Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Reinkarnáció, előző életek.......
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
why-att
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 19. 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
már jó rég jártam erre és láttam, most újra előhoztátok a reinkarnáció témáját.

Úgy gondolom, hogy egy-egy emlék első ránézésre nem sokat segíthet, de lehetséges, hogy ezeknek az emlékeknek "csak" annyi funkciója van, hogy tudatosodjon benned, hogy valóban van újjászületés és életeken át működik a karma. Talán ez a tudat még nehezebbé teszi a helyzetet, de egyfajta szabadságérzetet is adhat, hogy a léleknek végtelenek a lehetőségei és talán arra is ráébreszthet, hogy az élet egyfajta játék. Szerintem...

Már régóta érdekel a reinkarnáció és persze az is, hogy vajon ki lehettem előző életemben/életeimben, - az ember kíváncsi - de sose vitt rá a lélek, hogy pénzt adjak ki rá és elmenjek valakihez ez ügyben, sajnos túl sok a csaló és a kókler, én pedig túl gyanakvó vagyok. Egyébként ami a regressziós hipnózis illeti, úgy tudom igazából akkor célszerű felkeresni egy terapeutát, ha van egy problémánk pl. egy megmagyarázhatatlan fóbia. Szóval, talán annyi is elég, ha az ember olvasgat a témában és a benső hangjára hallgat.

Velem kb. két-három évvel ezelőtt, álmomban történt, hogy valószínűleg önmagamat láttam a mostanit megelőző inkarnációmból. Talán az álmok jó kiindulópontok lehetnek. Szerintem ha valaki emlékképeket lát, annak meg van az oka, még ha csak egy pillanatig is tart, viszont annak is meg van az oka, ha valaki nem lát ilyen emlékeket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 19. 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Hangya ha publikus írd le kérlek mit éreztél....megérdemelted a kivégzést vagy ártatlan voltál?

Nagyon nehéz leírni. Valamiféle összeesküvésben vettem részt, tehát nem voltam ártatlan, de gonosztevő sem. Olyan 20 év körül lehettem, családom nem volt. Szekéren vittek, valami fehér volt rajtam. Arra nem emlékszem, hogy más is volt-e rajtam kívül a szekéren. Iszonyatos pánikban voltam, a legkisebb egérlyukba bebújtam volna. Olyan érzés, hogy ez nem velem történik, ez nem lehet igaz, hiszen én még nem voltam szerelmes.
Az út szélén emberek álltak, bámultak, de nem éreztem különösebb részvétet a tekintetükből. Ez valahogy rosszul esett. És akkor hirtelen megláttam az arcukon a halált. Az ő halálukat. Felfogtam, hogy aki született, az meghal. Én tudom, hogy perceken belül meghalok. Ők az út mellett azért nyugodtak, mert ők nem tudják, mikor és hogyan halnak meg. Ez a gondolat, a közös sors, az élet rendje, valahogy megnyugtatóan hatott rám. Snitt.

És óvodás korban idéződött fel bennem ez az emlék! BRRRRR... Tudatosult bennem, hogy meg kell halnia az embernek! BRRRR
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 04. 19. 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

why-att írta:
Sziasztok,
már jó rég jártam erre és láttam, most újra előhoztátok a reinkarnáció témáját.

Úgy gondolom, hogy egy-egy emlék első ránézésre nem sokat segíthet, de lehetséges, hogy ezeknek az emlékeknek "csak" annyi funkciója van, hogy tudatosodjon benned, hogy valóban van újjászületés és életeken át működik a karma. Talán ez a tudat még nehezebbé teszi a helyzetet, de egyfajta szabadságérzetet is adhat, hogy a léleknek végtelenek a lehetőségei és talán arra is ráébreszthet, hogy az élet egyfajta játék. Szerintem...

Már régóta érdekel a reinkarnáció és persze az is, hogy vajon ki lehettem előző életemben/életeimben, - az ember kíváncsi - de sose vitt rá a lélek, hogy pénzt adjak ki rá és elmenjek valakihez ez ügyben, sajnos túl sok a csaló és a kókler, én pedig túl gyanakvó vagyok. Egyébként ami a regressziós hipnózis illeti, úgy tudom igazából akkor célszerű felkeresni egy terapeutát, ha van egy problémánk pl. egy megmagyarázhatatlan fóbia. Szóval, talán annyi is elég, ha az ember olvasgat a témában és a benső hangjára hallgat.

