Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

'80
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 16. 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
... klasszikus paradoxon a múltba utazással, hogy ha visszamegyek a múltba, mielőtt megszülettem és megölöm az anyámat, akkor mi történik... (hiszen, ha nem születek meg, akkor nem tudok visszamenni megölni, vagyis életben marad és megszülhet).

A "nyolcszáz" feldolgozás közül, van egy olyan "Időgép" c. film, ahol egy fazon időgépet épít. Megismerkedik egy hölggyel, nem halad az időgéppel, sosem ér rá folytatni, minden szabadidejét vele tölti.
Egy bűnöző megtámadja őket, és megöli a nőt.
Ekkor a fazon befejezi az időgépet, mert vissza akar utazni az időben, hogy megmentse a nő életét. De sosem sikerül odautaznia.
A végén kiderül, hogy azért, mert sosem építette volna meg az időgépet, ha a nőt nem ölték volna meg.

Rolling Eyes
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 26. 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Na igen.

A történet szerintem vicces. Laughing

Lehet hogy most egyedül leszek a véleményemmel, de úgy vélem a hölgy kicsit túlreagálta a dolgot.
Mit kell ezen ennyire hisztizni?
Nem egy szatír volt az illető, aki direkt mutogatta a férfiasságát, ez egy "véletlen baleset" volt.
Én a hölgy helyében elmosolyodtam volna, esetleg egy pillanatra zavarba jövök, de nem csinálok emiatt palávert...mintha még sosem látott volna olyat...bár a reakciójából ítélve lehet, hogy tényleg nem...

Akármi is történt, azért az már végképp túlzás, hogy sikoltozik, meg felzaklatja magát, meg ezen hápog még később is, meg csak kísérettel, meg behúnyt szemekkel megy vissza a helyszínre...ugyan már , ez akkora, de akkora álszemérmesség !!!

Azért tudom, hogy én hogy reagáltam volna, mert kerültem hasonló helyzetbe. Olyan helyen dolgoztam nyári diákmunkán anno 17-18 évesen, ahol a munkakörömbe tartozott férfiöltözők, férfi zuhanyzók takarítása is. Elvben már senkinek sem kellett volna ott lennie, de kevés volt a feltételezés, a biztonság kedvéért mindig meg kellett kérdezni, hogy van-e ott valaki? Csend volt, motoszkálást sem hallottam, vízcsobogást sem, megkérdeztem van-e ott valaki, nem válaszolt senki. Persze benyitottam és egy anyaszült meztelen fazon állt velem szemben. Egy fél másodpercre zavarba jöttem, mondtam, hogy elnézést, kimentem és becsuktam magam mögött az ajtót. Szerintem ő is hallotta, ahogy 5 másodperc múlva hangosan röhögtem odakint. Addig bírtam ugyanis csak visszatartani. Nem a férfiasságán nevettem, hanem a helyzeten. És nem kaptam sikítófrászt, és nem voltak utána álmatlan éjszakáim sem.
Nem volt hisztis tyúk az az egykori tanárnőnk, meg nemis reagálta szerintem túl a dolgot...Csak amíg ő egy kis vékony,törékeny,50 kilós kis nőcske volt,addig a nevezett fazon egy 190 centis,mázsás pacák volt,meglehetősen méretes szerszámmal felfegyverkezve...Szerintem EGY ILYEN HELYZETBEN bármely másik nő is pánikrohamot kapott volna...A nők azért ösztönösen félni, ijedezni szoktak szerintem a "túl nagy méretbeli különbségek" láttán...Reflexböl...A te strandbeli palid annó, szerintem valami mutogatós perverz lehetett valójában...Azért nem igaz az,hogy nem hallotta,hogy takarítgatod a szomszéd kabinokat,meg hogy beszólsz mindenhova,hogy "van bent valaki"? Szerintem szándékosan várt rád meztelenül...Szerinted nem?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 26. 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Na igen.

