Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 10.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Pápai Joci az eurovízió legszexibb pasija

Úristen, akkor vajon milyen volt a többi???!!!
Na? Milyen volt a többi "szexis kan" akkor, Szami? Én sajnos nem tudom megmondani,mivel a hajdani osztrák "Koncsita" óta én már sohasem nézem az Eurovíziós moslékot...Így akkor most sem néztem...Te nézted? (Amúgy nemazért,de itt felénk ezt a Pápai Jocit csak holmi "Pápai Jucinak" nevezik jórészt, persze ha egyálltalán felemlíti valaki ezt az illetőt...Gondolom nem véletlenül "Jucizzák" azért szegény fejét...Ahogy elnéztem néhány fotóját ennek az embernek,szerintem is inkább néz ki "Jucinak" mindig,mint "Jocinak"...Nekem,meg a jelek szerint akkor sok más embernek is,azért kicsit más fogalmaim vannak a " férfias férfi" fogalmárol...Meg kinézetéröl...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Pápai Joci az eurovízió legszexibb pasija

Úristen, akkor vajon milyen volt a többi???!!!
Na? Milyen volt a többi "szexis kan" akkor, Szami? Én sajnos nem tudom megmondani,mivel a hajdani osztrák "Koncsita" óta én már sohasem nézem az Eurovíziós moslékot...Így akkor most sem néztem...Te nézted? (Amúgy nemazért,de itt felénk ezt a Pápai Jocit csak holmi "Pápai Jucinak" nevezik jórészt, persze ha egyálltalán felemlíti valaki ezt az illetőt...Gondolom nem véletlenül "Jucizzák" azért szegény fejét...Ahogy elnéztem néhány fotóját ennek az embernek,szerintem is inkább néz ki "Jucinak" mindig,mint "Jocinak"...Nekem,meg a jelek szerint akkor sok más embernek is,azért kicsit más fogalmaim vannak a " férfias férfi" fogalmárol...Meg kinézetéröl...)

Én sem néztem.
És pont azért kérdeztem, hogy milyen volt a többi, mert látom, hogy ő milyen...nekem nem tetszik, de nehezen képzelem el, hogy ő volt a legszexibb, legférfiasabb ...mert akkor valóban, milyen lehet a többi...
Egyébként meg nem azért "Jucizzák" felétek, mert amikor a Sztárban szár c. műsorban szerepelt sokszor kapott női szerepet?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elolvastam Szami az írásodat az "Indul a Bakterház" címü filmröl,és igen...Értelek...Értem akkor mostmár azt,hogy mi volt a gondod ezzel a filmmel,viszont én nem olyan szemmel nézem sose azt a filmet,mint pl.te...Ugyanis nekem a PRIMITÍV,BUTA,SÖTÉT,MŰVELETLEN, AGYHIÁNYOS BAROMEMBEREKKEL kapcsolatban sohasem szokott empátiám lenni...Sőt...Egyenesen gyűlölöm,lenézem,és megvetem az ilyen primitív barmokat mindig...És tudod,van egy olyan szint a FENEKETLEN GYŰLÖLETBEN,amikor ez a feneketlen gyűlölet már ÁTFORDUL egyenesen ABSZURDÍTÁSBA, és onnantol már CSAK KACAGNI,MEG MULATNI TUD AZ EMBER a primitív baromállatok ténykedésein...Úgyhogy gondolom ezért van az,hogy amin te mondjuk csak SAJNÁLKOZNI,SZÁNAKOZNI SZOKTÁL, azon én jókat MULATNI..."Hogy emberek hogyan lehetnek már ennyire állatok"...Ugye érted már akkor te is az én szempontjaimat? Hallottál már a "szatíra" műfajárol? Na...Ez az "Indul a Bakterház" is egy szatíra tulajdonképpen...Amin az ember úgymond "sírva szokott röhögni"...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem azért kapták fel errefelé a népek ezt a "Jucizást", mivel a múltkor mutatott a nejem egy internetes mémet, amin úgy volt összeszerkesztve a fotómontázs,hogy a Joci NŐIESEN CSURKÁS FEJE rá volt montírozva a Koncsita testére,és alá volt írva az,hogy " Itt a mi Koncsitánk,a Pápai Juci"...(Vagy valami ilyesmi volt a mém lényege, már nem emlékszem pontosan...) Gondolom ezt a mémet látta sok más ember is a neten...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Elolvastam Szami az írásodat az "Indul a Bakterház" címü filmröl,és igen...Értelek...Értem akkor mostmár azt,hogy mi volt a gondod ezzel a filmmel,viszont én nem olyan szemmel nézem sose azt a filmet,mint pl.te...Ugyanis nekem a PRIMITÍV,BUTA,SÖTÉT,MŰVELETLEN, AGYHIÁNYOS BAROMEMBEREKKEL kapcsolatban sohasem szokott empátiám lenni...Sőt...Egyenesen gyűlölöm,lenézem,és megvetem az ilyen primitív barmokat mindig...És tudod,van egy olyan szint a FENEKETLEN GYŰLÖLETBEN,amikor ez a feneketlen gyűlölet már ÁTFORDUL egyenesen ABSZURDÍTÁSBA, és onnantol már CSAK KACAGNI,MEG MULATNI TUD AZ EMBER a primitív baromállatok ténykedésein...Úgyhogy gondolom ezért van az,hogy amin te mondjuk csak SAJNÁLKOZNI,SZÁNAKOZNI SZOKTÁL, azon én jókat MULATNI..."Hogy emberek hogyan lehetnek már ennyire állatok"...Ugye érted már akkor te is az én szempontjaimat? Hallottál már a "szatíra" műfajárol? Na...Ez az "Indul a Bakterház" is egy szatíra tulajdonképpen...Amin az ember úgymond "sírva szokott röhögni

