Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Apa gyere haza!!! Elvált apák segítsetek!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kiss Fanni
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 01. 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm! én is kitöltöttem, és én is elküldtem e-mail-ben. Remélem tudtam valamit segíteni. Smile
Tűz
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 12. 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
Olyan nincs esetleg, hogy a gyereket kérdezik? Rolling Eyes Rolling Eyes

De van! Nálunk, akarom mondani: a tesóméknál, az öcsém fia eléri hamarosan azt a kort, amikor ő dönthet, kinél marad. A napokban beszélgettünk erről és derült ki. Azt hiszem 13 a korhatár, de ezt az öcsém sem tudta pontosan, most fog kiderülni. Akkor, ha az apa kérvényezi az áthelyezést, s ez a gyermek akaratával is egybeesik, akkor a bíró megváltoztat(hat)ja a döntést. Persze sok függ attól is, hogy az anyja a gyerkőcnek mennyire befojásolja majd a fiút (naná, hogy önös érdekből és nem azt nézve, hogy gyermekének mi a jó Crying or Very sad ).
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 12. 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tűz írta:
aotan írta:

De van! Nálunk, akarom mondani: a tesóméknál, az öcsém fia eléri hamarosan azt a kort, amikor ő dönthet, kinél marad. A napokban beszélgettünk erről és derült ki. Azt hiszem 13 a korhatár, de ezt az öcsém sem tudta pontosan, most fog kiderülni. Akkor, ha az apa kérvényezi az áthelyezést, s ez a gyermek akaratával is egybeesik, akkor a bíró megváltoztat(hat)ja a döntést. Persze sok függ attól is, hogy az anyja a gyerkőcnek mennyire befojásolja majd a fiút (naná, hogy önös érdekből és nem azt nézve, hogy gyermekének mi a jó Crying or Very sad ).

öö...én az itt ajánlott kérdőívre kérdeztem rá.Mert az csak apáknak szólt és a végén kiderült,hogy van elvált szülők gyerekeinek való kérdőív is. Smile

13-14 a korhatár, amikortól egy gyermek dönthet,de általában fiatalabbtól is megkérdezik.Ha a gyerek az apjával akar lenni, és nem az anyjával, a bíró az apának ítéli a gyermeket,persze ha az apa minden feltételnek megfelel.(Biztosítani tudja a gyermek fejlődéséhez szükséges feltételeket, anyagiakat és egyebeket egyaránt),és ugyan ez vonatkozik az anyára is.De ha mindketten megfelelnek a feltételeknek a bíróság álltalában és nagy többségben az anyának ítéli a gyereket.Kivéve, ha ő elérte azt a korhatárt,amikor már dönthet.
Előfordul olyan is, hogy először az anyának ítélik a gyereket,és ha ő elérte a korhatárt,az apa kérvényezheti, hogy inkább nála legyen a gyermek.Olyankor a gyermek döntése alapján a bíróság megváltoztathatja a döntését.
(remélem tudtam ezzel valamit segíteni Smile )

Az olyan anya,aki nem látja be,hogy a gyerekének mi a jó, azt meg inkább nem véleményezném.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Tűz
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 13. 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
Tűz írta:
aotan írta:

öö...én az itt ajánlott kérdőívre kérdeztem rá.Mert az csak apáknak szólt és a végén kiderült,hogy van elvált szülők gyerekeinek való kérdőív is. Smile

13-14 a korhatár, amikortól egy gyermek dönthet,de általában fiatalabbtól is megkérdezik.Ha a gyerek az apjával akar lenni, és nem az anyjával, a bíró az apának ítéli a gyermeket,persze ha az apa minden feltételnek megfelel.(Biztosítani tudja a gyermek fejlődéséhez szükséges feltételeket, anyagiakat és egyebeket egyaránt),és ugyan ez vonatkozik az anyára is.De ha mindketten megfelelnek a feltételeknek a bíróság álltalában és nagy többségben az anyának ítéli a gyereket.Kivéve, ha ő elérte azt a korhatárt,amikor már dönthet.
Előfordul olyan is, hogy először az anyának ítélik a gyereket,és ha ő elérte a korhatárt,az apa kérvényezheti, hogy inkább nála legyen a gyermek.Olyankor a gyermek döntése alapján a bíróság megváltoztathatja a döntését.
(remélem tudtam ezzel valamit segíteni Smile )

Az olyan anya,aki nem látja be,hogy a gyerekének mi a jó, azt meg inkább nem véleményezném.

Legutolsó mondatoddal tökéletesen egyetértek! Ott az anyát az önös érdek vezérli...a többi meg... Inkább én is lenyelem.
Úgy látom, hogy egyre több (bár kismértékben emelkedő tendencia) anya alkalmatlan gyermeknevelésre.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 03. 29. 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem elváltak a szüleim már régóta pontosan nem tudom mikor váltak el papír szerint de külön élnek már jó ideje. amikor én még 7 éves körüli lehetem akkor váltak külön útjaik. Nem nagyon örültem neki és nagyon megviselt a dolog. Főleg arra emlékszem amikor vitatkoztak szüleim és apum csúnyán viselkedet anyummal. Azóta igaz apumnak új családja lett de közös gyermekük nincsen. A feleségének van 3 gyermeke akik már nagyok és 2 apától származnak a gyermekek. Én azóta elfogadtam ezt a helyzetet de nagyon nehezen viseltem el mivel mindig is azt szeretem volna ha anyum és apum újra együtt lennének. Bár a gyerek tartásról is voltak némi viták anyumékkal. Mégpedig, hogy anyum egy kicsivel több pénzt szeretet volna erre apum mondta akkor nem ad nekem zsebpénzt. Rosszul estt nekem ez mert akkor apum adott nekem egy papírt amin ez állt ha jól emlékszem. Igaz azóta egy kicsit változott a helyzet és nem úgy megyek apumhoz, hogy reggel megyek és este jővők hétvégén hanem úgy, hogy előtte való nap este megyek és másnap este megyek haza. Ha netán késve érnénk haza akkor anya megszokta kérdezni az okát de nagyon nincs belőle gond. Apumat azért mindig fel szoktam a héten egyszer hívni telefonon. Amikor még gimis voltam akkor volt amikor szerda reggel a sulim elé jött és ott beszélgetünk addig mig nem kezdődött el az óra.

Szeretettel üdvözöllek titeket: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.