Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kire ütött ez a gyerek ?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 23. 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Az öcsém mikor kicsi volt mindig együtt játszott a nálánál 1 évvel idősebb szomszéd gyerekkel...
Egyszer a homokozóban összevesztek és az én öcsikém megverte...
pedig legalább két fejjel (és 5 kilóval)nagyobb volt nála...

Anyu erre sopánkodva megjegyezte "Kire ütött ez a gyerek, hogy verekszik?

Erre a kicsi "a bajátomja, japáttal!"
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én sem hasonlítok olyan sokban az anyukámra, ahogy ő sem a sajátjára, sőt egy idő után már náluk az volt, ahogy a mamám idősödik, hogy anyukám szól, ha ennyi idős lesz, akkor szóljak rá, ha így viselkedik Laughing

Úgy gondolom, hogy mindenki külön személyiség, más mint a többiek, mint a szülei vagy a nagyszülei. Persze vannak hasonló vonások, ott is ahol ezt épp nem veszik észre, ezek a tanult viselkedési formák, illetve amit örököltünk, de ezek mellett mindenki különbözik, más. Sok szülő ezt nem tudja megérteni, minden generáció már másik korban nőtt vagy nő fel, ami nagyon eltérhet attól amiben a szülők voltak gyerekek.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
Én sem hasonlítok olyan sokban az anyukámra, ahogy ő sem a sajátjára, sőt egy idő után már náluk az volt, ahogy a mamám idősödik, hogy anyukám szól, ha ennyi idős lesz, akkor szóljak rá, ha így viselkedik Laughing

Úgy gondolom, hogy mindenki külön személyiség, más mint a többiek, mint a szülei vagy a nagyszülei. Persze vannak hasonló vonások, ott is ahol ezt épp nem veszik észre, ezek a tanult viselkedési formák, illetve amit örököltünk, de ezek mellett mindenki különbözik, más. Sok szülő ezt nem tudja megérteni, minden generáció már másik korban nőtt vagy nő fel, ami nagyon eltérhet attól amiben a szülők voltak gyerekek.
Laughing igen
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:

laughing3
Ismerős!! Ilyet az én anyukám is mondott!!

Oszt amikor eljött a pillanat, és én szóltam, az volt a válasza, hogy EZ egészen más. Persze, hogy más, mondtam, akkor a te anyád csinálta veled, most viszont te csinálod énvelem.

Drága Aotan, ne reménykedj, az idők ugyan változnak, az emberek nem. A te anyukás is olyan lesz, sőt, még te is olyan leszel.
Amióta olvastam egy 5000 éves babiloni agyagtábla üzenetét, amin valaki panaszkodott a "mai ifjúság"-ra, azóta megpróbálok nem kiakadni a fiatalok számomra érthetetlen reakcióin. Végülis, ha 5000 éve korcsosul az emberiség, ha már 5000 éve megérett a világ a pusztulásra, akkor nem lehet alapvető baj. Laughing
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing
tudom, hogy én is így fogok viselkedni, sőt... Laughing
de egyenlőre még beválik a dolog anyukámnál, főleg tesóm szokta neki mondani hogy ne legyen már olyan mint ő Very Happy aztán anya duzzog egy sort, hogy ő nemiiiiiiis, aztán belátja hogy deigenis... Laughing

ez a babiloni tábla nagyon érdekelne Very Happy ha már akkor erre panaszkodtak, akkor valamit a szülők nagyon nem tudnak megoldani már 5000 éve Laughing
"a mai ifjúság" 5000 éves probléma Twisted Evil
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
Laughing
tudom, hogy én is így fogok viselkedni, sőt... Laughing
de egyenlőre még beválik a dolog anyukámnál, főleg tesóm szokta neki mondani hogy ne legyen már olyan mint ő Very Happy aztán anya duzzog egy sort, hogy ő nemiiiiiiis, aztán belátja hogy deigenis... Laughing

ez a babiloni tábla nagyon érdekelne Very Happy ha már akkor erre panaszkodtak, akkor valamit a szülők nagyon nem tudnak megoldani már 5000 éve Laughing
"a mai ifjúság" 5000 éves probléma Twisted Evil

Valamikor az 1940-es években írta egy archeológus, aki Ur városának a feltárásán dolgozott. A neve nem ugrik be, a könyv címe: They wrote on clay.
http://www.amazon.com/They-Wrote-Clay-Babylonian-Tablets/dp/0226104257
Buszon-HÉVen is olvastam, és néha ott is hangosan kellett nevetnem, a korunkkal való kísérteties hasonlóság okán. Laughing Laughing
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagyon köszönöm Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.