Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

'70
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 16. 06:49    Hozzászólás témája: '70 Hozzászólás az előzmény idézésével

...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 16. 07:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hű...Némi segítséggel sikerült elindítani végre ezt a topikot,ugyanis már régen eszembe jutott az az ötlet,hogy jó volna ide egy "70"-es topik is,ha már "80"-as ugye van...Bár az is igaz,hogy oda is régen írtam már az időhiány okán,erre meg ugye nyitok még egy újabb topikot is,had jusson még kevesebb időm akkor egy-egy régebbi topikra...Ez a dilemma kicsit zavaró mondjuk a számomra is,de mégsem tudtam megállni,hogy ne indítsam el ezt az újabb témát a magam részéröl...Ugyanis számomra a felhőtlen "aranykor",meg a "boldog békeidők" kora azért igazándibol mégiscsak a hetvenes évek időszaka MINDEN TÉREN, amikoris ugye még csak kb. 2-4-7-10 éves voltam...Éshát ahogy mondani szokás,még csak "ismerkedtem" akkoriban ezzel a földi világgal...Meg csak a játszásra,meg a szép mesékre volt gondom...Hm-hm...Nade elég ennyi most ide bevezetőnek, idővel majd írok sok konkrét dolgot is ezzel az időszakkal kapcsolatosan...Bőven lesz mit...De mára elég ilyen téren ezen topik elindítása is...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 16. 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hű...Némi segítséggel sikerült elindítani végre ezt a topikot,ugyanis már régen eszembe jutott az az ötlet,hogy jó volna ide egy "70"-es topik is,ha már "80"-as ugye van...Bár az is igaz,hogy oda is régen írtam már az időhiány okán,erre meg ugye nyitok még egy újabb topikot is,had jusson még kevesebb időm akkor egy-egy régebbi topikra...Ez a dilemma kicsit zavaró mondjuk a számomra is,de mégsem tudtam megállni,hogy ne indítsam el ezt az újabb témát a magam részéröl...Ugyanis számomra a felhőtlen "aranykor",meg a "boldog békeidők" kora azért igazándibol mégiscsak a hetvenes évek időszaka MINDEN TÉREN, amikoris ugye még csak kb. 2-4-7-10 éves voltam...Éshát ahogy mondani szokás,még csak "ismerkedtem" akkoriban ezzel a földi világgal...Meg csak a játszásra,meg a szép mesékre volt gondom...Hm-hm...Nade elég ennyi most ide bevezetőnek, idővel majd írok sok konkrét dolgot is ezzel az időszakkal kapcsolatosan...Bőven lesz mit...De mára elég ilyen téren ezen topik elindítása is...

