Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egy csodálatos és zseniális eszköz:A logarléc
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Nézd, ha sorrendet kéne négyünk közt felállítani, hogy ki a legnagyképűbb, Te lennél az első helyezett. És nagy valószínűséggel én a második...most jobb a lelkednek??? Laughing
Ez aztán igen...Szóval nagyképü vagyok szerinted...Jó tudni...

Miért, szerinted nem vagy az??? Laughing
(Nézd, most légy őszinte...ha minket négyünket nézel...)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Samantha írta:

Nézd, ha sorrendet kéne négyünk közt felállítani, hogy ki a legnagyképűbb, Te lennél az első helyezett. És nagy valószínűséggel én a második...most jobb a lelkednek??? Laughing
Ez aztán igen...Szóval nagyképü vagyok szerinted...Jó tudni...

Miért, szerinted nem vagy az??? Laughing
(Nézd, most légy őszinte...ha minket négyünket nézel...)
Szerintem nem vagyok nagyképü...De ha te másképpen látod,akkor legyen ahogy gondolod...Nade most lépnem kell mára...Majd jövök idővel még ha minden jól megy...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 11. 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szerintem nem vagyok nagyképü...

Hát jó, ha Te mondod elhiszem.
Bár kicsit furcsállom, hogy Te magad vallottad be nemrég a másik topicban, hogy öntelt és arrogáns vagy - vagy csak voltál 15-20 évesen?
Merthogy:
a "nagyképű" szinonimái: (utánanéztem, hátha önmagamtól rosszul tudtam volna, de mégsem):
"gőgös, felfuvalkodott, pöffeszkedő, fennhéjázó, dölyfös, pökhendi, önhitt, nagypofájú, önelégült, kivagyi, kevély, rátarti, hiú, elbizakodott, fölényeskedő, öntelt, beképzelt, fellengzős, fölényes, büszke, hetyke, hencegő, lekezelő, hányaveti, hetvenkedő, hatalmaskodó, orrát fennhordó, arrogáns, nagymellű, gangos, önfényező, vagánykodó, nagyzoló, önimádó, okoskodó"

Forrás: szinonimaszotar.hu

Szóval, ott van az "öntelt"... ja, és az "arrogáns" is... Wink
Nos, Titusz?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 15. 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Bár kicsit furcsállom, hogy Te magad vallottad be nemrég a másik topicban, hogy öntelt és arrogáns vagy - vagy csak voltál 15-20 évesen?
Merthogy:
a "nagyképű" szinonimái: (utánanéztem, hátha önmagamtól rosszul tudtam volna, de mégsem):
"gőgös, felfuvalkodott, pöffeszkedő, fennhéjázó, dölyfös, pökhendi, önhitt, nagypofájú, önelégült, kivagyi, kevély, rátarti, hiú, elbizakodott, fölényeskedő, öntelt, beképzelt, fellengzős, fölényes, büszke, hetyke, hencegő, lekezelő, hányaveti, hetvenkedő, hatalmaskodó, orrát fennhordó, arrogáns, nagymellű, gangos, önfényező, vagánykodó, nagyzoló, önimádó, okoskodó"

Nos, Titusz?
Szerintem a " nagyképüség" az nem azonos fogalom az "öntelttel",és az "arrogánsal"...(Az álltalad felsorolt többi jelzőröl már nem is beszélve...)

Van olyan nagyképü illető is bőven, aki mindeközben kedves,és simulékony modorral is bír...És a fordítottjára is van példa...(Mondjuk pl.én...)Szóval én személy szerint csak üdvözölni tudom a szinonimaszótár összeállítójának a kedves nőági felmenőit, és ha rajtam múlna a dolog, akkor én ennek az embernek kapát adnék a kezébe,és elküldeném az árokpartra gazt kapálni...
Akkor talán még hasznos tevékenységet is végezne...Igaz,nem több százezer ft- os fizetésekért mint az MTA-ban, csak 50 ezer ft-os közmunkabérért, de legalább egy ilyen senkiházi alak is hasznos munkát végezne akkor a továbbiakban...(Hű...Hogy hány NAGYKÉPÜ, de behízelgő, kedves modorú alakot ismerek én a való életböl! Ha mindegyik után kapnék 10 ft-ot, két nap alatt vehetnék is az így összegyült pénzböl néhány új könyvet magamnak a könyvesboltokban...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 15. 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:

Merthogy:

Nos, Titusz?
Szerintem a " nagyképüség" az nem azonos fogalom az "öntelttel",és az "arrogánsal"...(Az álltalad felsorolt többi jelzőröl már nem is beszélve...)

