Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kreatív műhely 2 (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 08. 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

A "csokiból készülteket" jómagam nem preferálom.
Mert ár érték arányban rettenetesen drága, (5 dkg csokiért én nem adok ki 800-1000 Ft-ot) nem beszélve arról, amikor nagyon nem minőségi hozzávalókból készül.

Biztosan nem újkeletű a dolog. Emlékszem, én is kaptam gyerekként valamelyik rokontól mindig ilyen csokis adventi naptárat régen...

Egyszer volt, hogy készítettem egy nagy gyertyát, beosztottam 24 részre és minden nap este meggyújtottam.
Az adventi koszorúhoz hasonlatosan. Gondolom arról hallottál már. Az szokott lenni nálatok?
(Azt is készítettem már...)

Hangya, Jadis, nálatok van adventi "készülődés"? Esetleg saját magatok készített dekoráció? Adventi naptár, adventi koszorú...?
Na...Aztán még panaszkodol rá időnként,hogy milyen sanyarú gyerekkorod volt...Közben meg még adventi naptárakat is kaptál...Hát...Én sose kaptam ilyeneket...És adventi koszorúnk se volt soha...Arról is csak vagy egy-két éve hallottam először...

Na, most nem azért, de inkább kihagytam volna, azt hogy egy évben egyszer anyám baratnőjétől vahy mástól kaptam egy adventi naptárat. Emlékszem a stílusra is amit kiváltott vele anyámnál... anyám reakciójára...ami nem éppen szalonképes.

Tudod, enni is kaptam...csak nem mindegy, hogy odalökik eléd, mint egy kutya elé szokták, vagy épp emberi módon...de hagyjuk.
De persze én mindig csak panaszkodom, pedig nem is volt sanyarú gyerekkorom... mellesleg most is Te hoztad szóba...muszáj volt?
De igen, legyen neked igazad...csodajó gyerekkorom volt, mert kaptam adventi kalendáriumot is...egyszer majd elmesélem, hogy telt nálunk a karácsony jó? Többet sírtam, meg többet ordibáltak velem, meg többet vertek, mint más napokon... inkább mentem volna már megint suliba...
(Néha kicsit elgondolkozhatnál mielőtt ilyen dolgokat a fejemhez vágsz...újra meg újra...és megkérdezed, hogy miért nem felejtem el.)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 08. 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne aggódj Szami,nálunk sem teltek sokkal másképpen a karácsonyi,meg úgy általában véve is a mindennapok,mint felétek...Ráadásul én még adventi naptárat sem kaptam soha, senkitöl...De már sokszor írtam neked: Nem vonom kétségbe azt sose,hogy nehéz gyermekkorod volt,meg nemis akarom soha elbagatelizálni,csak azt mondom mindig,hogy MINDEN VISZONYLAGOS...Szerintem ha te eltöltöttél volna csak egy hetet az én szüleimmel,meg az én gyermekkoromban,valszeg sírva könyörögted volna vissza a saját életedet,meg a saját anyádat...De ezt már elmondtam neked sokszor...Na mindegy...Most lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 08. 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ne aggódj Szami,nálunk sem teltek sokkal másképpen a karácsonyi,meg úgy általában véve is a mindennapok,mint felétek...Ráadásul én még adventi naptárat sem kaptam soha, senkitöl...De már sokszor írtam neked: Nem vonom kétségbe azt sose,hogy nehéz gyermekkorod volt,meg nemis akarom soha elbagatelizálni,csak azt mondom mindig,hogy MINDEN VISZONYLAGOS...Szerintem ha te eltöltöttél volna csak egy hetet az én szüleimmel,meg az én gyermekkoromban,valszeg sírva könyörögted volna vissza a saját életedet,meg a saját anyádat...De ezt már elmondtam neked sokszor...Na mindegy...Most lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.

