Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Álmodós 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 02. 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyugodtan linkeld a forrást, ha nem reklámozol valam disznóságot, nem fognak rád szólni. Inkább lehet problémája az oldal gazdáinak abból, ha forrásmegjelölés nélküli átvételekkel van teli a fórum, mert azért már harap a cikk szerzője. Persze aki név nélkül rak ki írásokat, a valszeg, jobban teszi, ha lapít, ha továbbvándorol.
Lényeg a lényeg, a Sárkányék nem linkfetisiszta barmok, linkelj nyugodtan. Very Happy

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 03. 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves skar mkhan!

Akkor most, hogy tisztába jöttem a dolgokkal, tessék: igaz utólag, de itt a forrás: HáziPatika.com

Legközelebb már tudni fogom, hogy tegyem, köszönöm a segítséged.
Smile

Süni*
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 09. 06:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szimbólikus volt az álmom, és nagyon érthető... de le kell hogy írjam, mert nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek!

...
A barátnőm betegen feküdt otthon. A nővére és én fogtuk a kezünket, hogy mit tegyünk, hova menjünk segítségért. A következő kép, hogy már úton volt. Iszonyú sűrű erdőben rohantunk, aztán egyszercsak előugrott három férfi, kést szegeztek nekünk és kiáltották, hogy "Vége, nincs tovább"... Sad Sad Sad

... itt felébredtem ...
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 09. 06:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:

... itt felébredtem ...

Ezt nagyon jól tetted.... Sad Sad Sad

Szép napot, ölellek forsterh
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 09. 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2010 március 09 lt/ 14:05
nem tudom miért... furcsa álmot láttam...
nem ilyeneket szoktam...

szeretném is ha bekövetkezne és nem is... de inkább szeretném...

a gyermekeddel voltam állapotos... ott zörömbölt a szívem alatt egy picinyke

élet..elég jelentős súllyal és mérettel istennek legyen hála... mert a

szülőszobán voltam.. elég kaotikus kórház volt.. akár a semmelweis klinika..../ jó az nem kaotikus és nagyon jó véleménnyel vagyok az orvosairól.... de valahogy mégis azt az érzetet éreztem ott vagyok....
talán mert ott féltem... itt meg aggódtam nagyon.. és igen féltettem a babát../

fehér ruhás egymással diskuráló orvosok között rohangáltam mint egy

kotlóstyúk, hogy valaki figyeljen már rám mert .. te nem voltál ott
pedig ott akartál és lehet, hogy úton is

voltál... ők meg azt hitték még ideérsz....

szóval szóltam valakinek én szülök..
nem kell hisztizni mondták.. másnak is fáj...

én bírom a fájdalmat.. nem arról van szó de tágulok és mindjárt jön a gyerek

.. el akartam mondani meg is halhatok mire vigyázzanak... de abban a

pillanatban
a kezem a két lábam között volt ahol éreztem minden zajló eseményt..
ebben a pillanatban hirtelen még tágabb lettem és éreztem a baba fejét ...

leguggoltam mint a villám a kőre és két kézzel próbáltam elkapni a babát aki a

guggolástól akadálytalanul torpedóként csusszant ki belőlem.. a kőre.. de a kezem

megvédte a sérülésektől.. az elképedt orvosok előtt kaptam fel

talpraszükkenve, nekogy megfázzon.. de az arany csupavéres azt hiszem

kislányunk nagyon csúszott így egy percre le kellett tennem egy ágyra amíg

fogást váltok... utána meg azon görcsöltem itt a balesetin csak nem szedett

össze semmilyen bacilust... és siettem, hogy őt ellásák... hisz ő a szemed

fénye.... és mire ideérsz már isteni babaillata legyen.... Smile

----------------------------------
mindhárom gyermekem apás szülés volt... ha úgy alakulna vén fejjel szülnék... csak apás szülést szeretnék...
Smile dávid ... ezvalószínűleg nem a szó szerinti kategória de még az sem kizárt.... lehet, hogy ez a rejtvénykategória ... ki fog derülni.... régen csak szó szerintieket álmodtam... nos ez majd kiderül mi....
mindenesetre dávid... nem bánnám ha a szó szerinti lenne....

ti többiek is írjatok álmokat... bocs hogy dávidnak írtam....és offoltam
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 28. 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Peti, Kedves Peti, jársz-e még felénk? Tudsz-e valami érdemlegeset mondani az értelmetlennek tűnő álmomból?

