Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz, Hangya, Jadis, ismeritek a Honeybeast nevű (magyar) együttest?

Sose hallottam róluk.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 24. 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Úgyis mindig találsz valami morgolódni valót...
Szerintem ezzel a két szöveggel egyet is értesz, talán tetszeni is fog.

Honeybeast-Miért töröd magad?

Honeybeast-Maradok

És egy lazább, könnyedebb, dallamosabb dal:

Honeybeast-Így játszom
Meghallgattam a fellinkelt nótákat Szami...Az első kettőt még sose hallottam,de most meg fogol lepődni, mert a harmadikat viszont már jól ismerem...Hallottam már annyiszor,hogy már kívülröl tudom...A helyzet ugyanis az,hogy a legkisebbik lányomnak ez az egyik kedvenc nótája,úgyhogy elég gyakran zeng a ház tőle...Sőt...A refrént időnként még ő is együtt énekli nagy hangon a klippel...Viszont sose gondoltam,hogy AZ a zeneszám EZ, amit fellinkeltél itt harmadiknak...De akkor mostmár tudom...Hogy találtál rá erre a formációra?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 25. 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Úgyis mindig találsz valami morgolódni valót...
Szerintem ezzel a két szöveggel egyet is értesz, talán tetszeni is fog.

Honeybeast-Miért töröd magad?

Honeybeast-Maradok

És egy lazább, könnyedebb, dallamosabb dal:

Honeybeast-Így játszom
Meghallgattam a fellinkelt nótákat Szami...Az első kettőt még sose hallottam,de most meg fogol lepődni, mert a harmadikat viszont már jól ismerem...Hallottam már annyiszor,hogy már kívülröl tudom...A helyzet ugyanis az,hogy a legkisebbik lányomnak ez az egyik kedvenc nótája,úgyhogy elég gyakran zeng a ház tőle...Sőt...A refrént időnként még ő is együtt énekli nagy hangon a klippel...Viszont sose gondoltam,hogy AZ a zeneszám EZ, amit fellinkeltél itt harmadiknak...De akkor mostmár tudom...Hogy találtál rá erre a formációra?

Nahát, micsoda véletlenek vannak!
(Bár én lassan már meg sem lepődöm semmin...)
Ha nem én mondanám, talán el sem hinnéd, de az én lányomnak is az egyik kedvence ez a dal, így hát általa ismerem mind a számot, mind a zenekart. S mivel elsőre nekem is tetszett ez a dallam, meg a lány -Tarján Zsófi - hangja, így rákerestem a zenére, s meghallgattam több dalukat is.
De talán volt is honnan örökölnie a hangját:

Anya és lánya
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 25. 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
Samantha írta:

Sose hallottam róluk.

Most meghallgattad? Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 25. 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Jadis írta:
Samantha írta:

Sose hallottam róluk.

Most meghallgattad? Smile

Még nem, ahhoz nyugalom kell. De mindenképpen meg fogom hallgatni, mert érdekel.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 25. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemis hasonlít a klipben szereplő énekesnő a másik videón szereplő Zsófihoz...Nekem elég hihetetlen dolog az,hogy a két illető azonos...Persze nem vonom kétségbe azt,hogy a Zsófi azonos a klipben szereplő hölgyeménnyel,csak kicsit elcsodálkoztam azon szokás szerint most is,hogy milyen gyorsan tud változni az emberek külseje...Akár rövid idő alatt is...Szerinted Szami,mennyi idő telt el a klip meg a videó készítése között?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 28. 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Belehallgattam néhány Honeybeast nótába a neten,ha már egyszer annyit emlegettük itt mostanában ezt a formációt...És be kell vallanom,hogy tényleg egész jó zenét játszanak...Nekem különösen "Budapest vs London" címü nótájuk jött be igencsak...Hm...Imádtam mindigis a pörgős nótákat,éshát imádom az ilyeneket manapság is...Nos...Ez a "Budapest vs London" címü zeneszám pont egy ilyen pörgős nóta...Eszméletlenül jó pl. a refrénben az a hosszas dobszóló,engem fél perc alatt képes "felpörgetni", mindig, mint drogost a drog,vagy mint korhelyt az ital...Nemis írtad eddig Szami,hogy ezeknek ilyen remek nótájuk is van, mint amilyen pl.ez a " Budapest vs London"...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 28. 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nemis hasonlít a klipben szereplő énekesnő a másik videón szereplő Zsófihoz...Nekem elég hihetetlen dolog az,hogy a két illető azonos...Persze nem vonom kétségbe azt,hogy a Zsófi azonos a klipben szereplő hölgyeménnyel,csak kicsit elcsodálkoztam azon szokás szerint most is,hogy milyen gyorsan tud változni az emberek külseje...Akár rövid idő alatt is...Szerinted Szami,mennyi idő telt el a klip meg a videó készítése között?

Jaj, Titusz, ne csináld már! Smile
Mi az, hogy nem is hasonlít egy ember saját magára???
Ez így azért erős túlzás. Te magad is tudod, hogy, egy másként fésült haj, egy kicsit más hajszín, néhány kiló plusz vagy mínusz mennyit számít, s nőknél még a smink is. Zsófinak elég jellegzetesen feltűnő szeme van, az azért minden képén eléggé kifejező. (Azt hiszem úgy egy év lehet a klip meg a videó elkészítése között. Talán pont ebben az időszakban fogyott 15-20 kilót.)
Nehogy azt hidd,hogy neked van két olyan fotód,amin egyformának nézel ki...Ahány fotó, annyiféle kinézeted van neked is...ugye?

