Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 10.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A nap kérdése az az,hogy HOGYAN LESZ kb.1-2 ERDEI(!!!) KÖBMÉTER tűzifábol néhány farönk amit ledobálnak az udvaron,mire az kiszállításra kerül a rászorulóknak? Hogy micsoda érdekes átalakulások vannak ebben a mai világban...Nemis tudom,hogy az ilyesmi mutatvány miért nem külön kategória a bűvész világban...Egy ilyen mutatvánnyal szerintem nyerni lehetne a bűvész világbajnokságokon könnyedén pedig...

Ritkásan álltak esetleg azok a fák az erdőben??? Laughing Laughing Laughing
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Ritkásan álltak esetleg azok a fák az erdőben??? Laughing Laughing Laughing
Nem...A "varázslatnak" az a lényege,hogy mondjuk az önkormányzat valahol,(Valahol? Meglehetősen sokfelé,túlságba is sokfelé...)megigényli ugye a szociális tűzifa program keretében az államtol az erre kiutalt támogatást, a jámbor delikvenssel alá is íratják,hogy "Igen,megkapta a kiutalt 1-2 erdei köbméter szociális tüzifa adagját", aztán amikor meghozza neki a teherautó az 1-2 köbméter(!!!)fáját, ledobálnak az udvarára NÉHÁNY TÖNKÖT a teherautórol,aztán ennyi..."Megkapta" az ürge a járandóságát...Túl sok ilyen esetet hallok mostanában,és nemcsak a környékünkröl...Szóval ezért gondolkoztam el fentebb egy kicsit azon,hogy ugyan MIFÉLE VARÁZSLAT állhat ennek a mutaványnak a hátterében? Aztán meg nézi ugye az ember a hivatásos bűvészek EHHEZ A MUTATVÁNYHOZ képest semmi és primitív bűvésztrükkjeit...Hogy micsoda mesterbűvészek vannak mindig tömegével ebben az országban!!!Teljesen el vagyok ámulva...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 01. 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Óraátállítás.

Ti mit szeretnétek?
Ha majd eljutunk odáig, hogy megszavazzuk, hogy a téli vagy a nyári óraátállítás maradjon fixen, ti melyiket választanátok, melyikre szavaznátok szívetek szerint? (Bár úgyis tudjuk, hogy az fog győzni, amelyik több szavazatot kap.)
Miért azt?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 02. 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Óraátállítás.

Ti mit szeretnétek?
Ha majd eljutunk odáig, hogy megszavazzuk, hogy a téli vagy a nyári óraátállítás maradjon fixen, ti melyiket választanátok, melyikre szavaznátok szívetek szerint? (Bár úgyis tudjuk, hogy az fog győzni, amelyik több szavazatot kap.)
Miért azt?

Csillagászatilag a téli időszámítás a "helyes" Magyarországon. Ez azt jelenti, hogy a téli időszámításban esik a Nap delelése a legközelebb a 12:00-ás időponthoz (Budapesten 16 perccel korábban, vagyis 11:44-kor, de ez az időpont különbözik a nyugati és a keleti városokban pl. Sopron 11:53, Nyíregyháza 11:33).
Viszont ezzel szemben a modern életmód eltolódott az esti órák irányába, így a nyári időszámításnak az lenne az előnye, hogy télen is tovább lenne világos (annak az árán, hogy reggel tovább van sötét). Csillagászatilag viszont ez csak a keleti országrészben lenne elfogadható (itt a legkisebb a különbség az eltéséreben: a mostani 27 perc helyett lenne 33 perc az eltérés a valós deleléshez képest, csak a másik irányban).

Ha másképp fogalmazzuk meg, akkor a téli időszámítás a mostani GMT+1-es időzónához tartozik, ami Európa eddigi egységes időzónája volt, a nyári időszámítás pedig GMT+2-nek felel meg, amit Románia is használ (illetve tőle keletre). Tehát a döntés igazából nem a téli-nyári, hanem a GMT+1 és a GMT+2 időzóna között van.