A történet szerintem vicces. Laughing

Lehet hogy most egyedül leszek a véleményemmel, de úgy vélem a hölgy kicsit túlreagálta a dolgot.
Mit kell ezen ennyire hisztizni?
Nem egy szatír volt az illető, aki direkt mutogatta a férfiasságát, ez egy "véletlen baleset" volt.
Én a hölgy helyében elmosolyodtam volna, esetleg egy pillanatra zavarba jövök, de nem csinálok emiatt palávert...mintha még sosem látott volna olyat...bár a reakciójából ítélve lehet, hogy tényleg nem...

Akármi is történt, azért az már végképp túlzás, hogy sikoltozik, meg felzaklatja magát, meg ezen hápog még később is, meg csak kísérettel, meg behúnyt szemekkel megy vissza a helyszínre...ugyan már , ez akkora, de akkora álszemérmesség !!!

Azért tudom, hogy én hogy reagáltam volna, mert kerültem hasonló helyzetbe. Olyan helyen dolgoztam nyári diákmunkán anno 17-18 évesen, ahol a munkakörömbe tartozott férfiöltözők, férfi zuhanyzók takarítása is. Elvben már senkinek sem kellett volna ott lennie, de kevés volt a feltételezés, a biztonság kedvéért mindig meg kellett kérdezni, hogy van-e ott valaki? Csend volt, motoszkálást sem hallottam, vízcsobogást sem, megkérdeztem van-e ott valaki, nem válaszolt senki. Persze benyitottam és egy anyaszült meztelen fazon állt velem szemben. Egy fél másodpercre zavarba jöttem, mondtam, hogy elnézést, kimentem és becsuktam magam mögött az ajtót. Szerintem ő is hallotta, ahogy 5 másodperc múlva hangosan röhögtem odakint. Addig bírtam ugyanis csak visszatartani. Nem a férfiasságán nevettem, hanem a helyzeten. És nem kaptam sikítófrászt, és nem voltak utána álmatlan éjszakáim sem.
Nem volt hisztis tyúk az az egykori tanárnőnk, meg nemis reagálta szerintem túl a dolgot...Csak amíg ő egy kis vékony,törékeny,50 kilós kis nőcske volt,addig a nevezett fazon egy 190 centis,mázsás pacák volt,meglehetősen méretes szerszámmal felfegyverkezve...Szerintem EGY ILYEN HELYZETBEN bármely másik nő is pánikrohamot kapott volna...A nők azért ösztönösen félni, ijedezni szoktak szerintem a "túl nagy méretbeli különbségek" láttán...Reflexböl...A te strandbeli palid annó, szerintem valami mutogatós perverz lehetett valójában...Azért nem igaz az,hogy nem hallotta,hogy takarítgatod a szomszéd kabinokat,meg hogy beszólsz mindenhova,hogy "van bent valaki"? Szerintem szándékosan várt rád meztelenül...Szerinted nem?

Nem teljesen értek most veled egyet...
Egy nő a másodperc tört része alatt képes felmérni, hogy veszélyben van-e vagy sem.
A tanárnő esetében ez igenis felesleges hiszti volt.
Ugyanis semmi félnivalója nem volt, a meztelen férfi teljesen "ártatlan" volt, csak "véletlen" volt részéről, hogy éppen ott állt anyaszült meztelenül.
Elmondásod szerint " ahogy felért a mi szintünkre, egyszercsak szembetalálta magát a meztelenül, kedélyes nyugalommal telefonálgató pacákkal, aki ott állt vele szemben lógó micsodával..." hirtelen nem ugrik az ember elé egy telefonálgató férfi...
Mekkora volt a távolság közte és a pacák között? Mikor vette a nő észre? Amikor fél méterre előtte állt? Ha igen, miért nem vette előbb észre?

