt, vagy megsimított.. Aztán mégrejtéjesebb módon ott állt a tesóm, ahol az előbb a nagybátyám megjelent, és közölte a tesómmal, hogy ez bizony én vagyok, érzi a hajam tapintásából.. Shocked Shocked Tesókám odajön,legugol, megfogja a galléromat, és rángatni kezd, közben meg üvöltözik velem, és bőszen "anyáz".. erre anyu is magához tér, és szólok neki, hogy segítsen, védjen meg.. De ehelyett ő is kiabálni kezd, és már a "kurvázásnál" tartunk.. A munkások meg csak tátot tszájjal néznek...
aztán hirtelen abbamarad a jelenet, én meg azért sírok, mert szerettem volna továbbra is láthatatlan maradni, mert épp kezdtem belejönni, és élvezni, hogy nem tudják, ki vagyok. Rolling Eyes

Ez az előző folytatása:

Ott az derül ki,hogy vállalni akartál egy nehezebb fejlődési utat,ez az álom pedig bemutatja,hogy az miért volt olyan csábító,hiszen itt egészen különleges,csoda számba menő dolgok történnek. Erre a lehetőség akkor pedig valahol ott van benned,de ugyanakkor mégis független,nem tarthatod még kézben. Ez pedig olyan következményeket hozhatna,hogy belekényszerülnél egy olyan szerepbe,egy olyan feladatba,amihez nincs meg még a felkészültséged,így elviselhetetlen teher lenne.
Így aztán ezt a fejlődést lassítani kell,ideálisabbá tenni,aminek az oka nem is feltétlenül benned van,hanem a környezetedben,akik egy fokozottabb tempóban gátolnának mindenképp. Ezért erre is beindul egy felkészülés,hogy ez alól fel tud oldani magad,ki tudd iktatni az akadályokat,hogy a fejlődés ezáltal felgyorsulhasson,de addig is jobb egy kívülállóbb szerep.

Mindkét változat egyfajta közvetítői szerep,tehát nem arról van szó,hogy láthatatlanná tudnál válni,de jól mutatja annak a hatásfokát,és el lehet képzelni így a következményeket. Ugyanakkor ebben a láthatatlan állapotban is csak teljesen hétköznapi dolgokat teszel,de ugyanakkor mégsem..
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 29. 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile 1 AUTISTA ÁLMA Smile

Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 30. 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Peti Smile
Szeretettel küldöm Neked ezt a különleges mandalát.
Ezt a szép képet 1 autista fiú készítette.
Szép vasárnapot kívánok Smile

Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 30. 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
Drága Peti Smile
Szeretettel küldöm Neked ezt a különleges mandalát.
Ezt a szép képet 1 autista fiú készítette.
Szép vasárnapot kívánok Smile

Igen,ez nagyon jellemző kép.. Köszi!Smile
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 30. 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:

Ez kicsit olyan Neandervölgyis arc..
Vissza az elejére
Kiss Fanni
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 30. 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Álmomban valaki állt velem szemben. Az arcát nem láttam csak a jobb szemét. (Nem tudom, hogy lényeges-e, de zöldesbarna volt a szem. Bár inkább zöld, mint barna)
Őrült fényesség volt. Mélyen belenéztem a szemébe amibe belesütött a nap (?) (nem biztos, hogy a nap volt, mert vakítóan fehér volt a fény) És a pupillája nem szűkült a nagy fényben, hanem egyre csak tágult. Rolling Eyes
Ez a képsor eltartott egy pár percig, majd amikor felébredtem az volt az első gondolatom az álmommal kapcsolatban, hogy én néztem a saját szemembe. Rolling Eyes

Na ez mi volt? van valami jelentősége?
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 30. 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

peti írta:
shuriken írta:

Ez kicsit olyan Neandervölgyis arc..

Szia Peti Smile
Ennek a képnek története van.
Mindig ösztönösen foglalkozom a képekkel, de meg próbálom most lefordítani magyarra Laughing , mi is vezetett ezzel kapcsolatban.
Olyan arcot kerestem, ami autista, de egyidejűleg kifejez valamiféle időtlenséget / angyaliságot / szépséget / vadságot, mégis 1féle tompaságot.
Sokat böngészgettem, de mindig ehhez az archoz jutottam vissza.
Bár pici mesterkéltség van benne - hiszen ez 1 manipulált kép - mégis ezt éreztem a legkifejezőbbnek.

