Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Nőnek lenni 2.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 19. 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Neked a régi korok híres palijai közzül melyik jött volna be? Annyira már ismerlek,hogy valszeg Julius Caesar nemigen...Meg gondolom Néro sem...

Hűha...erősen kell gondolkozzam scratch
Így elsőre senki sem ugrik be...még ha nem az ókorban keresek akkor sem. Esetleg ha valamelyik görög Isten vagy félisten szóba jöhet...

Na igen, ha azt vesszük, hogy úgy nézett ki Július Caesar és Néró ahogy azokon a rekonstrukciókon, amiket lentebb linkeltem, hát valóban egyikük sem lett volna az esetem. Néró vonásaiban ráadásul látok pluszban valami számomra nagyon taszítót is.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 30. 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Szami...Neked a régi korok híres palijai közzül melyik jött volna be? Annyira már ismerlek,hogy valszeg Julius Caesar nemigen...Meg gondolom Néro sem...

Hűha...erősen kell gondolkozzam scratch
Így elsőre senki sem ugrik be...még ha nem az ókorban keresek akkor sem. Esetleg ha valamelyik görög Isten vagy félisten szóba jöhet...

Na igen, ha azt vesszük, hogy úgy nézett ki Július Caesar és Néró ahogy azokon a rekonstrukciókon, amiket lentebb linkeltem, hát valóban egyikük sem lett volna az esetem. Néró vonásaiban ráadásul látok pluszban valami számomra nagyon taszítót is.

Na, kicsit elgondolkoztam a témán...nekem több problémám is lenne itt.
1. Ókori szobortöredékek alapján én nem igazán tudom megállapítani, hogy az illető milyen lett volna a valóságban.

2. Sokat számít a kor divatja. Engem alapból taszít, ha egy férfinek hosszú, hullámos haja és (hosszú) körszakálla van. Abban a korban, meg később is, mondjuk az volt a megszokott. Kossuth, Jókai, Széchenyi...a hideg kiráz ha arra gondolok, hogy hogy néztek ki, pedig arcszőrzet nélkül lehet teljesen másképp látnám őket.

3. Tálán nem érted, de ha már eljátszok a gondolattal, akkor inkább nem egy "ókori egyiptomi" fickó keltené fel az érdeklődésemet.
Tudod, közülük nem lenne olyan aki "bejött" volna. Lehet, hogy neked egy kis filigrán egyiptomi hölgy egzotikus, de azok a "pasik" európai női szemmel - legalábbis az én szememmel - nézve...hááát.
Mit kezdenék azokkal a nyüzüge manusokkal? Mindnek egyszál bele van, az is meg van vakarva...mivel én magam nem vagyok egy törékeny alkat, azt a képzetet keltik bennem, hogy - már bocsánat a kifejezésért - elvesznének bennem. Tulajdonképpen észre sem venném őket. Nekem a nagydarab, izmos fickók jönnek, be, nem a nálam 15-20 centivel alacsonyabb kis törpepagagájok.

Persze - ha már ott keresgélünk - Zeusz, vagy Herkules, már más dolog lenne. De ők nem élő emberek voltak...

Mondjuk ha nem kell Egyiptomban keresgélnem, akkor ott van Dávid király...na ugye...azért vannak ott izmok.

De tán azért, mert magyar vagyok magyar nagy ősök közt keresgélnék...itt szintén az a problémám, hogy csak szobrok, festmények állnak a rendelkezésemre a külső megítélése alapján. De talán István királyunkat kiemelném. (Bár valszeg nem lehetett sokkal magasabb nálam.)
Legalábbis a szobra alapján a megjelenése nagyságrendekkel lekörözi bármelyik ókori egyiptomi v. római nagyságot.

És mégiscsak magyar ugyebár...ami nem elhanyagolható szempont számomra...

Attila, Árpád...szóval bármelyikük inkább...ha érted a problémámat...vagyis nem csak a "külső" számít.
Persze, ha azt vesszük, hogy (ismét csak fennmaradt emlékek alapján) látható, hogy külsőleg mongol (?) vér csörgedezik az ereikben, akkor hááát...szóval, igen, nem vagyok ilyen téren könnyű eset...

