Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Az elhízásért a gének felelősek
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 18. 07:48    Hozzászólás témája: Az elhízásért a gének felelősek Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvasom egyik tudományos cikkben, hogy az elhízásért a gének felelősek.
Én azt tapasztaltam, hogy van akit megesz az ideg, van aki megeszi az ideget. Én képes vagyok egy hónap alatt 10 kg-ot fogyni, ha sokat idegeskedek. Van aki ekkor hízik sokat. Szerény tudásom szerint, inkább arról van szó, hogy az ideg, van akinél a pajzsmirigy működését felgyorsítja, van akinél lelassul. Én nem tudok enni, ha sok frusztráló dolog vesz körül. Mások ennek ellentéte. Ha nem izgulsz idegeskedsz tartod a súlyodat. Ilyen egyszerű lenne?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kisbogi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 10. 29. 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Létezik ilyesmi, a stressz és az idegeskedés nagyon sok mindent képes befolyásolni, megváltoztatni, de azért ha gyakran fordul elő, vagy rendszeresen, rövid időközönként okoz ilyen mértékű súlybeli változásokat akár plusz, akár minusz írányba, az már egészségbeli gondokat is jelezhet. Vagy lelkieket. Ha szervi oka nincs, és valóban a sok idegeskedés áll a háttérben, azért ajánlom pl. egy pszichológus felkeresését, mert hosszútávon semmiképp se egészséges dolog ez, megviseli a szervezetet. Itt nagyon jó szakembereket találni: http://www.ismertorvos.hu/pszichologus/budapest
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 14. 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A topik címében szereplő mondat szerintem oltári nagy butaság...Az elhízásért valójában két fő alaptényező között meglévő harmónia megbillenés a felelős...Az egyik tényező a MOZGÁS-KALÓRIA ÉGETÉS,a másik pedig az ÉTKEZÉS-KALÓRIA BEVITEL...Normális esetben,azaz ha ez a két tényező PONTOS EGYENSÚLYBAN VAN, olyankor az adott illetőnél nem fordulhat elő kóros elhízás,de ha e két tényző között megbomlik az egyensúly,azaz mondjuk "kevés mozgás társul túl nagy kalóriabevitelhez", már megis van egyböl a baj...Vagy legalábbis meglesz előbb-utóbb...És jön az elhízás...Ennyi a lényeg,minden más magyarázat csak süket maszlag...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2017. 07. 16. 10:16-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 15. 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A topik címében szereplő mondat szerintem oltári nagy butaság...Az elhízásért valójában két fő alaptényező között meglévő harmónia megbillenés a felelős...Az egyik tényező a MOZGÁS-KALÓRIA ÉGETÉS,a másik pedig az ÉTKEZÉS-KALÓRIA BEVITEL...Normális esetben,azaz ha ez a két tényező PONTOS EGYENSÚLYBAN VAN, olyankor az adott illetőnél nem fordulhat elő kóros elhízás,de ha e két tényző között megbomlik az egyensúly,azaz mondjuk "kevés mozgás társul túl nagy kalóriabevitelhez", már megis van egyböl a baj...Vagy legalábbis meglesz előbb-utóbb...És jön az elhízás...Ennyi a lényeg,minden más magyarázat csak süket maszlag...

