Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Érszűkület
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
méhecske2
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 27. 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
OFF
Arany Méhem, miért írod be minden hozzászólásodba, hogy javascript emoticon?
ON

A vita szempontjából irreleváns, tudod-e, milyen sebeket hordoz hangya, sőt, még az is, hordoz-e egyáltalán valamilyet.
Ajánlott olvasmány:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_hominem

Méhecske, ha úgy cselekszel, ahogyan mondod, akkor miért törekszel a nézeteid kifejtésére? Ha megtartod magadnak, akkor mi, a Lalikák majd jól megtapasztaljuk magunknak.

Jó kérdés. Az intoleranciát tolerálni képtelen, magát toleránsnak képzelő tolerantista, és a feltétlen elfogadásról prédikáló, a feltétlen elfogadás el nem fogadását elfogadni képtelen ezós alakja örökkön izgatja képzeletünket. Twisted Evil

OFF
Mozillát használok, vagy a motor nem „tolerálja” ezt a böngészőt, vagy nálam valami beállítási bibi van, vagy frissítés?
Mindenesetre, ha ismered az okát, akkor kérlek egy kis időt megspórolhatnál azzal, hogy segítesz ez ügyben.
ON

Gondold? Én nem lennék a helyedben annyira biztos, még akkor sem, ha ezt ő állítaná, de a Hangya, ha akar tud beszélni, nem kell Skar neked helyette is, legalábbis nem javasolt.
Én nem raktam kérdőjelet a két mondat egyik végére sem.

Ez a Lalika kifejezés kezd pejoratív színezetet kapni, szándékomtól függetlenül.
Szívesen válaszolok a kérdésedre, de az a baj, hogy a „törekszel” és „nézeteid” szavakon nem ugyan azt értjük.
Az Isten minden megtesz, és megtett eddig is az ügyben, hogy az emberek –hogy a példánál maradjunk- ne dugják újukat a konnektorba. Azt gondolom ez ügyben elég csak a keresztre felnézni.

Végül mit mondhatnék erre a minősítések egyvelegére? Talán annyit, hogy nekem ez csak a javamat szolgálja, és ezt szeretném megköszöni neked! javascript:emoticon('Laughing')
Csak az lát igazán, aki látja a láthatatlant, ami a láthatók mögött van. A ragaszkodás a szabadság hiteles gyümölcse. A megkötözöttség ragaszkodás az elrontott jóhoz. Aki Hozzám ragaszkodik, az valóban szabad." (Jézus; Hang: 4/312)
http://web-hang.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 27. 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak kijön a válasz, bár a "Jóságos vagy méhecské"vel le szerettem volna zárni a részemről.

Méhecske, én valamiért rosszul tolerálom, hogy vigécek (kufárok) áradnak az otthonomban, telefonon zaklatnak és még kedvenc pihenőhelyeimet is el szeretnék foglalni maguknak a kétes áruikkal.

Az intoleranciámnak több oka lehetséges, ezek egyike az általad említett megsebzettség. A felvetésed azért övön aluli, mert ha véletlenül nem lenne igaz, akkor azt én semmilyen módon nem vagyok képes bebizonyítani. Saját jóságosságodat bizonyítandó, még azt a reményedet is hozzárakod, hogy egyszer képes leszek megbocsátani. Ez olyan "kabát ügye volt" típusú érvelés, miközben a kérdésemet gondosan megkerülöd.
A kérdés megválaszolása helyett a kérdezőt próbálod lejáratni és nem mulasztod el az alkalmat egy kis önfényezésre.

A hozzászólás legutóbb hangya által 2010. 11. 28. 01:18-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 27. 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

méhecske2 írta:
OFF
Mozillát használok, vagy a motor nem „tolerálja” ezt a böngészőt, vagy nálam valami beállítási bibi van, vagy frissítés?
Mindenesetre, ha ismered az okát, akkor kérlek egy kis időt megspórolhatnál azzal, hogy segítesz ez ügyben.
ON

Gondold? Én nem lennék a helyedben annyira biztos, még akkor sem, ha ezt ő állítaná, de a Hangya, ha akar tud beszélni, nem kell Skar neked helyette is, legalábbis nem javasolt.
Én nem raktam kérdőjelet a két mondat egyik végére sem.

OFF
Én is Mozilla Firefoxot használok, mint a jónép több, mint fele, praktikusan a legújabb verziót. Talán Sieglinde tudja a megfejtést. Nekem egyetlen ötletem, hogy nem a fórum hozzászólás-szerkesztő ablakában írod az üzeneteidet, hanem bemásolod valahonnan, ami esetleg rosszul van beállítva.
ON

Ha mindig csak azt tennénk, amit kell vagy javasolt, elég értelmetlen életet élnénk le eléggé takaréklángon. A hatáskörödbe eső Lalikáknak talán mondhatod, hogy "nem kérdeztelek, fiam", ez itt aligha jön be.
Még mindig nem a vitapartner személyéről szól a vita, ezért még mindig irreleváns, miféle távdiagnózist állítasz fel róla. A személyeskedés még mindig érvelési hiba, emellett bántja az emberszabású emberek szépérzékét.
Ahogy hangyának nem tetszik, ha pihenőhelyeit kufárok lepik el, úgy nekem sem, ha személyeskedéssel, mások pár hozzászóláson alapuló távdiagnózisával, kioktatásával és kereskedelmi mennyiségű konzervokossággal szórják tele őket. Ez sokkal inkább esztétikai, mint morális kérdés, bár ha csak morális lenne, az is elég lenne ahhoz, hogy ne kussoljak.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
méhecske2
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 28. 19:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Csak kijön a válasz, bár a "Jóságos vagy méhecské"vel le szerettem volna zárni a részemről.

