Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Zen tanítás, amit a férfinak kell tenni a nőért
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 08. 08:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ejika írta:
nem vagyok benne biztos, h csak ilyen "hókuszpókuszok" bevetésével lehet elkerülni azt, h vki félremenjen... ha nem olyan típus, úgyse fog.. ha meg hajta a vére akkor teljesen mind1, hogyan, kivel, hányszor, milyen módon... Neutral

Szerintem magneses energiak hasznalasa vagy hokuszpok ide vagy oda, egy a lenyeg ha teljes az oszhang,minden vagyad es felelmed megtudod beszelni a partnereddel es oda vissza egymasnak megprobaljatok a legjobbat adni foleg szeretettel megfuszerezve akkor felrelepes eselye keves. Akkor lepunk felre ha valamit nem tudunk megelni az adott kapcsolatba, ha mar nemtudja felkorbacsolni vagyainkat a szeretett szemely, de hajthat csupan a kivancsisag is......
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 11. 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagyrészt igazatok lehet, a félrelépés esélyét biztosan csökkenteni ezzel-azzal. de - szerintem - ez majdnem teljesen alkati kérdés, és ezért a legtöbb esetben úgy is meg fog történni, ha a hapsitok elég kíváncsi és izgága. vagy ha sikerül ezt a vágyat teljesen elnyomni, egyszerűen boldogtalan lesz.

én azt gondolom, hogy a lényeg itt a másik szeretetén és elfogadásán lehet. akkor is, ha 1-2szer félrelépett. a hűség jó esetben nem a mással való szex tilalmát jelenti, hanem a kitartást a partner mellett jóban-rosszabn.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 11. 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tubica írta:
...
Akkor lepunk felre ha valamit nem tudunk megelni az adott kapcsolatba, ha mar nemtudja felkorbacsolni vagyainkat a szeretett szemely, de hajthat csupan a kivancsisag is......

Szerintem ebben az esetben már nincs értelme kapcsolatról, szerelemről beszélni. Ha már nem tudja felkorbácsolni, annak oka van. Vagy megoldást találok, vagy elhagyom. Ha kihűlt a kapcsolat, de mégis együtt vagyunk, akkor pedig tiszteletből kitartok mellette. Nem az a megoldás, hogy megcsalom. Kíváncsiság? Milyen kíváncsiság? Mire is lennék kíváncsi? Szerintem aki első és egyetlen partnere mellett köt ki, bármennyire is jó a parterével a viszonya, óhatatlanul eszébe jut, vajon milyen lehet mással? Veszélyes, és kétélű játék belemenni ilyesmibe. Először is, ha jobb a másikkal, akkor arra vágyik az ember, hogy többször ismétlődjön, és akkor már nem egy alkalomról beszélünk. Ha pedig rossz, akkor ott marad az örök lelkiismeret furdalás...

Véleményem szerint, ha egy kapcsolat nem működik, először a kapcsolatot kell megszüntetni, s utána nyitni a másik felé. Nem lehet egy kapcsolat folytatását vagy megszüntetését egy futó kaland, vagy egy új lehetőség működő vagy nem működő állapotától függővé tenni.

Véleményem szerint két dolog nem bocsátható meg. Ha egy nőt megütnek, vagy megcsalnak. Persze visszafelé is igaz.

29/11 írta:
nagyrészt igazatok lehet, a félrelépés esélyét biztosan csökkenteni ezzel-azzal. de - szerintem - ez majdnem teljesen alkati kérdés, és ezért a legtöbb esetben úgy is meg fog történni, ha a hapsitok elég kíváncsi és izgága. vagy ha sikerül ezt a vágyat teljesen elnyomni, egyszerűen boldogtalan lesz.

én azt gondolom, hogy a lényeg itt a másik szeretetén és elfogadásán lehet. akkor is, ha 1-2szer félrelépett. a hűség jó esetben nem a mással való szex tilalmát jelenti, hanem a kitartást a partner mellett jóban-rosszabn.

A hűség számomra a mással való szex tilalmát és a jóban-rosszban kitartást jelenti. És még egyet tartok fontosnak, a bizalmat.

Sok férfi úgy gondolja, hogy ha italozásra, bulizásra, adódó lehetőségre fogja a félrelépését, azzal csökkenti bűne súlyát. Pedig nem. És olyan sincs hogy egyszer... Amit Te mondasz 29/11 az az a duma, amivel egy félrelépésre épp rábeszélő férfi érvel Twisted Evil .