Nagy igazság, hogy az ember testébe csak az tud beépülni, ami belekerül. Amit nem eszel meg, az nem hizlal.
A genetika szerepét abban látom, hogy hol van a bevitel és égetés egyensúlya. Azonos mozgás mellett bizony van, aki alig eszik és duci, a másik hozzá képest rengeteget eszik és karcsú.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 16. 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagy igazság, hogy az ember testébe csak az tud beépülni, ami belekerül. Amit nem eszel meg, az nem hizlal.
A genetika szerepét abban látom, hogy hol van a bevitel és égetés egyensúlya. Azonos mozgás mellett bizony van, aki alig eszik és duci, a másik hozzá képest rengeteget eszik és karcsú.[/quote] Persze...A genetika is szerepet játszik abban,hogy kinél mennyi táplálék alakul át zsírrá,de az ALAPVETŐ KÉPLET az az,amit írtam...Mert tegyük fel azt,hogy van egy hölgy,akinek "olyan a genetikája",hogy megeszik mondjuk egy szendvicset,aztán már meg is látszik egyböl az alakján...Míg egy másik hölgy megeszik mondjuk egy fél disznót,aztán semmi sem látszik meg rajta mindebböl...De a fenti képlet a lényeg ebben az esetben is...Ha egy hölgynek "olyan a genetikája", hogy képes elhízni egy szendvics elfogyasztásátol is,akkor nincs mit tenni,a jelek szerint MÉG EZ IS TÚL NAGY KALÓRIABEVITELT JELENT akkor a számára,tehát a továbbiakban vagy csak kétnaponta ehet meg egy szendvicset következmények nélkül,vagy ha ez a variáció nem tetszik neki,akkor a kétszeresére kell emelnie a napi futásadagját mondjuk...Vagy más szavakkal, úgy kell beállítania az EVÉS-MOZGÁS arányszámát továbbra is,hogy az pont az optimális legyen...Úgyhogy ha megfigyeled,MEGINTCSAK ELJUTOTTUNK AZ ALAPKÉPLETHEZ...Amiröl előzőleg írtam...Genetikai hajlam ide,vagy oda...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 17. 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen. Tudod, én a nagyon beépülős genetikájú emeberek közé tartozom, ezért rosszul érint, amikor cingár, féldisznót vacsorázó emberek lazán hibáztatnak a zsírrétegeimért. Very Happy
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 19. 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Igen. Tudod, én a nagyon beépülős genetikájú emeberek közé tartozom, ezért rosszul érint, amikor cingár, féldisznót vacsorázó emberek lazán hibáztatnak a zsírrétegeimért. Very Happy

Ugyehogyugye?
Ismerős a szitu.
Aki feleakkora, mint én, és háromszor annyit eszik, miközben kevesebbet mozog, mint én, és megvetően közli, hogy én "minek eszek akkor annyit?"
Aztán mikor szembesült azzal, hogy valójában tényleg harmadannyit eszem, mint ő, akkor meg szóhoz sem jutott. Akkor meg jött az ellenkezője, hogy "Te csak ennyit eszel? Csoda, hogy még élsz..."
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 25. 07:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
hangya írta:

Ugyehogyugye?
Ismerős a szitu.
Aki feleakkora, mint én, és háromszor annyit eszik, miközben kevesebbet mozog, mint én, és megvetően közli, hogy én "minek eszek akkor annyit?"
Aztán mikor szembesült azzal, hogy valójában tényleg harmadannyit eszem, mint ő, akkor meg szóhoz sem jutott. Akkor meg jött az ellenkezője, hogy "Te csak ennyit eszel? Csoda, hogy még élsz..."
De lényeg ez esetben is áll...És a képlet is...Ha te is a "beépülős genetikába tartozol", akkor ez esetben is ehetel nyugodtan BÁRMIT,de cserébe a bevitt kalóriákat le kell mozognod...Ha egy másik hölgy súlyánál marad akármilyen étkezés mellett is,az az ő dolga...Te meg fogadd el,hogy te meg olyan alkat vagy,hogy neked le kell mozognod a az esetleges túlsúly veszélyt...Azért heti 2-3 esetben letornázni,futni,szobabicózni ,lépcsőzni,stb,stb egy-két órát (De intenzíven ám! Nem csak tessék-lássék módon...) nem egy olyan nagy dolog szerintem...Főleg úgy,hogy az EGÉSZSÉGÉRT-SZÉPSÉGÉRT amúgy se árt senkinek sem az, ha időnként ráveszi magát némi rendszeres edzésre-tornára...Hízásra való hajlamtol függetlenül...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 25. 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
...Ha egy másik hölgy súlyánál marad akármilyen étkezés mellett is,az az ő dolga...Te meg fogadd el,hogy te meg olyan alkat vagy, hogy neked le kell mozognod a az esetleges túlsúly veszélyt...Azért heti 2-3 esetben letornázni,futni,szobabicózni ,lépcsőzni,stb,stb egy-két órát (De intenzíven ám! Nem csak tessék-lássék módon...) nem egy olyan nagy dolog szerintem...Főleg úgy,hogy az EGÉSZSÉGÉRT-SZÉPSÉGÉRT amúgy se árt senkinek sem az, ha időnként ráveszi magát némi rendszeres edzésre-tornára...Hízásra való hajlamtol függetlenül...

