Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc idézetek 5.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Ejika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A tél nem tart örökké; a tavasz nem marad el.
Hal Borland
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék egy almafát.
Martin Luther
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mami mindig mondta, hogy nem kell fejjel rohanni a falnak. Majd jön, akit keresek, ha akar. Annyira akartam a lényeget, hogy kiugrott a kezeim közül, és a nagy kapkodásban elfelejtettem, hogy valójában én mit akarok, én ki vagyok. A boldogság közel van, itt van az orrunk előtt, csak nem látjuk.
Állítsátok meg Terézanyut! c. film
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezernyi titkod
bennem rejlik
számtalan szádon
ajkam fénylik
merész pillanat
téged szeretni
hiányod félni
s reménybe temetni...
Pálnagy László
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szerelem mindig más. Mindegy, hogy hányszor szeretünk életünkben, egyszer, kétszer vagy tízszer: az új szerelem mindig ismeretlen. A szerelem vagy a pokol fenekére taszít, vagy a mennyországba röpít, de egy biztos: valahova eljuttat. És nem utasíthatjuk vissza, mert létünk alapfeltétele. Ha nem merjük elfogadni, éhen halunk egy karnyújtásnyira a fától, amely hiába kínálja gyümölcseit. Mindenütt a szerelmet kell keresnünk és vállalnunk kell, hogy esetleg órákig, napokig vagy akár hetekig szomorúak és csalódottak leszünk miatta. Mert abban a pillanatban, amikor elindulunk keresni a szerelmet, ő is elindul, hogy megtaláljon minket.
Paulo Coelho
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A várakozás ott csal meg, ahol
Legtöbbet ígér; s akkor sikerül,
Mikor a remény csüggedésbe hül.
William Shakespeare
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tollas kis jószág a `remény`
Lelkünk ágára ül,
Fújja szövegtelen dalát,
És sohasem némul el.

Emily Dickinson
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Világéletemben hittem benne, hogy a nap legcsodálatosabb pillanata, amikor reggel felébredünk. Mindegy, hogy vacakul érezzük-e magunkat vagy jól, egy biztos: aznap még bármi történhet velünk! És az sem számít, ha az esetek többségében semmi különös nem történik. A lehetőség benne van a reggelekben.

Monica Baldwin
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Benned él párod sajgó negatívja, várod, hogy a varázsszót kimondja: Én vagyok Te - mellyel örök sebedet begyógyítja.

Szepes Mária
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inkább szenvedek, ahogy korábban szenvedtem, amikor elhagytak azok, akiket szerettem. Inkább nyalogatom a sebeimet, ahogy máskor is tettem. Egy ideig még gondolok rá, megkeseredek, és halálra untatom a barátaimat, mert képtelen leszek másról beszélni, mint arról, hogy elhagyott a feleségem. Majd megpróbálom megmagyarázni, mi történt, éjjel-nappal csak azzal foglalkozom, hogy újra meg újra átgondoljak minden pillanatot, amit együtt töltöttünk, a végén pedig arra a következtetésre jutok, hogy igenis rossz volt velem, velem, aki mindig csak arra törekedett, hogy neki jó legyen. Aztán lesznek más nőim. Ha megyek az utcán, minden pillanatban meglátok valakit, aki lehet, hogy ő. Reggeltől estig, estétől reggelig szenvedni fogok. Ez az állapot eltarthat hetekig, hónapokig, vagy akár egy évnél is tovább.
Aztán egy szép napon arra ébredek, hogy nem ő jár a fejemben, és rájövök, hogy túl vagyok a nehezén. A szívem súlyos sebet kapott, de majd begyógyul, és akkor majd újra tudok örülni az élet szépségeinek. Történt már velem ilyen és fog is még történni, ebben biztos vagyok.

Paulo Coelho
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A valóságban egy szerelemnek lehetségesnek kell lennie. Lehet, hogy nem talál azonnal viszonzásra, de csak akkor képes életben maradni, ha legalább van rá remény - bármilyen távoli is -, hogy meghódíthatjuk a szeretett lényt.

Paulo Coelho
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megtanultam, hogy várni a legnehezebb, és szeretnék hozzászokni, tudni, hogy velem vagy akkor is, ha nem vagy mellettem.

Paulo Coelho
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nehéz dolog, hogy ne szeress, de nehéz az is, hogyha szeretsz. A legnehezebb, ha hiába szeretsz.
Anakreón
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy ember fenntartás nélkül engedje szeretni magát. Bátorság, csaknem hősiesség. A legtöbb ember nem tud szeretetet adni és kapni, mert gyáva és hiú, fél a bukástól. Szégyelli, hogy odaadja, s még sokkal inkább szégyelli, hogy kiadja magát a másiknak, elárulja titkát. Azt a szomorú, emberi titkot, hogy szüksége van gyengédségre, nem tud meglenni nélküle.

Márai Sándor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 02. 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ejikám, honnan veszed ezt a sok gyönyörű idézetet? hello2

Itt folytatódik
Sieglinde
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34
34 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.