Na persze ez az én véleményem Rolling Eyes.
Vissza az elejére
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 11. 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita, nem akarlak meggyőzni, sőt tisztelem az enyémnél szigorúbb álláspontodat. abszolút szebb és romantikusabb az enyémnél.

igazából én is így gondoltam sok évvel ezelőtt. aztán nagyon sok minden történt, nagyon sok mindent megtettem, nagyon sok mindent nem tettem meg, nagy sokat figyeltem befelé, kifelé, agyaltam, szívtam, okultam és tanultam.

most itt tartok. nyilván közel sem ez a vége, de mai tudásommal, tapasztalatommal én megengedőbb vagyok.

írom ezt józanul, nem-buliban : )
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 11. 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

29/11 írta:
bocsita, nem akarlak meggyőzni, sőt tisztelem az enyémnél szigorúbb álláspontodat. abszolút szebb és romantikusabb az enyémnél.

igazából én is így gondoltam sok évvel ezelőtt. aztán nagyon sok minden történt, nagyon sok mindent megtettem, nagyon sok mindent nem tettem meg, nagy sokat figyeltem befelé, kifelé, agyaltam, szívtam, okultam és tanultam.

most itt tartok. nyilván közel sem ez a vége, de mai tudásommal, tapasztalatommal én megengedőbb vagyok.

írom ezt józanul, nem-buliban : )

Hm. Amit fent felírtam, lehet hogy szigorú elvárás. Ezt tettem magamévá, s eddig tudtam tartani hozzá magam. Megjártam én is, nálunk is volt ez az, de ehhez az elvhez hű maradtam. Hogy helyes-e vagy nem? Most nem gondolkodom rajta. Lehet hogy az én gondolkodásom is változni fog, ki tudja Smile? A helyzet hozza. De nagyon kíváncsi vagyok, mi hozhatná meg a változást az életemben Rolling Eyes. Volt egy másik fontos alap elvem is, de azt egy jött szerelem legyőzte Embarassed.
Vissza az elejére
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 12. 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

elmondod, mi volt a legyőzött alapelv?
Vissza az elejére
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 12. 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenki sajat egyeniseg,sajat tapasztalattal rendelkezik. A multunk, a tapasztalataink,a felfogasunk mind mind hozzasegitettek e mondatok megalkotasahoz.
Az ember mindig valtozik, hol egy kicsit engedekenyebb,hogy ne erje annyi fajdalom , hol visszafogotabb es kitart az elvei mellett.
En meg csak annyti mondhatok ,mindenki azt tegyen amit ha visszakapna nem fajna.....

zzoli írta:
Ezt a módszert önmegtartoztatást fogadott emberkék, kolostorokban fejlesztették ki?
És működik a falakon keresztül is?

De lehet hatasos lenne a tavkapcsolatban levoknek:)
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 12. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát, az az igazság, hogy vigyoroghatunk itt ezen a hüvelykujjas aktuson, tényleg viccesen hangzik, de én simán elhiszem, hogy működik.

egyszer egy tantra táborban csináltunk valami hasonlót, és elképesztő tapasztalat volt. nagyjából azóta gondolom, hogy az ember fizikai, hétköznapi lénye csak icipici töredéke a tényleges valójának.
igaz, mi is közel voltunk egymáshoz, nem tudom, mennyire működik a dolog vonaton a szembe ülővel vagy kolostorfalon át : )
Vissza az elejére
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 12. 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

29/11 írta:
hát, az az igazság, hogy vigyoroghatunk itt ezen a hüvelykujjas aktuson, tényleg viccesen hangzik, de én simán elhiszem, hogy működik.

egyszer egy tantra táborban csináltunk valami hasonlót, és elképesztő tapasztalat volt. nagyjából azóta gondolom, hogy az ember fizikai, hétköznapi lénye csak icipici töredéke a tényleges valójának.
igaz, mi is közel voltunk egymáshoz, nem tudom, mennyire működik a dolog vonaton a szembe ülővel vagy kolostorfalon át : )

elnezesed kerem,de nem vigyorogtunk,azaz vigyorogtam ezen a teman:)
Orulok,hogy atelheted.
Engem komolyan erdekel,hogy "a kolostor falan" at si bevallik-e?
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 13. 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma reggel egy idezetett kaptam Fatimerikatol, ugy gondolom eleg szep megfejtes a temaval kapcsolatosan...

"A hűség nem nehézség, és nem valami ódivatú lejárt fogalom, hanem szükségszerűség. E nélkül nem is létezhet az igaz szerelem. E nélkül csak sok „nem igaz” szerelem létezhet, ami előbb utóbb a felek számára fájdalomhoz, sérüléshez torkoll.
Az igaz szerelem célja a párválasztás, a házasság, a családalapítás, az utódok létrehozása.
Más szóval az élet átörökítése és továbbadása."
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 14. 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyönyörű gondolat. tetszik. és szeretném is elhinni.

csak egyetlen párt sem ismerek, ahol ez tényleg így működik.

ha viszont nagyon hiszünk benne, de a gyakorlatban valahogy mindig megbicsaklik valahol a dolog, akkor nem arról van-e szó, hogy annyira magasra tettük a lécet, ahova hétköznapi ember már nem tud felugrani?