Velem kb. két-három évvel ezelőtt, álmomban történt, hogy valószínűleg önmagamat láttam a mostanit megelőző inkarnációmból. Talán az álmok jó kiindulópontok lehetnek. Szerintem ha valaki emlékképeket lát, annak meg van az oka, még ha csak egy pillanatig is tart, viszont annak is meg van az oka, ha valaki nem lát ilyen emlékeket.

Szia! Tényleg régen jártál erre! Jó, hogy most jöttél!

Igazad van, bizonyára van valami szerepe az ember életében, ha emlékszik villanásokra az előző életeiből. Talán több is, mint az élet ciklikus megismétlődésének tudata. Bizonyára nem véletlen, hogy valaki emlékszik dolgokra, mások meg nem.

Egyetértek veled, hogy az ember ilyen témában csak olyasvalakit keres fel, akiben feltétlenül megbízik. Én sem tudom elképzelni, hogy egy vadidegenhez odamenjek, hogy kutassunk kicsit az előző életeimben. Kíváncsi lennék néhány dologra én is, de ez a kíváncsiság még soha nem ért el odáig, hogy elmenjek valakihez, aki ilyennel foglalkozik. Pedig ismerek olyat, aki utaztat, meg is bízom benne. Mégsem merült fel, hogy megkérjem, próbáljuk meg... Bizonyára nincs szükségem rá. Smile
Bogi Sad
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 07. 12:08    Hozzászólás témája: Reinkarnáció Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Létezik reinkarnáció. Ajánlom olvasnivalónak Dr Michael Newton könyveit: Lelkünk útja I.II.III. Engem csak megerősítettek a hitemben és a tapasztalataimban.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 15. 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Smile

Ha már a Tarot témában a karmikus kapcsolatokról volt szó,
én erre a hétvégére ajánlanék 1 izgalmas ehhez kapcsolódó programot:
"Előző életek feltárása" címmel
Gyurkó Zsolt tanfolyamot tart Budapesten.
Még pár fő jelentkezését várják.

Gyurkó Zsolt szavaival:

Idézet:
Azt hiszem, előbb utóbb mindenkit érdekelni kezd, mi is volt előző életében.
Hiszen ez a furcsa amnézia, hogy ne tudjuk mik voltunk
és mióta vagyunk nem igazán kellemes.
Az előző életek feltárására, a meditációs technikák szerintem sokkal jobbak,
mint a hipnózis technikák.
Veszélytelenek, maximum nem sikerül elsőre, vagy belealszol és álmodni kezdesz.
Lépésről lépésre vezet be ez a gyakorlatsor az előző életek világába.
Először felkészítő gyakorlatokkal,
hogy az energiarendszered tiszta és nyitott legyen.

Számomra igazi mérföldkő volt ez a tudás.
Nagyon sok könyvet elolvastam, nagyon sok módszert megtanultam,
mégsem sikerült évekig.
Majd szinte véletlenül találtam rá a kulcsra,
amivel könnyedén beléphetek, és újra megismerhetem előző életeim.
Remélem számodra is ugyanakkora élmény lesz,
hiszen valójában saját tapasztalataidat szerzed vissza,
azt a tudást, amit már sok élet alatt megszereztél.
Megtudhatod, milyen kapcsolatod volt előző életedben
mostani rokonaiddal, barátaiddal, milyen szálak fűznek országokhoz, városokhoz.
Olyan kalandban lehet részed, ami közelebb már nem is állhatna hozzád.
A technikák segítenek abban is hogyan tudd megkülönböztetni mi az, ami valóban voltál
és mi az, ami csak a képzeleted vágyaid szüleménye.

Az előző élet meditációk segítségével megnézheted különböző szempontok szerint:
mi történt veled korábbi életeidben.
Bármilyen kérdéssel megcsinálhatod.
Számos felhasználási lehetősége van,
betegségek hátterének meglátására,
mai emberi kapcsolataid milyen előző életből fakadnak.
Problémák feltárására,
de akár előző életekben már megszerzett képességek felelevenítésére.

Időpont: 2013. május 18-19, 9:00-17:00-ig
Helyszín: SPIRIT.HU Bemutatóterem, 1137 Budapest Katona József u. 41. 1em. 8.
A két napos tanfolyam ára: 16.000 Ft.

