Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egészségmegőrzés, betegségmegelőzés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 07. 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Egy hónapig elzárom magam a külvilágtól Laughing

Ha a fokhagyma szaga miatt tennéd, akkor nincs rá szükség. A citrom elveszi a szagát. Kizárólag a pisin érzel stichhet, sem a bőröd, sem a verejtéked nem szaglik (fokhagymától).
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 08. 06:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már kipróbáltad? Ha igen akkor még az érdekelne, hogy a gyomrod nem fájt tőle? Remélem használni fog nekem is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 08. 08:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Már kipróbáltad? Ha igen akkor még az érdekelne, hogy a gyomrod nem fájt tőle? Remélem használni fog nekem is.
Nem fájt, pedig háklis a gyomrom. Smile
Biztos, hogy használni fog.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 08. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma reggel be is vettem az első adagot Razz Az én gyomrom is gyengécske!
Volt gyomorfekélyem. Heliko baktérium miatt, hogy hol szedtem össze a jó ég se tudja.
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 17. 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Ma reggel be is vettem az első adagot Razz Az én gyomrom is gyengécske!
Volt gyomorfekélyem. Heliko baktérium miatt, hogy hol szedtem össze a jó ég se tudja.

na mi ujság? hogy műxik a dolog?
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 19. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

9-e óta iszom reggelenként, még nem érzem hatását. idővel biztosan megjön. Egy kicsit több a savam Neutral
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 19. 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most a génkezelt és a nemesített növényekkel vagyok megakadva. Azt tudom, hogy a nemesítéskor a termés hozam nem annyira, mint az ellenálló képességet növelik. Pl. krumplit, más fajta krumplikkal keresztezik. No de a génkezelt miért ártalmas a szervezetre? Még nem találtam elfogadható érvet. Ez onnan merült fel, hogy van egy ismerősöm, aki retteg attól, hogy a bevásárló központokban esetleg génkezelt árút vesz. Valaki tud erről valamit?
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 19. 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A "túltenyésztés" a növényeknél a hagyományos nemesítés során tud előfordulni, ezért van az, hogy sok -egyébként nagyon jól termő - nemesített fajta (gyümölcs, zöldség v. bármi más) kifejezetten érzékeny a betegségekre, kártevőkre, és emiatt a nagyüzemi termesztésben azután sok permetezés nélkül már nem is lehet termeszteni.

Ezért vonnak be sokszor ősi, vad fajtákat is a modern keresztezési programokba, hogy azoknak a szívósságát átvigyék a modern fajtákba. De ez elég nehéz úgy, hogy ne rontsák le a termőképességet is, mivel a keresztezéses nemesítésnél gének, tulajdonságok tízezrei kombinálódnak újra.

Az E-betűs párhuzam olyan szempontból nagyon jó, hogy az E-betű ugyanúgy semmit sem mond, mint az, hogy egy növény az GM vagy nem-GM (netán bió).

E-betűs összetevők között vannak hasznosak, de legalábbis teljesen ártalmatlanok (pl. C-vitamin E300, citromsav E330, glicerin E422, karamell E150, stb.), meg olyanok is, amikkel én is óvatosabb lennék (rézszulfát E519, aluminium por E173, formalin és formaldehid E240 stb.).

Magyarul a leegyszerűsítés, hogy "az E-betűs az rossz", az ostoba és félrevezető megbélyegzés, semmivel sem jobb, mint a "minden arab terrorista", "minden szőke nő buta", "minden skót zsugori" típusú felszínes és igazságtalan általánosítások.

Így állunk manapság a génmódosított növényekkel is. Amikor rájuk sütik, hogy "a génpiszkált az rossz, veszélyes", akkor hasonlóan megengedhetetlen általánosítást tesznek.

Ráadásul itt még a technológiát is összemossák az eredménnyel. A fogyasztás szempontjából az eredmény a lényeg: a megtermesztett élelmiszer (abban mi van, az hogy hat a szervezetre), és nem az, hogy a növényfajtát hogyan hozta létre a nemesítő 5, 10, vagy épp 20 évvel ezelőtt.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 19. 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemesítéssel olyan géneket tudnak egy növénybe bevinni, amik ugyanannak a növényfajnak a génjei. Ha a fürtös paradicsom nem ártalmas, a paprika-paradicsom sem az, akkor a kettő keresztezéséből természetes úton előállított paradicsomfajta sem lesz ártalmas.

