Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

'80
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 29. 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De nehéz volt az iskolatáska – a 80-as években

-Nekem általánosban olyan iskolaköpenyeim voltak, mint amilyenek a képen az alsó sorban a két középső.Középsiliban már nem kellett.
-Bros-os és Depeche Mode-os kitűzőm is volt. Tudom, két külön stílus, de nem zavart. Meg Rick Astley-s és Jason Donovan-os is. Smile
-Walkman-t nem hordhattunk a suliba...nekem nem is volt.
-Általánosban nem emlékszem a táskámra...érdekes. Középsuliban csinos oldaltáskát hordtam. Tornacuccnak is.
-Csak általánosban, a módosabb fiúknak tényleg diplomata táskájuk volt...mindig hangos csattanással borultak fel. Tanár frászt kap, megugrik a kréta, osztály röhög, tanár ideges...sokszor tuti nem véletlenül borul fel.
Dolgozatíráskor táska borul, puffan, osztály megijed, sokaknak a toll ijedtében hosszú, mély vonalat húz a dolgozaton...tanár röhög. : lol:
(A fagylalt visszanyalt Smile )
-A betűs-számos csomagoló papír ismerős. Másoknál láttam. Nekem az a sima barnás-drappos csomagoló papír volt, amíg nem kezdtem el saját készítésűt használni, úgy 5.-6. osztály táján képes újságokból.
-Hál'Istennek Sandokan-os matricát nem is láttam. A fiúknak mindenük "Alf"-os, meg "Star Wars"-os matricával volt tele. Azt sem tudtuk mi az, de ragasztgatták... Tükrös toltartóm volt, amíg azok is nem lettek - szintén 6. környékén - saját gyártásúak. Szintén képes újságból és átlátszó vastagabb irattartóból (ma mindenki csak "bugyinak" hívja, ezt az irat rendezőt, de a maiak puhábbak, vékonyabbak) készültek, tűzőgéppel volt összetűzve az oldala. Nem én találtam ki, talán más suliban is volt ilyen. Aki nem látott ilyet, annak nem tudom elmesélni hogy nézett ki. Aztán középsuliban először csak nekem volt olyan tolltartóm, majd végül majdnem mindenki átvette tőlem a technikát, s gyártott magának. Az volt a pláne benne, hogy csak a kedvenc énekesről/zenekarról kellett hozzá, néhány lap egy újságból, az említett bugyi, meg néhány tűzőkapocs. Pár hónap után tönkrement, de fillérekből lehetett újat csinálni.
-Nyakbaakasztós pénztartóm nem volt, pénzt sem vittem általánosba, középiskolásként már pénztárcám volt.
-Kvarcórájuk a fiúknak volt.
- Volt négyszínű tollam, és csúszkálós vitorlásosos is, és igen, én is megkóstoltam az illatos radíromat, Smile, de radírozni nem lehetett vele.
-Nem voltam napközis, sem menzás, úgyhogy az iskolatej, meg a kaja nekem kimaradt.
-Nem rémlik, hogy oroszórán lett volna magnó. Énekórán volt. Nem tudom, hogy milyen volt. Diavetítő volt. Mindig nagy szertartás volt, ha arról kaptuk a tanulnivalót.
-Utáltam azt a tornacipőt, meg azt a tornadresszt is. Egyszerűen ronda volt. Hetedikben kaptam egy hosszúujú pirosat, vékonyabb anyagból, az már hasonlított arra amit a tornász lányok ma is viselnek. Középsuliban már lehetett edzőcipőt hordani, inkább azt hordtam. Meg melegítőt. Persze nem a "susogósat" Smile
-Kisiskolásként nekem is volt olyan korongom, meg betűim, azok a kockák-rudak csak a tanító néninek voltak, mindig csak kiosztotta, meg visszavette őket óra végén, irigyeltem tőle, szerettem volna, ha van nekem saját is.
-Újságok: alsóban Dörmögő Dömötör, a Pajtás-ból én kimaradtam, de menő volt a Hahota, nagyon szerettem. Azt hiszem, nem volt olcsó, de a zsebpénzemből megvehettem. Aztán IM, majd Popcorn, és a Bravo. (Bár nekem úgy rémlik, utóbbi csak a 90-es években volt, a cikkben lévő újság is 1995-ös) Két utóbbi drága volt, mások már nem használt újságjait kértem/kaptam meg, ezekből készültek a füzet csomagolók és a tolltartók.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 11:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