Jelentkezni, érdeklődni itt tudsz:
E-mail: info@spirit.hu
Tel.: 06 20/383-2099
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 23. 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én meglátásom szerint és az eddigi tapasztalataim alapján az egész életünk éppen a Karma megéléséről szól. Hozunk magunkkal bizonyos karmikus feladatokat amit ha jól oldunk meg (a szeretet jegyében) akkor "felsőbb osztályba léphet" minősítéssel kapunk egy újabb feladatot.
Csupa feladat Embarassed tapasztalás...
Ha nem jól oldod meg...kapsz egy ugyan ebbe a kategóriába tartozó másik feladatot, amit esetleg már az előző kudarcélmény alapján megoldassz...ha mégse...jöhet a következő.

Addig viszont nem léphetsz míg már rutin szerűen meg nem oldod az életfeladatod...

Amikor visszaolvasom a naplóm, vagy pl. az itt régen beírt hozzászólásaim, észrevehető változást tapasztalhatok.

Laughing

Mikor megnyílt ez a topic...teljesen elítéltem azokat akik "belebarmonlnak" az előző életekbe...most meg hozzásegítem az embereket ahhoz, hogy pontosan itt feleősségteljes "takarítást" végezhessenek önmaguk...

Valószínű ezáltal tisztul az én Karmám is love5 love7
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 23. 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Az én meglátásom szerint és az eddigi tapasztalataim alapján az egész életünk éppen a Karma megéléséről szól. Hozunk magunkkal bizonyos karmikus feladatokat amit ha jól oldunk meg (a szeretet jegyében) akkor "felsőbb osztályba léphet" minősítéssel kapunk egy újabb feladatot.
Csupa feladat Embarassed tapasztalás...
Ha nem jól oldod meg...kapsz egy ugyan ebbe a kategóriába tartozó másik feladatot, amit esetleg már az előző kudarcélmény alapján megoldassz...ha mégse...jöhet a következő.

Addig viszont nem léphetsz míg már rutin szerűen meg nem oldod az életfeladatod...

Amikor visszaolvasom a naplóm, vagy pl. az itt régen beírt hozzászólásaim, észrevehető változást tapasztalhatok.

Laughing

Mikor megnyílt ez a topic...teljesen elítéltem azokat akik "belebarmonlnak" az előző életekbe...most meg hozzásegítem az embereket ahhoz, hogy pontosan itt feleősségteljes "takarítást" végezhessenek önmaguk...

Valószínű ezáltal tisztul az én Karmám is love5 love7

Tudod, csak felületes ismereteim vannak a karmáról, a vonatkozó szakirodalmat sem ismerem. Mondjuk úgy, hogy hallottam harangozni róla. Viszont a világról való elképzeléseimbe nem illik bele az a fajta nézet, hogy a karmával fejbe vernek, az aztán olyan szigorú törvény, hogy csak na... Lehet, hogy nincs igazam. Én egy barátságos, engem (és téged) szerető univerzumban élek. Tanulnunk kell, neked is, nekem is. Engem szerető módon tanítanak és nem mogyorófa pálcával, meg kukoricán térdepeltetéssel. Valahogy úgy, ahogyan a kicsilányt az ő szerető anyukája: már majdnem jól csináltad, próbáld meg még egyszer, menni fog. És nem úgy, hogy addig verlek, amíg meg nem csinálod.
Azt hiszem, mindnyájunkat szeretettel tanítanak, csak nem mindig vesszük észre.
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 24. 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Popper Péter: Az Istennel sakkozás kockázata című könyvét olvasom és ott találtam egy ideillő részt:

Idézet:
AZ ÉLET EGYSZERŰ DOLGAIRÓL
Választások

Három helyes választástól függ az élet harmóniája.
Helyesen kell megválasztani szenvedéseinket. Vannak test-idegen és lélek-idegen szenvedések.
Ha ilyeneket vállalsz magadra, bizony hamarosan megroppansz alattuk. Tiltakozásul megbetegszik a test és zavarossá lesz a lélek.
Ne legyél hetyke. Ne hidd, hogy minden szenvedés neked való, majd te győzöd őket cipelni. Ám a helyesen megválasztott szenvedés próbája lehet a Sorsban, vagy az Istenben való bizalmadnak. Megállhatod a próbát. És ezzel lehetővé teszed Istennek, hogy Ő is megállja a próbát.
Helyesen kell megválasztani az akadályokat, amiket le akarsz győzni. A helyesen megválasztott akadályok legyőzése előre lendít és megtisztít. Ám eléd állnak számodra méltatlan akadályok is. Ezeket ki kell kerülni. Mert ha harcba bocsátkozol velük – elpiszkolódsz!
Helyesen kell megválasztani élet-programunkat, feladatainkat is. Akkor igaz úton fogsz járni, még akkor is, ha hamis ember vagy Ámde úton-útfélen álfeladatok csábítgatnak. Pontosan olyanok, mint a valódiak. Ezért könnyen beugrasz nekik. Ez a legkönnyebb módja az élet elpazarlásának.