Egy idegen konyhában történt, ami álmomban az én konyhám volt. Arra érkeztem haza, hogy az egész konyhában minden, asztalfelület, kő, székek, tűzhely, szóval minden vastagon be volt borítva tojásrántottával. Valahonnan rájöttem, hogy anyukám valami miatt haragudott és azért csinálta. Megdöbbentem, hogy ez mire volt jó. A takarítás bosszúságán kívül emlékszem, hogy az így elfecsérelt tojásaimat is nagyon sajnáltam.
méhecske2
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 01. 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Peti, Kedves Peti, jársz-e még felénk? Tudsz-e valami érdemlegeset mondani az értelmetlennek tűnő álmomból?

Egy idegen konyhában történt, ami álmomban az én konyhám volt. Arra érkeztem haza, hogy az egész konyhában minden, asztalfelület, kő, székek, tűzhely, szóval minden vastagon be volt borítva tojásrántottával. Valahonnan rájöttem, hogy anyukám valami miatt haragudott és azért csinálta. Megdöbbentem, hogy ez mire volt jó. A takarítás bosszúságán kívül emlékszem, hogy az így elfecsérelt tojásaimat is nagyon sajnáltam.

Kedves Hangya!
Nem vagyok Kedves Peti, hanem csak a Józsi, de valamit írok azért.

Nem vagyok 100% biztos, de szerintem csak az üzenő álmokkal érdemes foglalkozni. Azokon belül is csak a fontosakkal. Olyanokkal, melyek így-úgy de újból vissza-vissza térnek.

Szerintem Hangya ez az álmod, ha nem is ezzel a konkrét történettel, de valahogy téged mindig „elővesznek”.

A tojásaid (szimbólum), az idődet, energiáidat jelentheti..
A konyha pedig a jelenlegi életed, melyet valamiért idegennek élsz meg, lehet, hogy nem olyan mint amit belülről megélsz? Mindenesetre a kettő között különbség van.
Legérdekesebb az anyukád. Mit jelenthet ebben az összefüggésben?
Valószínűleg tartom, hogy lehet a lelkeden belül, van egy olyan részed, amit az álomban anyukáddal helyettesítettél. Az anyukád ebben az esetben is te magad voltál, egy amolyan „felettes én, vagy lelkiismeret”.

Tehát méhecske szabad „fordításában”: Az idődet, energiáidat arra fordítottad amire kellet volna, hogy fordítsd? Az álmodból nekem az jött le, hogy nem, és „anyukádat”, tehát az önmagadban elnyomott „lelkiismeretet” ezt nagyon bántja. Ezért „anyukád”, hogy észre térítsen önállósította magát.

Általánosságban az-az üzenete az álmodnak: hogy ne a földi megkötözöttségekre (pl. vérkapcsolat, unoka, gyerek stb.) fordítsd az idődet, mert azok meglesznek nélküled is, hanem arra kell fordítanod amire kaptad az idődet.
Csak az lát igazán, aki látja a láthatatlant, ami a láthatók mögött van. A ragaszkodás a szabadság hiteles gyümölcse. A megkötözöttség ragaszkodás az elrontott jóhoz. Aki Hozzám ragaszkodik, az valóban szabad." (Jézus; Hang: 4/312)
http://web-hang.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 01. 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

világvége sokadszor... nem is álom ez... látomás... talán a múltból.... talán a jövőből... de rettenetes...
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 15. 06:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

THE DREAM
KEEPER
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 15. 08:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

méhecske2 írta:

Kedves Hangya!