Érted, tudom, csak abban tévedsz, hogy én NEM SZÁNAKOZOK rajtuk, hanem IDEGESÍTENEK...főként a primitív részeg züllött alakok. És jelen szerepben Haumann, Pécsi és Koltai karakterét is erősen megvetem és lenézem...a "hányinger kerülhetett, hányni tudtam volna, azt hittem, ez kifejezi ezt" (ezért nem tudtam volna köztük élni.)
És ezért írtam, hogy a színészek zseniálisak.

Láttam bátyámmal nemrég egy híres olasz filmszatírát, az is kultikus film, most nem jut eszembe a címe, az sokkal jobban tetszett. Az is vicces is volt, de nem volt ennyire "idegesítően viccesen" beállítva, inkább elgondolkodtatóan...egy tipikus olasz nyomortelep volt, ahonnan nem, vagy nehéz kitörni...
Megpróbálom megkeresni, vagy bátyámtól megkérdezni, mi ez a film, de lehet tudjátok,ismeritek ti is. 60-70-es (?) évek filmje, számomra (már) a főszereplő sem ismert, pedig "nagy színész"...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolom te még nem értél el a trógerek,züllöttek,agyhalottak,korhelyek gyűlöletének egy olyan szintjére,amilyen szintre eljutottam már én...Hidd el nekem ha mondom:Van az a pont,amin túl az ember már csak RÖHÖGNI tud az ilyen barmokon...Idegeskedés,bosszankodás helyett...Csak szerintem te még nem érted el ezt a pontot...Láttad már a neten azt a videót,amin egy züllött,korhely alak zagyvál perceken keresztül a riporternek holmi "Árpirol,atombunkerröl" meg mindenféle összefüggéstelen elmebajrol?Egy időben országszerte ismert volt ez a videó...Meg az egész ország ezen röhögött...De gondolom,téged ez a videó is inkább csak bosszantott volna valszeg...Hát...Előfordulhat ilyen is akkor...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Gondolom te még nem értél el a trógerek,züllöttek,agyhalottak,korhelyek gyűlöletének egy olyan szintjére,amilyen szintre eljutottam már én...Hidd el nekem ha mondom:Van az a pont,amin túl az ember már csak RÖHÖGNI tud az ilyen barmokon...Idegeskedés,bosszankodás helyett...Csak szerintem te még nem érted el ezt a pontot...Láttad már a neten azt a videót,amin egy züllött,korhely alak zagyvál perceken keresztül a riporternek holmi "Árpirol,atombunkerröl" meg mindenféle összefüggéstelen elmebajrol?Egy időben országszerte ismert volt ez a videó...Meg az egész ország ezen röhögött...De gondolom,téged ez a videó is inkább csak bosszantott volna valszeg...Hát...Előfordulhat ilyen is akkor...

