Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kártyája 5.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 03. 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
A régi fejléc olyan volt, mint ami most a fórum felett van, és egyből tudtál a fórumra jönni.
A Címlap szelvénye nekem lett bordó színű. Ugyanis szégyenszemre több éves tagság és itteni sertepertélés után nem tudtam arról, hogy a Harmonet egy újság, aminek van egy fóruma, én abban voltam, hogy egy fórum és kész. Amikor ezt a Sárkány megtudta, bebordózta azt a helyet, ahol a fórumról az újságba lehet jutni. Very Happy

Vagyis a Harmonet egy újság? Shocked
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 03. 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
hangya írta:
A régi fejléc olyan volt, mint ami most a fórum felett van, és egyből tudtál a fórumra jönni.
A Címlap szelvénye nekem lett bordó színű. Ugyanis szégyenszemre több éves tagság és itteni sertepertélés után nem tudtam arról, hogy a Harmonet egy újság, aminek van egy fóruma, én abban voltam, hogy egy fórum és kész. Amikor ezt a Sárkány megtudta, bebordózta azt a helyet, ahol a fórumról az újságba lehet jutni. Very Happy

AHA! headbang
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 07. 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mai napodat Csábítás hatja át.

Pitypang – Terjeszkedés, szaporodás

A szél szállította apró magvak - akár a bibliai magvető példázatában - bárhová is vetődnek, mindenhol meg tudnak élni. Rokon a levegő elemével, szabad, akár a szél. Akarattalanul száguld, mégis hat rá a vonzás, a gravitáció. Tanítja az akarattalanságot, annak elfogadását, ami jön: "Ahová a szél sodor". Az itt és most létezését, az időtlenséget és a létezés elfogadását idézi számodra ez a kártya. A pitypang egyedülállóan alkalmazkodó növény. A szél bárhová is repíti „ejtőernyős" magvait, ki tud hajtani. A növény minden részét a gyökerétől a virágig gyógyászati célokra használják, de vigyázni kell vele, mert túlzott mennyiségben mérgezést okozhat. A szabad akarat és alkalmazkodás kifejezője.

Szerelmi üzenete: Az egyoldalú alkalmazkodás a kapcsolatban ugyanolyan veszélyes, mint a túlzott szabadságvágy, ha képtelen vagy alkalmazkodni.

Ezt mondja neked:

Üzeni, hogy a szabadságnak kart karba öltve kellene járnia az alkalmazkodó képességgel.
Gondolkodj el azon, hogy szabadságod megélése címén tett cselekedeteiddel nem kényszerítesz-e másokat túlságos alkalmazkodásra, vagy neked kell máshoz igazodnod akaratod, kedved ellenére.
Üzeni, hogy a bárminemű kapcsolatban az egyoldalúság nem vezet sehová.
Erre is gondolj: Weöres Sándor Bóbitája, a virágtündér, egy játékos pitypanglány - olvasd el újra a verset.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 07. 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, ez a csábítás, ez nagyon nehezen értelmezhető. Én csábítok? Engem csábítanak? Vagy csak úgy csábulok?

Ez a magjait szerteszét szóró pitypang, az alkalmazkodás mintapéldája is nehezen értelmezhető.

Holnap kellene értékelnem a mai napomat, hogy ebből mi az, ami reálisnak látszik visszamenőleg.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 07. 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Szami...Te hogy szoktál ide belépni? Nem a "Harmonet" nevü netes portálon keresztül? Nálad ÖNÁLLÓAN LÉTEZIK ez a fórum, vagy mi?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 07. 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Szami...Te hogy szoktál ide belépni? Nem a "Harmonet" nevü netes portálon keresztül? Nálad ÖNÁLLÓAN LÉTEZIK ez a fórum, vagy mi?

Én egyszer beléptem a harmonet.hu-ra.
Majd az oldal alján megtaláltam a zöld mezőben (Portál linkek) a fórumot. Ahogy írtam hangyának is. Ha erre rákattintok, akkor kijön a fórum. Én ezt az oldalt mentettem el.

https://www.harmonet.hu/forum/index.php

Így nekem mindig ez jelenik meg és ott van a belépésablak, onnan lépek be.
Miért Te nem? Te mindig a harmonet.hu oldalra lépsz be, és a lap alján mész rá, a fórumra, vagy hogy? (Lehet máshogy is talán?)

Itt az oldalon, bármit csinálok (most válaszadás közben is látom, meg akkor is, mikor a tartalomjegyzékben böngészek) felül a következők jelennek meg:
HarmoNet
Mindenkinek, akinek lelke van
(Ez alatt a következő "fülek")
Címlap (bordó), TitkosRandi (sárga), AukciósHáz (zöld), Fórum (zöld), Tanácsadók (zöld), Játékok (zöld), Harmóniakártya (zöld)
Ha valahova választ küldök, akkor sosem úgy lépek vissza hogy lépj ide vagy oda (ahogy az információban ajánlja) hanem rákattintok erre a Fórum fülre, és ismét a Fórum főoldalán vagyok. Nem???

