Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek - könyvajánló egymásnak 2 (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 52, 53, 54  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 18. 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Balogh Béla: A végső valóság

Lenyűgöz...
Mercedes
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 19. 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bimbi írta:
Szepes Mária:A vörös oroszlán.

Az elolvasása után 180°-kal változott meg az életem...

Olyan volt,mintha megszállt volna valami... Laughing

Akkor váltam ezoterikus érdeklődésűvé,és akkor zártam le életem legnagyobb szerelmével is a kapcsolatot...

Igazából akkor kezdődött el a mostani életem... Rolling Eyes

Huh Shocked nekem sem artana Evil or Very Mad amugy ra kerestem a Googlen-en a konyv cimere es talalt sulyedt Laughing elraktaroztam magamnak,ha lessz idom elolvasom Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 19. 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pepper Péter- Mihancsik Zsófia : A tigris és a majom
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 23. 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aquarel írta:
Mona írta:
Aquarel írta:
Mona írta:
Most olvastam a hírt, hogy 14.-én megjelenik Coleho új könyve, A fény harcosának kézikönyve címmel!

Kíváncsi vagyok rá... Rolling Eyes

Angolul már olvastam, kb 2 évvel ezelőtt vettem az angol változatot libriben Smile

És hogy tetszett? Rolling Eyes

Bölcsességgyűjtemény Smile Tetszett nagyon, vannak részek amiket bejelöltem és időről időre előveszem, pedig nem vagyok Coelho rajongó Smile
nekem is bejött. lehet, beruházok rá később - most egyszerre megint túl sok könyvet néztem ki magamnak Laughing - , jó gondolkoztató.

jah, és végre megszereztem Fodor Ákos és Rózsa Edit Képtelenkönyvét. nagyon jól szórakoztam rajta Laughing
a kedvencem:
"MANÓ-NÓTA

...víz alatt / víz alatt / butaságra tanítottam / arra méltó halakat." Laughing
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 23. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zabhegyezőt olvasom per pillanat ......
serena
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 23. 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:

Én meg lassan már öt éve, hogy havonta kapok ingerenciát, egy-egy fejezetére. Laughing Laughing Laughing Embarassed
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 23. 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Nagyon meg tudlak érteni! Smile A könyv számomra is kultusztárgy. A használt könyveket különösen szeretem, valahogyan rögződött bennük az előző tulajdonos/olvasó személyiségének egy része. Vannak könyveim pl. egy távoli rokon hagyatékából, aki a születésem előtt meghalt a Donnál. Vannak köztük tartalmukat illetően számomra nem különösen vonzóak pl. Wagner szövegkönyvek Reclam kiadásban, mégis kegyelettel őrzöm, mert látszik rajtuk, hogy valaha sokat forgatták őket.
És ezeken túlmenően a könyv az egyetlen kategória, ami nem csak használati értéken méretik, hanem a birtoklását is fontosnak érzem. Smile

Egyik nyáron vmi jogász fricsa leáztatta maga alatt a fél koleszt, aztán ahogy hordtuk ki a bútort az árvízkárosult szobákból, az egyik ágyneműtartót könyvekkel csurig találtuk. Egy félbolond magyarszakos lakott az ágyon, nem beszélt senkivel, félévkor kiköltözött, azóta ott lapltak a könyvek. És az az ágy pont nem ázott el, úgyhogy hét országra szóló turkálást csaptunk. Twisted Evil Ma meg őriztem a tantóbácsim házát, mert szerelők jöttek, még ott figyelnek halmokban a könyvei a padlón meg mindenhol, jól elvoltam velük, főleg a nagy halom asztrós cikkel.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 24. 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bulgakov: A Mester és Margarita

Csak a 8. fejezetnél tartok, de nagyon tetszik!
G.Tamás
Segédmoterátor

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 24. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ablak Zsiráf,igeen a blak-Zsiráf a kedvencem! LÁLÁLÁLÁ
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 24. 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Bulgakov: A Mester és Margarita

Csak a 8. fejezetnél tartok, de nagyon tetszik!

de szeretem.... Smile
Most filmen nézem (ami a TV-ben ment, orosz film, én rendkívül jónak találom), de csak lassan, fejezetenként Smile
Ami meglepett, és nagyon örültem neki, egyszer nemrég bemondták, hogy sokak kérésére ismétlik Neutral
maszi
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 24. 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy nagyon kedves tanárom írta, most jelenik meg a Könyvfesztiválon.
Irtó érdekes, én nem bírtam letenni.

Osváth Péter:
A kísérlet

http://www.aposztrof.hu/index.php?option=com_frontpage&Itemid=20
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
csend
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 28. 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Két évvel azután, hogy megöltem Blyth-t, meggyilkoltam Pault, az öcsémet - de egészen más és jóval alapvetőbb okokból, mint amiért Blyth-t eltettem láb alól -, egy évvel később pedig kinyírtam az unokahúgomat, Esmereldát, többé-kevésbé egy hirtelen ötlettől vezérelve. Eddig ennyi. Három. Már évek óta nem öltem meg senkit, és nem is tervezem soha többé. Akkoriban éppen ilyen korszakomat éltem."