Akkor idővel kíváncsian várom majd az élménybeszámolóid.
Mára mennem kell, puszi!
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 16. 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Akkor idővel kíváncsian várom majd az élménybeszámolóid.
Mára mennem kell, puszi!
Rendben...Előbb-utóbb megkezdem majd a 70-es évek itteni felidézését is az emlékeim alapján,de annyi elmaradt hsz-ed van neked is meg Hangyának is más topikokban,hogy még azokat sem győzöm megválaszolni...Ráadásul lassan lépnem kell majd mára nekem is...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 19. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade akkor nézzük azokat a 70-es éveket az én egykori szemeimmel...Úristen...Ha belegondolok,hogy ez az évtized már mintegy 40 éve elmúlt! Pedig az én emlékeimben a mai napig is olyan élénken jelen van,mintha csak a múlt héten lett volna 1973,vagy 1977...Főleg olyankor jön elő elemi erővel a "nosztalgia",ha valami AKKORI SLÁGERT hallgatok pl. a neten...Itt van 3 egykori nagy sláger a 70-es évek elejéröl:Omega - Naplemente https://www.youtube.com/watch?v=Cnui9WCnJ_I ,BERGENDY - Fázom (1971) https://www.youtube.com/watch?v=95AhXr1OtO8 , Demjén Ferenc - Jöjj vissza vándor https://www.youtube.com/watch?v=Xc-hDDFjllo ,(Remélem sikerült a fellinkelés,de majd kiderül mindjárt...) Nos...Ha meghallgatom ezen nóták bármelyikét is,és közben lehunyom a szememet, egy pillanat alatt visszakerülök gondolatban az 1970-es évek ELSŐ ÉVEIBE...És lelki szemeimmel látom is magamat egyböl néhány éves kisgyerekként az óvoda udvarán játszani,látom magam előtt a szüleimet huszonéves ifjú,és boldog házasokként, az öcsémet 1-2 éves tipegő pelenkásként, meg az akkori divatnak megfelelően férfi létükre is hosszúhaju "hippifigurákat", meg farmerkabátos "huligánokat"...Érdekes emlékeket tudnak előhívni belőlem a zenék mindig...Mármint az AKKOR HALLOTT ZENÉK...De hogy HOL hallottam akkoriban ezeket a nótákat,azt már meg nem mondom,mivel akkoriban még nem volt se magnónk,se rádiónk...Csak egy Orion gyártmányu tévé alkotta nálunk a "szórakoztató elektronikát"...Úgyhogy minden bizonnyal akkor a tévében láthattam,hallhattam valamikor ezeket a nótákat,és TUDAT ALATT megőrződhetett a fejemben a dallamuk,és MOST, 40-45 év után hihetetlen intenzitásu emlékeket képesek előhozni a memóriámbol egy szempillantás alatt...Még szerencse hogy legalább tévénk volt akkoriban...Dehát ugye én világ életemben a "szerencse fia" voltam...A jelek szerint már a kezdetektöl is...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 23. 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade akkor nézzük azokat a 70-es éveket az én egykori szemeimmel...Úristen...Ha belegondolok,hogy ez az évtized már mintegy 40 éve elmúlt! Pedig az én emlékeimben a mai napig is olyan élénken jelen van,mintha csak a múlt héten lett volna 1973,vagy 1977...Főleg olyankor jön elő elemi erővel a "nosztalgia",ha valami AKKORI SLÁGERT hallgatok pl. a neten...Itt van 3 egykori nagy sláger a 70-es évek elejéröl:Omega - Naplemente https://www.youtube.com/watch?v=Cnui9WCnJ_I ,BERGENDY - Fázom (1971) https://www.youtube.com/watch?v=95AhXr1OtO8 , Demjén Ferenc - Jöjj vissza vándor https://www.youtube.com/watch?v=Xc-hDDFjllo ,(Remélem sikerült a fellinkelés,de majd kiderül mindjárt...) Nos...Ha meghallgatom ezen nóták bármelyikét is,és közben lehunyom a szememet, egy pillanat alatt visszakerülök gondolatban az 1970-es évek ELSŐ ÉVEIBE...És lelki szemeimmel látom is magamat egyböl néhány éves kisgyerekként az óvoda udvarán játszani,látom magam előtt a szüleimet huszonéves ifjú,és boldog házasokként, az öcsémet 1-2 éves tipegő pelenkásként, meg az akkori divatnak megfelelően férfi létükre is hosszúhaju "hippifigurákat", meg farmerkabátos "huligánokat"...Érdekes emlékeket tudnak előhívni belőlem a zenék mindig...Mármint az AKKOR HALLOTT ZENÉK...De hogy HOL hallottam akkoriban ezeket a nótákat,azt már meg nem mondom,mivel akkoriban még nem volt se magnónk,se rádiónk...Csak egy Orion gyártmányu tévé alkotta nálunk a "szórakoztató elektronikát"...Úgyhogy minden bizonnyal akkor a tévében láthattam,hallhattam valamikor ezeket a nótákat,és TUDAT ALATT megőrződhetett a fejemben a dallamuk,és MOST, 40-45 év után hihetetlen intenzitásu emlékeket képesek előhozni a memóriámbol egy szempillantás alatt...Még szerencse hogy legalább tévénk volt akkoriban...Dehát ugye én világ életemben a "szerencse fia" voltam...A jelek szerint már a kezdetektöl is...