Nézd meg csak ezt a két cikket, mindkettőben több kép is van róla, direkt olyat kerestem, hogy lásd hányféleképpen tud nem is hasonlítani saját magára.
1.
2.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 28. 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Belehallgattam néhány Honeybeast nótába a neten,ha már egyszer annyit emlegettük itt mostanában ezt a formációt...És be kell vallanom,hogy tényleg egész jó zenét játszanak...Nekem különösen "Budapest vs London" címü nótájuk jött be igencsak...Hm...Imádtam mindigis a pörgős nótákat,éshát imádom az ilyeneket manapság is...Nos...Ez a "Budapest vs London" címü zeneszám pont egy ilyen pörgős nóta...Eszméletlenül jó pl. a refrénben az a hosszas dobszóló,engem fél perc alatt képes "felpörgetni", mindig, mint drogost a drog,vagy mint korhelyt az ital...Nemis írtad eddig Szami,hogy ezeknek ilyen remek nótájuk is van, mint amilyen pl.ez a " Budapest vs London"...

Egy ideje fel akartam már hívni rájuk a figyelmed, mert én sok dalukat ismerem, és szeretem, de valahogy eddig mindig elmaradt.
Így viszont most örülök, hogy sikerült valami új dolgot megismertetnem veled, sőt külön öröm, hogy sajat indíttatásból te magad is rákerestél más dalaikra.

De lehetne egy általános kérésem?
Olyan sokszor használod az ide feltett dalokra, zenékre a "nóta" szót.
A kedvemért nem használnál helyette mást?
Nem vagyok nyelvész, nem tudom, hogy a köznyelvben le van-e annyira szűkítve a fogalma, mint ahogy én gondolom/használom, de számomra a "nóta" szó "népdalt" jelent, (kifejezetten csak azt a zenei stílust) s kisgyerek korom óta nem szeretem a népdalokat. Mai napig kiráz a hideg, ha eszembe jut, hogy hányszor hallottam a rádióban muszájból a "Jó ebédhez szól a nóta" c. műsort.
S ahányszor olvasom tőled, hogy "nóta", mindig az jut eszembe.
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 29. 07:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, meghallgattam végre őket. Smile
Egészen tetszett, meglepően jó zenekar. Köszi, hogy elhoztad ide őket, Samantha!
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 29. 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na igen...Az nekem is feltünt rögtön,hogy a Zsófinak milyen érdekes,jellegzetes szeme van, ami igencsak egyedivé,kissé csintalanná teszi az arcát,viszont ha megfigyeled a klippet pl.olyan 0'20 körül, láthatod szerintem te is azt Szami, hogy az akkor pont szemböl mutatott nőci nemnagyon hasonlít a Zsófira...Se az arca,se a szeme...Vagy te máskép látod a dolgot?
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 29. 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mit írjak akkor "nóta" helyett? Dalt? Vagy mit? (A "Jó ebédhez szól a nóta" címü rádióműsortol amúgy engem is mindig kiráz a hideg...A "magyar nótákat" énse bírtam sose,viszont ha a nagyanyámnál voltunk gyerekkoromban vendégségben, akkor sajnos gyakran hallgatnom kellett,mivel a nagyanyám nagy "magyar nóta" rajongó volt...Neked hol volt szerencséd ehhez a műsorhoz? Odahaza?)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 04. 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na igen...Az nekem is feltünt rögtön,hogy a Zsófinak milyen érdekes,jellegzetes szeme van, ami igencsak egyedivé,kissé csintalanná teszi az arcát,viszont ha megfigyeled a klippet pl.olyan 0'20 körül, láthatod szerintem te is azt Szami, hogy az akkor pont szemböl mutatott nőci nemnagyon hasonlít a Zsófira...Se az arca,se a szeme...Vagy te máskép látod a dolgot?

Az anyja szemét örökölte.
Másképp látom: ott sötétebb a sminkje, sötétebb a haja, (lehet csak a fény, a megvilagítás más, más a kameraállás) vagányabb, durcásabb, motoros csajszinak van sminkelve.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 04. 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Mit írjak akkor "nóta" helyett? Dalt? Vagy mit? (A "Jó ebédhez szól a nóta" címü rádióműsortol amúgy engem is mindig kiráz a hideg...A "magyar nótákat" énse bírtam sose,viszont ha a nagyanyámnál voltunk gyerekkoromban vendégségben, akkor sajnos gyakran hallgatnom kellett,mivel a nagyanyám nagy "magyar nóta" rajongó volt...Neked hol volt szerencséd ehhez a műsorhoz? Odahaza?)

Rád bízom, csak ne "nóta" legyen... Smile
(dal, zene van egy pár rokonértelmű szó rá)

Igen, odahaza. Nálunk gyerekkoromban otthon, ha nem volt bekapcsolva a tévé, akkor a rádió szólt...sajnos sokszor ebéd közben is. Úgy rémlik, ez a műsor csak hétvégén volt, - igaz hétköznaponként délben még a suliban voltam - de nekem akkor is túl sok volt.

Napjainkban van már olyan rádióadó is, ahol egész nap csak magyar nóták és cigányzenék szólnak. Úgyhogy aki ezt szereti az megtalálhatja.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na igen...Azt nem vitatom,hogy egy másfajta smink,másfajta hajviselet,más hajszín csodákat tud tenni a nők átváltozása terén,viszont ha megfigyeled a klippben a "motoros hölgyet", főleg amikor szemböl mutatják,az illetőnek ha jól láttam,SZÜRKE szeme van...Zsófinak viszont eredetiben fekete...Ezt a dolgot akkor mivel magyarázod?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
20 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.