Amúgy pedig ez leginkább gazdasági döntés és Magyarországnak gazdaságilag az a jó döntés, ha azt az időzónát választja, amit a többi közép-európai ország. (pl. mit sem számít, hogy éppen mi a GMT+2-őt választjuk, de a cég, ahol dolgozom olyan partnerekkel dolgozik, akik GMT+1-ben vannak, ez csak a munkaidőm elnevezését befolyásolja, vagyis mondjuk 9-17 helyett 10-18-ig fogok dolgozni /ergo pont el is vesztem a "megnyert" 1 óra világosságot este/)

Fizikusként nem mondhatok mást, mint hogy a téli időszámítást tartsuk meg, hiszen az felel meg a csillagászati időzónánknak.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 02. 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Óraátállítás.

Ti mit szeretnétek?
Miért azt?
Jaj Szami...Minek kellett már megint előhozni ezt az "óraátállítás" ügyet? Azt mondod,hogy nincs már elég bosszankodnivaló ebben a teljesen megőrült,elmebeteg világban? Régebben már beszéltünk itt a Harmón a dologrol,és akkoris csak jól felbosszantottam magamat...De ettöl függetlenül Jadissal értek egyet énis...Régebben is leírtam,hogy a "TÉLI" idő a normális,meg amúgyis EZ VOLT AZ EREDETI időnk...Csak EZT kavarták össze az elmebetegek idővel...Most meg ugye mennek a nagy viták,hogy "melyik idő maradjon"...Ez is olyan,mint amikor valakinek ellopják a kabátját, aztán nyilvános vitára bocsájtják demokratikusan az ügyet,hogy "kié legyen a továbbiakban a kabát"? A tolvajé-e, avagy az eredeti gazdájáé? Hát...Van akinek a kérdés ugye vita tárgya...Nekem személy szerint mondjuk nem az...De amúgy sem értem,hogy mit vitatkoznak sokan ilyesmi dolgokon...Az a normális ha DÉLBEN van "dél"? Igen...Az a normális dolog...Nem pedig az,hogy 11 órakkor delel a nap...Szóval akárhogy is nézem a dolgot,mindenhogy az jön ki szerintem,hogy a "téli" idő a normális...Bár amennyi elmebeteg él ebben az országban, egy percig sem csodálkozok azon,hogy jelenleg ugye a "nyári" időt akarja megtartani a sok marha...Hát...Akkor tartsák meg azt...Válljék egészségükre...Szokás szerint..
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valóban a klímaváltozás érezteti a hatását, vagy "csak" épp egy a nálunk megszokottnál aszályosabbb időszakot élünk át most Magyarországon?

1. Bemutatkozott a klímaváltozás Magyarországon: kiszáradtak a szikes tavak - 2019.04.22.

2. Kiszáradt Magyarország - 2019. 03.30.

Bár az utóbbi cikk 3 hetes, de a lényeg azóta mit sem változott.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Valóban a klímaváltozás érezteti a hatását, vagy "csak" épp egy a nálunk megszokottnál aszályosabbb időszakot élünk át most Magyarországon?

