Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A "másik" gyereke
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 16. 07:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
linus írta:
bera írta:
Személy szerint én is régóta várok egy ilyen lehetőségre - hogy végre elmondhassam a magamét a "kedves" rokonságnak! Evil or Very Mad
Érdemes lenne meghallgatni a gyereket, nem pedig kikezeletetni az igazságérzetét vagy gyógyszerekkel teletömetni - a szülőnek egyszerűbb, mint meghallgatni, hogy a gyerek elmondja, ekkor és ekkor ez és ez történt, ami miatt...stb.

A saját rokonságodnak vagy a párodénak?
Ha a párodéról van szó, akkor ezt a lépést neki kell megtennie. Helyette nem beszélhetsz. (mert lehet, hogy azáltal is erősíted benne a kisebbrendűséget "én nem vagyok elég erős, de a kedvesem igen"; nem lesz önbecsülése
Egyébként, tapasztalatból tudom, hogy nem mindig jó belemondani a másiknak az arcába, hogy 10-15-20 évvel ezt vagy azt tetted, vagy nem tetted, vagy nem voltál ott, nem voltál mellettem stb.
Egyszerűen nem segít. Kimodja az ember, de semmi. Mert a másik másképp látta, másképp emlékszik és most már azon nem tudsz - vagy ő nem tud - változtatni. Valahogy meg kellene tanulni kezelni magában az embernek, vagy feldolgozni. Meg aztán, nem lehet mindenért a sanyarú gyerekkort előhúzni. Ez a legkönnyebb, legegyszerűbb.
Persze most ezt így könnyen mondom... mert én is azért belefutok konfliktusokba régi dolgok miatt, de azért próbálkozom. Embarassed

A kismacska sem szereti,ha az orrát belenyomják a "termék"be... Senkinek nem jó érzés,ha felhívják a figyelmét, mi több, szemére vetik, hogy mit tett/nem tett... Esetleg még el is ismeri... De olyan fontos ez az elismerés? Gazdagabbak lehetünk az érzéssel, hogy lám, igazunk van. És szegényebbek egy működő emberi kapcsolattal... Nem kell minden csatát megvívni. Akkor sem, ha tuti a győzelem.
És abban is igazad van, hogy nem tesz jót egy ffi önérzetének,ha a nő - bármilyen jószándékkal is - belepancsol a dolgaiba.

Hú! Pedig ezt én is megtettem már. Meg is kaptam a visszaigazolást. Mondjuk nem éreztem,hogy jobb lenne nekem. Viszont az jól esett mikor mondta a párom,hogy tényleg van abban valami amit mondtam mert ő erre nem is gondolt. Az a jó,hogy nem bántódott meg. Remélem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 16. 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Köszönöm lányok - Linus, Cara és Gerleimarika Smile - igazatok van, de kompromisszumokat kötni nem is muszáj, hanem lételeme egy működő kapcsolatnak, én ezt vallom, mert engem erre tanított meg az élet!

Linus - a saját rokonságomat venném elő szívesen! Természetesen a párom családját ő rendezi és el is várja, hogy ott én ne avatkozzak a sűrűjébe...

Szeretem a párom és ezzel a "rossz" szokásával együtt elfogadtam, mert amúgy nagyon jó ember! Látok magam körül nagyon sanyarú asszonyi sorsokat, durva férjek által lelkileg, testileg meggyötört asszonyokat és akkor az mondom, az én párom számítógépezzen csak, ha neki az a kikapcsolódás! Senkit sem bánt vele! Ha pedig babát vállalunk, majd adja magát a helyzet - én bízom benne, hogy kompromisszumot tudunk kötni, de ez még a jövő zenéje, ráérek még aggódni miatta.

Igen, Berácska, ebben igazad van, hogy a kompromisszum kötés lételeme egy kapcsolatnak.Ameddig az ember szivesen teszi, nincs is semmi baj.Kivánom neked, hogy még nagyon sokáig igy érezz, mint most!
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 17. 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esetleg van-e még valakinek ilyenkorú sajátos tapasztalata?
Amit megosztana velem?
Vissza az elejére
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 26. 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No!Úgy látom ezt is a saját bűrömön fogom megtapasztalni. Shocked Rolling Eyes Sad
Vissza az elejére
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 27. 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

heki írta:
Amit megosztana velem?

Sajnos nem tudok Neked segíteni, a páromnak már nagyok a gyerekei (a fia nős, a lánya is 20. éves) már komolyabbak, meg nem rivalizálnak, meg nem is laknak velünk, a lányom is egyetemista, az egyetlen "kicsi" a fiam a maga 12 évével, de ő járt a legjobban, mert 3 "nagytesója" van... Smile
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 29. 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
heki írta:
Amit megosztana velem?

Sajnos nem tudok Neked segíteni, a páromnak már nagyok a gyerekei (a fia nős, a lánya is 20. éves) már komolyabbak, meg nem rivalizálnak, meg nem is laknak velünk, a lányom is egyetemista, az egyetlen "kicsi" a fiam a maga 12 évével, de ő járt a legjobban, mert 3 "nagytesója" van... Smile

Köszönöm kedves Cara!
Igen ez egy gyenge próbálkozás volt de végül is minden az adott időben és helyzetben fog kiderülni.
Remélem leszek olyan erőss,hogy tudjak segíteni ha kell és lesz aki elfogadja./gyerek/.
Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 29. 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

heki írta:
Caravell írta:
heki írta:
Amit megosztana velem?

Köszönöm kedves Cara!
Igen ez egy gyenge próbálkozás volt de végül is minden az adott időben és helyzetben fog kiderülni.
Remélem leszek olyan erőss,hogy tudjak segíteni ha kell és lesz aki elfogadja./gyerek/.

Kedves Heki! Úgy érzem, nem kell félned.A gyerekek előbb-utóbb felismerik a szeretetet, ami benned van! Sok sikert!
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 30. 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
heki írta:
Caravell írta:
heki írta:
Amit megosztana velem?

Köszönöm kedves Cara!

Kedves Heki! Úgy érzem, nem kell félned.A gyerekek előbb-utóbb felismerik a szeretetet, ami benned van! Sok sikert!

Köszönöm szépen.
Vissza az elejére
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 30. 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És ezzel visszakanyarodtunk oda, amit a 3. oldalon bekékítettem... Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.