-Nekem általánosban olyan iskolaköpenyeim voltak, mint amilyenek a képen az alsó sorban a két középső.Középsiliban már nem kellett.
-Bros-os és Depeche Mode-os kitűzőm is volt. Tudom, két külön stílus, de nem zavart. Meg Rick Astley-s és Jason Donovan-os is. Smile
-Általánosban nem emlékszem a táskámra...érdekes. Középsuliban csinos oldaltáskát hordtam. Tornacuccnak is.
-Csak általánosban, a módosabb fiúknak tényleg diplomata táskájuk volt...mindig hangos csattanással borultak fel. Tanár frászt kap, megugrik a kréta, osztály röhög, tanár ideges...sokszor tuti nem véletlenül borul fel.
Dolgozatíráskor táska borul, puffan, osztály megijed, sokaknak a toll ijedtében hosszú, mély vonalat húz a dolgozaton...tanár röhög. : lol:
-A betűs-számos csomagoló papír ismerős. Másoknál láttam. Nekem az a sima barnás-drappos csomagoló papír volt, amíg nem kezdtem el saját készítésűt használni, úgy 5.-6. osztály táján képes újságokból.
-Hál'Istennek Sandokan-os matricát nem is láttam. A fiúknak mindenük "Alf"-os, meg "Star Wars"-os matricával volt tele. Azt sem tudtuk mi az, de ragasztgatták... Tükrös toltartóm volt, amíg azok is nem lettek - szintén 6. környékén - saját gyártásúak. Szintén képes újságból és átlátszó vastagabb irattartóból (ma mindenki csak "bugyinak" hívja, ezt az irat rendezőt, de a maiak puhábbak, vékonyabbak) készültek, tűzőgéppel volt összetűzve az oldala. Nem én találtam ki, talán más suliban is volt ilyen. Aki nem látott ilyet, annak nem tudom elmesélni hogy nézett ki. Aztán középsuliban először csak nekem volt olyan tolltartóm, majd végül majdnem mindenki átvette tőlem a technikát, s gyártott magának. Az volt a pláne benne, hogy csak a kedvenc énekesről/zenekarról kellett hozzá, néhány lap egy újságból, az említett bugyi, meg néhány tűzőkapocs. Pár hónap után tönkrement, de fillérekből lehetett újat csinálni.
-Nyakbaakasztós pénztartóm nem volt, pénzt sem vittem általánosba, középiskolásként már pénztárcám volt.
- Volt négyszínű tollam, és csúszkálós vitorlásosos is, és igen, én is megkóstoltam az illatos radíromat, Smile, de radírozni nem lehetett vele.
-Nem voltam napközis, sem menzás, úgyhogy az iskolatej, meg a kaja nekem kimaradt.
-Nem rémlik, hogy oroszórán lett volna magnó. Énekórán volt. Nem tudom, hogy milyen volt. Diavetítő volt. Mindig nagy szertartás volt, ha arról kaptuk a tanulnivalót.
-Utáltam azt a tornacipőt, meg azt a tornadresszt is. Egyszerűen ronda volt. Hetedikben kaptam egy hosszúujú pirosat, vékonyabb anyagból, az már hasonlított arra amit a tornász lányok ma is viselnek. Középsuliban már lehetett edzőcipőt hordani, inkább azt hordtam. Meg melegítőt. Persze nem a "susogósat" Smile
-Kisiskolásként nekem is volt olyan korongom, meg betűim, azok a kockák-rudak csak a tanító néninek voltak, mindig csak kiosztotta, meg visszavette őket óra végén, irigyeltem tőle, szerettem volna, ha van nekem saját is.
-Újságok: alsóban Dörmögő Dömötör, a Pajtás-ból én kimaradtam, de menő volt a Hahota, nagyon szerettem. Azt hiszem, nem volt olcsó, de a zsebpénzemből megvehettem. Aztán IM, majd Popcorn, és a Bravo. (Bár nekem úgy rémlik, utóbbi csak a 90-es években volt, a cikkben lévő újság is 1995-ös) Két utóbbi drága volt, mások már nem használt újságjait kértem/kaptam meg, ezekből készültek a füzet csomagolók és a tolltartók.
Hű...A cikket végigolvasva az embernek egyböl nosztalgiája támadt...Hiába na...Azok a régi szép iskolás évek a 80-as években...Hát igen...Amúgy ismerős nagyon nekem is a "szagos radírok" rágcsálásának az ügye...Nekem is voltak annó ilyen radírjaim,de max.egy hétig tartottak mindig...Ugyanis képtelen voltam énis megállni azt,hogy neki ne kezdjek egyböl elrágcsálni őket,annyira "ínycsiklandozó" illatuk volt ezeknek a radíroknak...Meg kedveltem énis az "úszkálós" tollakat is igencsak...Hű de régen láttam már ilyet...Az iskolai tornaruhákat amúgy miért nem kedvelted? Olyanok voltak pedig mindig,mint valami egyrészes fürdőruhák...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Hű...A cikket végigolvasva az embernek egyböl nosztalgiája támadt...Hiába na...Azok a régi szép iskolás évek a 80-as években...Hát igen...Amúgy ismerős nagyon nekem is a "szagos radírok" rágcsálásának az ügye...Nekem is voltak annó ilyen radírjaim,de max.egy hétig tartottak mindig...Ugyanis képtelen voltam énis megállni azt,hogy neki ne kezdjek egyböl elrágcsálni őket,annyira "ínycsiklandozó" illatuk volt ezeknek a radíroknak...Meg kedveltem énis az "úszkálós" tollakat is igencsak...Hű de régen láttam már ilyet...Az iskolai tornaruhákat amúgy miért nem kedvelted? Olyanok voltak pedig mindig,mint valami egyrészes fürdőruhák...

Pedig annyira finomak nem voltak ám azok a radírok, mint amilyen jó illatuk volt.

Nem, nem olyanok voltak, mint egy egyrészes fürdőruha, mert vastagabb anyaga volt. Olyan vastag anyagú fürdőruhák, a (60-as) 70-es években voltak, mint amilyenek a tornadresszek voltak a 80-as években.