„Most, hogy újra birtokába jutottál
a ritkán és nehezen elérhető emberi testnek,
jól gondold meg, hogy merre mész,
mert az életben nincs idő tévutakra!”

Jól választottál? Honnét tudhatod? A „valódi” kívülről, az „igazi” belülről bizonyítható.

Közbevetett megjegyzés. Gandol életszemléletének központi kategóriája a „beleegyezés.” Ezen egy felkínálkozó helyzet tudatos, vagy tudattalan igenlését érti. A „Legyen meg a Te akaratod!” szintjén. Vagyis nem elég a karmikus helyzetek „meghívása” két élet között, amikor a helyzetek megérkeznek, el is kellene fogadni őket. Ez nem változtat önmagunk által determinált voltukon. Mi provokáltuk őket, mi láttuk át kiegyenlítésük szükségességét, mi építettük be az új életbe, nekünk kellene igent mondanunk rájuk. Dehát lehet-e pl. egy betegségre igent mondani?
Mindenesetre ebben az értelemben igaz Seneca megállapítása: „Ducunt fata volentem, nolentem trahunt!” vagyis: „Vezetik a végzetek a beleegyezőt, a tiltakozót vonszolják!” A dolog mindenképpen végbemegy, de nagy a különbség a „hogyan?”-ban. Lélekben sérülten és továbbépülten is el lehet jutni ugyanoda.
A két élet közötti „köztes létben” történő sorsépítésről azt tartotta, hogy csak a legmagasabb szellemek tudnak olyan sokáig „ébren”, azaz öntudatnál maradni, hogy ezt az egész munkát ők maguk végezzék el. A többieknél előbb-utóbb elkerülhetetlen a kozmoszba való „belealvás'; öntudatvesztés. Ilyenkor az új sorsot „kölcsönerők” építik fel helyette, azaz szellemi lények. E kettős lehetőség arányát az mutatja, hogy az ember mennyire érzi én-közelinek, vagy én-idegennek a sorsát.
A baj csak az, hogy Gandol nem hitt a szellemi lények objektív létezésében. Vagyis e karmaépítő folyamat végbemenése megint csak a hittől függ. Annak van karmája, aki hisz benne. S aki nem hisz? Azt az objektív természeti törvények, vagy a véletlenek ragadják magukkal.

hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 26. 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon jó az idézet. Amióta beírtad, forgatom magamban.
Az első reflexem az volt, hogy amikor Popper Péter ezt mondta, még nem tudta. Azóta tudja, de nem mondja.

Idézet:
Helyesen kell megválasztani szenvedéseinket. Vannak test-idegen és lélek-idegen szenvedések.

Nagyon nem értek hozzá, bizonyára bután látom.
Ez pont olyan, mint hogy együnk tiszta, vegyszermentes ételeket. Sőt, a tiszta étel még könnyebb, mert arról valaki állítja, hogy vegyszermentes. Hiszek neki, vagy nem hiszek. De honnan a manóból tudom, hogy EZ a szenvedés nem az én szenvedésem? Volt már életem folyamán, hogy kínlódtam, csikorgattam a fogaimat, szennyesnek éreztem magam, végül kiderült, hogy mit tanultam, mivel lettem több általa.
Szenvedni nem lehet kedvvel, gusztussal, hogy abból rá lehetne jönni, ez már döfi, ez az én szenvedésem. Azt hiszem, néhány nagy lelket kivéve valamennyien kapkodjuk a fejünket és viseljük, ami viselendő, ami meg viselhetetlen, abba belehalunk, és nem disztingválunk, mint Börcsök a bográcsban.
Ha valami szenvedést okoz, akkor az bizonyosan még hátralevő feladat. És ha igaz az, hogy valamennyiünknek át kell menni a tapasztalások teljes skáláján, akkor legfeljebb nem a "tervet" teljesítem a helytelen szenvedéssel, de mindenképpen előbbre jutok. Gondolom én, teljesen tájékozatlanul.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 27. 07:06    Hozzászólás témája: Re: Reinkarnáció Hozzászólás az előzmény idézésével

Bogi Sad írta:
Sziasztok! Létezik reinkarnáció. Ajánlom olvasnivalónak Dr Michael Newton könyveit: Lelkünk útja I.II.III. Engem csak megerősítettek a hitemben és a tapasztalataimban.