Ha van kedvetek játszani, akkor nagy örömet okoznátok, ha priviben elküldenétek nekem azt, ami az autista álom képsorról eszetekbe jut.
Nemcsak Te Peti, hanem a többiek is.

1 Kedves Barátomtól már kaptam 1 gyönyörű kis történetet, ami új kapukat nyitott meg bennem és segít abban, hogy 1 nem mindennapi vállalásomat a kellő energiával és szeretettel vigyem.

Előre is köszönöm szépen Smile

Még annyit, hogy az első a sorban manipulált fotó; az utolsó pedig 1 deviantartos mű.
VISZONT
A KÖZÉPSŐ 3 KÉP AUTISTA MŰVÉSZEK ALKOTÁSA Idea
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 30. 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Ma éjjeli álmomban temetőbe bóklásztam.
A temető kisgyermekek sírjaival volt tele, de olyan csodálatos síremlékekkel, hogy szerintem egy sírköves mester fizetne egy ilyen álomért... Rolling Eyes
Minden síron volt fénykép, egy szemüveges kisfiú arcára élénken emlékszem is - valamint mindegyiken volt idézet vagy vers és el is olvastam mindet és szépek voltak, de amikor felébredtem már csak annak a kisfiúnak az arca maradt és az egyik síremlék, ami olyan volt, mintha a fehér márványban valahogy arany és valamilyen fekete minta lett volna és az egész sírnak színarany szegélye volt. Ahogy mentem a temetőből kifelé,a földön voltak táblák olyan feliratokkal, hogy: "ismeretlen halott" "üres hely"...stb.

Van egy bizonyos típusú fejlődének egy olyan kritikus szakasza,amikor éppen hogy csak beindult az,már meg is akadt,és nagyon nehéz továbbvinni. Ilyen akkor van,ha maga a fejlődési irány a jelenben érdektelen,önmagában nem adna semmi hajtóerőt,da ha az ötvözve van egy olyan céllal,ami ezt a hajtóerőt megadja,akkor szépen haladhat minden. Ott és akkor akad meg a folyamat,ha a pillanatban lelkesítő cél önálló életet kezd élni,kezdi felbontani ezt az ötvözetet,mert ez a cél valójában csak eszköz,önmagában sehova nem vezet. Ekkor viszont szükségessé válik ennek az érzékeltetése,de az viszont egy olyan szintű kiábrándulást okozhat,ami által elvész a most még szükséges hajtóerő. Így pedig ebben a helyzetben nagy az esély arra,hogy minden leálljon már akkor,amikor még igazán be sem indult.

Az álom eddig tart tulajdonképpen,de a folytatás itt lehet az,hogy kialakul egy makacs ellenállás azzal az állítással szemben,hogy a most fontos cél nem igaz. Ugyanakkor ott marad az az állítás is valahol mélyen,hogy minden így van,ezáltal beindulhat egy kételkedő elemzés,egy speciális szemlélődés. Ekkor ott vannak a kételyek,amik a most fontos féket jelentik,amik tartják valahol a pillanatban fontos igazságot,de óvatos foglalkozás indul be azzal az állítással kapcsolatban,ami szerint ez nem igaz. Ezáltal pedig minden újra beindul egy védettebb formában,ami konkrétan azt jelenti,hogy újra előtérbe kerül a most fontos cél,ami a hajtóerőt adja,de megjelenik már mégis annyi kétely,hogy a szélsőségek megszűnnek,tehát ilyen szinten nem kezdenek már önálló életet élni azok a célok. Az elemző gondolkodás pedig elkezdi formálni a tudatot a megfelelő módon,hogy minél hamarabb a járható út lépjen előtérbe,az váljon egyértelműen fontosabbá,minél rövidebb időn belül. Így pedig ha jól sikerül ez a folyamat,akkor ez tulajdonképpen egy felgyorsulást hoz létre,bár igaz,hogy egy kockázatos módon,mert megvan az a nagy kockázat,hogy már a kezdet kezdetén leáll az egész.

Az is lehetséges,hogy az egész álom tulajdonképpen arról szól,hogy érdemes-e vállalni egy ilyen kockázatot,mintegy bemutatva ennek veszélyét,lemérve ezzel bátorságot.

Lehet kicsit bonyolultra sikeredett... Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19, 20, 21  Következő
5 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.