Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Le a leépüléssel!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 12. 04. 11:27    Hozzászólás témája: Re: Le a leépüléssel! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Ha nincs kéznél segítőkész ifjonc, akkor aktualizálható a mondás: ha rövid a kardod, toldd meg egy lépéssel... ilyenkor hasznos a hosszú nyélre erősíthető tisztítóeszköz....
(Magam a telefoncsatlakozó bekötésénél - nagyon földszintes munka! - a hasonfekvéses módszert alkalmaztam Embarassed )

Ez a hasonfekvés, ez megvalósíthatónak tűnik! Végülis szőnyeg van, hogy az ember ne a jeges kövön feküdjön! Délután megpróbálom, beszámoló jön! Köszönet Sieglinde! Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 12. 04. 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

biojuli írta:

Csak hát a lassításra azért nem gondoltam, mert nem vagyok kifejezetten gyors, Sad ezért kapkodok......)
.
.
.
Ja, és bár néha 100 évesnek érzem magam, még a negyvenet sem töltöttem, csak jövőre, de pár éve egy kiscsaj az egyik üzletben nagyon megsértett: néztem a farmerokat, keresgéltem, 50 centis derekú lányokra volt csak, és ilyet szólt: ilyet csak a fiatalok hordanak. Twisted Evil
Mosolyogtam, de elhatároztam, ide se jövök többet! Razz

Ismerem a lassúság gondjait, és képzeld el, hogy ez a korral fokozódik!
Tanultam valamit az én csodálatos barátnőmtől, aki mindíg kiegyensúlyozott, a legnagyobb veresnyloholás idején sem zaklatott. Nem előre néz, hanem hátra. Azt tartja számon, ami már kész. Nem aggályoskodik azon, hogy készen lesz-e az ebéd, mire jönnek a vendégek. Vendégek helyetfoglalnak, iszogatják apertifjüket és félórával később ülnek asztalhoz. Érted Julika? Semmi nem történik attól, hogy nincs minden időre készen. És ha valami egyáltalán nincs készen, akkor sem történik semmi.
A dolgok lényege soha nem az, hogy az ember elkészült-e valamivel, minden kifogástalanul ragyog-e, minden a helyén van-e....... Mindenkinek sokkal többet ér az ember, aki nincs agyonhajszolva, aki nyugodt, barátságos és örömre nyitott.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 12. 04. 11:44    Hozzászólás témája: Re: Le a leépüléssel! Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
hangya írta:

Terjedelmes, nehéz cucc megemelése és arrébtétele: két kéz, egy láb technika. Aláteszem az egyik lábam és azzal is segítek a továbbításban, emelésben.

Éccsanyámmal voltunk egy gerincterapeutánál, aki miután megvizsgálta Anyut, azt mondta neki miközben az ujjával megkopogtatta a fejét: Itt megy az emelés, itt fiatal vagy - de a tested--- az nem....és nem szabad emelni!!
Nagy igazság! Embarassed
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 12. 04. 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Hangya!
Nagyon köszönöm, megnyugtattál!!!
Egészen addig, amíg a gyerekeim meg nem születtek, ilyen voltam, nyugodt, kiegyensúlyozott, kedves, mindig mosolyogtam, rengeteg barátom volt, illetve mindenkinek kedves voltam, stb. A férjem is ezért választott, hogy kompenzáljam az ő nyugtalanságát. Wink
Na de azóta állandó versenyfutásban vagyok sajátmagammal, és mindig elmarad valami. Pedig nem is vagyok maximalista, sőt, van, hogy már a nap felénél látom, mire nem jut egyáltalán idő, és akkor módosítok, variálok, de van olyan, amikor sok minden nem jön össze, és másnap ugye duplán. Shocked Olyankor így szoktam kinézni a fejemből.
Végülis ha békén hagynának, akkor még mindig nagyon kedves tudnék lenni. Laughing Nem baj, ha ennek az évnek úgy érünk a végére, hogy még maradt energiám, akkor győztünk! Ha nem, akkor valami elmarad, és na bumm, majd Karácsony után 2 nappal lesz meg.
Puszi! Laughing
Panyuka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 12. 04. 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
biojuli írta:
...
Ja, és bár néha 100 évesnek érzem magam, még a negyvenet sem töltöttem, csak jövőre, de pár éve egy kiscsaj az egyik üzletben nagyon megsértett: néztem a farmerokat, keresgéltem, 50 centis derekú lányokra volt csak, és ilyet szólt: ilyet csak a fiatalok hordanak. Twisted Evil
Mosolyogtam, de elhatároztam, ide se jövök többet! Razz

Kulcsmondat! Nem az az érdekes, mennyi idősek vagyunk, hanem hogy mennyinek érezzük magunkat... Mikor az életkor kerül szóba, úgy fogalmazok: nem vagyok öreg, csak régen születtem... Cool
Nemrég fiam fogalmazott valahogy úgy, hogy nem is tűnök számára annyira korosnak, mint más hasonló korúak...