A kedvenc könyvem,illetve könyveim! Smile
why-att
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 27. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Az első reflexem az volt, hogy amikor Popper Péter ezt mondta, még nem tudta. Azóta tudja, de nem mondja.

Idézet:

Ez pont olyan, mint hogy együnk tiszta, vegyszermentes ételeket. Sőt, a tiszta étel még könnyebb, mert arról valaki állítja, hogy vegyszermentes. Hiszek neki, vagy nem hiszek. De honnan a manóból tudom, hogy EZ a szenvedés nem az én szenvedésem? Volt már életem folyamán, hogy kínlódtam, csikorgattam a fogaimat, szennyesnek éreztem magam, végül kiderült, hogy mit tanultam, mivel lettem több általa.
Szenvedni nem lehet kedvvel, gusztussal, hogy abból rá lehetne jönni, ez már döfi, ez az én szenvedésem. Azt hiszem, néhány nagy lelket kivéve valamennyien kapkodjuk a fejünket és viseljük, ami viselendő, ami meg viselhetetlen, abba belehalunk, és nem disztingválunk, mint Börcsök a bográcsban.
Ha valami szenvedést okoz, akkor az bizonyosan még hátralevő feladat. És ha igaz az, hogy valamennyiünknek át kell menni a tapasztalások teljes skáláján, akkor legfeljebb nem a "tervet" teljesítem a helytelen szenvedéssel, de mindenképpen előbbre jutok. Gondolom én, teljesen tájékozatlanul.

Nagy gondolkodónak tartom Popper Pétert, de akárcsak hangyának, nekem is vannak kételyeim ezzel az idézettel kapcsolatban. Egyfelől részemről is az a kérdés, hogy honnan tudom, hogy ez az én szenvedésem? Hiszen általában egy-egy negatív élmény vagy kifejezetten szenvedés lezajlása után derül ki, valóban hasznos volt számomra, tanultam belőle vagy sem.
Másfelől pedig bármelyik szenvedésre rá lehet fogni, hogy "áh, ez nem az én szenvedésem" és akkor az ember állandóan csak menekülne és akkor persze nem tud fejlődni.
Egyébként vagy éppen ezért nem tartom kizártnak, hogy ez is, tehát a saját szenvedés felismerése is már egy spirituális fejlettségi szintet kíván.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 28. 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

why-att írta:
hangya írta:

Idézet:

Nagy gondolkodónak tartom Popper Pétert, de akárcsak hangyának, nekem is vannak kételyeim ezzel az idézettel kapcsolatban. Egyfelől részemről is az a kérdés, hogy honnan tudom, hogy ez az én szenvedésem? Hiszen általában egy-egy negatív élmény vagy kifejezetten szenvedés lezajlása után derül ki, valóban hasznos volt számomra, tanultam belőle vagy sem.
Másfelől pedig bármelyik szenvedésre rá lehet fogni, hogy "áh, ez nem az én szenvedésem" és akkor az ember állandóan csak menekülne és akkor persze nem tud fejlődni.
Egyébként vagy éppen ezért nem tartom kizártnak, hogy ez is, tehát a saját szenvedés felismerése is már egy spirituális fejlettségi szintet kíván.

Popper Pétert olvasva nem csak ezzel az egy gondolatával kapcsolatban vannak kételyeim Very Happy.
... de hát Popper sosem akarta megmondani a tutit (gondolom én Very Happy)... Számomra a gondolatai, előadásai egy gondolatlánc kezdőpontjai. Eszembejut beszélgetésem egy ismerősömmel, akit egyszerűen felbosszantott, hogy nem tudott rájönni, mi mellett teszi le a voksot Very Happy.
Ingovány című könyvének fülszövegéből emeltem ki a következő gondolatot:
Idézet:
Egyetlen haszon talán mégis származott ebből a könyvből. Bizonyította azt a sokszor megsejtett, furcsa tényt, hogy az emberi megértés legmagasabb szintje mégis csak a mágikus gondolkodás volt. Az a világszemlélet, amely a mindenséget homogén egységnek hirdette, azonos alapanyagúnak, ennek következtében metamorfotikusnak, ahol minden mindennek egyenlő eséllyel lehet oka és okozata, minden mindenné átalakulhat.