Demjén Ferenctől (Bergendy együttes) a Jöjj vissza vádor-t én is nagyon szeretem, bár én emlékeim szerint B.Tóth László Calypso rádiós hanglemezéről hallottam először. (1990-ben Smile)

Van egy történetem is, ami most az Omegáról jutott eszembe.
Van nekem egy bátyám, aki jóval idősebb nálam. Ő már nagyfiú volt akkor, amikor én 3 éves. Imádja az Omegát, (talán az ő hatására szeretem én is) és biztosan sokat is hallgatta akkor. És - én ugyan nem emlékszem rá - ő mesélte: Utaztunk a villamoson, én ültem vele szemben, a lábam lóbáltam, és fennhangon, teli torokból énekeltem: "Hull a hó, fú a szél...Dimitrij Lénáról mesél..." És minél jobban csitítgatott, hogy hagyjam abba, én annál hangosabban énekeltem. Állítólag mindenki rajtunk nevetett a villamoson Laughing

Omega - Léna (1978)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 24. 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Demjén Ferenctől (Bergendy együttes) a Jöjj vissza vádor-t én is nagyon szeretem, bár én emlékeim szerint B.Tóth László Calypso rádiós hanglemezéről hallottam először. (1990-ben Smile)

Van egy történetem is, ami most az Omegáról jutott eszembe.
Van nekem egy bátyám, aki jóval idősebb nálam. Ő már nagyfiú volt akkor, amikor én 3 éves. Imádja az Omegát, (talán az ő hatására szeretem én is) és biztosan sokat is hallgatta akkor. És - én ugyan nem emlékszem rá - ő mesélte: Utaztunk a villamoson, én ültem vele szemben, a lábam lóbáltam, és fennhangon, teli torokból énekeltem: "Hull a hó, fú a szél...Dimitrij Lénáról mesél..." És minél jobban csitítgatott, hogy hagyjam abba, én annál hangosabban énekeltem. Állítólag mindenki rajtunk nevetett a villamoson Laughing

Omega - Léna (1978)
Hát...A Jöj vissza vándor azért jóval korábbi nóta mint aminek neked tűnik a B.Tóth féle rádiós CD-röl...Egész pontosan 1972-böl való ha minden igaz...És meg kell hagyni,hangulatos nóta kétségtelenül,főleg így, 45 év után újrahallgatva...A Léna is remek nóta,bár a csuda tudja hogy miképpen,vagy hogy, de én ezt a nótát a 80-as évek közepén hallottam először ha jól emlékszem...Szóval érdekes dolog valóban,hogy milyen érdekesen tudnak csúszkálni számunkra az időben időnként egyes nóták...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 24. 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, tudtam 90'-ben is, hogy a Jöjj vissza vándor (Bergendy együttes) jóval régebbi, mint '90-es. (Igen 1972--es, én rákerestem).A Calypso rádió (ha hallottál róla) "retro"-zenéket játszott. Készítettek egy lemezt 90'-ben, s én ezen a lemezen ismertem és szerettem meg a dalt. Ami persze nem zárja ki azt, hogy esetleg talán már hallottam régebben is.
De ha jól tudom, akkor Demjén Ferenc 1992-ben saját albumán újra/ismét kiadta a "Jöjj vissza vándor"-t.