Méhecske, én valamiért rosszul tolerálom, hogy vigécek (kufárok) áradnak az otthonomban, telefonon zaklatnak és még kedvenc pihenőhelyeimet is el szeretnék foglalni maguknak a kétes áruikkal.

Az intoleranciámnak több oka lehetséges, ezek egyike az általad említett megsebzettség. A felvetésed azért övön aluli, mert ha véletlenül nem lenne igaz, akkor azt én semmilyen módon nem vagyok képes bebizonyítani. Saját jóságosságodat bizonyítandó, még azt a reményedet is hozzárakod, hogy egyszer képes leszek megbocsátani. Ez olyan "kabát ügye volt" típusú érvelés, miközben a kérdésemet gondosan megkerülöd.
A kérdés megválaszolása helyett a kérdezőt próbálod lejáratni és nem mulasztod el az alkalmat egy kis önfényezésre.

Na jó! Töredelmesen bevallom, hogy én is kufár, és vigéc vagyok, aki nem átallom zavarni otthonaikban azemberekt.
Igen, én mint méhecske tökre kufárkodom, aljas módon befurakodom, zümmögök és ahol csak tehetem zavarok.
Nem átallok házalni, felkeresem a tulajdonomat nem képező kerteket, gyümölcsösöket és eléggé el nem ítélhető módon belemászok a virágokba és ott gyakran kúpászkodom, ráveszem szegény kis ártatlan virágokat a számukra nem nagyon előnyös üzletre.
A mézüket a lehető leggyorsabban lenyúlom, és koszt, esetleg némi nemű virágpórt hagyok hátra magam után, ami egyáltalán nem biztos, hogy hatásos a kezelésükre. Szegénykéknek sokszor kell fizetniük, és gyakran 5-6méhecske is átmegy rajtuk, mire megtermékenyülnek.

javascript:emoticon('Laughing')

Szerintem nem jó Hangya, és téves is kufárokra és nem kufárokra osztani fel az embereket ebben a történetben –ezen kívül még veszélyes is, és nem a kufárokra nézve veszélyes, hanem arra nézve, akit ez miatt az indulatai ragadnak el és olyan dolgokat ír le, amit rendes körülmények között nem írt volna le.
Miért? Mert mindkettő ember és azt az alapvető tisztelet ami egy embernek kijár az a kufároknak is kijár. Vagy talán a kufár az nem ember?
Ez nem jelenti azt, hogy egyetértenék, vagy azonosulnék, helyeselném a cselekedetüket –sőt azt én is nagyon nem helyeslem.

Ha pedig, kedves Hangya bántottam volna akár személyedet, vagy hitbéli meggyőződésedet, és különböző jeleket javascript:emoticon('salute')javascript:emoticon('thumbleft')láttam volna ott ahol nem kellet volna egyébként látnom, akkor elnézésedet kérem, csak egy butuska félreértés lehetett az egész. Részemről továbbra is javascript:emoticon('love6')
Csak az lát igazán, aki látja a láthatatlant, ami a láthatók mögött van. A ragaszkodás a szabadság hiteles gyümölcse. A megkötözöttség ragaszkodás az elrontott jóhoz. Aki Hozzám ragaszkodik, az valóban szabad." (Jézus; Hang: 4/312)
http://web-hang.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 28. 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Részemről továbbra is javascript:emoticon

toothy7 toothy8

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 29. 00:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem bántottál meg méhecske, csak a vitát terelted olyan irányba, ami érzésem szerint nem a vita tárgyáról szól.

A kufárokat manapság marketingeseknek hívják. Meg is tisztelem az emberségüket, 20 év alatt csak egyet küldtem el melegebb éghajlatra. Szegény a harmadik telefonáló volt, aki szerint nyertem valamit, mialatt a nokedli egy része szétfőtt, a másik része meg rászáradt a szaggatóra.

Az emberek iránti mély tiszteletből lépek fel embergyógyászatban iskolázatlan emberek orvosi tanácsai ellen.
Tudod, eddig a legnagyobb átkom az volt, hogy essen le a nadrágja a legforgalmasabb utcán és ne tudja felhúzni. A keressenek neki gyógyszert az interneten mostanában kezdi felváltani.

Ja! Több ponton nem vagyunk azonos nézeten, hiten, de ettől én szeretlek! Nem csak elvont értelemben, hanem olyan emberi, vénasszonyos módon, a szívemmel is.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
7 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.