Azok a tornaruhák, amelyek a cikkben is láthatóak nem tetszettek, mert abból a nehéz, vastag anyagból voltak, s nem is voltak annyira kellemes viseletek, nem voltak annyira rugalmasak, szinte észrevehetetlenek viseléskor, mint a mostaniak, meg mint a fürdődresszek.
Igen, a fürdőruhák hamarabb lettek vékonyabbak és elasztikusabbak.
Azért írtam, hogy örültem annak a vékonyabb pirosnak, amit később kaptam, mert az már valóban olyan anyagból készült, mint a fürdőruhák.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Az "illatos radírnak" meglehetősen kiábrándító íze volt mindig,mivel nem volt semmi íze sem...De ennek ellenére oly sokakkal egyetemben akkor,mégse bírtam megállni,hogy szét ne rágcsáljam őket mindig...Eddig abban voltam,hogy csak nekem volt ez a szokásom, de ezek szerint mások is csináltak akkor annó ilyesmit,nemcsak én...A női tornaruhával kapcsolatban van egy kissé mulatságos,vagy inkább morbid történetem a gimis időkböl...Mi fiúk,álltalában a tesiórákat focizással töltöttük rendes szokás szerint...Viszont egyszer az egyik fiú,(Manapság egy hazánkban meglehetősen befutott zenei együttes egyik oszlopos tagja az illető...)otthon felejtette a tesiholmiját, tesiholmi nélkül viszont a tanárunk meg nem akarta engedni,hogy focizzon ő is...Ezt látva meg hallva,a srác gondolt egyet,és a focipályárol visszament a suliba,és ELKÉRTE AZ EGYIK LÁNY TORNADRESSZÉT...Aztán csak annyit láttunk,hogy egyszercsak jön a srác nagy vigyorogva, tűzpiros női tornadresszben parádézva,és be akar állni hozzánk focizni...Na...Ahány fiú csak volt a pályán,mind elkezdett átkozódni,meg őrjöngeni,hogy azonnal tünjön el a pályárol a srác,és szedje le magárol azt a piros női tornadresszt,mert mind kihányjuk egyöntetüen még a tegnapi vacsorát is...Hű Szami...Ha
láttad volna azokat a felháborodástol vöröslő fejeket...Az emberre még most is a kacagás jön rá,ha csak magam elé képzelem újra azt a látványt...Vagy ha meglátom az illetőt valamikor a tévében...(Azaz inkább csak láttam,mivel már vagy 15 éve nem nézek tévét...)Nem semmi volt az ürge...Megállt köztünk a pályán,aztán a golyói meg a szerszáma oldalt kibuggyantak nagy látványosan a vékony pánt alól,ami ugye alul alkotta a női tornadresszt...Nemis csoda,hogy egyböl elzavartuk átöltözni azzal,hogy "hát ne bolonduljon már meg teljesen"...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 06. 03. 19:15-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Az "illatos radírnak" meglehetősen kiábrándító íze volt mindig,mivel nem volt semmi íze sem...De ennek ellenére oly sokakkal egyetemben akkor,mégse bírtam megállni,hogy szét ne rágcsáljam őket mindig...Eddig abban voltam,hogy csak nekem volt ez a szokásom, de ezek szerint mások is csináltak akkor annó ilyesmit,nemcsak én...A női tornaruhával kapcsolatban van egy kissé mulatságos,vagy inkább morbid történetem a gimis időkböl...Mi fiúk,álltalában a tesiórákat focizással töltöttük rendes szokás szerint...Viszont egyszer az egyik fiú,(Manapság egy hazánkban meglehetősen befutott zenei együttes egyik oszlopos tagja az illető...)otthon felejtette a tesiholmiját, tesiholmi nélkül viszont a tanárunk meg nem akarta engedni,hogy focizzon ő is...Ezt látva meg hallva,a srác gondolt egyet,és a focipályárol visszament a suliba,és ELKÉRTE AZ EGYIK LÁNY TORNADRESSZÉT...Aztán csak annyit láttunk,hogy egyszercsak jön a srác nagy vigyorogva, tűzpiros női tornadresszben parádézva,és be akar állni hozzánk focizni...Na...Ahány fiú csak volt a pályán,mind elkezdett átkozódni,meg őrjöngeni,hogy azonnal tünjön el a pályárol a srác,és szedje le magárol azt a piros női tornadresszt,mert mind kihányjuk egyöntetüen még a tegnapi vacsorát is...Hű Szami...Ha
láttad volna azokat a felháborodástol vöröslő fejeket...Az emberre még most is a kacagás jön rá,ha csak magam elé képzelem újra azt a látványt...Vagy ha meglátom az illetőt valamikor a tévében...(Azaz inkább csak láttam,mivel már vagy 15 éve nem nézek tévét...)Nem semmi volt az ürge...Megállt köztünk a pályán,aztán a golyói meg a szerszáma oldalt kibuggyant nagy látványosan a vékony pánt alól,ami ugye alul alkotta a női tornadresszt...Nemis csoda,hogy egyböl elzavartuk átöltözni azzal,hogy "hát ne bolonduljon már meg teljesen"...