Nem vagyok 100% biztos, de szerintem csak az üzenő álmokkal érdemes foglalkozni. Azokon belül is csak a fontosakkal. Olyanokkal, melyek így-úgy de újból vissza-vissza térnek.

Szerintem Hangya ez az álmod, ha nem is ezzel a konkrét történettel, de valahogy téged mindig „elővesznek”.

A konyha pedig a jelenlegi életed, melyet valamiért idegennek élsz meg, lehet, hogy nem olyan mint amit belülről megélsz? Mindenesetre a kettő között különbség van.
Valószínűleg tartom, hogy lehet a lelkeden belül, van egy olyan részed, amit az álomban anyukáddal helyettesítettél. Az anyukád ebben az esetben is te magad voltál, egy amolyan „felettes én, vagy lelkiismeret”.

Tehát méhecske szabad „fordításában”: Az idődet, energiáidat arra fordítottad amire kellet volna, hogy fordítsd? Az álmodból nekem az jött le, hogy nem, és „anyukádat”, tehát az önmagadban elnyomott „lelkiismeretet” ezt nagyon bántja. Ezért „anyukád”, hogy észre térítsen önállósította magát.

Általánosságban az-az üzenete az álmodnak: hogy ne a földi megkötözöttségekre (pl. vérkapcsolat, unoka, gyerek stb.) fordítsd az idődet, mert azok meglesznek nélküled is, hanem arra kell fordítanod amire kaptad az idődet.

Köszönöm Méhecske Józsi, hogy foglalkoztál az álmommal. Tudod, ha beírom és eligazítást kérek tudósoktól, akkor az álom valamiért foglalkoztat, jelentőségteljesnek tűnik. Ami nyilvánvalóan a napi történések hatására keletkezik, azokon hamar túllépek.

Úgy érzem, az értelmezésedből sok dolog a helyén van. Sokszor érzem úgy, hogy nem azzal foglalkozom, amivel kellene, de pont fordítva, mint ahogyan gondolod. A fizikai világot vagyok hajlamos elhanyagolni és túl gyakran omlik rám a fizikai környezetem, mert annak rendezése helyett lelki dolgokkal foglalkoztam (a sajátommal, vagy a máséval). Ha a rántottával borított konyhát így értelmezem, akkor talán helyén értelmezem. Ha a te értelmezésedből indulok ki, inkább az az üzenete, hogy térjek észre, még itt vagyok, kevesebb lélek, több fizika lenne célszerű.
méhecske2
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 18. 01:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
méhecske2 írta:

Kedves Hangya!

Úgy érzem, az értelmezésedből sok dolog a helyén van. Sokszor érzem úgy, hogy nem azzal foglalkozom, amivel kellene, de pont fordítva, mint ahogyan gondolod. A fizikai világot vagyok hajlamos elhanyagolni és túl gyakran omlik rám a fizikai környezetem, mert annak rendezése helyett lelki dolgokkal foglalkoztam (a sajátommal, vagy a máséval). Ha a rántottával borított konyhát így értelmezem, akkor talán helyén értelmezem. Ha a te értelmezésedből indulok ki, inkább az az üzenete, hogy térjek észre, még itt vagyok, kevesebb lélek, több fizika lenne célszerű.

Ne haragudj kedves Hangya!

De muszáj reagálnom.

„Ha a te értelmezésedből indulok ki, inkább az az üzenete, hogy térjek észre, még itt vagyok, kevesebb lélek, több fizika lenne célszerű.”

Minden ok. Csak ez a mondat nem „klappol”. Ha ezt nem írod akkor nem is reagálok.
Akár hogy is nézem, de számomra mindig ugyan az jön ki, hogy az un. Lelki „munkád” az ami miatt az „anyukád” neheztel.
Azért is, mert saját tapasztalatommal is egybevág, ha a lelki dolgok a helyén vannak, tehát a cél ez ügyben helyes, akkor a fizikai világ automatikusan hozzá igazodik. Nem tudod a fizikai dolgaidat elrontani.