Ez az, ami miatt szeretem, állandóan vitatkozok vele olvasása közben és emiatt ad nekem rendkívül sokat: a korábbi olvasmányaim ennek tükrében nyernek új értelmet és helyet gondolataimban....

Érdekesnek találom, hogy a meglehetősen hosszú idézetből a szenvedés az, ami gondolataitokat lekötötte. Azért találom érdekesnek, mert az előző években sokat foglalkoztatott engem is és sokat agyaltam rajta. És 2 éve Skar feltett egy linket, sasfészek és benne 3 sasfióka növekedésének meglesésére. Akkor rendszeresen figyeltem a sasok életét Smile. Hóvihar, szél, eső, napsütés - a sasszülők rendesen nevelték, vigyázták a fészek kis lakóit. Szenvedés nélkül, "rezzenéstelenül". Akkor kezdtem megérteni a vu vei, a nemcselekvés vagy akaratnélküli cselekvés értelmét. Akkor arra jöttem rá, hogy az ember maga idézi elő önmagának a szenvedést. És most találtam meg hozzá egy Buddha-idézetet: "A szenvedés az arra való képtelenség, hogy elfogadjuk az életet úgy, amint van."
Nem kell feltétlenül elfogadni amit írtam, az én valóságomba ez már beépült egy hosszabb folyamat eredményeként, persze nem mindig és nem mindenkor élvezem előnyét: a megszokás nagy úr! Amikor meg sikerül, hát az sem mindig fenékig tejföl, mert kegyetlennek, szívtelennek tűnök általa és kondícionáltságom okán ez néha bizony nagyon zavar - hiszen azt sulykolja minden a társadalom tagjaiba, hogy a szenvedés az élet velejárója...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 28. 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
why-att írta:
hangya írta:

Idézet:

Popper Pétert olvasva nem csak ezzel az egy gondolatával kapcsolatban vannak kételyeim Very Happy.
... de hát Popper sosem akarta megmondani a tutit (gondolom én Very Happy)... Számomra a gondolatai, előadásai egy gondolatlánc kezdőpontjai. Eszembejut beszélgetésem egy ismerősömmel, akit egyszerűen felbosszantott, hogy nem tudott rájönni, mi mellett teszi le a voksot Very Happy.
Ingovány című könyvének fülszövegéből emeltem ki a következő gondolatot:
Idézet:
Egyetlen haszon talán mégis származott ebből a könyvből. Bizonyította azt a sokszor megsejtett, furcsa tényt, hogy az emberi megértés legmagasabb szintje mégis csak a mágikus gondolkodás volt. Az a világszemlélet, amely a mindenséget homogén egységnek hirdette, azonos alapanyagúnak, ennek következtében metamorfotikusnak, ahol minden mindennek egyenlő eséllyel lehet oka és okozata, minden mindenné átalakulhat.

Ez az, ami miatt szeretem, állandóan vitatkozok vele olvasása közben és emiatt ad nekem rendkívül sokat: a korábbi olvasmányaim ennek tükrében nyernek új értelmet és helyet gondolataimban....

Popper Péternek én is nagy tisztelője vagyok. Nagyjából egyet is értünk abban, amit róla mondasz. Magamnak úgy szoktam megfogalmazni, hogy Popper nem zár ki semmilyen lehetőséget tekintélyelven, minden gondolatot végigfuttat egy pontig. Ez a pont az, ahol állást kellene foglalnia. Ezt nem teszi. Olvashatod akárhány könyvét, soha nem tudod meg, hogy hitt, vagy sem. Minden lehetőséget megengedett, semmi elől nem zárkózott el. Az az érzésem, maga sem tudott dönteni.