Én még a radíros ceruzák végéről is lerágtam a radírt dolgozatírás, meg gondolkozás közben...pedig az nem is volt illatos, és gumiízű volt. Laughing

Szép látványt nyújthatott a "bolondja". Nyilván a tanárral akart egy kicsit "kibabrálni", kétlem, hogy nem talált volna egy fiút, akitől elkérhette volna a tornanadrágját, meg a trikóját/pólóját.

A tanár mit szólt??? Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 03. 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg...Most hogy írod,nekem is beugrott az,hogy bizony voltak régen "radíros" ceruzák is, (Bár lehet,hogy még most is vannak...)és bizony azoknak is mindig lerágtam énis a végét...A tornadresszes srác valszeg tényleg "pukkasztásbol" vehette fel annó a női tornadresszt, gondolom azért,mert a tanár nem engedte jobb híján rendes ruhában focizni...Pedig focizhatott volna éppen abban is...A tanár amúgy szintén idegrohamot kapott amikor meglátta az ürgét a piros női dresszben...És szintén vöröslő fejjel üvöltött rá,hogy azonnal takarodjon átöltözni...Emlékezetes jelenet volt ez kétségtelenül...Még hetek múlva is a srácon röhögtünk...Meg cukkoltuk a női dressz okán...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 03. 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...Milyen volt az az "Alf" matrica? Én még sose hallottam ilyesmiröl eddig...A "Popcorn" magazin az miröl szólt? Erröl a magazinrol sem hallottam még eddig soha...És ez a "Cure" nevü zenei társaság mitöl volt olyan felkapott felétek? Egyáltalán milyen zenét játszott? Ahogy elnézem a dolgot,a jelek szerint mi itt vidéken egy egész más világban éltünk hajdanán,mint ti ott, Pesten...Hogy nézett ki amúgy a "Cure" frizura? Erröl sincs semmi fogalmam se...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 06. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Milyen volt az az "Alf" matrica? Én még sose hallottam ilyesmiröl eddig...A "Popcorn" magazin az miröl szólt? Erröl a magazinrol sem hallottam még eddig soha...És ez a "Cure" nevü zenei társaság mitöl volt olyan felkapott felétek? Egyáltalán milyen zenét játszott? Ahogy elnézem a dolgot,a jelek szerint mi itt vidéken egy egész más világban éltünk hajdanán,mint ti ott, Pesten...Hogy nézett ki amúgy a "Cure" frizura? Erröl sincs semmi fogalmam se...

Alf?
Alf egy kitalált bábfigura, egy szőrös űrlény, a 80's években, akárcsak a Donald rágóban voltak a kis képek, képregények, úgy volt Alf-os rágó is. Ez egy amerikai sorozat volt, a lényege, hogy ez az űrlény beköltözik egy családhoz, és ott mindenféle bonyodalmakat okoz, rosszabb, mint egy gyerek, és egy háziállat keveréke. Én a sorozatot csak a 90-es években láttam, nem rémlik, hogy itthon játszották volna előbb.
Alf matrica:

Alf-intro

A "Popcorn" magazin, egy újság volt - talán havonta vagy kéthetente jelent meg - a legfrissebb zenei hírek, slágerlisták, poszterek voltak benne. Olyan, mint a "Bravo" volt.

The Cure...hát...sem a banda, sem a zenéjük nem fogott meg soha, ez számomra eléggé elvont zene. Most olvastam, hogy ez "alternatív rock" zene. Egész életemben nem hallgattam annyi "Cure"-t, mint az elmúlt 10-15 percben, hogy fellinkeljek ide némi zenét tőlük. Taszító számomra az egész megjelenésük, a stílus, a dallam, minden, ami "The Cure", most sem tudtam végighallgatni egyik számukat sem.

(Mivel sosem követtem a munkásságukat, de hallgatok rádiót, szerintem a "Friday I'm in love" c. számuk talán a legismertebb, esetleg hallottad már te is, ezt mg meg tudom hallgatni, bár alig várom, hogy vége legyen)

Nem azt mondom, hogy hemzsegtek anno a suliban a "kjúrosok", nem voltak sokan, de volt a suliban vagy 6-8 olyan kinézetű fiatal - fiúk-lányok vegyesen - akik úgy néztek ki, mint az énekes. A lakótelepen volt vagy 2 ilyen banda...teljesen levették a sminket és a hajat is...Szerintem azok lettek "kjúrosok", akik ki akartak törni, polgárt pukkasztani, valami más, nem megszokott lenni. De elvoltak maguknak, brutális kinézetük ellenére nem bántottak senkit...

The cure-Why can...

The Cure - ....

The Cure - Lullaby

The Cure -Friday...