Nyilván mindenki leginkább ahhoz a dátumhoz köti ezeket, amikor "először" hallotta (vagy úgy véli, hogy akkor hallotta először)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 24. 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade néhány gondolat még a 70-es évek elejének a világárol: Így utólag visszanézve a dolgokra, azt hiszem,hogy PONT A 70-ES ÉVEKBEN történt meg az a társadalmi törés, ami elválasztotta egymástol az addigi szociális jellegü közösségi életet az utána következő elgépiesedett, a privát élettérre épülő, és az egyén különállását kihangsúlyozó világtol...Én olyan 1975 tájékára szoktam tenni ezt a töréspontot...75 előtt ugyanis gyakorlatilag egészen más jellegü világ volt, mint utána...Akkoriban ugyanis az emberek élete jórészt KÖZÖSSÉGI JELLEGÜ volt, ez időben volt pl. a presszók,mozik,színházak, meg az egyébb jellegü szórakozóhelyek fénykora, míg 75 után eljött ugye a TV korszaka, amikoris fokozatosan kiürültek az addigi szórakozóhelyek,és az emberek a továbbiakban már inkább a LAKÁSUKBA BEHÚZÓDVA, a tévé előtt kezdték el élni a további életüket...Számomra EZÉRT érdekes időszak a 70-es évek eleje, mivel még pont láthattam a TV korszak előtti idők életét...De hogy melyik időszak volt a jobb a kettő közzül,azt a csuda tudja...Ugyanis mindkét korszaknak voltak előnyei, és hátrányai is...Attol függött a dolog szerintem,hogy extrovertált,vagy introvertált egyéniségü volt-e az adott illető? Ez utóbbiaknak szerintem valszeg jobban tetszett az az időszak az előbbiekkel ellentétben,amikoris ugye egymagukban vagy szűk családi körben leülhettek maguknak a tévé elé,és bámulhatták a villódzó képernyőt fél napokon keresztül bármi jellegü közösségi kommunikáció nélkül...Viszont ahogy megfigyeltem a dolgokat, az extrovertált emberek számára a 75 utáni időszak meg maga volt a szenvedés,meg a magukat lefoglalni nem tudás időszaka...Hát...A mai világban meg már végleg nem tudom sehogyse irigyelni az extrovertált figurákat...Nekik szerintem jobb lett volna az egész életüket a 75 előtti időszakban élni...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 24. 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Igen, tudtam 90'-ben is, hogy a Jöjj vissza vándor (Bergendy együttes) jóval régebbi, mint '90-es. (Igen 1972--es, én rákerestem).A Calypso rádió (ha hallottál róla) "retro"-zenéket játszott. Készítettek egy lemezt 90'-ben, s én ezen a lemezen ismertem és szerettem meg a dalt. Ami persze nem zárja ki azt, hogy esetleg talán már hallottam régebben is.
De ha jól tudom, akkor Demjén Ferenc 1992-ben saját albumán újra/ismét kiadta a "Jöjj vissza vándor"-t.

Nyilván mindenki leginkább ahhoz a dátumhoz köti ezeket, amikor "először" hallotta (vagy úgy véli, hogy akkor hallotta először)
Hallottam már a Calipso rádiórol,hogyne hallottam volna, de hallgatni már nemnagyon hallgattam,mivel én utálom B.Tóth-ot a mai napig is...De pl.ezelőtt mondjuk 25-30 évvel kénytelen voltam sokszor belehallgatni ebbe az adóba,mivel akkoriban az volt ugye a népszokás,hogy pl. könyvesboltokban, plázákban háttérzajként ennek az adónak az éppen aktuális műsora ment...Főleg Pesten...A Bergendy zenekar amúgy neked hogy jött,avagy jön be? Kedveled a nótáikat? Mármint nem a 80-as évekbelieket,hanem a 70-es évekbeli nótáikat...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 27. 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A Bergendy zenekar amúgy neked hogy jött,avagy jön be? Kedveled a nótáikat? Mármint nem a 80-as évekbelieket,hanem a 70-es évekbeli nótáikat...

Igazából a "régi" Bergendy nekem "időben kiesik", de mivel mindig is szerettem Demjén hangját, így nem ismeretlen számomra. Gyerekkoromban szerettem a "Sajtból van a Hold"-at, és ifjoncként egy darabig törtem az agyam, hogy milyen nap is lesz akkor, amikor "A ma lesz a holnap tegnapja".
(Ma Smile )
Ezeket ma is szeretem.
pl. Az "Iskolatáska" a "Szellemvasút" az "Ötödik sebesség", "Hadd főzzek ma magamnak" , "Ha elindul a vonat...","Kikapcsolom az idegrendszerem" stb. típusú dalok mondjuk nem az én zenei ízlésemet tükrözik.

Most meglepődve fedeztem fel EZT.
Milyen régi felvétel, ennél Demjént csak hosszabb hajjal láttam. És a hangja is mennyit csiszolódott, változott, érett még...(vagy csak a régebbi felvételek más minőségűek voltak?)