A génpiszka az lombikban történik. Messze nem biztos, hogy ugyanannak a fajnak a génjeit hozzák össze. A paradicsom DNShez adhatnak denevér géneket, hogy szárnyakat növesszen, és a földre hullva ne törje össze magát (karikíroztam természetesen).
A DNS nagy és bonyolult szerkezetű molekula. A reakciója a lombikban feltehetően úgy megy végbe, hogy a keletkező új DNSek zöme a kívánt irányban alakul ki, a szárnynövesztő gén pont a megfelelő helyre épül be, de semmiféle garancia nincs arra, hogy nem keletkeznek egészen más DNSek is. Pl. olyanok, amelyektől nem szárnya nő a paradicsomnak, hanem szőrös lesz és ultrahangokat ad ki magából. Ezek a DNSek szigorúan nem választhatók el egymástól. Ha lombikban készültek, nyugodtan ugyanolyan vegyi anyagnak tekinthetjük őket, mint az E-ket, a gyógyszereket, az egyéb kemikáliákat, amiket megetetnek velünk.
A pici szépséghiba, hogy ezeket a génpiszka cuccokat (a szárnyas paradicsomokat) nem próbálják ki úgy, mint a más kemikáliákat. Éveken keresztül először állatokon, majd embereken kellene az összes lehetséges hatás kibukásához megvizsgálni. Egy ilyen vizsgálat költségei csillagászati nagyságúak, a génpiszka ipar nem lenne nyereséges, ha ezt bevezetnék.

Összefoglalva: a génpiszka cucc nem feltétlenül ártalmas. De vegyianyag. Mint ilyet alaposan be kellene vizsgálni a lehetséges hatásaira. No ezt nem teszik meg. Márpedig engem arra tanítottak (nagyon!), hogy minden vegyianyag mérgezőként kezelendő, amíg az ellenkezője nincs bebizonyítva róla.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 04:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az emberi testben kimutatták, hogy van egy gén ami felelős a rákos megbetegedésre. Ha ezt kicserélik, megszűnik a rákra valóhajlam. Hogy mire cserélik ki, azt nem tudni. Honnan vetted, a denevér gén kísérletet? Razz
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 05:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt találtam, de nem lettem okosabb, mert nem írja, hogy milyen másfajta génnel kezelik.:

http://szegedma.hu/hir/szeged/2008/07/genkezelt-novenyek-es-novenyi-stresszreakciok.html
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 06:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Találtam egy másik cikket:

A géntechnológiailag módosított organizmusok (Genetically Modified Organisms, GMO),
olyan élő szervezetek, amelyekben az örökítő anyagot, a DNS-t, a természetben elő nem
forduló módon változtatták meg. Az első genetikailag módosított növényt 1984-ben állították
elő és azóta 60 különböző fajon – közülük a legtöbb fő élelmiszer növényen - végeztek
genetikai módosítást és vonták őket kísérleti, illetve szántóföldi termesztésbe. A
géntechnológiai módosítás alkalmazásával lehetőség nyílt nem rokon fajok génjeinek
átvitelére is.
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 06:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Magyarul, nem tudod mit eszel.!
Közülük
leggyakrabban a szója, kukorica, repce és gyapot módosításával találkozhatunk.
Élelmiszer ipari szempontból a szója felhasználása a legjelentősebb, különösen a húsiparban,
ahol nagyobb mennyiségben használják a különböző szója készítményeket fehérje pótlóként,
illetve állományjavítóként. A második generációs transzgenikus növények fejlődésben és
anyagcserében módosítottak, míg a harmadik generációs transzgenikus növényeket az ún.
„bioreaktor” növények alkotják, amelyeket már nem élelmiszer ipari célra, hanem például
gyógyszerhatóanyag-termelésre fejlesztik.
A GM növények társadalmi megítélése nem egységes, ezért biztosítani kell a
termesztőknek és fogyasztóknak a szabad választás lehetőségét, hogy dönthessenek a GM
növények termesztése, felhasználása (pl. takarmány) vagy fogyasztása ellen illetve mellette.
Mindezeket figyelembe véve az Európai Unió rendeletekkel szabályozza a genetikailag
módosított termények, szervezetek kibocsátását, forgalmazását, nyomon követését és
jelölését.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Honnan vetted, a denevér gén kísérletet? Razz

Ahogyan jelöltem is: karikíroztam. Azt szerettem volna vele érzékeltetni, hogy az asztalodra tálalnak olyasmit, amit legvadabb álmodban nem jutna eszedbe megenni.
Remélem génpiszkásék nem olvassák a Harmonetet, mert még ötlet gyanánt szolgálhatna nekik.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 08:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Razz Razz Razz Mivel nem szeretem a felvágottat, se a szóját nem részesítettem előnybe még akkor sem, amikor nagy divat volt szója fasírtot enni. Most inkább sok zöldet és kevés húst eszem. Rendszerint tudom mit eszem, aztán kitudja hol mit termesztenek. Volt egy időben amikor rendszeresen kaptam olyan emailokat, hogy melyik zöldség mitől mérgező. Végül az illetőnek megírtam, hogy akkor megyek az erdőbe legelni. Razz Razz Razz Azóta nem idegesít ezekkel. Hal rossz mert szennyezett a tenger, vele együtt a tenger gyümölcsei, a zöldségféléket agyon permetezik, a kukacok sok baktériummal rakják tele a biót, na ettől elment az étvágyam Laughing Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Következő
9 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.