Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Enneagram - ki mit tud róla?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 28. 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Sieglinde írta:
Az enneagramm tesztet megcsináltam még régebben - az értékelést ki is nyomtattam Smile.
Túl sokat nem tudtam vele kezdeni - besoroltam magamat egy kategóriába és kész. Most, hogy Shuriken idetette a 2-es típus jellemzését, kísértést éreztem, hogy segítségét kérjem...
... de elkezdett dolgozni bennem mindaz, ami az utóbbi időben foglalkoztat.És rájöttem, önmagam korlátozását segíti csak elő... Ez a teszt meg az egész rendszer az önmagamról alkotott kép skatulyázását jelenti számomra és azt sugallja - és be is betonozza -, azonos vagyok az önmagamról alkotott képpel.

... és megértettem, miért nem alakult ki kíváncsiság bennem az enneagramm iránt...

A másik oldalról közelíteném meg a kérdést.
A kérdések megfogalmazásán nagyon sokban múlik a végső eredmény. Ha jól emlékszem Néne eredetileg beidézett tesztjére, a kérdések keverve voltak és az egyes kérdéseket két oldalról is feltette. (Bátran sétálok a sötét utcán. Félek egyedül a sötétben.) Viszont a kérdéseket vagy angolul tette fel, vagy nyersfordításban, erre már nem emlékszem. Lehet, hogy kettő volt, egy elég rozzant fordításban, egy meg angolul.

Kíváncsiságból megcsináltam a Shuriken által beidézett magyar tesztet. Itt a megfogalmazások jók voltak, de csoportosítva tette fel a teszt, ami önkéntelenül viszi az embert, ha előzőleg A-t mondott, akkor nehezebben mond Z-t a következőre, ami érezhetően ugyanannak a kérdéskörnek a körbejárására szolgál.

A részletek arra szolgáltak, hogy megvilágítsák: gyökeresen más eredmény jött ki, mint előtte. (2007. 03. 09. 23:29 majdnem pontosan 3 évvel ezelőtt). Ott az 5-ös lett az én típusom, most a 9-es, 1-es beütéssel. Ekkora változásban nem hiszek, 4-et eltolódni szerintem lehetetlenség.

Így Kedves Sieglinde én nem a bebetonozódástól tartok, hanem attól, hogy tesztje válogatja, hogy milyen eredményt kapok.

Szia Smile
Igen: egyetértek Veled abban, hogy megfelelő módon össze kellene keverni a kérdéseket Idea
Pusz shuriken

A hozzászólás legutóbb shuriken által 2010. 03. 29. 04:47-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 28. 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:

...
Kedves Bókember Smile
Mielőtt teljesen belemerülnél a gagyizásba, csendben megjegyzem, hogy az Enneagram 1 ősi ismeretelmélet.
Így amiket itt hatalmas elánnal felsorolsz, az nem az Enneagramról szól: az a Te hibás kivetítésed olyan valamiről, amit nem is ismersz.
Szeretettel shuriken

Kedves Shuriken!

Földhözragadt ember lévén, igyekszem elkerülni a véleményírást olyan ősi tudományokhoz, amikhez nem értek, mert a gondolkodásom képtelen felfogni, azaz számomra túl magasröptű. Nem is az Enneagramról magáról írtam a véleményem, hanem tesztek megbízhatóságáról. Lehet hogy szakszerűtlen volt a megfogalmazásom, de kérlek nézd el nekem, hogy akkor én így gondoltam, és le is írtam.

Kivetítek, mert mást nem tudok. Nem mondanám hogy hibásan, inkább más aspektusból néztem a dolgokat. Örülök, hogy vannak akik ilyen régi tudományokkal még/újra hozzáértően foglalkoznak. Majd csendben figyelek, hátha megértem. De ne várd tőlem, hogy ha közben tudatlan - gagyi - véleményem keletkezik, ne írjam le.
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 05. 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
shuriken írta:

...
Kedves Bókember Smile
Mielőtt teljesen belemerülnél a gagyizásba, csendben megjegyzem, hogy az Enneagram 1 ősi ismeretelmélet.
Így amiket itt hatalmas elánnal felsorolsz, az nem az Enneagramról szól: az a Te hibás kivetítésed olyan valamiről, amit nem is ismersz.
Szeretettel shuriken

Kedves Shuriken!