Ha több méterre volt, akkor meg láthatta, hogy a fazon "kedélyes nyugalommal telefonálgat", rá sem hederít, és nincs félnivalója, főképp hogy mind a szerszám, mind a gazdája nagy lelki nyugalomban volt, s észre sem vette őt. Olyan nincs, hogy ezt egy nő ne tudja AZONNAL FELMÉRNI, akármekkora "méretbeli különbség" is van köztük.
Telefonálgathat előttem meztelenül egy hegyi gorilla is fél méteres szerszámmal a lába között, nem ijedek meg tőle, mert látom, hogy esze ágában sincs megtámadni.
S a méret amúgy sem jelent mindent. Van 45 kilós 150 centis hölgy ismerősöm 2 méteres nagydarab férjjel, és sosem félt tőle zsigerből. Saját magam pedig pont egy kis alacsony, vasággyal együtt 60 kilós pasival élhettem volna át életem legborzasztóbb szexuális élményét...a te elméleted alapján pedig nem is kellett volna tartanom tőle...szóval nem feltétlenül a méret a lényeg.
Azért látok én itt némi rájátszást a hölgy részéről, meg kell hogy mondjam. Legfőképpen abban, hogy később is csak óvatosan mert visszamenni.
Ha egy nő igazán megijed egy férfitől, reflexből pont hogy szóhoz sem jut, és egy árva hang sem jön ki a torkán...tudom, nem a levegőbe beszélek...de nem kell hogy elhidd nekem, hogy ez így van.
Ja igen, a vígjátékokban meg a horrorfilmekben sikítanak a nők, mert látványos, meg amikor fel akarják hívni magukra a figyelmet, meg álszemérmesen hisztiznek, hogy mindenki figyeljen oda. Azért kívancsi lennék rá, hogy sikoltozása közben mennyire volt kíváncsi arra, hogy mit is lát...

Ne érts félre. Nem azt mondom, hogy nincs olyan szituáció, amikor egy nő sikoltozik, mert valóban megijed egy férfitől. Mert az rémisztő. Azért, mert az konkrétan rátámadt, ruhástul, vagy ruhátlanul, vagy valami miatt ténylegesen fenyegetve érzi magát (de mint mondom ilyenkor inkább lebénul az ember). Az első reakció, akkor is a lebénulás, és aztán jön a sikoltás.Csak az általad felvázolt szituáció nem volt egy valós félnivalójú helyzet.