10 perce hallgatgatom ezt a zenét, de már minden vicc nélkül eret tudnék vágni magamon...arra nem vagyok hajlandó, hogy kiírjam a dalok címét...megyek, inkább keresek valami más, ettől teljesen eltérő dallamokat...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fentebbi hsz-ed olvasása után csak HÁLÁT TUDOK ADNI AZ ÉGNEK amiatt,hogy én egykoron ki,vagy lemaradtam sikeresen erröl az "Alf"-rol is, a " Popcorn" magazinrol is,meg legfőképpen ugye a "Cure" társulat egykori munkásságárol is...A jelek szerint "szeretett akkor engem az Isten"... Eddig mondjuk abban voltam,hogy az ELMEBETEGEK nagy tömegü megjelenése a mindennapi életünkben a mai kor termése,de ezek után belátom akkor azt,hogy bizony volt az ilyen degenerált állatokbol bőven a régi időkben is...Csak engem szerencsére akkoriban még az ISTEN KEGYELME megmentett tőlük...Meg az ilyenek társaságátol,meg divat hóbortjaiktol...Szerencsés gyerek és ifjúkorom volt akkor a jelek szerint ilyen szempontbol...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 07. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A fentebbi hsz-ed olvasása után csak HÁLÁT TUDOK ADNI AZ ÉGNEK amiatt,hogy én egykoron ki,vagy lemaradtam sikeresen erröl az "Alf"-rol is, a " Popcorn" magazinrol is,meg legfőképpen ugye a "Cure" társulat egykori munkásságárol is...A jelek szerint "szeretett akkor engem az Isten"... Eddig mondjuk abban voltam,hogy az ELMEBETEGEK nagy tömegü megjelenése a mindennapi életünkben a mai kor termése,de ezek után belátom akkor azt,hogy bizony volt az ilyen degenerált állatokbol bőven a régi időkben is...Csak engem szerencsére akkoriban még az ISTEN KEGYELME megmentett tőlük...Meg az ilyenek társaságátol,meg divat hóbortjaiktol...Szerencsés gyerek és ifjúkorom volt akkor a jelek szerint ilyen szempontbol...

Látod, látod, mindig mondom én neked, hogy régen sem volt minden olyan tökéletes, mint ahogy te emlékszel rá. Csak éppen mindig azt szűrted le magadnak a világból, ami tetszett.
A miniszoknyát, a harisnyát, a magassarkút, meg a diszkókat...nekem is szebbnek tűnik az ifjúságom így visszatekintve, mint amilyen az a valóságban volt...ezt hívjuk nosztalgiának...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 08. 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem annyiban volt "tökéletes" a hajdani élet,hogy akkoriban valami felsőbb erő valahogy megkímélt mindig a VILÁG MOCSKÁNAK a látványátol,meg megtapasztalásátol...Meg valahogy sikerült mindig ezeken a dolgokon kívül maradnom...De tényleg...Szóval itt nem abban volt akkoriban a lényeg,hogy "csak azt vettem észre amit akartam", hanem valóban NEM TALÁLKOZTAM a világ negatívumaival...Az otthoni negatívumokat leszámítva nekem tényleg az egész ifjúkorom a diszkókkal,csinos,harisnyás lányokkal,testépítéssel,magányos sétákkal,olvasásokkal telt el...Ebböl a körböl csak fokozatosan léptem ki,olyan 22-24 éves korom környékén...CSAK EKKORIBAN kerültem olyan helyzetekbe, amikoris rá kellett döbbennem arra,hogy: " Ez a világ egy végtelenül undorító,és mocskos valami...Tele elmebeteggel,meg degenerált,önző,kapzsi állattal"...(Itt természetesen "állaton" ezeket az un. "embereket" értem...A becsületes,és eredeti értelemben vett állatvilág tagjaitol ezúton is elnézést kérek a meghatározás felcseréléséért...) Mondjuk nagyon nem örvendeztem ennek a felfedezésnek, gondolom ezért is harcolok mindig fáradhatatlanul mindig-minden elmebaj,és negatív jelenség ellen...Mert nem tudom,meg nemis akarom sohasem elfogadni,meg természetesnek venni azt,hogy: "Márpedig a világ mocskos,és degenerált...Az volt mindigis,meg az is lesz mindigis"... Hát...Én ebbe a meghatározásba sose fogok beletörődni,meg sohasem fogom természetes dolognak venni...Mivel szent meggyőződésem az,hogy a földi pályafutásom első 20-24 évét egy " NORMÁLIS" világban éltem le,úgyhogy minden erőmmel azon vagyok mindig,hogy egy ILYEN állapotba is kerüljek vissza akkor...(Remélem akkor mostmár érted azt,hogy MIÉRT bosszankodok én annyit mindenen ebben a mai világban...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 14. 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nekem annyiban volt "tökéletes" a hajdani élet,hogy akkoriban valami felsőbb erő valahogy megkímélt mindig a VILÁG MOCSKÁNAK a látványátol,meg megtapasztalásátol...Meg valahogy sikerült mindig ezeken a dolgokon kívül maradnom...De tényleg...Szóval itt nem abban volt akkoriban a lényeg,hogy "csak azt vettem észre amit akartam", hanem valóban NEM TALÁLKOZTAM a világ negatívumaival...Az otthoni negatívumokat leszámítva nekem tényleg az egész ifjúkorom a diszkókkal,csinos,harisnyás lányokkal,testépítéssel,magányos sétákkal,olvasásokkal telt el...Ebböl a körböl csak fokozatosan léptem ki,olyan 22-24 éves korom környékén...CSAK EKKORIBAN kerültem olyan helyzetekbe, amikoris rá kellett döbbennem arra,hogy: " Ez a világ egy végtelenül undorító,és mocskos valami...Tele elmebeteggel,meg degenerált,önző,kapzsi állattal"...(Itt természetesen "állaton" ezeket az un. "embereket" értem...A becsületes,és eredeti értelemben vett állatvilág tagjaitol ezúton is elnézést kérek a meghatározás felcseréléséért...) Mondjuk nagyon nem örvendeztem ennek a felfedezésnek, gondolom ezért is harcolok mindig fáradhatatlanul mindig-minden elmebaj,és negatív jelenség ellen...Mert nem tudom,meg nemis akarom sohasem elfogadni,meg természetesnek venni azt,hogy: "Márpedig a világ mocskos,és degenerált...Az volt mindigis,meg az is lesz mindigis"... Hát...Én ebbe a meghatározásba sose fogok beletörődni,meg sohasem fogom természetes dolognak venni...Mivel szent meggyőződésem az,hogy a földi pályafutásom első 20-24 évét egy " NORMÁLIS" világban éltem le,úgyhogy minden erőmmel azon vagyok mindig,hogy egy ILYEN állapotba is kerüljek vissza akkor...(Remélem akkor mostmár érted azt,hogy MIÉRT bosszankodok én annyit mindenen ebben a mai világban...)