Földhözragadt ember lévén, igyekszem elkerülni a véleményírást olyan ősi tudományokhoz, amikhez nem értek, mert a gondolkodásom képtelen felfogni, azaz számomra túl magasröptű. Nem is az Enneagramról magáról írtam a véleményem, hanem tesztek megbízhatóságáról. Lehet hogy szakszerűtlen volt a megfogalmazásom, de kérlek nézd el nekem, hogy akkor én így gondoltam, és le is írtam.

Kivetítek, mert mást nem tudok. Nem mondanám hogy hibásan, inkább más aspektusból néztem a dolgokat. Örülök, hogy vannak akik ilyen régi tudományokkal még/újra hozzáértően foglalkoznak. Majd csendben figyelek, hátha megértem. De ne várd tőlem, hogy ha közben tudatlan - gagyi - véleményem keletkezik, ne írjam le.

Ez csak akkor állja meg a helyét, ha valóban csípőből válaszolsz a kérdésre, és nem szépítgetve. /hogy tüntessem fel szebbnek magamat./ Ha automatikusan válaszolsz, akkor jön őszintén belőled. Nos ezért nem hiszek ezekben, mert ott van az emberi tényező, mint hiúság. De írhatnám azt is, hogy saját magának is hazudik
Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 09. 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Az enneagramm tesztet megcsináltam még régebben - az értékelést ki is nyomtattam Smile.
Túl sokat nem tudtam vele kezdeni - besoroltam magamat egy kategóriába és kész. Most, hogy Shuriken idetette a 2-es típus jellemzését, kísértést éreztem, hogy segítségét kérjem...
... de elkezdett dolgozni bennem mindaz, ami az utóbbi időben foglalkoztat.És rájöttem, önmagam korlátozását segíti csak elő... Ez a teszt meg az egész rendszer az önmagamról alkotott kép skatulyázását jelenti számomra és azt sugallja - és be is betonozza -, azonos vagyok az önmagamról alkotott képpel.

... és megértettem, miért nem alakult ki kíváncsiság bennem az enneagramm iránt...

Nagyon jól írod.
Sok évvel ezelőtt megcsináltam én is, kijött egy eredmény, megcsináltam most is és kijött egy másik eredmény. Gondolkodóba estem miért is? majd a munkám során kezembe vettem egy-két tesztet s akkor jutott az az eszembe, hogy VÁLTOZUNK!
Természetesen van egy adott természetünk, de a tesztek készítése során az ember az adott lelkiállapotával fog válaszolni.
Azt gondolom nincsenek sémák, csak eszközökként használható tesztek amik az adott pillanatokra adnak választ. Természetesen ez az állapot lehet tartós. Az emberi lélek az agy ennél sokkal bonyolultabb.
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 09. 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is felbuzdultam itt rajtatok, és gondoltam, hogy megcsinálom.
Ebből az lett, hogy nem sikerült túlküzdenem magam rajta.
Már máskor is jártam így, az ilyenfajta tesztekkel.
Az első egy-két kérdésnél még el tudom dönteni, hogy a válasz igaz, nem igaz kevésbé igaz stb. de egy idő múlva már nem megy, elvesztem a fonalat. Rolling Eyes
pl. a jómultkoriban ki kellett töltenem egy tesztet a dokinál (a hosszantartó könyökfájdalmam miatt) és esküszöm a végére már majdnem vért izzadtam.
Nekem az egész, az összes kérdés végül olyan egyformának tünt, nem tudtam diferenciálni, nem tudtam már azt sem bejelőlni, hogy a jelenlegi fájdalmam az az 1-10-ig skálán éppen hol áll.

hümm.... Rolling Eyes Embarassed Rolling Eyes
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 12. 03:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Sieglinde, én sem vagyok bolondja az enneagrammnak, egyszerűe hidegen hagy, de ha már, akkor javaslom, azt a pár oldalt olvasd el róla, ami az Egy ismeretlen tanítás töredékeiben található. Csak úgy mellékesen, de jobb és összeszedettebb, mint a Jaxon-Bear-félék által írott népszerűcskék.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 12. 03:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
s akkor jutott az az eszembe, hogy VÁLTOZUNK!

