Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyerekből nő-clitoris műtét mint beavatás (Erős idegzetűek!)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 02. 16:52    Hozzászólás témája: Gyerekből nő-clitoris műtét mint beavatás (Erős idegzetűek!) Hozzászólás az előzmény idézésével

http://plasmastik.livejournal.com/426035.html

A női beavatás, a nemi szervek csonkolása a legrémesebb és legbarbárabb szokások egyike a világon. Nincs köze az iszlámhoz, bár sok iszlámra áttért nép é ország alkalmazza a mai napig. A képsoron látszik, hogy válik a világban bízó, büszke gyermekből vénasszonyarcú, szomorú "nő".

A vélemények pedig itt jönnek, Tőletek...[/i]
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 02. 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem is vallási eredetű egyáltalán, nincsen köze tehát bwnhogy az iszlámhoz, de az illető népek korábbi vallásához sem - sémi népek és feketék körében fordul elő. Mint ahogy a lábelkötésnek sevolt köze a taoizmushoz, és a derék polgári anyukák, aki maguk végezték el a múveletet a lányukon, rég ne tudták, hogy párszáz éve kifejezetten a kurvának szánt lányokat "szépítették" így meg.
Itt is érdemes megnézni a véleményeket:
http://addict.blog.hu/2008/07/01/kampany_a_nok_korulmetelese_ellen

Egyébként ez szépe fölhívhatná a figyelmet, mennyire téves sokszor, hogy a nők férfiak általi elnyomásáról beszélünk: csonkítást is, lábelkötést is nők végeztek, sokszpr anya a saját leányán, és a nők a legnagyobb ellenségei a sajátszabadságuknak, a fiatalasszony jogai ellen pedig az anyós kűzd legádázabbul.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 02. 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem is talán ennek van a legelképesztőbb ereje - nézzétek meg azt a képet, ahol a kék ruhás asszony, aki lefogja a kislányt, maga is átéli a borzalmat újra. Mégis odamegy, mégis csinálja. Mert valami iszonyatos kultúrában gyökeredző valami, amivel senkinek nincs bátorsága szakítani, odaszegezi őt. Rémes. Sad
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 04. 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néne, én szívesen hinném, hogy "valami iszonyatos kultúrában gyökeredző valami", de gondold meg, ezek az emberek, ilyen emberek milyen hamar felejtik el a mondakincsüket, a hagyományos gazdálkodásukat és még ezer más kultúrában gyökeredző valami, ha kapnak helyette sorozatokat, műtrágyát meg miegymást.
Ezek szűklátókörű picsák, akik félnek, hogy nehezebb lesz a lányt férjhez adni, ha nincsen jókislányítva. Ez volt a helyzet Kínában is lábelkötés-ügyben. És ehhez jöhet még nem ritkán az is, hogy ha az én életemet tönkretették, menjen tönkre a tiéd is.

Olvasta valaki Waris Dirie könyveit?

Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 05. 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ez valahogy nem pörög úgy, mint a csoki-topik.
Néne, szerintem vesd föl az indexfórumon. Twisted Evil

Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 05. 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Hát ez valahogy nem pörög úgy, mint a csoki-topik.
Néne, szerintem vesd föl az indexfórumon. Twisted Evil

De most komolyan, megnéztem a képeket, de életemben se többet és nem is tudom, hogy

mit mondhatnék?
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 06. 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most nem néztem meg a képeket, láttam már korábban - képeket is és a Fókuszban vag Frei Tominál már volt egyszer szó erről.

Igencsak barbár szokás - Szomáliában konkrétan művelik mind a mai napig.
A világ szemét is egy szomáliai származású modell - David Bowie felesége - Iman nyitotta fel, akin szintén elvégezték a csonkolást.