1. Bemutatkozott a klímaváltozás Magyarországon: kiszáradtak a szikes tavak - 2019.04.22.

Érdekes dolog ez a klímaváltozás téma is nagyon...Némelyek szerint ugye nem is létezik ilyen,vagy legalábbis "nem az ember a felelős érte"... Hát nemtudom...Visszaemlékezve a gyerekkorom időszakára, nekem valahogy nagyon másnak tünt az akkori időjárás...Pl. világosan emlékszem arra,hogy hajdanán egy héten legalább egy nap volt egy-egy kiadósabb,vagy enyhébb eső...De voltak napok,amikor hetente két esős nap is volt... És voltak olyan időszakok is,amikor két héten keresztül is esett egyfolytában az eső...Főleg tavasszal,meg ősszel...A hőmérséklet még a legnagyobb nyári melegben is azt jelentette ugye,hogy " kellemesen enyhe meleg volt", a manapság jellemző iszonyú hőségek teljesen ismeretlen dolgok voltak...Meg a borzalmas aszályok...De akkor természetesen "globális felmelegedés" nincsen, ezt a hülyeséget néhány lökött környezetvédő fújja csak...Meg ha van is ilyen,akkor az "embernek" ehhez semmi köze sincs...Hát persze...Minek is lenne...Az ilyen véleményeken már meg sem szoktam mostanában lepődni...Ugyanis köztudott dolog az mindig,hogy nagy az Isten állatkertje,csak alacsony a kerítés...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Érdekes dolog ez a klímaváltozás téma is nagyon...Némelyek szerint ugye nem is létezik ilyen,vagy legalábbis "nem az ember a felelős érte"... Hát nemtudom...Visszaemlékezve a gyerekkorom időszakára, nekem valahogy nagyon másnak tünt az akkori időjárás...Pl. világosan emlékszem arra,hogy hajdanán egy héten legalább egy nap volt egy-egy kiadósabb,vagy enyhébb eső...De voltak napok,amikor hetente két esős nap is volt... És voltak olyan időszakok is,amikor két héten keresztül is esett egyfolytában az eső...Főleg tavasszal,meg ősszel...A hőmérséklet még a legnagyobb nyári melegben is azt jelentette ugye,hogy " kellemesen enyhe meleg volt", a manapság jellemző iszonyú hőségek teljesen ismeretlen dolgok voltak...Meg a borzalmas aszályok...De akkor természetesen "globális felmelegedés" nincsen, ezt a hülyeséget néhány lökött környezetvédő fújja csak...Meg ha van is ilyen,akkor az "embernek" ehhez semmi köze sincs...Hát persze...Minek is lenne...Az ilyen véleményeken már meg sem szoktam mostanában lepődni...Ugyanis köztudott dolog az mindig,hogy nagy az Isten állatkertje,csak alacsony a kerítés...

Az biztos, hogy mi emberek rongáljuk és használjuk ki legjobban a Földet mindenféle értelemben az összes állat közül.
Én nem emlékszem, hogy átlagban milyen időjárás volt gyerekkoromban, de nem rémlik, hogy nyáron akkora hőségek lettek volna, mint napjainkban. Igaz, tévedhetek is 30-35 év távlatában, de szerintem légkondicionálók sem voltak, amelyek csak pluszban fűtik az amúgy is meleg levegőt. S a sok irodaházat, meg bevásárló központot túl is hűtik...de szerintem erről már írtam.
Arra viszont emlékszem, hogy volt egy Tanzániai származású iskolatársam, aki mindig azt mondta, hogy itt nálunk nyáron is "hideg van", az ő születési helyéhez képest. Ma lehet, hogy nem ezt mondaná.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úristen...Tanzániai iskolatársad is volt anno? Hát mi a jó retkes istenmicsodáját keresett az ITT Magyarországon,meg azon belül is a ti iskolátokban??? Vagy azt mondod,hogy az elmebaj,meg a mindenféle senkiházi ide beeresztése már akkoris ment gőzerővel? Egy őrület ez az egész világ...De nembaj...Ahogy elnézem a dolgokat,jön már a "tisztítótűz"...Ha másnem akkor a " globális felmelegedés" képében...Ahogy mennek a dolgok,még vagy 10 év,aztán megsülünk mind itt a Földön, mint a burgonya az olajban...Csak azt sajnálom mindig,hogy azok is együtt fognak hőgutát kapni a sok elmebeteggel,akik egész életükben igyekeztek kimaradni ebböl az ösznépi "zabálás",és környezetszennyező őrületböl... Persze erre szokták mondani a bölcs emberek,hogy " ugyan mikor volt ez a világ igazságos"? (A csuda tudja hogy miért,de engem valahogy nem tud vígasztalni sohasem ez a bölcs megállapítás...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Úristen...Tanzániai iskolatársad is volt anno? Hát mi a jó retkes istenmicsodáját keresett az ITT Magyarországon,meg azon belül is a ti iskolátokban??? Vagy azt mondod,hogy az elmebaj,meg a mindenféle senkiházi ide beeresztése már akkoris ment gőzerővel? Egy őrület ez az egész világ...De nembaj...Ahogy elnézem a dolgokat,jön már a "tisztítótűz"...Ha másnem akkor a " globális felmelegedés" képében...Ahogy mennek a dolgok,még vagy 10 év,aztán megsülünk mind itt a Földön, mint a burgonya az olajban...Csak azt sajnálom mindig,hogy azok is együtt fognak hőgutát kapni a sok elmebeteggel,akik egész életükben igyekeztek kimaradni ebböl az ösznépi "zabálás",és környezetszennyező őrületböl... Persze erre szokták mondani a bölcs emberek,hogy " ugyan mikor volt ez a világ igazságos"? (A csuda tudja hogy miért,de engem valahogy nem tud vígasztalni sohasem ez a bölcs megállapítás...)