Az én esetemben - a férfi zuhanyzóban - két dolog volt lehetséges:
1. Nem hallott az illető, mert gond volt a hallásával.
2. Valóban "szatír" volt, vagy inkább kíváncsi a reakciómra. DE, ha az utóbbi, akkor a legrosszabb reakcióm az lett volna, hogy meglátom, bepánikolok, és sikoltozni kezdek. Ugyanis a magamutogatók azt élvezik. Egy "elönye" mégis van. Egy magamutogató nem támad.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 27. 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj Szami...Már megint elköveted azt a hibát, hogy a nők viselkedését megpróbálod racionalizálni...Mondjuk lehet hogy te egy racionális hölgy vagy,de hidd el nekem,hogy A NŐK TÖBBSÉGE NEM ILYEN...Tudom,mert az idők folyamán rengeteg nővel volt ilyen-olyan kapcsolatom...És ha elkezdeném itt felsorolni az érthetetlen,ÉS MINDEN LOGIKÁT NÉLKÜLÖZŐ női viselkedési mintákat,holnap reggelig írhatnám őket...De azért érdekességként néhány:Ismerek nemegy olyan nőt,aki sikítófrászt kap egyböl,ha meglát mondjuk egy pókot a falon...Vagy egy egeret a kamrában...Ismertem olyan nőt,aki őrjöngeni kezdett mindig,ha felhozatam neki pl.az anális,vagy orális szexet,aztán egyszercsak gondolt egyet semmi átmenet nélkül,és ő maga kezdte igényelni a dolgot...Ismertem olyan nőt, akivel már hónapok óta szexuális kapcsolatom volt,aztán amikor vetkőzni kezdett,még hónapok múlva is el kellett fordítanom a fejemet,mert attol félt,hogy ha meglátom meztelenül,akkor nem fog tetszeni nekem...Ismertem olyan nőt,aki gyűlölte úgymond a férfiakat,és fennen hírdette, hogy neki ugyan egy férfi se kell,de amikor eljött annak az ideje,hogy valami közös rendezvényen vegyünk részt,akkor ki volt csinosítva,és állandóan körülöttem keringett,mint bolygó a napja körül...Meg sorolhatnám a hasonló eseteket vég nélkül...Szami...Neked be kell hogy mutassam a nőket? Ne viccelj már...Szóval én teljesen hihetőnek találtam azt mindig,amit az a nevezett tanárnő művelt azon a nevezetes estén...Mivel mondom:Ismerem én már a nők hülyeségeit,meg a kiszámíthatatlan természetüket...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 27. 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy meg nehogy azt hidd már,hogy ez a nevezett hölgyemény rá volt szorulva arra, hogy megjátsza magát...Erre semmi oka nem volt,mivel amúgyis kerülgették folyton a férfiak,mivel nem volt az akkoriban olyan ronda nő...Valszeg ha kedvet kapott volna a szóban forgó palira,akkor nem lett volna szükség arra,hogy ILYEN MÓDON hívja fel magára a figyelmet...Ment volna a dolog egyszerűbben is...Szóval én továbbra is úgy látom az ügyet,hogy A HIRTELENÜL ELÉTÁRULÓ VÁRATLAN LÁTVÁNY SOKKOLTA, és a kissé labilis idegrendszere pánikrohamban tört ki...Meg idegsokkban...Nem hallottál még olyanról, hogy valaki hirtelen megijed valamitöl,aztán pl.megnémul? Vagy akár infarktust is kap? Veszélyes dolgokat tud előidézni a hirtelen ijedelem...Nem mindenki olyan erős idegrendszerü mint te...Ha olyan lenne minden nő,akkor pl. a mutogatós szatíroknak is más elfoglaltság után kéne nézniük előbb-utóbb,de szerintem a szatír "foglalkozás" is olyan pont mint a prostiké...Mindigis volt,és mindig is lesz...Amíg ijedezős nők,és lúzer,balfék férfiak lesznek...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 27. 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendben.
Teljesen természetes, hogy te mindent tudsz a nőkről én pedig semmit sem, holott én magam is az lennék.
Hidd azt, hogy neked van igazad.
Témát lezártam.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 12. 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://m.youtube.com/watch?v=r8ShhdE9vGM. Sandra:Everlasting Love...Tegnap találtam ezt a videót amikor a hajdani kedvenc zeneszámaim között tallózgattam egy kicsit a neten...Hű...Hogy mennyire nagy rajongója voltam én egykoron ennek a számnak! Igaz,még most is kedvelem, pont úgy,mint ahogy kedveltem a 80-as évek végén is,amikoris nagy sláger volt ugye...Bár ez eredetileg nem diszkózene,viszont ahogy néztem a klippet,hirtelen valahogy elöntött a "diszkónosztalgia" mégiscsak pillanatok alatt...Először nem értettem a dolgot,de aztán kis idő múlva rájöttem arra,hogy a Sandra klippbeli öltözéke volt rám tudat alatt ilyen furcsa hatással...Ugyanis már vagy 30 éve is megvan lassan, hogy utoljára láttam ilyen "diszkóba való" öltözetü hölgyet...Nemis csoda akkor,hogy ugye az embert egyböl elfogta a nosztalgiaérzés...Hm-hm...A régi szép idők...Meg a hajdani vidám diszkóélet,illetve a csinos,érzékien kiöltözött lányok csábosan táncoló tömegei...Az ember a hajdani,főleg a megszokott szombat esti diszkókban úgy érezte magát mindig,mint valami "török basa"... Mivel ugye én táncolni szinte sohasem táncoltam,(Max.egy-egy lassúzásra ha rá tudott beszélni időnként egy-egy rámenős hölgyemény...),így a hajdani diszkóéletem kimerült jórészt abban,hogy elégedetten üldögéltem a törzsasztalomnál hol magamban,hol diszkócimborák társaságában,és miközben coca colát szívogattam szívószállal egy magas nyaku pohárbol, kedvtelve hallgattam a néha 5000 watton is dübörgő zenét,meg a számat nyalva nézegettem az előttem előbb-utóbb félkörben táncoló lányok kicsit sem feltünő csoportját...Tök jó volt ez a " török basa" hangulat,meg életérzés...A mai napig is jó erre visszaemlékezni...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 14. 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://www.youtube.com/watch?v=MFcwTyNGUss. Fun Fun:Happy station...Nemrég találtam ezt a videót a neten, aztán arra jutottam,hogy fellinkelem ide...Ez a szám a Sandra zeneszámával ellentétben már egy igazi,hamisítatlan, "italodiszkó" klasszikus...Hm...Hogy mennyit hallottam én ezt a számot a 80-as évek közepe felé a különböző diszkókban...Viszont ez a most fellinkelt klipp meglehetős csalódást okozott kissé,mivel sose gondoltam volna azt,hogy ez a hajdanán meglehetősen jó zenét játszó formáció amúgy ennyire amatőr tagokbol állt...Alig hittem a szemenek...Azért ennyire jellegzetesen "városi suttyó" öltözetben elég sajátságos dolog volt kiállniuk táncolni a klippben...Ráadásul ahogy megfigyeltem a dolgot,a két hölgyemény írtó bénán is táncolt egész végig a videó során...Látszik hogy semmi érzékük nem volt a diszkótánchoz...Szóval egy szó mint száz, teljesen el voltam hűlve nemrég,ezen videót látva...Azért a Sandra szemmel láthatóan jóval profibb volt az előző videóban...Öltözék tekintetében is,meg táncmozgás terén is...Viszont mindezektöl függetlenül azért remek zeneszám ez a "Happy Station",sok egykori kellemes élményt tud előhozni a hallgatása...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 15. 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://m.youtube.com/watch?v=PUelCP83q9Q. Sweet Connection:Need your passion...Egy újabb pörgős diszkósláger a hajdani diszkóvilágbol, ami zeneszámot ugyancsak gyakran volt alkalmam hallani dobhártyaszakító hangerővel a hajdani diszkókban...Hm-hm...És még mondja valaki azt,hogy mondjuk 35 év nagy és hosszú idő...Ilyenkor,amikor hallgatom pl. ezt a hajdani remek diszkóslágert is, úgy tűnik a dolog,mintha mindazok a dolgok amikröl fentebb írtam,csak tegnap este lettek volna...Mindössze be kell zárnom mindezekhez egy kicsit a szemem...(Ez utóbbi dolog amúgy azért is jó dolog,mivel így akkor nem kell látnom a klippben a két előadóhölgynek a FunFun énekesnőihez hasonlóan botrányos öltözékét...A "funfunos" lányok úgy néztek ki ugye a klippben,mint valami igénytelen, nagyvárosi aszfaltlédik, a mostani két hölgy meg úgy néz ki,mint valami két elfuserált rockertyúk...Hiába na...Semmi se lehet sajnos tökéletes...)

