Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

BOLDOGSÁG
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 01. 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
29/11 írta:
én azt gondolom, h a boldogság, ahogy általában köznapi értelemben használjuk, egy kivételes állapot.
............

Ha lenne ezen a fórumon KÖSZÖNÖM gomb, három néven is megnyomnám Tamás gondolataira.
Ennek a végiggondolásához, megfogalmazásához, de főleg az átérzéséhez ismerni kell a pokol bugyrait is.
:* :*

Én ezt úgy érzem saját magamon, hogy kétféle boldogság létezik. A egyiket úgy is hívjuk: öröm. Csak valahogy a boldogság nagyobb szónak tűnik.
Az öröm számomra az, amit kifejtettél, Tamás. Legalábbis az egyik része. Az az eufórikus érzés, ami lehet hogy csak pár pillanatig, esetleg egy ölelés erejéig tart. Amikor olyan érzésünk van, hogy nincs idő, talán még mi magunk sem. Nekem ez egyfajta egység-élmény valaki mással, vagy akár a környzetemmel, ami lehet mondjuk egy folyópart is.

A boldogság, a nagybetűs boldogság számomra az, amit mindannyian kutatunk. Ami érzésem szerint nem pillantanyi, és még csak nem is eufórikus. Abban benne lehet az öröm, de a bánat, a fájdalom is. Számomra ez egy állandó állapot, ami bármilyen helyzetbe is sodor, valahogy mégis képes vagyok boldognak lenni benne. Az alap lelkiállapotom boldog. Nálam a definíciója talán ez : szeretni és szeretve lenni.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 27. 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A boldogságot jelen pillanatban egy rakás pénz okozna, de van mellette más boldogság is, mert ha valamit megoldok, az is sok örömet okoz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Alex
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 26. 23:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

..............a boldogság ott kezdődik...., hogy ....VAN Exclamation ..
, vagy nincs...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 17. 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

olyan kevés kell, hogy jól érezd magad, vagy nagyon nyomorultan Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 17. 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és néha milyen nagyon kevés elég ahhoz, hogy valaki nagy nyomorultságában egy picit jobban érezze magát.... Rolling Eyes
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 06:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na most volt okom boldognak lenni: Azt álmodtam, hogy a HÓRUSZ SZEM medál elveszett. Felébredve elkezdtem keresni. Sad nem volt ott a többi nyakláncnál. Nem adtam fel, kerestem tovább, mire megtaláltam egy kindertojás műanyag tokjában Smile biztos valamelyik unokám tette bele
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 08:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mr. Green A 3 évesünk nagy kulcsrajongó. Ha huzamosabb időt nálam tölt, a kulcsokat el kell rakni előle. Az íróasztal kulcsaimról az utolsó emlékem, hogy nagyon logikus és gyereknek hozzáférhetetlen helyre raktam el őket... Az öröm tárgya, hogy eddig nem volt égető szükségem az íróasztalból semmire. Laughing Laughing
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 08:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Mr. Green A 3 évesünk nagy kulcsrajongó. Ha huzamosabb időt nálam tölt, a kulcsokat el kell rakni előle. Az íróasztal kulcsaimról az utolsó emlékem, hogy nagyon logikus és gyereknek hozzáférhetetlen helyre raktam el őket... Az öröm tárgya, hogy eddig nem volt égető szükségem az íróasztalból semmire. Laughing Laughing
Very Happy
nekem az első ötletem hogy a kulcsokat az íróasztal valamelyik fiókjába zártad és annak a kulcsát meg eltetted valahova máshová Razz
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

boldogság lenne, ha a férjem látna is nem csak nézne. Ki tud borítani, hogy ami 5-10 éve ugyan ott van, és gyakran nyúl oda más okból, nem tudja, hogy az a tárgy ott van. Genetikai hiba a csőlátás? Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing biztos az a tárgy amúgy nem esik az érdeklődési körébe
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 20. 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
boldogság lenne, ha a férjem látna is nem csak nézne. Ki tud borítani, hogy ami 5-10 éve ugyan ott van, és gyakran nyúl oda más okból, nem tudja, hogy az a tárgy ott van. Genetikai hiba a csőlátás? Evil or Very Mad

A férfiak agya másképp működik, mint a nőké.
A férfi vadászik és harcol, nagyon egy helyre kell koncentrálnia. A nő a családot látja el és közben a gyerekekre felügyel, meg kell osztania a figyelmét, tud egyszerre több dologra figyelni.
Tényleg érthetetlennek tűnik, hogy ott van az orra előtt és nem látja. Pedig nem látja... Sad
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 21. 05:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ebből az egészből csak a csőlátás maradt meg Razz Razz Razz ha betörő valamit elvinne, észre se venné, hogy valami hiányzik Evil or Very Mad Ha valamit keres akkor ahhoz segédmunkás kell
Vissza az elejére
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 25. 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Antal Orsolya írta:

A férfiak agya másképp működik, mint a nőké.
A férfi vadászik és harcol, nagyon egy helyre kell koncentrálnia. A nő a családot látja el és közben a gyerekekre felügyel, meg kell osztania a figyelmét, tud egyszerre több dologra figyelni.
Tényleg érthetetlennek tűnik, hogy ott van az orra előtt és nem látja. Pedig nem látja... Sad

Ezzel azért vitatkoznék.. Confused
Pont, hogy a vadászat és a harc közben kell minden "apróságra" minden külső tényezőre odafigyelni. Egyszerűen inkább arról van szó, hogy a férfi kényelmesebb ha otthon van (kivétel Szegény Dobby). Minek odafigyelni ha ott a nőstény, az otthon az ő felségterülete.
Néha elgondolkodom, hogy a nők mit szeretnek az én fajtársaimon. A nagyrészük figyelmetlen, öntelt, arrogáns és..gyáva Confused
Elbújnak a bankszámlájuk, mobiljuk és a hatalmas autóik mélyén, de ha tényleges harcra vagy tényleges békére kerülne a sor akkor soha nem tudnak méltó módon viselkedni Confused
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 28. 06:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Legjobban a szomszédasszony borult ki : Laughing Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad dühöngött egy órát, mert a férje amíg oda volt vásárolni, neki állt ablakrámát festeni úgy, hogy a függöny ott lengedezett, az ecset körül. Kiakadására az volt a válasz, :" nem mondtad, hogy le kell szedni " Twisted Evil Hozzám jött be, hogy mit tegyen, hogy a férje gondolkozzon is mielőtt neki áll valamit csinálni otthon. Egyszer megverem, mondta Razz Mivel? kérdeztem. " no hallod van sodrófám Laughing
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 28. 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a topik címében a boldogságot bolondságnak olvastam Laughing

(bocs az offért)

alias Ms M.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő
12 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.