Van olyan nagyképü illető is bőven, aki mindeközben kedves,és simulékony modorral is bír...És a fordítottjára is van példa...(Mondjuk pl.én...)Szóval én személy szerint csak üdvözölni tudom a szinonimaszótár összeállítójának a kedves nőági felmenőit, és ha rajtam múlna a dolog, akkor én ennek az embernek kapát adnék a kezébe,és elküldeném az árokpartra gazt kapálni...
Akkor talán még hasznos tevékenységet is végezne...Igaz,nem több százezer ft- os fizetésekért mint az MTA-ban, csak 50 ezer ft-os közmunkabérért, de legalább egy ilyen senkiházi alak is hasznos munkát végezne akkor a továbbiakban...(Hű...Hogy hány NAGYKÉPÜ, de behízelgő, kedves modorú alakot ismerek én a való életböl! Ha mindegyik után kapnék 10 ft-ot, két nap alatt vehetnék is az így összegyült pénzböl néhány új könyvet magamnak a könyvesboltokban...)

Viccesen tudsz morcoskodni Laughing

Na jó én is ismerek nem egypár behízelgő, látszólag kedves modorú alakot.
Nem azt gondoltam, hogy ilyen lennél.
Az volt az eredeti kérdésed, hogy nagyképűen hangzott-e a kijelentésed?
Erre én azt válaszoltam, hogy négyünk közül, ha rangsort állítanék nagyképűségben, téged tennélek elsőnek. Viccnek is vehetted volna Smile
Ha valóban nem tudod, hogy mi is a véleményem rólad, akkor a továbbiakban ezt a témát majd folytassuk inkább privátban. Wink
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 15. 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Nézd csak Titusz, mit találtam neked!
Mechanikus számológép:

Nekem tetszik!
Meg ne kérdezd, hogy hogyan működik...
Látod Szami hogy milyen elmés számolószerkezetek voltak egykoron forgalomban a logarlécek mellett is? És az ilyen mechanikus számológépek is a logarléchez hasonlóan szintén TARTÓSAK, ÜZEMANYAGOT, ÁRAMOT,ELEMET NEM IGÉNYLŐ, KÖRNYEZETBARÁT, EGYSZERŰ SZERKEZETÜ (Legalábbis az elektronikus kalkulátorokhoz hasonlítva...)szerkezetek voltak,ami szerkezetek ráadásul a logarléccel ellentétben még összeadni-kivonni is tökéletesen tudtak...HÁT AKKOR MIÉRT SZORULTAK EZEK IS HÁTTÉRBE IDŐVEL? Meg miért váltotta fel őket is idővel az "e" kalkulátor? Csak képzeld el azt, hogy egy ILYEN mechanikus számológépet a MAI TECHNIKÁVAL MEG TECHNOLÓGIÁVAL készítenének el...Azaz a régi, terjedelmes ,nehéz eszközböl csinálnának egy UGYANEZEN ELVEN MŰKÖDŐ, de kisméretü, könnyű eszközt...(Ne feledjük el,hogy a kezdeti "e" kalkulátorok is féltégla nagyságu, nehéz,órmótlan szerkezetek voltak, aztán mégis "az kellett úgymond a népnek"vagy legalábbis elhitették velük a gyártók, hogy "az kell nekik"...A népek valójában inkább csak mentek szokás szerint engedelmesen a rázott kolomp után...) Szerinted EGY ILYEN MODERN "DIZÁJN" MENTÉN elkészített mechanikus számológép nem felelne meg a napi igényeknek? Nem felelne meg a csudát...Csak MARKETING KÉRDÉSE LENNE AZ EGÉSZ...Aztán meg látod,az "e" kalkulátorok piacát nem veszélyezteti semmi...MERT A GYÁRTÓK NEM IS AKARJÁK HOGY BÁRMI IS VESZELYEZTESSE...Még mit nem kívánnának ugye egyesek...Olcsó, tartós,elemet-áramot nem igénylő, évtizedekig,vagy akár a világ végéig is tökéletesen működő eszköz kerüljön a piacra az elektronikus,néhány év múlva kidobásra ítélten gyártott, elemet -áramot kötelezően fogyasztó elektronikus vackok helyett? Az ilyesmi egy FOGYASZTÓI TÁRSADALOMBAN ördögtöl való gondolat...Jó szokás szerint...(Hogy szakadna már rá az ég valamikor erre az elmebeteg,velejéig rohadt szelemiségü,degenerált rendszerre...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 15. 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Nézd csak Titusz, mit találtam neked!
Mechanikus számológép:

Nekem tetszik!
Meg ne kérdezd, hogy hogyan működik...
Látod Szami hogy milyen elmés számolószerkezetek voltak egykoron forgalomban a logarlécek mellett is? És az ilyen mechanikus számológépek is a logarléchez hasonlóan szintén TARTÓSAK, ÜZEMANYAGOT, ÁRAMOT,ELEMET NEM IGÉNYLŐ, KÖRNYEZETBARÁT, EGYSZERŰ SZERKEZETÜ (Legalábbis az elektronikus kalkulátorokhoz hasonlítva...)szerkezetek voltak,ami szerkezetek ráadásul a logarléccel ellentétben még összeadni-kivonni is tökéletesen tudtak...HÁT AKKOR MIÉRT SZORULTAK EZEK IS HÁTTÉRBE IDŐVEL? Meg miért váltotta fel őket is idővel az "e" kalkulátor? Csak képzeld el azt, hogy egy ILYEN mechanikus számológépet a MAI TECHNIKÁVAL MEG TECHNOLÓGIÁVAL készítenének el...Azaz a régi, terjedelmes ,nehéz eszközböl csinálnának egy UGYANEZEN ELVEN MŰKÖDŐ, de kisméretü, könnyű eszközt...(Ne feledjük el,hogy a kezdeti "e" kalkulátorok is féltégla nagyságu, nehéz,órmótlan szerkezetek voltak, aztán mégis "az kellett úgymond a népnek"vagy legalábbis elhitették velük a gyártók, hogy "az kell nekik"...A népek valójában inkább csak mentek szokás szerint engedelmesen a rázott kolomp után...) Szerinted EGY ILYEN MODERN "DIZÁJN" MENTÉN elkészített mechanikus számológép nem felelne meg a napi igényeknek? Nem felelne meg a csudát...Csak MARKETING KÉRDÉSE LENNE AZ EGÉSZ...Aztán meg látod,az "e" kalkulátorok piacát nem veszélyezteti semmi...MERT A GYÁRTÓK NEM IS AKARJÁK HOGY BÁRMI IS VESZELYEZTESSE...Még mit nem kívánnának ugye egyesek...Olcsó, tartós,elemet-áramot nem igénylő, évtizedekig,vagy akár a világ végéig is tökéletesen működő eszköz kerüljön a piacra az elektronikus,néhány év múlva kidobásra ítélten gyártott, elemet -áramot kötelezően fogyasztó elektronikus vackok helyett? Az ilyesmi egy FOGYASZTÓI TÁRSADALOMBAN ördögtöl való gondolat...Jó szokás szerint...(Hogy szakadna már rá az ég valamikor erre az elmebeteg,velejéig rohadt szelemiségü,degenerált rendszerre...)

Azért kíváncsi lennék mennyire lehetett volna lekicsinyíteni.

De pl. a mechanikus irógépek is kimentek már a divatból.

Érdekességként:
tudom, hogy Leslie L. Lawrence nem a szíved csücske, de az alábbi hírt lehet pozitívan fogod értékelni. Rémlett, hogy olvastam több helyen, hogy L.L.L. "még mindig az Erika írógépét használja", s van 2 mechanikus Erikája is.
Most rákerestem:
Igaz, hogy ez a két cikk 2013-as, ill. 2014-es, de szinte az is "most" van.

Idézem:
2013.
"– És ön mennyire követi a technika fejlődését? Még mindig egy Erika írógépen ír?

– Igen, a könyveimet mindig írógépen írom. Használom a számítógépet is, másra, mert a guta megütne, ha egyszer elveszne, amit írtam. Jobb az írógép, semmivel sem lassabb, és különben is, akkor sem tudok gyorsabban gondolkodni, ha háromszor olyan gyors a rendszer

2014.
"Mind a mai napig írógéppel dolgozom, a komputert, a laptopot nem szeretem. Van két Erika írógépem, ez a nekem való technika. Igaz, mostanában kicsit aggódom, mert ilyen szerkezet már nincs a boltokban, az alkatrész-utánpótás pedig egyre nehézkesebb. Festékszalagot már alig kapni, és lassan az írógépszerelő-szakma is kihal."

Na, Titusz, mit szólsz ehhez a felfogáshoz???

ITT a teljes cikk.

ÉS ITT
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 07. 04. 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Hogy mik ki nem derülnek a jó öreg Laci bácsirol? Csak nem ő is a hagyományos,mechanikus eszközök nagy barátja,akárcsak én? Sose gondoltam volna ezt róla, de ha egyszer ez áll a nevezett cikkben,akkor hiszek neki...És nagyon megértem a szempontjait..Mivel én is PONT UGYANEZEN ELVEK ALAPJÁN vagyok pl. a logarlécek és egyébb mechanikus számológépek nagy barátja,és csodálója...(A végén még kiderül hogy igazságtalanul vádoltam Laci bácsit túlzott anyagiassággal...Már csak azt nem értem akkor,hogy ha ennyire idealista elvek mentén áll pl.az írógépekhez, akkor miért nem tud ugyanilyen elvek alapján hozzá állni mondjuk a pénzhez,meg az írói munkához?Nade mindegy...Az ő dolga az,hogy mihez hogyan áll,nekem nincs ehhez tulajdonképpen semmi közöm...)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
10 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.