Idézet:
Érdekesnek találom, hogy a meglehetősen hosszú idézetből a szenvedés az, ami gondolataitokat lekötötte. Azért találom érdekesnek, mert az előző években sokat foglalkoztatott engem is és sokat agyaltam rajta. És 2 éve Skar feltett egy linket, sasfészek és benne 3 sasfióka növekedésének meglesésére. Akkor rendszeresen figyeltem a sasok életét Smile. Hóvihar, szél, eső, napsütés - a sasszülők rendesen nevelték, vigyázták a fészek kis lakóit. Szenvedés nélkül, "rezzenéstelenül". Akkor kezdtem megérteni a vu vei, a nemcselekvés vagy akaratnélküli cselekvés értelmét. Akkor arra jöttem rá, hogy az ember maga idézi elő önmagának a szenvedést. És most találtam meg hozzá egy Buddha-idézetet: "A szenvedés az arra való képtelenség, hogy elfogadjuk az életet úgy, amint van."

Talán nem véletlen, hogy a szenvedés megválasztásának lehetősége ragadt meg. Smile

Érdekel, hogyan látod:
- Az éhen halt másfél éves kisfiúnak milyen választási lehetősége volt, mikor és hogyan választotta azt az utat, ami az éhhalálhoz vezetett?
(De gondolhatunk a világ számtalan éhező kisgyerekére, akik éhen halnak, vagy az éhhalál szélén leledzenek.)

- Egyáltalán, mit értesz az alatt, hogy választás, választási lehetőség?

Idézet:
Nem kell feltétlenül elfogadni amit írtam, az én valóságomba ez már beépült egy hosszabb folyamat eredményeként, persze nem mindig és nem mindenkor élvezem előnyét: a megszokás nagy úr! Amikor meg sikerül, hát az sem mindig fenékig tejföl, mert kegyetlennek, szívtelennek tűnök általa és kondícionáltságom okán ez néha bizony nagyon zavar - hiszen azt sulykolja minden a társadalom tagjaiba, hogy a szenvedés az élet velejárója...

Természetesen elfogadom, amit írtál, mert ez a te igazságod, egy fajta életszemlélet, amiért megszenvedtél. Úgy látom, sok esetben igaz. Ugyanakkor van egy sor helyzet, amiben úgy látom, nincs választási lehetőség, a következményeket viszont viselni kell. A választási lehetőségünk mindössze annyi, hogy hogyan éljük meg azt, amit óhatatlanul a nyakunkba kapunk.
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 30. 00:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Popper Péternek én is nagy tisztelője vagyok. Nagyjából egyet is értünk abban, amit róla mondasz. Magamnak úgy szoktam megfogalmazni, hogy Popper nem zár ki semmilyen lehetőséget tekintélyelven, minden gondolatot végigfuttat egy pontig. Ez a pont az, ahol állást kellene foglalnia. Ezt nem teszi. Olvashatod akárhány könyvét, soha nem tudod meg, hogy hitt, vagy sem. Minden lehetőséget megengedett, semmi elől nem zárkózott el. Az az érzésem, maga sem tudott dönteni.

Úgy érzem, döntött... de több okból nem mondta ki. Vagy inkább azzal, hogy nem mondta ki, számos járulékos előny járt... Szóval az írásaiból, néhány elejtett, nem reflektorfényben lévő szófordulatából következtetek arra, hogy volt hite a transzcendenciában, de a "hit" szóhoz az a tévképzet társult már, hogy annak szilárdnak és kikezdhetetlennek kell lennie, holott nem...

Most, eszmecserénk folytán döbbentem rá, mennyire mélyen megérintette Poppert a keleti gondolkodásmód, beleivódott, nem látványos és hivalkodó, de gondolatai mélyén ott van... Valamelyik könyvében írja - és előadásaiban is felbukkan -, hogy mi a különbség a keleti és a nyugati vallások között: keleten nem ismerik a tolerancia fogalmát, mert a "tolerancia" a vagy-kapcsolat mellett értelmezhető - vagy egyik, vagy másik vallás birtokolhatja az igazságot, én más véleményen vagyok, de eltűröm, tolerálom a a te eltérő felfogásodat... Keleten az és-kapcsolat a jellemzőbb: mindegyik hordoz igazságot, és a több vallás ismerete gazdagabbá tesz, mindegyik a megismerés egy útja...

hangya írta:
Talán nem véletlen, hogy a szenvedés megválasztásának lehetősége ragadt meg. Smile

Érdekel, hogyan látod:
- Az éhen halt másfél éves kisfiúnak milyen választási lehetősége volt, mikor és hogyan választotta azt az utat, ami az éhhalálhoz vezetett?
(De gondolhatunk a világ számtalan éhező kisgyerekére, akik éhen halnak, vagy az éhhalál szélén leledzenek.)