Én lehet kevesebbel vagyok KONKRÉTAN alapból körülvévre, mint te, (ahogy a közmunkás történeteidből kivettem), így lehet lassabban sokallok be, s alapból is van 7 év "előnyöd".
Én az ilyen videókkal úgy vagyok, hogy tudom, hogy csak idegesítene, ha végignézném, és igazából annyira, de annyira nem érdekel, hogy ki mennyire bunkó, hogy végig sem nézem...nem vagyok én saját magam ellensége...és senki sem tart pisztolyt a fejemhez, hogy végignézzem...ha ilyenbe futok max. fél perc után lapozok...igyekszem inkább normális dolgokra koncentrálni.
Lehet, hogy az egész ország röhög rajtuk rajtam kívűl, de ez sem érdekel. Tudod, nem süllyedek le arra a szintre. Szerencsére nem is kell, akkor mennék a Dunának, ha kellene.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 01. 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Milyen az a térdeplőszék? Én még ilyenröl nemis hallottam...És miért jobb ez,mint egy rendes szék?Amúgy jobb kezes vagyok...Ez ugye azt jelenti akkor,hogy mindig úgy fekszek oldalra,hogy a jobb kezem szabadon maradhasson...A ballal meg ugye támasztom a fejemet...

A térdeplőszéken csak egyenes háttal tud „ülni” az ember, nem tud rajta görnyedni, mint egy hagyományos széken, mert úgy van kialakítva, hogy mindig csak kihúzott, egyenes háttal tud lenni…ahogy ugye kellene. Az ember feneke is támaszkodik ezen az ülőalkalmatosságon, de a testsúly nem a gerincre helyeződik, hanem az alsó lábszárra. Ezt írják róla:"Használata helyes testtartásra ösztönöz, hiszen a térdelő-ülő pozíció közben folyamatosan egyensúlyoznunk kell, így a hát egyenes marad. Mindemellett a hátizmok is erősödnek,enyhíti a gerincoszlopra nehezedő terhelést is."

Az ellenzői azt mondják, hogy ez meg a térdízületeknek nem jó. Nem tudom, nekem, akinek gondom is volt a térdemmel, sosem tapasztaltam, hogy megfájdult volna ettől, ellentétben viszont azt érzem, hogy a hátamnak jobb, egyenesen tartom, s nem járok úgy, mint néha a hagyományos széken, hogy azt veszem észre, hogy már megint púposan” ülök. Persze nem ülök rajta fél napokat, így ez is számíthat, csak amikor nem tudok, vagy nincs kedvem hasalva használnom a tabletet, mert mondjuk sokat kell írnom , de van, hogy a konyhába viszem ki az ottani ülőmunkához.
Ha itthon hasalva írogatok a tableten, akkor ugye nincs gond, mert úgy egyenes a hátam, de ezt mh-en nem tehetem meg, ott egy normál székem van. Tényleg, te is 3 ujjal ütögeted a billentyűzetet az ágyon fekve, mint én? Laughing

Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 01. 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj...Hogy micsoda szerkezeteket ki tudnak találni már manapság! Az ember esze megáll...Na...Hát azt hiszem,hogy én egy ilyen "térdeplőszéken" alighanem megvesznék egy negyedóra alatt...Már csak így ránézésre is elég kényelmetlennek tűnik...Én nem tudok amúgy 3 ujjal táblagépezni...(Egyálltalán hogy lehet három ujjal gépezni???) Csak egy ujjal...Mégpedig a mutatóujjammal...Én még írógépezni is csak egy ujjal tudtam mindig,de azt viszont szemmel szinte követhetetlen gyorsasággal...Most is sok gondot okoz mindig a gépelésnél,hogy olyan gyorsan pörög mindig a mutatóujjam a betűkön,hogy a szegény táblagép egy fél mondat után összezavarodik és mindenféle zagyva szöveget ad ki,meg lefagy...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 01. 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jaj...Hogy micsoda szerkezeteket ki tudnak találni már manapság! Az ember esze megáll...Na...Hát azt hiszem,hogy én egy ilyen "térdeplőszéken" alighanem megvesznék egy negyedóra alatt...Már csak így ránézésre is elég kényelmetlennek tűnik...Én nem tudok amúgy 3 ujjal táblagépezni...(Egyálltalán hogy lehet három ujjal gépezni???) Csak egy ujjal...Mégpedig a mutatóujjammal...Én még írógépezni is csak egy ujjal tudtam mindig,de azt viszont szemmel szinte követhetetlen gyorsasággal...Most is sok gondot okoz mindig a gépelésnél,hogy olyan gyorsan pörög mindig a mutatóujjam a betűkön,hogy a szegény táblagép egy fél mondat után összezavarodik és mindenféle zagyva szöveget ad ki,meg lefagy...

Első ránézésre nekem is furának tűnt, de aztán kipróbáltam és tetszett. Mondjuk valaki megvette, aztán neki nem kellett, így lett az enyém, nem kellett érte adnom semmit, csak vigyem el onnan, de nem hiszem, hogy amúgy adtam ki volna rá pénzt.
Azért valljuk be, én is úgy gondolom, hogy egy 100 kg feletti embernek nem biztos hogy kényelmes...

Ja, és simán lehet 2 v. 3 ujjal is gépezni...ahogy zongorázni is... Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 08. 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...A kanasztázással hogy állsz manapság? Mikor kanasztáztál és kivel utoljára?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 08. 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...A kanasztázással hogy állsz manapság? Mikor kanasztáztál és kivel utoljára?

Régen.
Nincs hozzá partner.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 09. 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor legalább írjál már a kanasztához fűződő kapcsolatodrol... Hol találkoztál vele először,ki tanított meg rá,hol játszottál annó ilyen játékot,meg milyen sikerrel...Bevallom ugyanis,hogy engem a kanaszta mindigis elbűvölt...Mármint olyankor,amikor olvastam róla a "Kártyajátékok" című kis könyvecskében...Élőben sajnos még nem volt szerencsém játszani ilyen játékot,sőt,nemis ismerek olyanokat se akik szokták ezt játszani,ezért kérdezlek róla mint gyakorlati szakértőt...Írjál már le róla mindent amit tudol...Meg amit tapasztaltál vele kapcsolatosan...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 09. 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Akkor legalább írjál már a kanasztához fűződő kapcsolatodrol... Hol találkoztál vele először,ki tanított meg rá,hol játszottál annó ilyen játékot,meg milyen sikerrel...Bevallom ugyanis,hogy engem a kanaszta mindigis elbűvölt...Mármint olyankor,amikor olvastam róla a "Kártyajátékok" című kis könyvecskében...Élőben sajnos még nem volt szerencsém játszani ilyen játékot,sőt,nemis ismerek olyanokat se akik szokták ezt játszani,ezért kérdezlek róla mint gyakorlati szakértőt...Írjál már le róla mindent amit tudol...Meg amit tapasztaltál vele kapcsolatosan...

Egy "Kártyajátékok könyve" c. könyvem nekem is van valahol, de nem könyvből tanultam kártyázni.