A műsorban az hanzott el anno, hogy azért csinálják, mert akinek nincs csonkított klitorisza, az ronda, gusztustalan, soha nem megy férjhez, mert olyan nő nem kell egy férfinak sem.
Ez generációk óta bele van nevelve a nőkbe, a férfiaknak is nyilván megfelel, mivel így volt ez mindig és kész.
Hiába mondjuk mi, hogy ne csinálják - ahhoz valakinek nagy befoylást kellene kialakítania felettük, aki a lányait nem engedné csonkolni - majdnem írtam, hogy olyan nőt venne feleségül, aki nincs megcsonkítva, de sajnos az aligha lehetséges egyenlőre - és példát mutatna, hogy férjhez lehet őket adni és képesek a boldog életre.
Iman is hiába küzd, őt megcsonkították és rá lehet - rá is fogják - hogy azért sikeres, mert átesett a rituálén.
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 16. 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem vagyok elég erős idegzetű és nekem is van lányom... no comment.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 16. 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Most nem néztem meg a képeket, láttam már korábban - képeket is és a Fókuszban vag Frei Tominál már volt egyszer szó erről.

Igencsak barbár szokás - Szomáliában konkrétan művelik mind a mai napig.
A világ szemét is egy szomáliai származású modell - David Bowie felesége - Iman nyitotta fel, akin szintén elvégezték a csonkolást.

A műsorban az hanzott el anno, hogy azért csinálják, mert akinek nincs csonkított klitorisza, az ronda, gusztustalan, soha nem megy férjhez, mert olyan nő nem kell egy férfinak sem.
Ez generációk óta bele van nevelve a nőkbe, a férfiaknak is nyilván megfelel, mivel így volt ez mindig és kész.
Hiába mondjuk mi, hogy ne csinálják - ahhoz valakinek nagy befoylást kellene kialakítania felettük, aki a lányait nem engedné csonkolni - majdnem írtam, hogy olyan nőt venne feleségül, aki nincs megcsonkítva, de sajnos az aligha lehetséges egyenlőre - és példát mutatna, hogy férjhez lehet őket adni és képesek a boldog életre.
Iman is hiába küzd, őt megcsonkították és rá lehet - rá is fogják - hogy azért sikeres, mert átesett a rituálén.

ez nekem most úgy hatott, mint a "ha nem borotválkozol nő létedre, nem is vagy Ember, de még Nő sem.. és EZÉRT nem fogsz férjet találni".. -szóval ez a kultúrált világban/európában nem "úgy" csonkítás, de a pszichés ráhatás -és annak eredménye ugyanaz.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 16. 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Néne, én szívesen hinném, hogy "valami iszonyatos kultúrában gyökeredző valami", de gondold meg, ezek az emberek, ilyen emberek milyen hamar felejtik el a mondakincsüket, a hagyományos gazdálkodásukat és még ezer más kultúrában gyökeredző valami, ha kapnak helyette sorozatokat, műtrágyát meg miegymást.
Ezek szűklátókörű picsák, akik félnek, hogy nehezebb lesz a lányt férjhez adni, ha nincsen jókislányítva. Ez volt a helyzet Kínában is lábelkötés-ügyben. És ehhez jöhet még nem ritkán az is, hogy ha az én életemet tönkretették, menjen tönkre a tiéd is.

Olvasta valaki Waris Dirie könyveit?

Olvastam...
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 16. 20:28    Hozzászólás témája: Re: Gyerekből nő-clitoris műtét mint beavatás (Erős idegzetű Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
http://plasmastik.livejournal.com/426035.html

A női beavatás, a nemi szervek csonkolása a legrémesebb és legbarbárabb szokások egyike a világon. Nincs köze az iszlámhoz, bár sok iszlámra áttért nép é ország alkalmazza a mai napig. A képsoron látszik, hogy válik a világban bízó, büszke gyermekből vénasszonyarcú, szomorú "nő".

A vélemények pedig itt jönnek, Tőletek...[/i]

Ez volt a legborzasztóbb... látni a második képet, és a harmadikat... azt a tiszta, nevetős tekintetet, boldog arcot...ami nem lesz soha többé... Istenem soha ne bántsanak több gyermeket a világban!!! sír sír sír
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.