Ez az egyik fő oka, miért utálom az asztrológiai személyiségelemzéseket. Jön Juli, hogy mondják meg neki, milyen is ő - ez már vérgáz! - az asztroszpóker meg kezébe veszi a képletet, és tolja a... szóval mond valamit. Ugyanazt, ami tíz évvel előbb vagy később is kimazsolázott volna a maga rendszere szerint abból a képletbőll. A legszebb, amikor leírják és kinyomtatják, Juli pedig hazaviszi, hogy tíz év múlva si elővehesse és elolvashassa, hogy ő milyen. Evil or Very Mad

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Cőlli bátyus
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 15. 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annyit hogy kilenc.

Úgy tudom az értelme nem az hogy hányas típus vagyunk, hanem hogy annak a típusnak melyik uralkodó érzelem munkál a személyisége alatt, merthogy azzal az érzelemmel kéne foglalkoznia ha változást (gyógyulást, fejlődést, akármit) szeretne .
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 02. 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

why-att írta:
Inkább pszichológiának, önismeretnek mondanám az enneagramot, semmint ezotériának, de talán idefér ez a téma is.
http://www.enneagram.hu/

Szívesen beszélgetnék róla, ha titeket is érdekel, ill. hogy milyen tapasztaltaitok vannak ezzel kapcsolatban. Mennyire vált be nektek, mint önismereti "játék", milyen típusba tartoztok, ilyesmi...

Folytassuk inkább a régit, érdekes beírások vannak itt is.
why-att
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 02. 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat, figyelmetlen voltam! Nem vettem észre, hogy már van ilyen. Rolling Eyes
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 02. 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Időm éppen volt, kitöltöttem az egyik tesztet, amit beidéztél. 5-ös és 6-os jött ki egyenlő arányban.
Jellemző módon a típusok megnevezése nem azonos az ősidőkben kitöltögetett tesztek megnevezéseivel, vagy már korog a gyomrom és nem figyeltem rendesen. Embarassed Mindenesetre Néne mondotta nekem 1, vagy két oldallal előbb,, hogy ő 5-ösnek becsül jelentős 6-os szárnyakkal.

Erről a tesztről is az a véleményem, hogy a kérdések úgy vannak megfogalmazva, hogy az embernek gondolkodnia kell rajta. túlzó példa: Ha esik a hó, az almát szereted jobban, vagy a narancsot? Én mind a kettőt nagyon, a hóeséstől függetlenül. Nincs helyes válasz, csak pillanatnyi döntés.
why-att
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 02. 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még múlthét péntek este töltöttem ki az előbb említett oldalon mind a három tesztet és mindegyiknél 4-es jött ki, ill. a hosszabbnál 4-es 5-ös színezettel.
Persze el is olvastam a jellemzést és azt kell mondjam, nekem telitalálat. Igyekeztem amennyire lehet objektíven válaszolni, inkább arra figyelve, hogy nagy általánosságban, - félretéve pillanatnyi hangulatom - hogy viszonyulok dolgokhoz.

Aztán most is kitöltöttem a hosszabbat és megint csak 4-es jött ki (56 pont), de az 5-ös is eléggé ott van (52 pont).
Tehát úgy tűnik akárhonnan nézem 4-es vagyok 5-ös szárnnyal.
Vissza az elejére
why-att
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 12. 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Máshol is olvastam enneagrammal kapcsolatos fórumot és érdekes, hogy néha mennyire megoszlanak a vélemények.
Az egyik helyen pl. van két felhasználó, az egyikük 10 éve ismeri ezt az önismereti rendszert, a másikuk 15 éve foglalkozik vele. Utóbbi nemigazán híve a teszteknek, azt mondja főleg olvasással és tanfolyammal lehet önmagunkról vagy bárkiről megállapítani, melyik karaktertípusba tartozik. Előbbi hozzászóló pedig inkább azt mondja, hogy tesztekkel nagyon is jól meglehet állapítani a típust, mert olvasgatva a karaktereket olyan mintha az "étlapról választanánk".
Mindkettőben van igazság, de részemről inkább hajlok az utóbbi véleménye felé, sőt mivel úgy töltöttem ki mind a három tesztet, hogy nem sok fogalmam volt arról milyenek a karakterek, még talán objektívebb is lehet az eredmény, hiszen nem befolyásolt semmilyen előzetes olvasmány. A többi karakterről is lehet olvasni, sőt, de szerintem inkább csak azután, hogy már egy teszt alapján ismerjük a sajátunkat. Ti hogy vagytok ezzel?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.