- Egyáltalán, mit értesz az alatt, hogy választás, választási lehetőség?

Ha a hinduizmus karma-tanát veszem alapul, akkor a köztes létben volt választási lehetősége, itt, megtestesült állapotban már csak a reakció módja - szerintem. Elképzelhetőnek tartom, hogy kis élete a szüleiért hozott áldozat volt. (Ilyesmire nekem is van saját történetem, de azt azért nem írnám most le. Az éhhalálról úgy általában nem tudok mit írni. Más a feladatom. És itt jön be az, hogy a média a képembe vág egy sor dolgot, ami nem biztos, segít abban, hogy az én utamat járjam...
Választási lehetőség? Minden pillanatban választunk, úgy, hogy nem is vagyunk tudatában... szerintem... Választhatok, hogy egy helyzetben hogyan reagálok, egy szituációhoz hogyan viszonyulok....

hangya írta:
Természetesen elfogadom, amit írtál, mert ez a te igazságod, egy fajta életszemlélet, amiért megszenvedtél. Úgy látom, sok esetben igaz. Ugyanakkor van egy sor helyzet, amiben úgy látom, nincs választási lehetőség, a következményeket viszont viselni kell. A választási lehetőségünk mindössze annyi, hogy hogyan éljük meg azt, amit óhatatlanul a nyakunkba kapunk.

Nem arra gondoltam, hogy jogom van ehhez a véleményhez, hanem arra, hogy a saját tapasztalatod eltérhet az enyémtől és ennek megfelelően te (vagy általánosságban: az olvasó) gondolataidba, életszemléletedbe nem építhető be... (egyébként inkább úgy mondanám: ezért az életszemléletért megdolgoztam. )

hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 30. 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Úgy érzem, döntött... de több okból nem mondta ki. Vagy inkább azzal, hogy nem mondta ki, számos járulékos előny járt... Szóval az írásaiból, néhány elejtett, nem reflektorfényben lévő szófordulatából következtetek arra, hogy volt hite a transzcendenciában, de a "hit" szóhoz az a tévképzet társult már, hogy annak szilárdnak és kikezdhetetlennek kell lennie, holott nem...

Nevezz rosszindulatúnak! Az "eladhatóságát" növelte, hogy minden világnézet képviselője azt érezhette, az ő oldalán áll. BÁÁÁR... bár a földmaterialisták nem szokták az ő előadásait hallgatni és nem szoktak az övéihez hasonló témájú könyveket olvasni. Azt hiszem, a materializmus oldaláról is inkább a kételkedők, útkeresők azok, akik Poppert hallgatják és olvassák. Smile

Idézet:
Most, eszmecserénk folytán döbbentem rá, mennyire mélyen megérintette Poppert a keleti gondolkodásmód, beleivódott, nem látványos és hivalkodó, de gondolatai mélyén ott van... Valamelyik könyvében írja - és előadásaiban is felbukkan -, hogy mi a különbség a keleti és a nyugati vallások között: keleten nem ismerik a tolerancia fogalmát, mert a "tolerancia" a vagy-kapcsolat mellett értelmezhető - vagy egyik, vagy másik vallás birtokolhatja az igazságot, én más véleményen vagyok, de eltűröm, tolerálom a a te eltérő felfogásodat... Keleten az és-kapcsolat a jellemzőbb: mindegyik hordoz igazságot, és a több vallás ismerete gazdagabbá tesz, mindegyik a megismerés egy útja...

Legalább 10 perce gondolkodom annak a könyvének a címén, amiben leírja első indiai utazását. Lehet, hogy holnapra eszembe jut... Embarassed
Hónapokat töltött egy buddhista kolostorban, ahol nem vendég volt, hanem a szerzetesek életét élte. Leírja, hogy meditációs gyakorlatai során eljutott a testelhagyás élményéhez, amitől annyira megrémült, hogy fejvesztve menekült a kolostorból. Laughing Természetesen az ott szerzett tapasztalatok örökre rányomták bélyegüket az egész világképére.

És legyünk őszinték. Bármennyire is a zsidó-keresztény kultúrában szocializálódott az ember, bármennye is képtelen reflexből megengedni azt, hogy nem ő az igazság kizárólagos birtokosa, mégis rokonszenvesebb a keleti embernek a világhoz és a többi emberhez való viszonya.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Következő
10 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.