Sieglinde ezzel a hozzászólásoddal és a korábban említett történettel egy tragikus ellentmondásra mutattál rá. Szerintem mi mindannyian, akik idejárunk (de sokan mások is) lélekben fiatalnak érezzük magunkat. A lényeget tekintve ugyanazok vagyunk, mint voltunk húsz éves korunkban. Ámde sajnos kivülállók kívülről kronológikus korunkat látják, s ha fiatalosnak tartanak bennünket, akkor csak a korunkbéliekhez viszonyítva lehetünk azok. Pedig mi sokkal, de sokkal fiatalabbnak érezzük magunkat, s nem értjük, hogy ez másoknak miért nem nyilvánvaló. Hát sajnos nem az. A mi belső látásunk mást mutat, mint az ő külső látásuk. Mert az is lehet, hogy mutatunk olyan külső "öreges" jeleket, amelyeket már észre sem veszünk. De erről külön írok majd, mert nagyon érdekes és engem nagyon foglalkoztat. Rengeteget tehetünk az öreges "stílus" elkerülésére.

Egyébként ma voltam csontsűrűség vizsgálaton....tökéletes, s az EKG sem mutatott eltérést. Hangyát idézve: örüljünk annak, ami van.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 12. 04. 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Panyuka írta:

Egyébként ma voltam csontsűrűség vizsgálaton....tökéletes, s az EKG sem mutatott eltérést. Hangyát idézve: örüljünk annak, ami van.

Éljen, éljen, éljen! blob2 blob3 blobl4 blob5 blob7 blob8
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 12. 05. 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Lakásfelújításból kifolyólag sok mesterember megfordult nálam. Egyikük "segédmunkása" a barátnője volt. Nagyon jólnevelt ifjú teremtés, mindig akkora "kezitcsókolommmal" köszönt, hogy visszhangzott a lépcsőház... Confused Embarassed Szegényke nem is gondolta, mennyire megbánt vele... Na, ekkor már biztos voltam, nem fiatalodom...

Találtam 1 nagyon érdekes írást a tegezés+magázás+önözésről (ld. könyvismertető után):
http://www.shp.hu/hpc/hpc_member_2g.php?azonosito=rezangyal&oldalkod=1117099854
Lizabeth
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 22. 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát , tényleg érdekes ez a topik ( Köszi az ajánlást Sieglinde Smile ). Majd egyszer talán én is elkezdek mesélni ...de előbb még mindent itt jól elolvasok ...Evil or Very Mad Razz Razz Razz
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 11. 19:51    Hozzászólás témája: Re: Le a leépüléssel! Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Panyuka írta:
Korosb fórumtársaim jövelljetek, hogy önkínzó módon boncolgassuk leépülésünk látható, vagy csak belsőleg érzékelhető jeleit! Kínosabbnál kínosabb tüneteinket osszuk meg egymással, lelki közösség kialakítása céljából. evil4 Majd emlegessünk fel elborzasztó eseteket, amelyek bárkivel (de elsősorban velünk) megtörténtek, s amelyek a demencia kétségtelen jeleit mutatják... angry5 És végül próbáljunk tanácsokat adni egymásnak, mely módon lehet leplezni (esetleg szinten tartani) nyomorult állapotunkat.... Evil or Very Mad

Ifjabb, irgalmas lelkű fórumtársak is véleményt nyilváníthatnak, melyet én az elnéző jóindulat nagylelkű megnyilvánulásának fogok tartani. Neutral

Ezt csak most vettem észre! Panyuka, zseniális!
http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?p=115128#115128
Ha előbb észreveszem, itt a helye, így csak ideidéztem.

Szóval a leplezésre sajnálom az energiát, inkább a feladat megoldására szoktam törekedni, arra próbálok trükköt kitalálni.
Terjedelmes, nehéz cucc megemelése és arrébtétele: két kéz, egy láb technika. Aláteszem az egyik lábam és azzal is segítek a továbbításban, emelésben.

Hálás szívvel venném a konyhaszekrény alsó polcának kitakarítási technikáját. Hajolni annyira tudok, hogy kirámolom, de tartós pozíciónak nem alkalmas, hogy ki tudjam csutakolni. Térdelni még párnán sem tudok, rövid ideig sem. Guggolás szóba sem jöhet. Sámlin ülve nem tudok mélyre nyúlni. Tippek?

Szia Hangyuszka!

Minek akarod kitakarítani?Nem látja senki.Te pedig - ha rám hallgatsz -,ne nézegesd.Kész,nincs probléma. Laughing Laughing Laughing Laughing

fx sunny
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 11. 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Sieglinde írta:
Lakásfelújításból kifolyólag sok mesterember megfordult nálam. Egyikük "segédmunkása" a barátnője volt. Nagyon jólnevelt ifjú teremtés, mindig akkora "kezitcsókolommmal" köszönt, hogy visszhangzott a lépcsőház... Confused Embarassed Szegényke nem is gondolta, mennyire megbánt vele... Na, ekkor már biztos voltam, nem fiatalodom...