Zeusz

Herkules

Dávid király

I. (Szent) István

A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 31. 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na és mi a helyzet Szami mondjuk az egykori VIKINGEKKEL? Mondjuk az olyan kétméteres,szőke,kékszemü, vad,marcona,izmoktol dagadó fickók bejöttek volna neked? Azok aztán nem voltak sem girhes-vékony óegyiptomi palik, sem pedig lapos arcu,hat centis férfiassággal bíró,alacsony kis mongoloidok...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 31. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na és mi a helyzet Szami mondjuk az egykori VIKINGEKKEL? Mondjuk az olyan kétméteres,szőke,kékszemü, vad,marcona,izmoktol dagadó fickók bejöttek volna neked? Azok aztán nem voltak sem girhes-vékony óegyiptomi palik, sem pedig lapos arcu,hat centis férfiassággal bíró,alacsony kis mongoloidok...

A vikingek nem vörösek???
Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 31. 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minek lettek volna a vikingek vörösek? Nem kelták voltak azok,hanem germánok...A nagyrészük szőke volt szerintem...Vagy legalábbis én úgy tudom a dolgot...Nos? Bejöttek volna a vad,marcona vikingek neked?Még mindig nem derült ki a dolog...(Most tekintsünk el attol,hogy ugye "nem magyar" palikrol van szó...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 01. 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Minek lettek volna a vikingek vörösek? Nem kelták voltak azok,hanem germánok...A nagyrészük szőke volt szerintem...Vagy legalábbis én úgy tudom a dolgot...Nos? Bejöttek volna a vad,marcona vikingek neked?Még mindig nem derült ki a dolog...(Most tekintsünk el attol,hogy ugye "nem magyar" palikrol van szó...)

Vagy barnák és lúggal szőkítették a hajukat. Ezz is olvastam már...
És mi van Vörös Erikkel?

Nézd, a kérdésedre a válasz túl bonyolult.
Ugyanis egy "viking" lehet, hogy rendelkezett mindazon testi adottságokkal, amelyek TESTILEG vonzóvá tették volna számomra (igaz, ápoltság kérdésében nem tudom, hogy hogy álltak, de olvastam, hogy más európai népekhez képest hetente fürödtek, szóval a nagy átlaghoz képest állítólag ápoltabbak is voltak), de a "vad, marcona" stílust nem biztos, hogy preferáltam volna. Mint olvastam, a vikingeknél is többnejűség volt, s viszonylag - a többi népekhez képest - jó dolguk volt a feleségeiknek. De egy rabszolganőnek?
Tudod, férfiként könnyű azt mondanod, hogy neked ez a nő, vagy az a nő bejönne, s szívesen ágyba vinnéd, de egy nőnek ennél mindig többet kell mérlegelni. Nem tudom, érted-e hogy mire gondolok?

Másrészről közelítve. Tudom, hogy a hollandok nem skandinávok, de volt egyszer egy holland udvarlóm. Smile
Kétméteres, szőke, izmos, de nem vad marcona kinézetű.