Mikor kinőttem a Fekete Péter-ből, megtanultam lúrumozni. Néha játszottunk Apuval, de az nekem uncsi volt. Aztán olyan 10 éves lehettem, mikor nővérem férjhez ment, s sógorom személyében találtam egy kártyapartnert. Mindig hívott mindenkit, de senki nem akart vele játszani, de engem érdekelt, s meg is tanított engem römizni, majd rablórömizni. Olykor mások is próbáltak csatlakozni hozzánk a családból, de a lelkesedésük csak ideig-óráig tartott, én meg kitartóan tanultam, egészen addig, míg már olyan jól nem játszottam, mint ő. Aztán évekig nem volt, akivel játszhattam volna. Nem könnyű ám olyan embert találni, a mai világban (de 25-30 évvel ezelőtt sem volt az), aki szeret és tud kártyázni, vagy hajlandó megtanulni. Pláne olyan szinten ahogy én szerettem volna. Egyszerűen ha akadt is partner, pár játszma után bedobták a törölközőt, hogy túl sok vagyok, túl jó vagyok, ők ezt nem tudják követni. "Fejlődni" meg nem akartak...pedig szerintem bárki képes rá, én is csak egy átlagember vagyok.
Aztán úgy 17 éves voltam, mikor bővült a család. S ekkor megismertem 2 idős, nagymamám korabeli hölgyet. S ők kártyáztak egymással sokat. Kanasztáztak. De tudtak römizni is. Úgyhogy mindhármunk legnagyobb örömére amikor találkoztunk, együtt kártyáztunk. Aztán kis idő után mondták, hogy jó ez a römi, meg a rablórömi is, de ők jobban szeretnek kanasztázni, az szerintük érdekesebb, nem akarom-e megtanulni? Hát akartam.
Így tanított meg a két kedves hölgy kanasztázni, aztán éveken keresztül, amikor találkoztunk, velük tudtam játszani. Csak hát ugye velük sem tudok már vagy 10 éve kártyázni. Ők már "odafenn" a felhők között kanasztáznak egymással. Állítom, hogy az, hogy életük végéig szellemileg viszonylag frissek maradtak, ahhoz a kanasztázás is hozzájárult.
A lányomat ugyan megtanítotam römizni is, meg kanasztázni is, de hát őt nem érdekli annyira. Meg mindig van jobb dolga ennél...

Nem tudom, hogy van-e értelme magyarázni, hogy mit szeretek benne, ha nem tudod, hogy hogy kell játszani? Gondolom römizni sem tudsz...

Azért megpróbálom.
Azért szeretem, mert az elme játéka, sokat kell rajta gondolkozni, taktikázni, variálható, s akár az utolsó pillanatban is átvariálhatod a lapjaidat, a teljesen mást hozol ki belőle, mint amit addig terveztél, s ezzel az ellenfelet is megtévesztetted.
A kanaszta ugyanis olyan játék, hogy mindig mindenki húz egy lapot a talonból, és eldob egyet. Viszont ha valaki az eldobott lapot megszerzi, azé az eddig eldobott összes kártya is. Vagyis a többiek is tudják, - ha tudták követni - hogy milyen lapokat szereztél meg. Hisz lehet, hogy ők is kidobtak 2-3 fél kanasztát, s tudják hogy most az is nálad van.
De persze nem veheti fel bárki az eldobott lapokat, tehát az elején ezek is folyik a "verseny",valamit "le kell tenni az asztalra, hogy felvehesd, pontosan 51 pontot minimum, (amiben van legalább egy fél kanaszta)

Célszerű minél több lapot megszerezni, hogy minél több pontod legyen. De ez sem biztos, hogy jó taktika. Ugyanis ha az ellenfeled látja, hogy neked sok kártyád van a kezedben, s látja hogy esélye nem sok van, akkor akár egy kanaszta készítésével is nyerhet, az ellenfele meg leshet, hogy hoppá, ugyan itt van sok lapom, de mind kezemben maradt, s így, hogy a másik kiment, az nálam mind negatív előjelű, annyi.

