Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bakik a konyhában - hogyan lehet elrontani a rántottát?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Wink Jó kis megtalálás! Nem is emlékeztem, hogy volt ilyen topik. Majd átolvasom, mert bizonyára kincsesbánya.

Ha már az ősöket kezdtük kibeszélni... Az én anyukám jóízűeket főzött, kivéve néhány ételt, amit én másként szerettem. Ugyanis nagyon szerette a paradicsom ízét az ételekben. Ráadásul ebben apukám mellszélességgel támogatta.
Nomostan a paradicsomnak helye lehet (szerintem is) a magyaros ételekben, amiket megpaprikázott hagymával indítunk. De a spenót és sóska speciel nem ilyen. Meg a habarva készített zöldbabfőzelék sem Szerintem. Apukám szerette paradicsomosan. Vagy nem mert ellentmondani? Már nem tudom meg. Az én protestálásom mindenesetre visszhang nélkül maradt, a tökfőzelék nálunk paradicsommal készült. Mainapság az egyetlen étel, amiben némi szerény paradicsom adalékot elviselek, az a lecsó. Sem pörköltbe, sem gulyáslevesbe, sem halászlébe nálam nem kerül paradicsom, azzal együtt, hogy a nyers paradicsomot nagyon szeretem, a paradicsomlevest több változatban szoktam főzni. Laughing

Smile
Én sem olvastam még végig, csak belelapoztam itt-ott.
Biztosan születtek jó, vicces esetek...és az a jó, ha az ember képes önmagán is nevetni.

Saját nagy konyhai bakim most nem jut eszembe... leszámítva,hogy sokszor túlságosan lepirítom a morzsát, de erről már beszéltünk Smile

Én sem szeretném ilyen sokmindenben a paradicsomot...el sem tudom képzelni igazából.
(Valahogy a pörköltből, gulyasból nekem is mindig kifelejtődik...még nyáron is, pedig akkor van is mindig a hűtőben. De anyám sem rakott bele, valszeg azért.)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Éppen mostanában történt, hogy a rendes, sokéves recept alapján készített kenyeremet kétszer is elszúrtam.
Egyik alkalommal elfelejtettem bevagdalni a tetejét, mielőtt sütőbe tettem volna, nem bírt feljönni szegényke. Sűrűbb lett, mint azt szeretem.
Másik alkalommal elfelejtettem beállítani a vekkert az elkészülés időpontjára. Persze leültem és elaludtam, így bő félórával tovább sütöttem. Csak annyi gond lett belőle, hogy fél centi vastag haja lett. Szeretem, ha ropog, de van egy mérték.
Most éppen pihen az aktuális kenyértésztám. Igyekszem figyelni. Very Happy
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Szeretem, ha ropog, de van egy mérték...

Laughing
Ez aranyos!!!

(Maradj itt, garantálom hogy nem fogsz elaludni!!! Wink)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
hangya írta:

Laughing
Ez aranyos!!!

Nincs fogalmad róla, hogy hogyan tudok pillanatok alatt elaludni! Very Happy

A mai elszúrásom megvolt. A kenyér elé beiktattam egy húsos pirog kísérleti gyártást. Minden tekintetben finom lett, de a kívántnál sokkal sötétebbre sült. Nem mondom, hogy megégett, de ha akarnám, mondhatnám. Nem akarom.

A kenyeret utána tettem a sütőbe még van 20 perce. Utána lehet aludni! Very Happy
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:
hangya írta:

Laughing
Ez aranyos!!!

Nincs fogalmad róla, hogy hogyan tudok pillanatok alatt elaludni! Very Happy

A mai elszúrásom megvolt. A kenyér elé beiktattam egy húsos pirog kísérleti gyártást. Minden tekintetben finom lett, de a kívántnál sokkal sötétebbre sült. Nem mondom, hogy megégett, de ha akarnám, mondhatnám. Nem akarom.

A kenyeret utána tettem a sütőbe még van 20 perce. Utána lehet aludni! Very Happy

Na, te is? Anyám mondta régen, hogy a fejem még az ágyon sincs csak a fenekem, de már alszom...vagy fordítva? Smile

Na, igen, ezt mondtam én is a minap a mikróban készített teljesen olajmentes burgonya chips-emre is. Csak fel kell szeletelni, hurkapálcára tűzni, sózni, bedobni. Pontosan ugyanezt gondoltam. Ismerem az érzést (legközelebb fél perccel kevesebb ideig kell majd sütnöm. Smile )
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
8 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.