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 05. 15. 19:01-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 15. 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://m.youtube.com/watch?v=k8ZuGqeAtcU Nade itt van akkor a hajdani idők szinte már TÖKÉLETES klippje és dala, a The Flirts :"Passion" címü zeneszáma...Hű...Azok a nénik...Meg azok az öltözetek...Meg az a dal...Meg ez az egész klipp...(Ez a szám is igencsak emlékezetes nekem a hajdani diszkókbol...Emlékszem,amikor elkezdte lökni a taktust a szekrénynyi mélynyomó tőlem vagy 4-5 méterre kb.3000 watton a zárt térben, az nem volt ám semmi! Az asztalon fogni kellett a poharakat,üvegeket,mert az írtózatos erejü hangnyomás szabályosan tolta lefelé őket az asztalrol...Meg még engem is szinte tolt elfele székestöl...Nem volt ám semmi ez a zene hajdanán! Hm...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 16. 06:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sandrá-t én is szeretem.
Az utolsónak fellinkelt szám nekem is tetszik, a másik kettő...hát...lehet, hogy a 80'-as években ez szólt a Disco-kban, de mivel én nem jártam akkor diszkóba...mondjuk később sem nagyon.

Életemben kétszer voltam pesti diszkóban: először és utoljára: a 90-es évek elején, de már előre tudtam, hogy azt nem nekem találták ki.
Talán a 80-as években más volt még a Disco...de azt hiszem, a 90-es években nem véletlenül használták/tuk a "diszkópatkány" kifejezést.
Meg amiket az osztálytársnőim meséltek, akik rendszeresen jártak diszkóba...ami történeteket azért "kellett" hallgatnom, mert tornaórán az öltözőben hangzottak el, amikoris együtt kellett öltöznünk ezekkel a lotyókkal. Meg láttam a suliban is csajokat, akik piócaként tapadtak egy-egy pasira...két hét múlva meg egy másikra, majd egy harmadikra, közben még jártak hétvégenként "diszkózni".

