Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minek nem örültél ma? 15.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 10. 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hercegnő lázas. Nekem új munkahely, apának nagyon sok munka. Hogy oldjam meg? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 10. 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mak írta:
Hercegnő lázas. Nekem új munkahely, apának nagyon sok munka. Hogy oldjam meg? Rolling Eyes

Nagyszülők nem tudnak segíteni? (Tudom, lehet, hogy már nincsenek is, de ez jutott eszembe először.)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 11. 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valahogy az egész eltelt hétvégének...
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 01. 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy tűnik ma is hosszú, illtve rövid alvásokkal teli, éjszakánk lesz. Confused
Csoda, hogy jókedvű vagyok."
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 03. 28. 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Álmaid férfija csak álmaidban létezik...
sad5

úgyis padlón vagyok.. az egyiket nem találom, a másik még "eseményfeldolgozás" közben van..
hogy segítsek Neki, ha nem tudom, miben, hogyan tudnék? + van köztünk pár ország.. Rolling Eyes -no, szaladjak segíteni.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
uriel
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2013. 07. 23. 23:13    Hozzászólás témája: jéghideg Hozzászólás az előzmény idézésével

Amikor nincs a, ha van..az.
Logikussága és tanult agykontrollos pozitív dumái ellenére a hozzám szólásai kezdenek lerombolni. Miért hiszi azt egy férfiember, hogy mindennek megoldókulcsa van?
Léleknek is..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 07. 24. 11:46    Hozzászólás témája: Re: jéghideg Hozzászólás az előzmény idézésével

uriel írta:
Amikor nincs a, ha van..az.
Logikussága és tanult agykontrollos pozitív dumái ellenére a hozzám szólásai kezdenek lerombolni. Miért hiszi azt egy férfiember, hogy mindennek megoldókulcsa van?
Léleknek is..

mert a pasik műszaki/logikai beállítódottságúak.. -tudod ők mentek vadászni..
a nők meg kreatívak.. kitalálták, mit főzzenek a zsákmányból.. -és gyerekfelügyelőként érzelmi beállítódottságúak lettek.. Rolling Eyes

amúgy nemcsak egy..
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 09. 27. 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megcsináltam életem "első" ehetetlen sütijét.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
bluehoney
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 10. 05. 05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Párom munkahelyi helyzetének Sad
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 19. 06:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

(pontosabban tegnap, de kitart még mára is)

Hogy már a szúnyogok sem a régiek...

Tegnap reggel úgy megcsípett egy a vádlimon, már déltájt is éreztem, hogy nem kóser, estére mire hazaértem a munkából, jól feldagadt, bekeményedett, viszketett és égetően fájt. Akkor tettem rá paradicsomot, este megittam két Ca-pezsgőtablettát, (előbb nem jutott eszembe, hogy az is jó lehet) éjszakára almaecetes borogatást.
Most már jobb valamivel, alapjáraton legalább nem fáj, csak akkor ha megfeszítem a vádlimat, a viszketés elmúlt, kevésbé kemény.

Hogy miért kellett Noénak a szúnyogot is felvinnie a bárkára?

Vigyázok, vigyázok...Hiába próbálom a közvetlen környezetemben távoltartani őket, akárhol megcsípheti az embert egy ilyen szörnyű jószág. De ezek már mutánsok, hogy ilyen erős tünetekkel járjon. Az elmúlt néhány évben (5-6 éve kb.) minden nyár elején kifogok egy ilyet...
Szoktam figyelni a testem jelzéseire, és már arra is gondoltam, hogy ez a túlreakció talán nem véletlen, hisz megfigyeléseim szerint a nyár további részében már sosem reagál ilyen heves ellenreakcióval a szervezetem, sőt alig csípnek meg a szúnyogok.
Vagy akkor most inkább örülnöm kellene?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 19. 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Tegnap reggel úgy megcsípett egy a vádlimon, már déltájt is éreztem, hogy nem kóser, estére mire hazaértem a munkából, jól feldagadt, bekeményedett, viszketett és égetően fájt. Akkor tettem rá paradicsomot, este megittam két Ca-pezsgőtablettát, (előbb nem jutott eszembe, hogy az is jó lehet) éjszakára almaecetes borogatást.
Most már jobb valamivel, alapjáraton legalább nem fáj, csak akkor ha megfeszítem a vádlimat, a viszketés elmúlt, kevésbé kemény.