Csakhogy Kedves Titusz, az a hatalmas különbség közted és köztem, hogy én sosem hasonlítgatom a Te gyerekkorodat a sajátomhoz, én sohasem állítom a kettőt egymás mellé, s főképp nem bizonygatom neked, hogy a Te gyerekkorod jobb volt, mint az enyém, s nem mondok semmit sem a szüleid védelmében, sem ellenük. Mert nem voltam ott, nem láttam át. Mintahogy te sem az én életemet. Meghallgatom amit mondasz és megértem, átérzem, de ha jól emlékszem sosem mondtam azt semmire, hogy "ha te élted volna az én életem", akkor azt hogy életed volna meg.
Nem mondok ilyeneket, mert NEM TUDHATOM!!!
Mindenkinek a saját élete a legfontosabb természetesen. De nagyon nem szép dolog, amikor úgy állítasz be engem, hogy én milyen vagyok, meg mit elégedetlenkedem, mert másnak lehet, hogy rosszabb volt. Azt sosem vontam kétségbe, hogy lehet/lehetett másnak rosszabb mint nekem. Nem kizárt, hogy neked volt rosszabb. AZT SEM MONDTAM SOHA, hogy nem úgy lenne, igaz? Vagy Te úgy emlékszel?

A mostani következtetésed teljesen alaptalan, már ne is haragudj. Az, hogy tulajdonképpen levonod egy fél mondatomból azt, hogy "azért, mert kaptam adventi naptárat nem is volt olyan sanyarú gyerekkorom", igencsak erős megállapítás.
Én mondtam azt, vagy bármi hasonlót, hogy "óh, teneked volt egy csomó ugró békád, amíg nekem csak egy darab volt, meg te kaptál rengeteg könyvet, amit én nem, akkor mit panaszkodol, nem is volt olyan sanyarú gyerekkorod"? Kb. ugyanaz lenne. És én már több ilyen jellegű megjegyzést kaptam tőled. Érted már, hogy mi nem esik jól?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 08. 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értem persze,hogy mi nem esik jól neked,csak tudod ott a probléma,hogy amikor írod a gyerekkori traumáidat,sokszor szinte irigyellek...És az ugrik be nekem sokszor,hogy "nekem is csak ennyi bajom lett volna"...Mivel amiket írsz mindig magaddal kapcsolatosan,az bizony nekem is jórészt ismerős dolog volt,(Na jó...A szülők alkoholizmusa nem...EZT AZ EGY DOLGOT tényleg nem ismerem szerencsére,mivel nálunk a családban nem ivott senki,viszont VOLT HELYETTE RENGETEG MÁS negatív jellegü dolog...)viszont emellett nálunk volt sok egyébb nem túl jó emlékü dolog is,amitöl te azért mentes maradtál szerencsére... Ismered ugye a mondást,hogy "a részeg bolondnál csak egy szörnyűbb van,mégpedig az olyan ember,aki JÓZANUL IS BOLOND"...Szóval ezért irigyellek egy kicsit,és ezért írom neked mindig,hogy MINDEN VISZONYLAGOS...Mondjuk jó-jó...Időnként tényleg kaptam könyveket,meg ugráló békákat,de ezzel aztán ki is merült minden "szülői szeretet" nálunk...Sok minden rosszat el lehet mondani az anyádrol,de azt a jelek szerint nem,hogy mondjuk már 10 éves korodban azt akarta volna,hogy költözz el ahová akarsz(!!),mert nem hajlandó tovább etetni...Meg gondolom nem hallottad azt egész gyermekkorodban NAP MINT NAP, hogy "csak azt várom,hogy mikor lesz már 18 éves,mert akkortol NEM LESZEK KÖTELES TÖBBÉ BEENGEDNI A LAKÁSBA"...Soroljak még egyébb gyöngyszemeket? Sorolhatnék napokon keresztül...Cifrábbnál cifrább dolgokat...Úgyhogy EZÉRT nézd el nekem,hogy az én szüleimhez képest a te anyádat egy "kedves,gyerekszerető,gondoskodó szülőnek" látom mindig...Mivel MINDEN RELATÍV...De ezen ne vitatkozzunk szerintem tovább...Örüljünk inkább annak,hogy egyikünk sem olyan,mint a szülei voltak,sőt,mindketten igyekszünk TUDATOSAN is másmilyenek lenni...Éppen azért,mert nem akarjuk azt,hogy a mi gyerekeink is úgy nőjenek fel,mint ahogy nekünk kellett felnőni...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 08. 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na igen, az "ameddig az én kenyeremet eszed" meg a "ha betöltöd a 18-at leveszem rólad a kezem, hál'Istennek utánna már nem tartozom érted felelősséggel", meg az "én már 14 évesen dolgoztam, jó lenne, ha te is inkább keresnél már, nem csak zabálnál, meg rajtam élősködnél" szöveg sajnos nekem is ismerős.
Csak úgy jelzem, már akkor, a 90'-es évek elején sem ment az ember semmire 8 általánossal. Csoda, hogy ezt az akkori 14-15 éves agyammal felfogtam, és nem hagytam abba a sulit a mindennapi ...sz-tetések ellenére sem, s elmentem nyaranta dolgozni, hogy legyen a tanulmányaimhoz, mert anyám azt mondta, ő nem pénzeli még azt is.

