Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Geréb Ágiért - kiterítjük a szennyest! 2.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 14. 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenki kibic, aki a más dolgába szól bele. Ha szülni nem is szültem még, születni már születtem, méghozzá kórházban, és amit a születésem körülményeiről hallottam, nem tesz épp kórházpártivá, ezzel együtt nem merném kijelenteni, hogy kórházban szülni nem okos dolog, viszont szólnom kell, ha valaki egy vagy egy-két eset alapján kijelenti, hogy otthon szülni nem okos dolog.
Ez az egész topik azért született, mert bizonyos emberek el akarják írni más embereknek, mit és hogy és hol csináljanak. Nem kéne.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
angela1221
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 11. 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Szerintem ez a dolog nem arról szól, hogy valakik elő akarják írni másoknak, hogy mit, hol csináljanak... Egyszerűen csak ma már adottak azok a lehetőségek, hogy a szülőnőt kórházban lássák el, és segítsenek rajta, ha valami nem rendben megy... És ha már adottak ezek a lehetőségek, akkor miért ne élnénk vele? Biztos vagyok benne, hogy ha régen lett volna lehetőségük az asszonyoknak kórházban szülni a gyerekük és saját maguk érdekében, a nagy részük azt választotta volna. Az otthonszülés szerintem fölösleges kockázatvállalás. A témával kapcsolatban, akinek van kedve olvassa el Dr. Berkő Péter Szülészeti Zárójelentés c. írását. Tanulságos.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 11. 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mások szerint meg a kórházi szülés az, ami fölösleges kockázatvállalás - csak ők veled ellentétben érvelnek is a véleményük mellett.
Az, hogy a várandós nők többsége kórházban akar szülni, nem érv amellett, hogy korlátozzák a kisebbség jogait - annál kevésbé, mert ez a kisebbség esetleg csak addig kisebbség, amíg minden balszerencsés otthonszülésről beszámol a sajtó, de még soha nem volt hír, hogy "Kórházban szülés közben meghalt egy kétgyermekes anya."

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 12. 05:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiába érvelnek, addig amíg egyetlen biztosító sem köt biztosítást a szülésznőkkel, addig nem fogják megkapni az engedélyt. Márpedig még nem jelentkezett egyik biztosító sem.

1., Nagyon sok szülésnél van olyan probléma, hogy a placenta feltapad a méh falára. Azt ki kell kaparni. Márpedig otthon szülésnél nem lehetséges.
2., Gátmetszés nem végezhetnek a szülésznők, márpedig akkor össze vissza reped a gát. Fertőzés kockázati tényező sokkal nagyobb.

Volt a lépcsőházunkban is olyan nő, aki az első gyerekét itthon akarta megszülni. 24 órás vajúdás után bement a kórházba. Pedig addig nagy szószólója volt az otthoni szülésnek. Mind a 3 gyerekét kórházban szülte.

Aki könnyen szül, az otthon fog szülni, de akinek nagyon szűk a medencéje, nehezen tágul, bizony nem fog otthon maradni. Fenti tapasztalat.
Vissza az elejére
Boribon
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 10. 14. 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Orsolya!

Én pont a másik véglet vagyok, mint a Te szomszédasszonyod. Két kórházi szülés után döntöttem úgy, hogy ebből köszönöm elég volt. Két csodálatos otthonszülésem volt, és most várom az ötös rajtszámú versenyzőt, akit természetesen természetesen szeretnék megszülni, mivel nekem sokkal könnyebben ment a tágulás akkor, amikor nem szólt be az orvos, nem vizsgálgatott folyamatosan az orvos, amikor olyan testhelyzetet vettem fel, ami akkor éppen jólesett (valamiért a testem jobban tudja, mi a jó neki, mint az az orvos, aki mondjuk soha nem szült és még csak elképzelése sincs arról, hogy a hüvely és a húgycső "használata" mennyire más érzés, mert csak tankönyvből tudja, hogy a nőknél ez két külön szerv).
A veszélyekről és a bábák szakértelméről szóló vitákhoz csak annyi: Nálam a kórházban keményen megküzdöttek, hogy az általuk generált problémahalmazból kiszedjenek. A bába mellett fel sem vetődött ilyesmi. Működött, ahogy az a Természet nagykönyvében meg van írva.
A Bábámtól sokkal több tájékoztatást kaptam, mint az összes dokitól együttvéve.
Amit fontosnak tartok: Soha egyetlen bábát sem hallottam rábeszélni senkit az otthonszülésre. Nagyon korrektül tájékoztatják az anyukákat és apukákat, hogy felelősségteljes döntést tudjanak hozni. Ehhez pedig arra van szükség, hogy igen széleskörű tájékoztatást kapjanak, illetve minden felmerülő kérdésük meg legyen válaszolva.
Én a Bábámtól csak jó dolgokat kaptam, és életre szól a barátságunk. Nem azért bízom benne, mert az OEP, vagy a Kamara, vagy akárki rábólint majd, hanem mert megtapasztaltam a hatalmas szaktudását.

Boribon
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 12. 25. 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.peticiok.com/igazsagot_gereb_agnesnek

Ez egy petíció, amiben tisztességes, elfogulatlan eljárást kérnek Geréb Ágnesnek.
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 19. 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NEMZETKÖZI SZAKMAI KITÜNTETÉS DR. GERÉB ÁGNESNEK
http://os.mti.hu/hirek/84076/a_szuleteshaz_egyesulet_kozlemenye
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 17. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://freegereb.org/component/content/article/9-magyar/208--interju-dr-gereb-agnessel-a-dan-radioban-

Interjú dr. Geréb Ágnessel a dán rádióban
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
16 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.