Tehát akkor inkább úgy fogalmazok, hogy a lelki dolgaidban azzal foglalkozol, amivel kellene, hogy foglakozzál, vagy csak elfecséreled hiábavaló dolgokra az idődet, energiádat?

Ennél tovább én nem mehetek, ezért kérlek ne válaszolj, mert ez már olyan benső dolgok, melyek csak rád és az Istenre tartoznak.
Csak az lát igazán, aki látja a láthatatlant, ami a láthatók mögött van. A ragaszkodás a szabadság hiteles gyümölcse. A megkötözöttség ragaszkodás az elrontott jóhoz. Aki Hozzám ragaszkodik, az valóban szabad." (Jézus; Hang: 4/312)
http://web-hang.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 03. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Este megjelent egy sötétruhás alak az ágyam és az ablakom között.. (panel, emelet, és az említett hely max30 cm széles..) Rolling Eyes
ijedtemben betakartam magam..

következő jelenet:
cserépbe ültettünk paprikát, parit, és a madárbegy-sali lusta volt kikelni, pedig a pari már szüretelhető volt.. összevesztünk anyuval, hogy én megint mi a fenének akarok panelba termeszteni bmi ehetőt.. Shocked

aztán új rész:

vmi mandulaszemű ország repterén mentem volna becsekkolni, de nem volt meg a jegyem.. szépen lassan jött a többi utas, én meg csak azt a jegyet tudtam felmutatni, ami a mostani uticélom és az otthonom közé szól.. mikor már sokan összgyűltek, félre állítottak, hogy őket ne tartsuk fel.. leültettek vmi váróban..
eszembe jutott, hogy talán a farzsebemben.. -sose szoktam használni.. de nem.. ott is csak egy cédula volt, hogy hánykor, melyik kapu..
csak integethettem a gépemnek.. Crying or Very sad
aztán megjelent egy öltönyös, nem mandulaszemű pasi.. és megkérdezte magyarul!! hogy hogy én is lekéstem-e a gépem..
nem, én a jegyemre panaszkodtam.. aztán nem tudom, miről beszélgettünk, de rövid idő alatt nagyon megkedveltem.. persze ekkor tett vmi megjegyzést, amire úgy válaszoltam, hogy ijedtében felugrott a székről.. és ekkor fordult felénk a fél váróterem... Rolling Eyes Shocked
a mozdulattól kilógott az inge az öltöny alól.. sárga volt, de nekem annyira tetszett.. meg a mintája is, hogy megfogtam a karját, és visszaültettem magam mellé.. a többiek visszatértek eredeti elfoglaltságukhoz.. én meg hozzábújtam a karjához.. Shocked Shocked Embarassed ő meg nem nagyon ellenkezett.. Shocked olyan volt, mintha régóta ismernénk egymást.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 03. 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.boredpanda.com/15-interesting-facts-about-dreams-dreaming/
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 03. 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

For The Love Of Life
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 21. 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hegyvidéken, erdőben laktunk, kevés ház volt a környéken. Egyik éjjel felderítő repülőgépek szálltak felettünk, majd kötelékben bombázók, de nem mi voltunk a céljuk. A bombázók közül egy kivált, fölénk repült, mint kiderült, egy ember formájú robot volt. Bement a házba, az egyik (idegen) gyereket kiparancsolta az ágyából, mert a szobára szüksége lesz valakinek, aki a következő bombázás során érkezik.
Arra gondoltam, hogy ha itt csinál helyet, akkor minket nem fognak bombázni. Egy hirtelen ötlettel a robothoz fordultam és megkérdeztem, hogy mikorra várjuk a "kedves" vendéget. Pontos időponttal válaszolt, hajnalban 2 óra pár perckor.
Ezután elrohantam a mieinket keresni, hogy a bombázás időpontját közöljem velük. Felébredtem mielőtt találtam volna valakit, aki illetékes lett volna. Rolling Eyes
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Következő
19 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.