Jah, vagyis akkor én azért viselem jobban, mert megszoktam? Laughing

Sajnos, most azt kell mondanom, hogy tévedsz, s vagy Isten kegyelméből valamilyen burokban születtél - vagy pedig, ahogy mondtam, nem voltál "nyitott" az Élet sz..ságaira 22-24 éves korod előtt. Én azért az utóbbira tippelek, még mindig. Hogy miért is?
Mert mondhatnánk azt, hogy abban az időszakban én a fővárosban élve - hozzád képest - ingerdúsabb környezetben voltam, viszont ennek ellentmond az, hogy középiskolai osztálytársam legalább fele már nem "pesti", hanem "vidéki" volt, szó szerint az ország minden tájáról, mégsem úgy tűnt a dolog, hogy az élet mocskaiból annyira kimaradtak, kimaradtunk volna...

De maradjunk csak a saját életemnél, a saját példáimnál, amiből már a 80-as években (jelzem általános iskolás voltam 81'-89'-ig) kiderült, hogy mennyi "aljas" dolog van a világon.
- volt osztálytársam akinek egyik szülője külföldön dolgozott, alig látta a családja, ő csak hajszolta a pénzt-nem lett nekik több, de próbálkozott. Ha egy ilyen volt, abban a kis közösségben, amiben én éltem, volt több is.
-akkor is volt olyan, hogy egy szülő egyedül nevelte a gyerekét, dolgozott, - a gyereket már 10 évesen otthon hagyta egyedül délután, mert munka mellett nem tudta megoldani, hogy legyen vele valaki (ezt persze mi kihasználtuk, a lány a barátnőm volt, ha elmaradt a suliban az utolsó tanítási óra mindig felmentünk hozzájuk játszani, pedig nem lett volna szabad)
- volt osztálytársam, akinek öngyilkos lett az anyja
-hallottam olyanról, hogy meghalt egy gyerek mert valami más hülyegyerekek kilökték a mozgó vonatból
-voltak iskolatársaim, akik "különös kegyetlenséggel" bántották a kisebbeket.
(Csak a tanárok akkor még mondjuk tehettek ez ellen valamit)

Alapjáraton elmondható, hogy akkor nem volt internet, kevesebb rosszat engedtek beszivárogni a sajtóba. De gondolod, hogy kevesebb "megölte, felgyújtotta, feldarabolta" volt? Ma ez megy a Híradóban minden nap, régen ezeket csak a "Kék fény" c. műsorban mondták be. Nem csináltak szenzációt abból, hogy nyáron meleg volt, télen meg hideg, ősszel pedig esik az eső...mindent fel lehet még jobban fújni, régen csak ezt nem tették meg.
Én magam is szeretném hinni, hogy "Az ember eredendően jó", de egyre inkább azt tapasztalom, hogy nem így van.
Elég sok negatív dolog ért engem is - az otthoniakon felül is, ennek ellenére is, és hidd el, kb. 16 éves koromig győzködtem is magam, hogy az emberek jók...

Saját példák:

Bízhatnék abban, hogy vidéken, a természethez közel emberségesebbek az emberek, de én ezen a téren nem éreztem különbséget "városi" és a "vidéki" lét között.
"Falun" voltam 13-14 évesen korom közt nyaranta - ismerős család az egyik szomszédban. Volt ott 5 fiúgyermek 12-28 éves korig. "Természetesen" mind az 5 megkörnyékezett a 2 nyár alatt a maga módján...ugye mondanom sem kell, hogy nem az a normális, hogy megáll velem szemben az úton, mikor sétáltam a boltból hazafelé (én gyalog, ő tolta a biciklit), még csak nem is brekegett semmit, hanem eldöti a biciklit, elállja az utam, és szó nélkül el kezdi a felsőmet gyűrni felfelé, miközben tolja felém az ágyékát és meg akar csókolni. Mintahogy az sem, hogy a másik ugyanezt akarta a szőlőben, a harmadik meg a házban...S ezek után megkérdezed, hogy:"Mi bajom van az "Indul a bakterház?", meg mindenféle "csak szexre kellesz" jellegű filmekkel...mert ezek miatt azt hiszik, hogy így kell. Jah, igen, ez csak irónia, hogy "ez van". Akkor is utálom, hisz a saját bőrömön tapasztaltam, meg még nézzem is, hogy ezt "reklámozzák" és mulatnak rajta az emberek?