Tehát soha nem tudhatod, hogy az-e a jó taktika, hogy begyűjts-e minél több lapot. Bár ez lenne a jó, hisz a lényeg az, hogy minél több kanasztát összegyűjtsön az ember, de ha az ellenfelet sarokba szorítod, ő már csak ezzel tud védekezni. Ezt azzal védheted ki, hogy ledobsz egy olyan lapot, amit sejtesz, hogy neki is kellhet. (még ha neked az veszteség is...) Ezzel ugye "elcsábul", fel kell vennie az addig újra eldobott összes lapot is, nem csak a felsőt...így tudod, hogy időt nyertél, hisz biztos lesznek közte felesleges lapok is, amit el kell majd egyesével dobnia, hisz a játék addig tart, míg valakinek el nem fogynak a kártyái a kezéből.
Ha úgy játsszák az emberek, hogy írják is a pontokat, akkor napokig eltarthat, mire valaki elér 5000 pontig. Tehát nem az a lényeg, hogy egy-egy játszmát ki nyer meg, hanem ,hogy ki jut el hamarabb az 5000 pontig. Lehet, hogy valaki nyer 3 *, de negyedszerre a másik fél nyer, s többszáz - pont marad a kezében.
Én úgy tanultam, hogy ennek is van "rabló" változata, bár azt a lentebb belinkelt leírásban nem láttam. Úgy látszik, mindenhol vannak "házi szabályok"...(Az előre megbeszélés targya, hogy lehet-e "rabolni" = ellenfél joly-jait lecserélni, ha van odaillő lapunk, kivéve a Joly-kanasztából) na az kemény, ha már a kártyapartnered joly -jait is folyamatosan lenyúlod, úgy taktikázol...ez nekem mindig jól ment, (már a röminél megtanultam) viszont ezt már sokan nem bírják elviselni...
De ha a rablás "tiltva" van, akkor is előnyöm a játékban, hogy nagyjából képes vagyok megjegyezni, hogy milyen kártyák vannak már az eldobott talonban, a azt is egész jól meg tudom jegyezni, hogy amikor más felvette az eldobott talont, abból mit tartott meg magának, vagyis milyen kanasztát gyűjt, mi az, amit végképp nem szabad eldobnom, nehogy fel akarja venni a lent lévő lapokat. Ez is "kényszerírés", hisz dobnia mindig kell. Így ha ügyes vagyok, az ellenfelem végül kénytelen lesz eldobni azt, ami nekem kell, ismét az enyém az összes eldobott lap.

Nade nem untatlak tovább a technikai részletekkel, - bár te kérdezted, hogy mit szeretek rajta, meg hogy tudom játszani ,- igaz, ha így is érted, akkor nem gond.

Ha érdekel, EZ egy nagyon jó, érthető leírás.
(Mi a "fagyasztást" nem használtuk...)
Mi "bűvölt el" benne ? Más kártyajátékot ismersz, játszottál valaha?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 10. 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Kanasztával kapcsolatosan az fogott meg legfőképpen, hogy még sose hallottam róla régebben...És gondolom ismersz már annyira,hogy tudd azt,hogy ilyenkor nekem már alapbol szimpatikus az adott dolog...Ugyanis nekem örök mániám az mindig,hogy AMIBEN CSAK LEHET, igyekszem állandóan szembemenni azzal a velejéig rohadt,elmebeteg,degenerált baromcsordával,aminek ugye "emberiség", meg " emberi társadalom" a neve...(Jaj...A két idézőjelbe tett fogalomtol még a kacagás is egyböl rámjött az előbb...Olyan fennkölten hangzik ez a két szó,nem? Hogy el ne aléljak tőlük...)Szóval van nekem itthon két,a kártyajátékok ismertetéséröl szóló kis könyvecském...És ebben a két könyvben fel van sorolva ugye több tucatnyi kártyajáték, amiket ha másnem névröl, már ismertem addigis...Viszont volt egy játék,aminek addig még sose hallottam a nevét...Nos...Ez volt akkor a "Kanaszta"...Úgyhogy egyböl szimpatikusnak is találtam akkor ezt a Kanasztát...Pusztán csak azért, mert a jelek szerint NEM EGY DIVATOS JÁTÉK...És ennyi nekem akkor már elég is volt...Szóval sokat tanulmányoztam már ezt a játékot a könyvböl, de persze egy ilyen bonyolult játékot csak szimplán a könyvböl nemigen lehet megtanulni,így akkor csak "messziröl" tudok egyelőre rajongani ezért a szimpatikus játékért...Amúgy itthon énis szoktam időnként kártyázni a legkisebbik lányommal,vagy mikor kivel,de csak az egyszerűbb,könnyedebb játékokat szoktuk játszani...Mint pl.a "Makaót",az "Öt leadást",a "Fekete Pétert",vagy a "Zsírt"...Ez utóbbi játék is nagyon tetszik nekem mindig...Ez meg azért,mert olyan fura neve van...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 29, 30, 31  Következő
30 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.