Számomra nagyon szerethető ez is, illetve a már említett "Jöjj vissza vándor"-on kívül például:
Darabokra törted a szívem
Azért szeretem ezeket a dalait ill. a későbbi V'Motor-Rock ill. szóló dalait, mert ezekben már nagyon jól érvényesül az ő egyedi, különleges hangja.
(De ez már nem a '70-es évek... Smile )
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 28. 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Igazából a "régi" Bergendy nekem "időben kiesik", de mivel mindig is szerettem Demjén hangját, így nem ismeretlen számomra. Gyerekkoromban szerettem a "Sajtból van a Hold"-at, és ifjoncként egy darabig törtem az agyam, hogy milyen nap is lesz akkor, amikor "A ma lesz a holnap tegnapja".
(Ma Smile )
Ezeket ma is szeretem.
pl. Az "Iskolatáska" a "Szellemvasút" az "Ötödik sebesség", "Hadd főzzek ma magamnak" , "Ha elindul a vonat...","Kikapcsolom az idegrendszerem" stb. típusú dalok mondjuk nem az én zenei ízlésemet tükrözik.

Most meglepődve fedeztem fel EZT.
Milyen régi felvétel, ennél Demjént csak hosszabb hajjal láttam. És a hangja is mennyit csiszolódott, változott, érett még...(vagy csak a régebbi felvételek más minőségűek voltak?)