Szintén itt, szintén ekkor, egy 18 éves csajszi meg tudott volna ölni a tekintetével, olyannyira féltékeny volt rám a férje miatt. Pedig az "csak" nézett rám...igaz kilométerekről is engem sasolt örökké.
-Szintén itt másik szomszéd - öregapám lehetett volna - nyalta a száját, csorgott a nyála szó szerint, ha rám nézett...akart fogdosni, de a saját lánya fenekét is megfogdosta, az meg incselkedett vele, nevetett rajta...normális dolog ez? Nem.
Sok szexuálisan aberrált barom!!! S ez a 80-as években volt!!!
Alapjáraton hány 13-14 éves kislány akarja egyébként elveszíteni a szüzességét? Ja, lehet, hogy vannak olyanok, de én nem akartam...

-Azt már nem is említem, hogy mennyi + attrocitás ért aztán már később, a pesti közlekedésben15 éves korom óta a sok hülye szexuálisan aberrált olyan mókusok miatt, akikkel fényes nappal (!!!) az utcán összehozott a sors néhány pillanatra. Ti fiúk ilyen szempontból sokkal kevesebb mocsokkal találkoztok...ti csak hallgathatjátok egymás mocskos sztorijait!
Tudod, nem csak a KONKRÉT szexuális erőszak számít szexuális zaklatásnak.
És igen, általában örülök annak, hogy csinos vagyok, és vonzom a férfitekinteteket, de a férfiak nagy többségének fogalma sincs a szexuális kultúráról. Mert mi nem "állatok" vagyunk!!!
És most én is elnézést kérek a konkrét állatoktól, hogy embertelen emberekhez hasonlítom őket.

-Voltak akkor is mindenféle lökött divathóbortok, meg sznobok is voltak akkor is, meg olyan gyerekek, akiket divatbemutatóra járattak a szülők az iskolába. Lehet, hogy volt iskolaköpeny a különbözőség elrejtésére, de úgyis lehetett látni, mi van a köpeny alatt.

Szóval, úgy gondolom, hogy te mindig is eléggé introvertált és befelé forduló, magadnak való voltál ahhoz, hogy ne vedd észre ezt a sok mocskot. Pláne ha meg nem is mindig tudod "levenni" az arcmimikát.
S mikor már "felnőtt" az ember, már több mindent észrevesz, pontosabban jobban feléri ésszel. A fiúk amúgy is később érnek, később nő be a fejük lágya, tovább maradnak naívak, mint a lányok.
Én meg inkább csak egyre introvertáltabbá váltam, hogy kevesebb ilyen dologgal szembesüljek.