Azt hiszem ezzel tulajdonéppen meg is adtam a választ az eredeti kérdésedre. Wink
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 01. 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Az nem túl szívderítő dolog,ha egy MAGYAR LÁNY külföldi palival mászkál, és az ilyen dolgok-látványok nekem mindigis visszataszítóak voltak, éshát ugye a nemzet egészére nézve megalázó dolognak tartottam mindigis az ilyesmi dolgokat...Úgyhogy gondolom tudod,hogy nemnagyon örvendezek annak, hogy annó volt "holland udvarlód" is,viszont ugye minden relatív...Annó Pesten láttam magyar nőket arabokkal,négerekkel is mászkálni,az ilyen esetekhez mérve egy szőke holland pali gyakorlatilag akkor már még szót sem érdemel...És még egyenesen dícsérendő dolog is...Ilyen világot élünk manapság sajnos...A kisebbik rossz is már egyenesen sikernek számít...De azért ugye te sem nagyon övendeznél annak,ha a gyereked valami külföldi csókával mutatkozna túlságba is gyakran? Vagy ilyesmi dolgokbol nem csinálnál problémát?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 01. 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Az nem túl szívderítő dolog,ha egy MAGYAR LÁNY külföldi palival mászkál, és az ilyen dolgok-látványok nekem mindigis visszataszítóak voltak, éshát ugye a nemzet egészére nézve megalázó dolognak tartottam mindigis az ilyesmi dolgokat...Úgyhogy gondolom tudod,hogy nemnagyon örvendezek annak, hogy annó volt "holland udvarlód" is,viszont ugye minden relatív...Annó Pesten láttam magyar nőket arabokkal,négerekkel is mászkálni,az ilyen esetekhez mérve egy szőke holland pali gyakorlatilag akkor már még szót sem érdemel...És még egyenesen dícsérendő dolog is...Ilyen világot élünk manapság sajnos...A kisebbik rossz is már egyenesen sikernek számít...De azért ugye te sem nagyon övendeznél annak,ha a gyereked valami külföldi csókával mutatkozna túlságba is gyakran? Vagy ilyesmi dolgokbol nem csinálnál problémát?

Na igen...
Azért be kell látnod, hogy egy holland fiúról első látásra nem gondolja azt az ember lánya, hogy nem is magyar.
A szimpátia első jeleinek kialakulásához, még nem kell, hogy beszélgetésbe elegyedjen az ember a másikkal. Gondolom ezt neked sem kell magyaráznom.
Másodjára már persze látható. Az, hogy mi lesz belőle, a vonzalom nagysága dönti el. Úgy vélem, pont az eltérő nemzetiség, neveltetés, kultúra miatt amúgy sem lett volna hosszú távú dolog, szóval nem is nagyon terveztem azt, hogy mélyebb kapcsolat legyen ebből, még a kapcsolat korai szakaszában inkább nemet mondtam, pedig tetszett a fiú.

Tehát mivel számomra pl sem egy arab, sem egy fekete bőrű, sem egy kínai férfi, nem vonzó, sőt taszító, így velük még egy futó pillantásig sem jutna a kapcsolatom. Ez ilyen egyszerű. Szeretett volna velem is megismerkedni arab, de afrikai származású fekete férfi is. Igyekeztem udvariasan visszautasítani a közeledésüket.

Saját gyerekeimet sem veszélyezteti ez a dolog, mert hasonlóan gondolkoznak, mint én. A mai világban, pláne az egyetemeken, főiskolákon, már nálunk is elég vegyes a felhozatal a különböző nemzetiségű emberekből. De úgy gondolom, minden ember saját dolga, hogy kivel áll össze párba, függetlenül attól hogy mi a saját külön véleményem.

De nem kell ennyire messzire mennünk. Nagyon jól tudjuk, hogy régóta élnek hazánkban magyar és roma családok egyaránt. És nagyon jól tudjuk, hogy mennyi buktatója van egy ilyen "vegyes" házasságnak, pont az eltérő kultúrák miatt. Pedig egy országban lakunk.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 01. 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak, - bár biztosan tudom, hogy nem lenne ilyen - de ha valamelyik lányom hazaállítana egy bantu négerrel, nagyon nem örülnék neki.
De azt hiszem, a lehető legrosszabb reakció erre a tombolás , és a nemtetszésem kinyilvánítása lenne. Tudod, arra csak dac lenne a válasz.
Inkább várnék, hogy saját maga jöjjön rá arra, hogy miért is nem működne a dolog.

De, mint mondtam, ez csak elméleti síkon működik így. A gyakorlatban ismerem a saját lányaimat annyira, hogy tudjam, hogy hogy viselkednének ilyen helyzetben.

(Fiúk esetében - veled ellentétben - én nem teszek különbséget.
Annak sem örülnék, ha a fiam állítana be egy csokilánnyal.)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
14 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.