Számomra nagyon szerethető ez is, illetve a már említett "Jöjj vissza vándor"-on kívül például:
Darabokra törted a szívem
Azért szeretem ezeket a dalait ill. a későbbi V'Motor-Rock ill. szóló dalait, mert ezekben már nagyon jól érvényesül az ő egyedi, különleges hangja.
(De ez már nem a '70-es évek... Smile )
Hogy micsoda gyöngyszemeket fedezel te fel időnként a neten! Teljesen el vagyok ámulva...Mármint azon a 60-as évekbeli Demjén felvételen...De azért ne feledd el azt,hogy a 60-as évekbeli hangtechnika,meg hangrögzítési módok azért nem a 70-es,80-as évekbeliek voltak, és ez bizony kihallható abbol a régi Demjén nótábol is...Mindenesetre nekem egyedül a Bergendy időszak slágerei azok amik bejönnek, a későbbi Demjén számokért már korántsem vagyok azért annyira oda...De valszeg ennek az lehet az oka, hogy azok a nóták már abbol az időkböl valóak,amikoris én már más előadókra,meg ugye a diszkózenékre voltam ráhangolódva, éshát ez okbol a későbbi Demjén nóták már teljesen érdektelenek a számomra...Nálam azért kicsit máshogy működnek a dolgok mint nálad...Az én számomra egy-egy régi sláger vagy nóta sohasem az előadórol, vagy magárol a nótárol szól,hanem AZ ADOTT IDŐSZAKROL, MEG AZ ADOTT KORROL...Éshát mivel KELLEMES EMLÉKEKKEL emlékszem vissza pl. az 1971-es,vagy 72-es évre, úgy MINDEN, AZON ÉVBEN KIJÖTT NÓTA nagy kedvencem...Függetlenül az előadótol,vagy akár magátol a nótátol is...Tiszta kabarés ez a helyzet,nem?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 09. 28. 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade néhány gondolat még a 70-es évek elejének a világárol: Így utólag visszanézve a dolgokra, azt hiszem,hogy PONT A 70-ES ÉVEKBEN történt meg az a társadalmi törés, ami elválasztotta egymástol az addigi szociális jellegü közösségi életet az utána következő elgépiesedett, a privát élettérre épülő, és az egyén különállását kihangsúlyozó világtol...Én olyan 1975 tájékára szoktam tenni ezt a töréspontot...75 előtt ugyanis gyakorlatilag egészen más jellegü világ volt, mint utána...Akkoriban ugyanis az emberek élete jórészt KÖZÖSSÉGI JELLEGÜ volt, ez időben volt pl. a presszók,mozik,színházak, meg az egyébb jellegü szórakozóhelyek fénykora, míg 75 után eljött ugye a TV korszaka, amikoris fokozatosan kiürültek az addigi szórakozóhelyek,és az emberek a továbbiakban már inkább a LAKÁSUKBA BEHÚZÓDVA, a tévé előtt kezdték el élni a további életüket...Számomra EZÉRT érdekes időszak a 70-es évek eleje, mivel még pont láthattam a TV korszak előtti idők életét...De hogy melyik időszak volt a jobb a kettő közzül,azt a csuda tudja...Ugyanis mindkét korszaknak voltak előnyei, és hátrányai is...Attol függött a dolog szerintem,hogy extrovertált,vagy introvertált egyéniségü volt-e az adott illető? Ez utóbbiaknak szerintem valszeg jobban tetszett az az időszak az előbbiekkel ellentétben,amikoris ugye egymagukban vagy szűk családi körben leülhettek maguknak a tévé elé,és bámulhatták a villódzó képernyőt fél napokon keresztül bármi jellegü közösségi kommunikáció nélkül...Viszont ahogy megfigyeltem a dolgokat, az extrovertált emberek számára a 75 utáni időszak meg maga volt a szenvedés,meg a magukat lefoglalni nem tudás időszaka...Hát...A mai világban meg már végleg nem tudom sehogyse irigyelni az extrovertált figurákat...Nekik szerintem jobb lett volna az egész életüket a 75 előtti időszakban élni...
Nade folytassuk akkor a múlt század hetvenes éveinek a felidézését is...Mint azt írtam ugye fentebb, az extrovertált illetőket sehogysem tudtam írígyelni 1975 után...És láttam az ilyen emberek kissé félrecsúszott életét is a továbbiakban...Iskolapélda volt minderre az egyik nagybátyám is, aki sajnos szélsőségesen extrovertált illető volt világ életében...Na...Hát a hetvenes évek első fele az ő időszaka volt minden szempontbol,főleg úgy,hogy 20 év körüli illető volt akkoriban...Éshát mivel akkoriban pont velünk szemben volt az utca túlsó oldalán a törzshelyének számító ELITPRESSZÓ, hát gyakran átvitt engemet is ebbe a presszóba, a haverjai,cimborái, meg a női közzé...Hű...Hogy micsoda élet volt abban a presszóban esténként! Vagy akár még napközben is...Néha majd elvesztett a nagybátyám a szeme elöl, olyan nagy volt a tolongás,meg a hangzavar...Ráadásul a presszó egyik sarkában felállított kis pódiumon MINDEN ESTE hangulatos zenéket is játszott egy néhány fős zenekar...Mindenféle hangszerek,dobok,cintányérok meg hasonló eszközök társaságában,meg ezektöl körülvéve...