Tanult.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze..."Tanult"...Ennyit mondjuk magamtol is ki tudtam volna találni,én inkább ennek a nagy "tanulásnak" a hátterére,meg az előzményeire lettem volna kíváncsi, de igazad van...Inkább hagyjuk...Csak felelegesen felbosszantanám magamat megint...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Persze..."Tanult"...Ennyit mondjuk magamtol is ki tudtam volna találni,én inkább ennek a nagy "tanulásnak" a hátterére,meg az előzményeire lettem volna kíváncsi, de igazad van...Inkább hagyjuk...Csak felelegesen felbosszantanám magamat megint...

Cserediák program volt. (A jelek szerint Tanzániában meg egy magyar diák tanult helyette.) Náluk biztosan nem volt olyan iskola, mint a miénk, itt meg olyan nem volt, mint amilyen Tanzániában van.
Laughing
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is az az érzetem, hogy melegebbek a nyarak, mint az én gyerekkoromban.
Amúgy a klímaváltozás elnevezés a helyesebb, mert nem egyszerűen csak melegszik a bolygó, hanem egyre szélsőségesebb időjárás figyelhető meg (pl. az amerikai kontinens szélsőségesen hideg és havas időjárása stb.). A lényeg viszont az, hogy ez amúgy leginkább ránk, emberekre veszélyes. Az állat és növényvilág, köszöni, szépen majd alkalmazkodik az új viszonyokhoz (mint ezt tette a Föld történetében már sokszor, persze ez nem azt jelenti, hogy enm halnak ki fajok a folyamat során)...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
Nekem is az az érzetem, hogy melegebbek a nyarak, mint az én gyerekkoromban.
Amúgy a klímaváltozás elnevezés a helyesebb, mert nem egyszerűen csak melegszik a bolygó, hanem egyre szélsőségesebb időjárás figyelhető meg (pl. az amerikai kontinens szélsőségesen hideg és havas időjárása stb.). A lényeg viszont az, hogy ez amúgy leginkább ránk, emberekre veszélyes. Az állat és növényvilág, köszöni, szépen majd alkalmazkodik az új viszonyokhoz (mint ezt tette a Föld történetében már sokszor, persze ez nem azt jelenti, hogy enm halnak ki fajok a folyamat során)...

Ez az emberiség úgyis megérett már a pusztulásra... Wink
(Egyszer Hangya linkelt egy régi (talán többszáz éves?) szöveget, hogy már akkor is ezt mondták az emberek az utánuk jövő emberiségre...)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Cserediák program volt. (A jelek szerint Tanzániában meg egy magyar diák tanult helyette.) Náluk biztosan nem volt olyan iskola, mint a miénk, itt meg olyan nem volt, mint amilyen Tanzániában van.
Laughing
Na igen...Persze...El tudom képzelni,hogy egy magyar "cserediák" mi mindent tudott tanulni Tanzániában...Meg hogy mi értelme volt odamennie...Szóval ahogy elnézem a dolgot, ezen ügy kapcsán is "jó üzletet" köthettünk annak idején...Mint ahogy amúgy is szoktuk mink, magyarok mindig...Felülmúlhatatlan tehetséggel...Na de mondom,hagyjuk a témát a továbbiakban,mert semmi kedvem megint felbosszantani magamat...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30  Következő
27 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.