Az apjával egy skót falucska mellett egyedül élő 16 éves Frank története bombaként robbant be a nyolcvanas évek brit irodalmi életébe. Egyes kritikusok kegyetlensége és naturális ábrázolásmódja miatt támadták A Darázsgyárat, mások az egekig magasztalták, és szerzőjében egy kivételes fantáziával, lenyűgöző stílusérzékkel megáldott új tehetséget láttak. Iain Banks első regénye azóta is megosztja az olvasókat, de ennek ellenére a tekintélyes angol napilap, a The Independent szavazásán A Darázsgyárat a huszadik század 100 legjobb regénye közé választották.

No ez lenne a hivatalos része a könyvajánlómnak. Ajánlót írtam, pedig… a szőr áll a hátamon a könyvtől. Ráadásul be sem fejeztem. Ha jól emlékszem 183 oldal. Én 120-nál feladtam. Visszavittem a könyvtárba. Aztán olvasgattam a neten- és mindenhol ömlengést találtam. Mennyire szuper, mekkora alkotás ez a könyv. A katarzis pedig! Huh meg háh! Akkor egy pillanatra úgy éreztem, na te liba, jól lemaradtál a lényegről. Első felindulásból vissza akartam menni a könyvtárba és elhozni megint. Aztán a fájdalom lebeszélt róla. Feküdtem, és azon morfondíroztam, hogy tényleg kell ez nekem? Igazán be akarom fejezni? Nem. Ez voltaz egyértelmű válaszom.

Az ajánló tényleg hangzatos. Frank antiszociális és kissé degenerált. Az életét meséli el. A cselekmény pedig… azt hiszem ez volt a legnagybb bajom. Nincs cselekmény! A fő motívum a reggel felkel, tisztálkodik, majd reggelizik és körbejárja a sziget. Hol nyulakat gyújt fel, hogy pedig a totemoszlopaira szögezi ki az elpusztított állatok fejét. Közben részletes- ebben igazat állítanak az ajánlók- tényleg naturális a leírás- leírásokat kapunk arról, hogy hogy a piálástól hogy rúg be, és hogyan hányja össze magát. Oldalakon keresztül taglaja az író a gyomortartalmat. Frank városi woodoo mester. Bonyolult és gusztustalan rituálékból áll az élete- pl: köldök kosszal, lábújjköröm kosszal, fülzsírral és vizelettel szenteli fel az új csúzliját, hogy mást ne is említsek. Komolyan hisz ebben, és abban, amit a Darázsgyár súg neki. Kb a 110 oldalnál jut el oda a könyv, hogy elárulja mi is a gyár, és hogy működik. Persze néha-néha mesél a gyilkosságokról. De ezekről alig pár sor szól a többi leírás mellett. Fura a fiú, fura az apa, és a bátyja is, aki megszökött a bolondok házából, mert kutyákat gyújtott fel. Szóval az összes szereplő érzelmileg sérült, retardált emberek. 120 oldalon keresztül nem történt semmi. Valószinűleg azon a közel 60 oldalon van rögzítve az a csoda, ami ezt a könyvet a kortárs irodalom kiemelkedő remekévé tette. Valahogy nekem ez nem jött le. Nem érzek késztetést, hogy befejezzem a könyvet, hogy megismerjem a katarzist. Ez a könyv értelmetlen erőszakot és őrületet sugároz csupán. Olyan, mint az élet. Talán bennem van a hiba, de nem vagyok rá vevő.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 28. 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

serena írta:
Mona írta:

Én meg lassan már öt éve, hogy havonta kapok ingerenciát, egy-egy fejezetére. Laughing Laughing Laughing Embarassed

a tömeggyilkosok, pszichopaták kedvenc könyve

és az enyém is Smile
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 28. 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
serena írta:
Mona írta:

és az enyém is Smile

mé? te melyik vagy?? Shocked Shocked Mr. Green
Vissza az elejére
Aviano
Don, il Capo di Tutti Capi

HozzászólásElküldve: 2008. 04. 29. 07:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
hana írta:
serena írta:
Mona írta:

és az enyém is Smile

mé? te melyik vagy?? Shocked Shocked Mr. Green

Ő?

Ha magát szemléli: pszichoapatikusan gyilkos tömeg (azaz: kövér),
ha hisztizik: pszichogyilkos (a Te pszichodat gyilkolja),
ha világmegváltó gondolatai vannak: tömegpszichozis gyilkos (rávilágít h az egész világ meg van etetve gyarlósággal. Mondjuk Ő is),
ha meg minden ok: akkor teljesen édestündér, csak néha kicsit hüje. Razz

De azé' szeretem Wink
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 52, 53, 54  Következő
29 / 54 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.