Minden relatív.
Az is, hogy kinél mi számít túlsúlynak...
Szép, szép amit mondasz, de mi az, amit SZÉPSÉGNEK nevezel? Mert míg én azt mondom, hogy egy "átlagos testalkatú" nő csinos, addig a másik azt mondja, hogy a csontsovány a csinos.
Én sosem leszek és nem is akarok 50 kg-s lenni. De aki az, és olyan felfogasú, annak egy 65 kg-s 170 cm magas testalkatú nő is kövérnek számít. Mert kövérebb náluk 15 kg -val.
Amikor meg még a "nőies formák" volt a "divat" akkor meg a csontsovány, fiús alkatú nőket nézte ki a társadalom.

Nem tudom mennyire ismered a hölgyeket e téren. Mi örökké "egymáshoz méregetjük magunkat". Az is, aki tagadja. Kapunk kritikákat. S nem attól kapod meg, akinek érdekelne is a véleménye, meg adsz is rá, hanem az olyanok képesek kioktatni, akikre nem is vagy kíváncsi, de kioktatnak, beszólnak...csak mert véletlenül kénytelen vagy egy helységben, egy időben étkezni velük...együtt öltözni...vagy csak simán látjuk egymást...sőt, ugye meg is nézzük mindig a másikat, magunkhoz mérjük..."Jobb nálam? Én vagyok a jobb???" A soványak most "helyzeti előnyben" vannak, mert azt látják, hogy most ők azok, akik leginkább megfelelnek a mai kor "normáinak" ld. vékonyak, ezért egyesek - tisztelet a kivételnek - még feljogosítva is érzik magukat arra, hogy másokat felvilágosítsanak, hogy akik nem olyan soványak, mint ők, azok biztos, hogy nem is egészségesek, és nem is esztétikusak.
Persze, gondolom, most azt mondanád nem kell velük foglalkozni, meg mondjam meg, hogy törődjenek a saját dolgukkal...csak tudod, lehet, hogy a férfiaknál működik ez a zuhanyzóban, de a nők valahogy máshogy vannak összerakva...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 25. 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Samantha"]
Titusz írta:

Minden relatív.
Az is, hogy kinél mi számít túlsúlynak...
Szép, szép amit mondasz, de mi az, amit SZÉPSÉGNEK nevezel? Mert míg én azt mondom, hogy egy "átlagos testalkatú" nő csinos, addig a másik azt mondja, hogy a csontsovány a csinos.
Én sosem leszek és nem is akarok 50 kg-s lenni. De aki az, és olyan felfogasú, annak egy 65 kg-s 170 cm magas testalkatú nő is kövérnek számít. Mert kövérebb náluk 15 kg -val.
Amikor meg még a "nőies formák" volt a "divat" akkor meg a csontsovány, fiús alkatú nőket nézte ki a társadalom.