Úgyhogy én pont ezért a zenekarért szerettem elmenni a nagybátyámmal abba a szemközti presszóba...Amíg a közeli családtagom a nőit szédítette nagy hangon valamelyik asztalnál, én addig odasettenkedtem a zenélő társasághoz,és áhítattal néztem meg hallgattam a dobok pergését, meg a cintányérok csattogását...Ez utóbbi hangszer különösen tetszett nekem, mivel olyan szépen csillogott ez a rézböl készült, lapos, egy botra felszúrt tányérkinézetü hangeszköz...Hát még amikor rávert a zenész időnként a dobverővel egyszer-egyszer! Ezekre a pillanatokra máig is élénken emlékszem...Még majd 50 év elteltével is...De gondolom azért emlékszek ilyen élénken azokra a hajdani presszóbeli estékre,mert manapság az ilyesmi élményekre már nemigen van módjuk a mai embereknek...75 után ugyanis lassan-lassan kikoptak az ilyesmi presszókbol a hírhedt vagányok, a hosszúhaju huligánok, és a kiöltözött, könnyűvérü nőcik, és lassan az ilyesmi presszók is bezártak sorban...Olyan 1980-tol meg már teljesen természetes dolog volt az,hogy estére kihallnak az utcák, üresen kongtak a szórakozóhelyek, és csak a házak ablakaiban villódznak a tévékészülékek mindenfelé a faluban...Szegény nagybátyám ezen időszak után már olyanná vált mint a partra vetett hal...Sehogyse találta már aztán az ő világát,meg az ő közegét...És mivel emberi társaság nélkül képtelen volt élni, hát jobb híján a pazar elitpresszókbol átszokott akkor a romos,lepusztult trógerkocsmákba...És idővel aztán a hajdani nagy vagány,meg helyi menő fickó pont ugyanolyan korhely trógerré vált, mint amilyen figurák alkotni szokták az ilyen helyek törzsközönségét...Kár volt érte,dehát ez lett sajnos a nagy menőségének,a víg életének a vége...Az új korszak viszonyaihoz már nem tudott alkalmazkodni...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 12. 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem emlékszem pontosan az időszakra, csak arra emlékszem hogy kislány voltam (így lehet a 70-es évek vége, de akár a '80-as eleje is.) és erre mifelénk volt "eszpresszó"...
Arra emlékszem, hogy én mindig buborékos málnaszörpöt kaptam szívószállal !!! (otthon nem volt ám...) nehezen másztam fel a magas, piros bárszékre, de szerettem, és nem engedtem hogy segítsenek, mert én akartam. Volt élőzene, és én áhitattal néztem a "bácsikat, ahogy zenélnek" de nem engedtek oda hozzájuk közel, csak nagyon ritkán, ha valaki volt annyira önfeláldozó hogy odajöjjön velem, és fogják a kezem. Utáltam ezt, mert én elmélyültem volna a zenében, meg a hangszerek látványában, de egy idő után mindig rángatták a kezem, hogy "meddig kell még ezt itt nézni ?" én meg nem akartam menni, mert ugye nézni akartam...egy idő után mindig a nagyobbik, erősebbik győzött, és ismét csak a helyemről málnaszörpöt szürcsölve - messziről - figyeltem a zenészeket.
Néha kaptam fagyit is: kehelyben, kiskanállal...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 12. 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Én nem emlékszem pontosan az időszakra, csak arra emlékszem hogy kislány voltam (így lehet a 70-es évek vége, de akár a '80-as eleje is.) és erre mifelénk volt "eszpresszó"...
Arra emlékszem, hogy én mindig buborékos málnaszörpöt kaptam szívószállal !!! (otthon nem volt ám...) nehezen másztam fel a magas, piros bárszékre, de szerettem, és nem engedtem hogy segítsenek, mert én akartam. Volt élőzene, és én áhitattal néztem a "bácsikat, ahogy zenélnek" de nem engedtek oda hozzájuk közel, csak nagyon ritkán, ha valaki volt annyira önfeláldozó hogy odajöjjön velem, és fogják a kezem. Utáltam ezt, mert én elmélyültem volna a zenében, meg a hangszerek látványában, de egy idő után mindig rángatták a kezem, hogy "meddig kell még ezt itt nézni ?" én meg nem akartam menni, mert ugye nézni akartam...egy idő után mindig a nagyobbik, erősebbik győzött, és ismét csak a helyemről málnaszörpöt szürcsölve - messziről - figyeltem a zenészeket.
Néha kaptam fagyit is: kehelyben, kiskanállal...

Nem emlékszem arra, hogy mekkora tömeg volt, (lehet nagy volt, azért is nem engedtek egyedül, anélkül bóklászni, hogy valakinek fognám a kezét.), azt sem tudom, milyen sűrűn mentünk, nem tudom, hogy milyen volt a felhozatal emberekből, hogy milyen volt a társaság. Mint már írtam, testvéreim nálam jóval idősebbek voltak, én nyilván csak azért keveredtem oda, mert rám vigyázni kellett, vittek a baráti társasággal magukkal , akárhová mentek.
Emlékszem arra is, hogy egyszer, mikor annyira néztem őket, a "dobos bácsi" odahívott, odaengedett magához. (Az engem kísérő szempár engedélyével persze.) Az ölébe ültetett, és úgy is játszott, majd kezembe adta a dobverőt, és beleüthettem a cintányérba. Laughing
Nagyon boldog voltam... Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Következő
1 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.