Igaz, tényleg ne vitázzunk ezen.
És igazad van, jó hogy mi ilyenek vagyunk.
Ismerek ugyanis olyan embereket is, akik annak ellenére hogy alkoholista-agresszív stb. szülők közt nevelkedtek - velünk ellentétben - ugyanazt a rossz, vagy még rosszabb példát viszik tovább, mint amit ők kaptak.

Hoztam neked két dalt is szeretettel, dalszöveggel együtt:
Gondolom, egyiket sem kell bemutatnom...
Edda - Ünnep
Edda - Fohász
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 10. 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Aha...Szóval ilyesmi dolog ez az "adventi naptár"...Egyszer-egyszer hallottam már emlegetni itt-ott, de hogy konkrétan mit takar ez a fogalom,azt sose tudtam...Nálunk nem volt ez sohasem szokásban...De akkor mostmár tudom,hogy mi ennek a lényege...

A "csokiból készülteket" jómagam nem preferálom.
Mert ár érték arányban rettenetesen drága, (5 dkg csokiért én nem adok ki 800-1000 Ft-ot) nem beszélve arról, amikor nagyon nem minőségi hozzávalókból készül.

Biztosan nem újkeletű a dolog. Emlékszem, én is kaptam gyerekként valamelyik rokontól mindig ilyen csokis adventi naptárat régen...

Egyszer volt, hogy készítettem egy nagy gyertyát, beosztottam 24 részre és minden nap este meggyújtottam.
Az adventi koszorúhoz hasonlatosan. Gondolom arról hallottál már. Az szokott lenni nálatok?
(Azt is készítettem már...)

Hangya, Jadis, nálatok van adventi "készülődés"? Esetleg saját magatok készített dekoráció? Adventi naptár, adventi koszorú...?

Nálunk nem volt ilyesmi, csak 24-én kezdődött a karácsonyi készülődés.
(Ezen mondjuk én nem bánkódtam annyira, mert decemberben van a születésnapom is, így nem veszett el sosem a nagy készülődés közepette. Ennek mondjuk az a fő oka, hogy mindkét szülőmnek nagyon közel van a név- és születésnapja egymáshoz, apukámnak egymás utáni napon, így nekik sose volt külön ünnepük. Ennélfogva nekem lehetett.)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:

(Ezen mondjuk én nem bánkódtam annyira, mert decemberben van a születésnapom is, így nem veszett el sosem a nagy készülődés közepette. Ennek mondjuk az a fő oka, hogy mindkét szülőmnek nagyon közel van a név- és születésnapja egymáshoz, apukámnak egymás utáni napon, így nekik sose volt külön ünnepük. Ennélfogva nekem lehetett.)
És meg szabad kérdezni,hogy jellemzően miket kaptál ajándékba a karácsonyok apropóján úgy álltalában?
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 14. 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jadis írta:

És meg szabad kérdezni,hogy jellemzően miket kaptál ajándékba a karácsonyok apropóján úgy álltalában?

Változó volt, amíg kisebb voltam, kaptam játékot (legot szerettem nagyon), könyvet, meg persze a klasszikus zokni, pulóver, cipő stb. dolgokat. Később nagyszülőktől pénzt (aztán be kellett mutatni blokkal együtt, mit vettem), sokszor anyámtól is aztán. Ezt jobban szerettem, ugyanis egy átmeneti időszakban elleptek a "hasznos" ajándékok. Értsd: kaptam matek tankönyvtől kezdve autóba önindítón át mindenféle olyat, ami épp kellett és így "letudták" az ajándékozást is, akár egy-két hónappal korábban is. Ezek nem mindegyike karácsonyra volt, de szerintem a lényeg érthető.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33
33 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.