Nem tudom mennyire ismered a hölgyeket e téren. Mi örökké "egymáshoz méregetjük magunkat". Az is, aki tagadja. Kapunk kritikákat. S nem attól kapod meg, akinek érdekelne is a véleménye, meg adsz is rá, hanem az olyanok képesek kioktatni, akikre nem is vagy kíváncsi, de kioktatnak, beszólnak...csak mert véletlenül kénytelen vagy egy helységben, egy időben étkezni velük...együtt öltözni...vagy csak simán látjuk egymást...sőt, ugye meg is nézzük mindig a másikat, magunkhoz mérjük..."Jobb nálam? Én vagyok a jobb???" A soványak most "helyzeti előnyben" vannak, mert azt látják, hogy most ők azok, akik leginkább megfelelnek a mai kor "normáinak" ld. vékonyak, ezért egyesek - tisztelet a kivételnek - még feljogosítva is érzik magukat arra, hogy másokat felvilágosítsanak, hogy akik nem olyan soványak, mint ők, azok biztos, hogy nem is egészségesek, és nem is esztétikusak.
Persze, gondolom, most azt mondanád nem kell velük foglalkozni, meg mondjam meg, hogy törődjenek a saját dolgukkal...csak tudod, lehet, hogy a férfiaknál működik ez a zuhanyzóban, de a nők valahogy máshogy vannak összerakva...
Elég érthetetlen számomra mindig a hölgyek ilyetén hozzáállása a dolgokhoz...Mármint hogy örökösen azzal foglalkoznak hogy EGY MÁSIK NŐ hogyan értékeli a külsejüket...Hát MI JELENTŐSÉGE VAN ANNAK SZERINTED,HOGY EGY MÁSIK NŐ MIT MOND RÁD? Semmi jelentősége sincs...Jelentősége annak van,hogy a FÉRJED, vagy a SZERELMED mit mond rád,vagy milyennek tart...Aztánmeg hogy én mit tartok "szépségnek"? Hát mit tartanék...Egy olyan külsőt,ami formás,se nem sovány,se nem elhízott, éshát legfőképpen CSINOS...Gondolom ez utóbbi kifejezést azért csak hallottad már...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 25. 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon igaz, amit mondasz, Titusz! De férfi gondolkodás. Egy férfi nem tudja, hogy egy nő egy mosolyogva elmondott, avatatlan fül számára akár kedvesnek hangzó mondattal mekkorát tud bántani. Amíg az ember felnő, addig kell a külső mérce, a máshoz való viszonyítás, a környezet elismerése. Az ember, a női ember, életének hajnalán, amikor még nincs elég önbizalomerősítő tapasztalása, bizony másokon méri magát. Az a tudás, hogy aki szeret, szépséghibáimmal együtt is szépnek lát, később jön.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 26. 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Elég érthetetlen számomra mindig a hölgyek ilyetén hozzáállása a dolgokhoz...Mármint hogy örökösen azzal foglalkoznak hogy EGY MÁSIK NŐ hogyan értékeli a külsejüket...Hát MI JELENTŐSÉGE VAN ANNAK SZERINTED,HOGY EGY MÁSIK NŐ MIT MOND RÁD? Semmi jelentősége sincs...Jelentősége annak van,hogy a FÉRJED, vagy a SZERELMED mit mond rád,vagy milyennek tart...

Hangya írta:
Nagyon igaz, amit mondasz, Titusz! De férfi gondolkodás. Egy férfi nem tudja, hogy egy nő egy mosolyogva elmondott, avatatlan fül számára akár kedvesnek hangzó mondattal mekkorát tud bántani.

Titusz!
Mert a nők ilyenek.
Függetlenül attól, hogy tudjuk, hogy tetszünk a párunknak, attól még foglalkozunk mások véleményével is. Azért, MERT. Csak. Smile
Nem tudom "mi jelentősége van", csak azt, hogy fontos nekünk.
Sosem hallottad még azt, hogy egy nő először saját magának akar tetszeni, saját magának öltözködik, sminkel, stb, aztán a többi nőnek (főként az a fontos, annak a véleménye számít, akit vetélytársának, vagy önmagánál jobbnak lát, ) és csak azután a férfinek, akit szeret? Talán pont azért is, mert a férfi, aki szeret,
Hangya írta:

aki szépséghibáimmal együtt is szépnek lát,

az akkor is szeret, meg azt mondja, hogy csinos vagyok, amikor épp nem vagyok csúcsformában. A "többi nő" a vetélytársak, meg tuti megmondják a tutit. Igen, ahogy hangya is írja, látszólag akár kedvesen, úgy hogy mondjuk az érintett férfi is hallja , aki persze nem tud a "sorok közt olvasni" nem is érzékeli a fagyott légkört: Még meg is kérdezi pl. "Most mi van, mit foglalkozol vele, nem is értelek, hisz még meg is dícsérte a hajadat...!" Ja, csak közben láttam a szemén, hogy nem jó a sminkem...igaz, azt is, hogy majd meg ette a fene, úgy irígyli a cipőmet". Smile
(Legközelebb máshogy sminkelek, és ha vele találkozunk tuti ezt a cipöt fogom felvenni!!!)
Ilyenek vagyunk! Smile
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Nagyon igaz, amit mondasz, Titusz! De férfi gondolkodás. Egy férfi nem tudja, hogy egy nő egy mosolyogva elmondott, avatatlan fül számára akár kedvesnek hangzó mondattal mekkorát tud bántani. Amíg az ember felnő, addig kell a külső mérce, a máshoz való viszonyítás, a környezet elismerése. Az ember, a női ember, életének hajnalán, amikor még nincs elég önbizalomerősítő tapasztalása, bizony másokon méri magát. Az a tudás, hogy aki szeret, szépséghibáimmal együtt is szépnek lát, később jön.
Vess meg érte, de én sose értettem azt,hogy MIKÉNT IS KÜZDHET EGY NŐ ÖNBIZALOMZAVARRAL...Azt szokták mondani ugyanis,hogy NINCS RONDA NŐ,CSAK ELŐNYTELENÜL ÖLTÖZKÖDŐ...Persze ez a mondás kicsit sarkítva van,meg nemis teljesen szószerint értetendő,de azért a LÉNYEGET mégiscsak jól megfogalmazza szerintem...Azért én a "másik nem oldalárol nézve a dolgot" jól tudom,hogy MENNYIRE SOKAT NYOM A LATBAN MINDIG EGY-EGY NŐ ÖLTÖZÉKE...És sokszor volt már úgy,hogy hétköznapi öltözékben látva meglehetősen rondának ítéltem meg sokáig(Volt hogy évekig is...) egy-egy hölgyet,aztán meg amikor megláttam véletlenül egy-két ilyen hölgyet pl. fürdőruhában,bikiniben,vagy kisestélyiben,hát alig akartam hinni a szememnek...Sőt...Olyan eset is volt már sokszor, hogy fürdőruhában,vagy kisestélyiben kezdetben fel sem ismertem az adott hölgyet...Annyira TELJESEN MÁSKÉNT NÉZETT KI, mint mondjuk farmerben,vagy melegítőnadrágban...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Vess meg érte, de én sose értettem azt,hogy MIKÉNT IS KÜZDHET EGY NŐ ÖNBIZALOMZAVARRAL...Azt szokták mondani ugyanis,hogy NINCS RONDA NŐ,CSAK ELŐNYTELENÜL ÖLTÖZKÖDŐ...Persze ez a mondás kicsit sarkítva van,meg nemis teljesen szószerint értetendő,de azért a LÉNYEGET mégiscsak jól megfogalmazza szerintem...Azért én a "másik nem oldalárol nézve a dolgot" jól tudom,hogy MENNYIRE SOKAT NYOM A LATBAN MINDIG EGY-EGY NŐ ÖLTÖZÉKE...És sokszor volt már úgy,hogy hétköznapi öltözékben látva meglehetősen rondának ítéltem meg sokáig(Volt hogy évekig is...) egy-egy hölgyet,aztán meg amikor megláttam véletlenül egy-két ilyen hölgyet pl. fürdőruhában,bikiniben,vagy kisestélyiben,hát alig akartam hinni a szememnek...Sőt...Olyan eset is volt már sokszor, hogy fürdőruhában,vagy kisestélyiben kezdetben fel sem ismertem az adott hölgyet...Annyira TELJESEN MÁSKÉNT NÉZETT KI, mint mondjuk farmerben,vagy melegítőnadrágban...

Pfffff....
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Pfffff....
Kicsit bővebben nem lehetne? Mi bajod van azzal a hsz-emmel?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.