(És akkor még munkahelyről, kollégákról, ottani "aljasságokról" , szakmai féltékenységről, irigykedésről, áskálódásokról, meg a "kedves rokonokról" nem is beszéltem. Pedig ezek minden ember életében jelen vannak/vagy voltak valamikor az életében.
Sajnos nem lehet mindenkivel megszakítani, ill. nem kialakítani új kapcsolatokat. Szerencsére a családomban sikerült kiiktatni az életemből a rám negatívan ható személyeket, a barátaimat meg saját magam válogatom meg.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 14. 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Van igazságod abban,hogy valszeg én azért nem láttam gyerekként a világ VÉGTELEN MOCSKOSSÁGÁT a régi rendszerben,mert egy kis faluban gyerekeskedve meglehetősen INGERSZEGÉNY környezetben éltem...Hasonlítani sem lehetett az engem körülvevő világot egy NAGYVÁROSI gyerek világával...Aki nagyvárosi gyerek ugye nap mint nap emberek tömegeivel érintkezett, és ebböl következően rengeteg perverzzel,aberrálttal,meg egyébb ,mocsok,trágya alakkal is...Én gyerekként szerencsére több tehénnel,lóval,sertéssel,baromfival találkoztam a mindennapi életben,mint emberrel...Éshát ugye ehhez jött még akkor egy erősen introvertált, autista természet is...Tudod mit szerettem pl.nyaranként csinálni már gyerekkoromban is? Játszani,focizni,fogócskázni a barátokkal? Vagy utazni?Strandra,emberek közzé járni?Ugyanmár...Mondjuk nem mondom azt,hogy gyerekként ilyesmi dolgokhoz sose volt szerencsém,mert mondjuk volt,és egy BIZONYOS SZINTIG nem is zavart az ilyesmi időtöltés,de igazábol a legkedvesebb időtöltésem mégiscsak az volt mindigis, amikor "EMBEREK NÉLKÜLI" információszerzéssel foglalkozhattam...Pl. könyvet olvastam,tévét néztem,rádiót hallgattam...Ezen tevékenységeken belül meghát ugye szinte kizárólag a GYEREK,MEG AZ IFJÚSÁGI terület produktumaira koncentráltam...Ami terület ugye értelemszerüen mindig mentes volt a világ mocskának a bemutatásátol...Így aztán nemis csoda az,hogy vagy 20 éven keresztül egy IDEALIZÁLT,"MESEVILÁGBAN" éltem...Jó-jó...Tudom azt,(Ma már...) hogy ez a világ csak egy ILLÚZIÓ VOLT,de én akkoris ide vágyok vissza...És a magam részéröl mindent megteszek azért,hogy a körülöttem lévő környezetet lehetőleg minnél tágabb körökben ehhez a hajdani "illúzióhoz" igazítsam...Szerencsére ha mást nemis, de a KÖZVETLEN KÖRNYEZETEMET jórészt sikerül azért szinte mindig ehhez az ideához igazítani,de ennek ugye akkor az az ára,hogy egy sajátos "üvegbúra" alatt élek a mai napig is,dehát annyi baj legyen...Még ez is jobb annál,mintha ehhez a mai mindennapi élethez,meg világhoz akarnék alkalmazkodni,meg igazodni...Meg legfőképpen részt venni,meg részt vállalni ennek a mai ocsmány, undorító világnak a működésében,meg működtetésében...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 14. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade hagyjuk a világ mocskosságát a fenébe...Térjünk vissza inkább a 80-as évekre konkrétan is...Nemrég megtaláltam az egyik kedvenc gyerekkori tévésorozatomat a neten...A "Transwaal minden aranya" című 6 részes francia sorozatot...Igaz,csak francia nyelven találtam meg,de a semminél ez is jobb azért...Majd 40 év távlatábol módfelett örültem ennek a sorozatnak még francia nyelven is...Igaz, ez a produkció mondjuk nem tizenéves gyerekek számára készült ifjúsági film volt,de azért mégiscsak egy kedves,és bizonyos értelemben véve rendkívül profi,és színvonalas, meglehetősen "romantikus" történet volt,aminek a hátterét és a keretét az 1899-1902-es angol-búr háború adta Dél-Afrikában...Éshát ugye mivel ez a sorozat még a "liberális őrület" előtti időkben készült, gyakorlatilag mentes volt minden "négersajnáltatástol", meg hasonló elmebajoktol...(Szerencsére...)A filmsorozat hiába Dél-Afrikában játszódott,a történetet ez a dolog nem érintette negatívumként,mivel elméletileg és gyakorlatilag is CSAK fehér emberek konfliktusaival foglalkozott végig a történet...Fehér férfiak és nők kalandjaival,illetve a szintén európai származásu angolok,és búrok harcaival...Lebilincselően színvonalas kivitelben,és megvalósításban...Hát igen...Azért hajdanában még a francia minisorozatok is adtak a színvonalra,nemúgy mint ahogy már manapság teszik...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 23. 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, hogy a zenei topicban szóba került Dévényi Tibor meg a Három kívánság c. műsora, jutott eszembe, hogy én hogy utáltam azt műsort. Már gyerekként is felfogtam, hogy egy erőltetett, előre megrendezett baromság volt.

"Mit szeretnél kérni, mit szeretnél kérdezni a bácsitól? (Aki ismert színészünk, énekesünk, sportolónk volt.) Gyerekként sem "bácsiztam" volna le pl Bodrogi Gyulát.
Visszataszító volt számomra az egész..." tapsoljatok és dobom a labdát"..."gyere fel a színpadra, mondd el, mit szeretnél kérni".. előre le volt zsírozva, hogy mit kérhetett, betanult szöveget mondtak a gyerekek is...
Jaj, az Első Emeletet együttessel szerettél volna találkozni!!! Itt van az egész Első Emelet együttes, most felteheted a három kérdésed Kiki bácsinak!
"Azt szeretném megkérdezni, hogy Kiki bácsi milyen tanuló volt az iskolában?" (Tuti, hogy egyáltalán nem érdekelte a gyereket, hogy Kiki milyen tanuló volt.)
Kiki válaszol.
" Hát, tudod, nem voltam a legjobb tanuló, de azért remélem, te jól tanulsz... (Nesze semmi, fogd meg jól, de a propaganda: tanulj! ott volt.)
-Julcsika, mi a második kérdésed?
"Azt szeretném megkérdezni másodjára, hogy Kiki bácsi gyerekként szeretett biciklizni?"
Kiki megint válaszol valami semleges dolgot.(Nem teljesen mindegy, hogy tudott-e már 9 évesen biciklizni...de valószínűleg az volt ,hogy "igen ,tudtam és szerettem biciklizni, és te is mindig óvatosan biciklizz.")
"Na és mi lenne az utolsó kérdésed?"
"Az lenne az utolsó kérdésem, hogy Kiki bácsi szereti-e a mákos tésztát?"

Na ezek után, ha Kiki bácsinak volt egy kis szíve, nyilván azt mondta, hogy "Igen, az a kedvencem...", hadd legyen boldog az a kislány még 3 percig.

Szóval, mint látod, egyszerűen rosszul voltam attól a műsortól. S már annyi idősen is felfogtam hogy mekkora "vetítés" az egész. Cirkuszt a népnek.
De persze mindig néznem kellett, mert anyám odaültetett a TV elé, hogy ezt nézzem...és nem volt apelláta.
Sőt, még arra is rá akart venni, hogy írjak a műsorba, mert milyen jó lenne, ha bekerülnék a TV-be
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Következő
32 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.