Vagyis én MINDIG csak a Harmonet Fórum-on vagyok.
A többi fülre sosem kattintottam, kivéve a Harmóniakártyát.
Mikor Hangya írta a múltkor, hogy miatta lett bebordósítva a Címlap, ráklikkeltem a Címlap fülre. Kijött ez meg az. Mindenféle olvasnivaló. Nem csak újságot lehet olvasni.
ENNYIBŐL tehát honnan kellene tudnom, hogy a Harmonet az VALÓJÁBAN egy ÚJSÁG??? Le van írva valahol, hogy "Hahó, a Harmonet egy újság...???
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 08. 00:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Na, ez a csábítás, ez nagyon nehezen értelmezhető. Én csábítok? Engem csábítanak? Vagy csak úgy csábulok?

Ez a magjait szerteszét szóró pitypang, az alkalmazkodás mintapéldája is nehezen értelmezhető.

Holnap kellene értékelnem a mai napomat, hogy ebből mi az, ami reálisnak látszik visszamenőleg.

Jah, úgy könnyű!!! Laughing

Szerintem Te vagy/lehetsz olyan, mint a pitypang magja. Ahova vetődsz. Szabadon. S ott aztán a jég hátán is megélsz. Alkalmazkodsz. Elcsábított valaki egy új helyre?
Smile

Bóbita,Bóbita...
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 08. 06:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Samantha írta:

Én egyszer beléptem a harmonet.hu-ra.
Majd az oldal alján megtaláltam a zöld mezőben (Portál linkek) a fórumot. Ahogy írtam hangyának is. Ha erre rákattintok, akkor kijön a fórum. Én ezt az oldalt mentettem el.

https://www.harmonet.hu/forum/index.php

Így nekem mindig ez jelenik meg és ott van a belépésablak, onnan lépek be.
Miért Te nem? Te mindig a harmonet.hu oldalra lépsz be, és a lap alján mész rá, a fórumra, vagy hogy? (Lehet máshogy is talán?)

Itt az oldalon, bármit csinálok (most válaszadás közben is látom, meg akkor is, mikor a tartalomjegyzékben böngészek) felül a következők jelennek meg:
HarmoNet
Mindenkinek, akinek lelke van
(Ez alatt a következő "fülek")
Címlap (bordó), TitkosRandi (sárga), AukciósHáz (zöld), Fórum (zöld), Tanácsadók (zöld), Játékok (zöld), Harmóniakártya (zöld)
Ha valahova választ küldök, akkor sosem úgy lépek vissza hogy lépj ide vagy oda (ahogy az információban ajánlja) hanem rákattintok erre a Fórum fülre, és ismét a Fórum főoldalán vagyok. Nem???

Vagyis én MINDIG csak a Harmonet Fórum-on vagyok.
A többi fülre sosem kattintottam, kivéve a Harmóniakártyát.
Mikor Hangya írta a múltkor, hogy miatta lett bebordósítva a Címlap, ráklikkeltem a Címlap fülre. Kijött ez meg az. Mindenféle olvasnivaló. Nem csak újságot lehet olvasni.
ENNYIBŐL tehát honnan kellene tudnom, hogy a Harmonet az VALÓJÁBAN egy ÚJSÁG??? Le van írva valahol, hogy "Hahó, a Harmonet egy újság...???

Csak a könnyebb tájékozódás okán beábrásítottam:

((Ha képekre rákattintasz, megjelennek nagyban. A nagy képből a BÖNGÉSZŐD vissza nyilával <-- jutsz vissza a szöveghez.))

Ahová az ember a https://harmonet.hu/forum/index.php linkkel jut:

Ha elküldtem egy hozzászólást, ez jelenik meg:

Itt én mindig arra nyomok rá, hogy "hozzászólásod megtekintéséhez" és megnézem, hogy van-e gubanc. Ha minden rendben van, ilyet látok:

És alul a tartalomjegyzékre nyomva visszajutok a fórum főoldalára.

Vissza az elküldött hozzászólás képernyőhöz: a másik lehetőség, hogy "visszatérj a fórumba". Ezt nem szoktam szeretni, mert nem fórum főoldalára visz, hanem az éppen meglátogatott alfórum (Pl. az Asztro -ezo) tartalomjegyzékéhez.

Ezért ezt az opciót ritkán használom. Az oldal alján, vagy tetején levő Tartalomjegyzéket annál gyakrabban. Very Happy
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 08. 06:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Egy fontos dolog történt tegnap: ma reggel nekem kell a keresztfiam beteg kislányát pátyolgatnom. Alkalmazkodnom kellett, mert a terveimben más szerepelt.
Semmiféle csábítást nem észleltem. Sad
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 08. 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya!
Ha a fórum fülre kattintok, akkor is a tartalomjegyzékre jutok.
Vicces...amíg nem mondtad, sosem kattintottam a tartalomjegyzékre mégis mindig ott voltam...

És az "Előnézet" is hasznos dolog. Meg a "Szerkesztés" is, ha mégsem úgy sikerült a dolog, mint tervezted.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 11. 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Hangya!
Ha a fórum fülre kattintok, akkor is a tartalomjegyzékre jutok.
Vicces...amíg nem mondtad, sosem kattintottam a tartalomjegyzékre mégis mindig ott voltam...

És az "Előnézet" is hasznos dolog. Meg a "Szerkesztés" is, ha mégsem úgy sikerült a dolog, mint tervezted.

Látod ezaz! A helyes eredményhez az ember több úton is eljuthat. Laughing
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.