(tudom, hogy nem túl népszerű ez a gondolatmenet, de hát nem is az a cél...)
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 14. 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tubica írta:

"A hűség nem nehézség, és nem valami ódivatú lejárt fogalom, hanem szükségszerűség. E nélkül nem is létezhet az igaz szerelem. E nélkül csak sok „nem igaz” szerelem létezhet, ami előbb utóbb a felek számára fájdalomhoz, sérüléshez torkoll.
Az igaz szerelem célja a párválasztás, a házasság, a családalapítás, az utódok létrehozása.
Más szóval az élet átörökítése és továbbadása."

Egyetértek vele teljes mértékben. Szerintem is egy kapcsolatot ebben a szellemben kell elkezdeni és kezelni.

29/11 írta:
ha viszont nagyon hiszünk benne, de a gyakorlatban valahogy mindig megbicsaklik valahol a dolog, akkor nem arról van-e szó, hogy annyira magasra tettük a lécet, ahova hétköznapi ember már nem tud felugrani?

Ez nem magas léc. Szerintem pedig népszerű, ha pedig nem, segíteni kell a népszerűsítésében Wink, teljesen mindegy hogy "különleges" vagy hétköznapi emberekről van-e szó. Én olyan partnert kerestem, aki ugyanebben a szellemben értelmezi a kapcsolatot. Találtam. Az olyan hölgyeket, akik nem így gondolkodnak, azokat meghagytam azoknak a férfiaknak, akik szintén nem így gondolkodnak. Ez ilyen egyszerű. Wink

Lehet hogy a Te ismeretségi körödben nincs ilyen pár, de az enyémben igen, sőt merem mondani, hogy többségben vannak. Házasságom nekem is csődbe jutott, de nem félrelépés okán. Ezen a téren végig kitartottunk egymás mellett. Az új kapcsolatom 3 évvel a különköltözés utáni ismeretség, azóta tart, ugyanebben a szellemiségben. Smile
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 15. 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hűség? Mi a hűség?

Én úgy vélem, ha az ember boldog egy kapcsolatban, nincs szüksége másra. Aki megcsalja a párját, annak valami hiányzik. Ő valamit nem kap meg a kapcsolatában.
Úgy vélem, általánosságban a férfiak többségét az ösztönei hajtják. A hódítás vágya. A vadászat. Könnyebben elcsábíthatóak. A nők érzékenyebbek, ők a lelküknél foghatóak meg.

De ha otthon minden klappol, akkor nem kell másik. Aki félrelép az nem kap meg valamit. Legyen az akár nő, akár férfi...nem feltétlenül szexet...néhány jó szót, kedvességet, szeretetet, törődést, odafigyelést...valamit, bármit, ami hiányzik számára.

Lehet idővel, az évek évtizedek múlásával egy kapcsolat tüze, lángja szolidabb lesz, elhalványul. S az ember esendő...ily módon kísértésbe esik...eshet...hisz bármikor adott lehet egy lehetőség...a kísértés bármikor az ember útjába akadhat...az a hűség, ha ennek ellenállsz, mert a társad az, akit szeretsz, becsülsz, hisz valamiért összekötöttétek az életeteket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 15. 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

29/11 írta:

Sajnos van egy "rossz" hírem a számodra kedves 29/11 Laughing
Egy érdekes cikket olvastam az imént:

A terhesek több mint tizede tini.
...
"Tóth László társadalomkutató 1991-ben majd 1997-ben elvégzett kutatása alapján "hamburger" szexnek keresztelte azt az akkoriban tapasztalható jelenséget, melyre a fiatalok körében a túl gyorsan létesített és túl gyakori partnerváltással járó szexet jellemezte. Úgy tűnik, napjainkban valamivel konzervatívabb szemlélet uralkodik a tinédzserek között.
...
"Bíztató tendencia, hogy az általuk végzett felmérésben a megkérdezettek 90 százaléka vallotta, hogy számára a tartós kapcsolat fontos, az egyéjszakás szexre alig páran voksoltak. Döntő többségük így érzelmi alapokra építi szexuális kapcsolatait is, a fogamzásgátló módszerekkel kapcsolatban pedig meglehetősen tájékozottak - legtöbben a gumióvszert jelölték meg választott eszközül. A fiatalok mindkét partner felelősségét azonos mértékűnek tartják."
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 15. 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

29/11 írta:
elmondod, mi volt a legyőzött alapelv?

Hogy csak 1 lesz Confused
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.