Így hát örülök, hogy kimaradtam belőle. Sosem voltam az a típus, aki gyakrabban váltogatta a barátait, mint a fehérneműjét, és olyan sem, aki azért járt el a diszkóba, hogy "hátha lesz ott legalább egy olyan pasas, akivel egyéjszakás kalandba lehet bonyolódni", mert neki most éppen olyanja van, hogy bárkivel, mindegy kivel, csak legyen hozzá szerszáma...hát akkor egészségére...

Persze pasiszemmel mindebből CSAK azt látták a fiúk, hogy minden héten helyesebbnél helyesebb LÁNYOK járnak a diszkóba. Akik mindenre kaphatóak...akár egy gyors numerára a diszkó mögött, vagy akár csak arra, hogy az olyan fiúk számára, akik féltek, hogy esetleg valamilyen nemi úton terjedő betegséget megkapnak, egy egyszerűbben kivitelezhető, de számukra mindenképp élvezetet nyújtó "veszélytelen" kielégülést nyújtsanak. Azt hiszem nem kell részleteznem. Esetleg, némi alkohol, és vagy drog befolyása alatt...mondván "élni akarnak", amíg fiatalok.
Nekem más elképzeléseim vannak az életről, de ha nekik ez kellett...
Szóval én ezért mindig is csak megvetni és lenézni tudtam azokat a lányokat. Meg azokat a fiúkat is...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 16. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Ilyesmi zenék mentek annó a diszkókban, sajnálom hogy neked nem igazán jött be akkor ez a stílus,meg életérzés...Dehát ugye fiatalon mindenkinek megvolt hajdan a kedvenc stílusirányzata...Valami mindenkinek volt...Vagy metálos,vagy rocker,vagy diszkós volt egy-egy adott illető,vagy Első emeletes,vagy Omegás,vagy mit tudom én mi...Hát...Én akkor megrögzött diszkós voltam...Te mi voltál annó,Szami? Amúgy a diszkó szó HAJDANÁN még nem volt az erkölcsi fertő szinonímája,azért akkoriban még kicsit másképpen mentek a dolgok mint manapság...Nem volt pl.drogozás,meg hasonló dolgok...(Legalábbis felénk nem volt...) Ezért sem szerencsés dolog szerintem az annó ilyen helyekre eljárt lányokat AUTOMATIKUSAN "ledér nőszemélyeknek" nevezni...Semmivel sem volt ott több ribi szerintem,mint bárhol másutt...Csak neked gondolom azért volt ilyen jellegü véleményed,mivel PONT A RIBIK DICSEKVÉSEIT HALLOTTAD MEG MINDIG...Gondolom a "rendes" lányok azok csendben voltak,még olyankor is,amikor előző este diszkózni voltak...Aki csak táncolni volt meg szórakozni,az ugyan miröl áradozott volna szerinted? Az elvolt magának csendben másnap...De mindezektöl függetlenül valóban volt azért egy egyfajta "leányvásár" hangulata a hajdani diszkóéletnek...Ezt kár tagadni...A hallgatólagos forgatókönyv az ugye az volt szinte mindig,hogy a lányok táncoltak egy csoportban maguknak,vagy egy-egy kinézett fiúnak, a fiúk meg a parkett széléröl figyelték jórészt a "felhozatalt"...Aztán ha valamelyik táncoló lány megtetszett nekünk,akkor ezt igyekeztük jelezni különböző módokon az adott lány felé...Utána meg már ugye a lány reakcióján múlt a további...De ez szerintem ugyanígy működött az előző generációk esetében is,csak akkor ugye " bálnak" hívták az ismerkedésre alkalmas helyeket,nem pedig diszkónak...Ennyi csak a különbség...De persze tisztában vagyok vele,hogy úgy sem tudlak meggyőzni azon dolog kapcsán,hogy szerintem nemcsak ribik meg "diszkópatkányok" jártak annó az ilyen helyekre...Mint ahogy szerintem ma sem...Amúgy melyik két fővárosi diszkóban próbáltatok szerencsét? Hol voltak ezek?És melyik évben?És mi volt az oka annak,hogy nem jött be nektek ez a dolog? (Hangos volt a zene? Vagy nudlik voltak a fiúk? Vagy nem volt érzéketek a diszkótánchoz? Vagy mi volt az oka annak,hogy nem jött be nektek ez az életstílus? Ha jól tudom a dolgot, szerettél pedig annó szépen kiöltözni...Hát...Ilyen helyeken az ilyesmi pedig előnyös tulajdonság szokott lenni...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 16. 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade ha már a hajdani diszkóbeli lányokrol is szó esett fentebb, meg említem akkor most azt is, hogy egyszer-kétszer volt olyan kalandom is ott, hogy időnként kinéztem valami helyesebb cigánycsajt is ott, persze csak olyan szempontbol,hogy "Hű de jól táncol az a csajszi,meg nemis néz ki rosszul",aztánmeg az érdeklődő pillantásaimat észrevette az adott csajszi... Kis idő múlva meg egyszercsak azt vettem észre,hogy semmi átmenet nélkül megrohan egy rakás cigánycsóka,és nagy nyájasan elkezdenek nekem mindenféle italokat fizetni,meg " testvérnek" nevezni...