Vigyázok, vigyázok...Hiába próbálom a közvetlen környezetemben távoltartani őket, akárhol megcsípheti az embert egy ilyen szörnyű jószág. De ezek már mutánsok, hogy ilyen erős tünetekkel járjon. Az elmúlt néhány évben (5-6 éve kb.) minden nyár elején kifogok egy ilyet...
Szoktam figyelni a testem jelzéseire, és már arra is gondoltam, hogy ez a túlreakció talán nem véletlen, hisz megfigyeléseim szerint a nyár további részében már sosem reagál ilyen heves ellenreakcióval a szervezetem, sőt alig csípnek meg a szúnyogok.
A heves szúnyogcsípési reakció a részedröl,valszeg valóban annak köszönhető,hogy eddig RITKÁN CSÍPETT MEG a szúnyog...Ha gyakrabban lenne ilyen élményben részed,valszeg a reakció is jóval enyhébb tünetekkel járna...Ez is hasonlít a méhészek esetére...Ismerek egy méhészt,aki bármi védőfelszerelés nélkül szokott mászkálni a méhei között...Amikor én meg ezt először megláttam,még a csuklás is egyböl rám jött...Mire mondta a méhész,hogy már annyiszor megcsípték a méhek, hogy már teljesen immunis a méhszúrásra a szervezete...Sőt,már meg sem érzi a dolgot...Akit meg ilyen hozzászokás nélkül szúr meg egy méh,az bizony igencsak fájdalmas élményben tud ám részesülni...Szóval ne aggódj...Nincs semmi gond azzal,ha tegnap megcsípett a szúnyog,aztán meg csúnyán bedagadt...De azért ettöl függetlenül a biztonság kedvéért jódozd be a sebet alaposan...A jódnál nincs jobb felületi fertőtlenítőszer a világon...Van ugye otthon nálatok sebbfertőtlenítő jód? Ha még nincs,sürgősen szerezz be...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 19. 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

A heves szúnyogcsípési reakció a részedröl,valszeg valóban annak köszönhető,hogy eddig RITKÁN CSÍPETT MEG a szúnyog...Ha gyakrabban lenne ilyen élményben részed,valszeg a reakció is jóval enyhébb tünetekkel járna...Ez is hasonlít a méhészek esetére...Ismerek egy méhészt,aki bármi védőfelszerelés nélkül szokott mászkálni a méhei között...Amikor én meg ezt először megláttam,még a csuklás is egyböl rám jött...Mire mondta a méhész,hogy már annyiszor megcsípték a méhek, hogy már teljesen immunis a méhszúrásra a szervezete...Sőt,már meg sem érzi a dolgot...Akit meg ilyen hozzászokás nélkül szúr meg egy méh,az bizony igencsak fájdalmas élményben tud ám részesülni...Szóval ne aggódj...Nincs semmi gond azzal,ha tegnap megcsípett a szúnyog,aztán meg csúnyán bedagadt...De azért ettöl függetlenül a biztonság kedvéért jódozd be a sebet alaposan...A jódnál nincs jobb felületi fertőtlenítőszer a világon...Van ugye otthon nálatok sebbfertőtlenítő jód? Ha még nincs,sürgősen szerezz be...

Azt azért nem mondanám, hogy ritkán csípett meg szúnyog, mindig is szerettek.
De amennyi szúnyog most van!!! Olyan helyen is találkozok velük, ahol eddig nem. Pl. munkahelyen. Eddig egy-egy ha arra szállingózott, most minden reggel vagy 10 db-bal viaskodom, hogy bejussak anélkül, hogy ne csípjenek meg, és ne is jöjjenek be velem az ajtón. Mintha csárdást járnék, pedig nem is tudok, vagy valami vitustáncot. Tudom, most próbálod elképzelni, hogy milyen mulatságos lehet. Valóban az, de számomra azért nem olyan vicces a dolog. Smile
Ma a szemem alatt csípett meg az egyik, holnap fátyolban megyek dolgozni...
Igen, persze, nálam a jód és az alkohol alapfelszerelés. Az utöbbi csak külsőleg. Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 20. 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na? Rendbejöttél már teljesen a szúnyogcsípést illetően? Vagy azóta csak még szörnyűbben néz ki a csípés helye?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 20. 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na? Rendbejöttél már teljesen a szúnyogcsípést illetően? Vagy azóta csak még szörnyűbben néz ki a csípés helye?

2 nap alatt?
Még egy sima szúnyogcsípés sem múlik el ennyi idő alatt, nem egy ilyen hatalmas kemény pukli.
Majd kérdezd meg egy hét múlva...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 21. 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó...Akkor majd egy hét múlva is visszatérünk a kérdésre...Addig igyál sok menta,meg citromfű teát...Énis azt iszok minden nap,napi 2 litert...(Egyik nap mentát,másik nap citromfüvet...)Ez a szokásom nemcsak azért hasznos dolog,mert a citromfű,meg menta tea tele van vitaminokkal, hasznos ásványi anyagokkal, hanem azért is jó,mert nemszeretik a szúnyogok ezt a két növényt...Illetve az illatukat...Márpedig aki JÓ SOK, (Nemcsak egy-két pohár...) ilyen növényekböl készült teát iszik rendszeresen,az egy idő után maga is menta,illetve citromfű illatu lesz...Persze az emberek számára nem érzékelhetően, de a szúnyogok extra finom szaglása számára világosan felismerhetően...Ez a "teamódszer" nemcsak a szúnyogok,hanem a kullancsok ellen is bevált már nálam...(Ez utóbbiak sem szeretik a mentát meg a citromfüvet...)Már sok-sok év óta nem csípett meg sem szúnyog,sem kullancs...Pedig rengeteget vagyok a szabadban,főleg ilyenkor,nyáron...Sokszor még éjszaka is kimegyek az udvarra pl.távcsővel nézni a csillagokat, de max.csak annyi dolgom van mindig a szúnyogokkal,hogy egyszer-egyszer hallom döngeni őket a fejem körül,de aztán békénhagynak...Persze tudom,hogy iszol te is időnként mentateát,meg citromfüvet,csak az nem mindegy,hogy mennyit...Próbálj meg többet inni ezekböl...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Következő
18 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.