Találtam 1 nagyon érdekes írást a tegezés+magázás+önözésről (ld. könyvismertető után):
http://www.shp.hu/hpc/hpc_member_2g.php?azonosito=rezangyal&oldalkod=1117099854

Ezért a cikkért nagyon köszi!
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 12. 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing
Azóta újabb 4 évet öregedett és épült le mindenki.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 12. 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nézem a dátumokat... Már legalább két éve megfogadtam Főnixke idei tanácsát!
Mr. Green
Ezt add össze kedves vuvu barátom!
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 12. 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy a helyes válasz: fekve
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 10. 12. 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Laughing Laughing Persze! Paplan a fülre húzva! Reggel lehet panaszkodni a rémes álomra.
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 17. 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KÖNYVAJÁNLÓ

A Szerző előszava

Ez a könyv ötven éves munkásságom tapasztalata alapján készült,
melynek során a test szfinkter izmaival foglalkoztam.
A szfinker gimnasztika spontán született.

Sosem terveztem, hogy kidolgozok majd egy gimnasztika módszert.
A módszer teremtette önmagát.
Egyik gyakorlat a másikhoz vezetett,
ami életre keltette a harmadikat, mely igazolta az előtte levőt, és így tovább.

Éneklés és klasszikus balett órák adták meg a kezdeti indittatást ebben az irányban.
Felfedeztem, hogy lábujjhegyen állva biztosabban és mélyebben tudtam lélegezni.
Ez a meglepő jelenség akkoriban rejtély volt számomra,
és csak az énekléshez használtam.
A második lendületet a betegségem adta,
minek következtében 35 évesen mozgáskorlátozott lettem.
Egy napon az orvosom bejelentette, hogy tolókocsira van szükségem.

Képtelen voltam elfogadni. Ellenkezett a természetemmel.
Emlékezve mi történt, mikor lábujjhegyen álltam, elkezdtem gyakorolni olyan mozdulatokat,
amikhez nem voltam hozzászokva.
Öntudatlanul választottam ezt az utat, de minél többet csináltam őket,
annál jobban átgondoltam a folyamatot.
Arra a következtetésre jutottam, hogy kell legyen valamiféle erő az emberi testben,
ami képes visszaállítani a felbomlott rendet.
Gyakorolni kezdtem ezeket a mozdulatokat,
az állapotom javult, és ismét képes voltam járni.

Néhány évvel később találkoztam Dr. Fritz Pulvermacherrel, az ismert ortopéd-sebésszel,
aki masszázst és anatómiát tanított nekem.
A segítségével megtanultam és megértettem, amit korábban intuitiv módon tapasztalat útján felfedeztem.
Amikor elkezdtem légző gyakorlatokat tanulmányozni,
Dr. Pulvermacher kezembe adta Ludwig Hofbauer professzor A légzés patologiája című könyvét.
Ebben a könyvben találtam sok olyasmit, amit ének óráimról már tudtam, és sok újdonságot is.

Arra is felfigyeltem, hogy tudtam olyasmiket is, amik a könyvben nem szerepeltek.
Beszéltem erről Dr. Pulvemachernak, és azt is elmeséltem neki,
hogyan segítettem magamon néhány évvel korábban.
Egy nap alkalmat adott nekem, hogy bizonyíthassam, mit tudok.

Azon a napon a doktor irodájában voltam éppen,
mikor egy régi, visszajáró paciensét kezelte lumbágóval.
Behívott a kórterembe, hogy próbáljam ki a gyakorlataimat a páciensén.
Az eredmény pozitív volt.
A beteg sokkal jobban érezte magát a kezelésem után, felállt magától,
és felöltözött segítség nélkül.

Dr. Pulvermacher a vezetőm és mentorom lett.
Először csak Dr. Pulvermacher pacienseit kezeltem az ő kórtermében és az ő jelenlétében.
Később, a buzdítására, elkezdtem önállóan dolgozni
a szfinkter gimnasztika módszert használva, amit kidolgoztam.

Nem vagyok képesítve arra,
hogy orvosilag vagy akár tudományosan elmagyarázzam vagy leírjam,
hogy ezen jelenség pontosan milyen izommunka eredményeként és hogyan jön létre.
Ezt az orvosokra hagyom.
Ebben a könyvben a megfigyeléseimet és tapasztalataimat írom le,
amiket a szfinkter gimnasztika tanítása és gyakorlása során szereztem.
Továbbá leírom a gyakorlatokat is, hogy bárki, aki olvassa ezt a könyvet, megtanulhassa.
Remélem ezek a látszólag könnyű gyakorlatok segíteni fogják kedves olvasóimat abban,
hogy életüket és egészségüket helyes mederbe tereljék.

Paula Garbourg
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.