Én meg csak pislogtam ugye ,hogy mi a fene ez az egész? Aztán idővel kiderült a dolog,hogy a cigánycsókák ott,a diszkóbeli asztalnál már az ESKÜVŐT KEZDIK SZERVEZNI(!!!) az adott cigánycsaj meg énközöttem...Hű...Amikor rájöttem a nagy nyájaskodás okára,azt hittem,hogy rögtön megveszek...Utána meg aztán alig tudtam levakarni a cigányokat,meg az adott cigánycsajt magamrol...De az illető kiscsaj még hónapok múlva is fűnek-fának mesélte,hogy én vagyok a palija,meg a VŐLEGÉNYE(!!) Nem volt semmi az ilyesmi kaland,nem is egyszer jártam így...Úgyhogy egy idő után már jobbnak láttam,ha nemnagyon nézegetem az előttem táncoló cigánylányokat...Akár jól táncoltak,akár nem...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 16. 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezekröl a régi diszkókrol jutott még eszembe az az érdekes dolog is,hogy ugye hajdanán felénk kétfajta diszkószisztéma volt elterjedve...Voltak ingyenes,és voltak fizetős rendezvények is, igaz,ez utóbbiak azért gyakrabban...Az emlékezetes szombat esti diszkó a falunkban, mindig fizetős volt...És úgy volt ez a dolog megoldva,hogy a bejáratnál a belépő megfizetése után minden vendég kapott egy-egy bélyegzőt a kézfejére,hogy a nagy tumultusban, ki-be járkálásokban mindig tudják a kapusok azt,hogy ki fizette már ki a belépőt,és ki még nem...Ez a feltünő színü bélyegző aztán vagy 3-4 napig is látható volt az adott delikvens kézfején...Tök érdekes dolog volt aztán, amikor ugye vasárnap délutánonként visszautaztam Pestre,aztán még napok múlva is a legváratlanabb pesti helyeken,metrókon,villamosokon,parkokban,boltokban, stb,stb,láttam időnként olyan fickókat meg lányokat,akiknek a kézfején ott volt látható ugyanaz a bélyegző, mint ami az én kézfejemen is látható volt néhány napig...Ilyen esetekben jót mosolyogtam mindig magamban,hogy bizony "kicsi a világ"... Aztán vagy fel tudtam idézni az illetőt a szombat esti diszkóbol,vagy nem...De a bélyegző megléte azért mindig árulkodó dolog volt...Hogy mennyi ilyen bélyegzőt láttam aztán Pesten! Ilyenkor szembesültem mindig azzal,hogy mennyien is vagyunk Pesten a környékünkröl...Érdekes dolog volt ebbe belegondolni...Meg mindezt látni...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Ilyesmi zenék mentek annó a diszkókban, sajnálom hogy neked nem igazán jött be akkor ez a stílus,meg életérzés...Dehát ugye fiatalon mindenkinek megvolt hajdan a kedvenc stílusirányzata...Valami mindenkinek volt...Vagy metálos,vagy rocker,vagy diszkós volt egy-egy adott illető,vagy Első emeletes,vagy Omegás,vagy mit tudom én mi...Hát...Én akkor megrögzött diszkós voltam...Te mi voltál annó,Szami? Amúgy a diszkó szó HAJDANÁN még nem volt az erkölcsi fertő szinonímája,azért akkoriban még kicsit másképpen mentek a dolgok mint manapság...Nem volt pl.drogozás,meg hasonló dolgok...(Legalábbis felénk nem volt...) Ezért sem szerencsés dolog szerintem az annó ilyen helyekre eljárt lányokat AUTOMATIKUSAN "ledér nőszemélyeknek" nevezni...Semmivel sem volt ott több ribi szerintem,mint bárhol másutt...Csak neked gondolom azért volt ilyen jellegü véleményed,mivel PONT A RIBIK DICSEKVÉSEIT HALLOTTAD MEG MINDIG...Gondolom a "rendes" lányok azok csendben voltak,még olyankor is,amikor előző este diszkózni voltak...Aki csak táncolni volt meg szórakozni,az ugyan miröl áradozott volna szerinted? Az elvolt magának csendben másnap...De mindezektöl függetlenül valóban volt azért egy egyfajta "leányvásár" hangulata a hajdani diszkóéletnek...Ezt kár tagadni...A hallgatólagos forgatókönyv az ugye az volt szinte mindig,hogy a lányok táncoltak egy csoportban maguknak,vagy egy-egy kinézett fiúnak, a fiúk meg a parkett széléröl figyelték jórészt a "felhozatalt"...Aztán ha valamelyik táncoló lány megtetszett nekünk,akkor ezt igyekeztük jelezni különböző módokon az adott lány felé...Utána meg már ugye a lány reakcióján múlt a további...De ez szerintem ugyanígy működött az előző generációk esetében is,csak akkor ugye " bálnak" hívták az ismerkedésre alkalmas helyeket,nem pedig diszkónak...Ennyi csak a különbség...De persze tisztában vagyok vele,hogy úgy sem tudlak meggyőzni azon dolog kapcsán,hogy szerintem nemcsak ribik meg "diszkópatkányok" jártak annó az ilyen helyekre...Mint ahogy szerintem ma sem...Amúgy melyik két fővárosi diszkóban próbáltatok szerencsét? Hol voltak ezek?És melyik évben?És mi volt az oka annak,hogy nem jött be nektek ez a dolog? (Hangos volt a zene? Vagy nudlik voltak a fiúk? Vagy nem volt érzéketek a diszkótánchoz? Vagy mi volt az oka annak,hogy nem jött be nektek ez az életstílus? Ha jól tudom a dolgot, szerettél pedig annó szépen kiöltözni...Hát...Ilyen helyeken az ilyesmi pedig előnyös tulajdonság szokott lenni...)

Nem azt mondtam, hogy mindenki, hanem csak azt, hogy én olyanokkal találkoztam, akik ezt domborították ki.
De igazad lehet, egészen biztosan tartottak apácák is osztálytalalkozót időnként a diszkóban, csak arról nem hallottam. Laughing
Azzal, hogy azt mondjuk, hogy "életemben kétszer voltam valahol, egyszer és utoljára, azzal azt mondjuk, hogy egyszer voltam valahol, és soha többet nem is megyek.

Pontosan nem tudom már hol voltunk, a Keletiből mentünk oda villamossal, s az volt a pláne, hogy lányoknak ingyenes volt a belépő.
(A Tilos az A rémlik, de nem biztos.)
Leültünk egy asztalhoz, dübörgött a zene, pár fiú odajött hozzánk, de persze egyből nagyon nyomulni akartak, meg tánc közben fogdosni.
Hamar léptünk, s megállapítottuk, hogy ennyi volt, nem ezt akartuk.

Persze, aztán voltam én egyszer egy "falusi diszkóban" is, ami a helyi kultúrházban volt. Ég és föld volt a kettő között a különbség, szóval lehet, hogy Pesten a helyszínnel volt gond...vagy épp a "vidéki" fiúk közt könnyebb volt nem "diszkópatkányt" találni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő
28 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.