Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Elmélkedések a világ dolgairól
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 15. 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval én ilyen szemellenzős, mocsok patkány újságírók helyében időnként elgondolkoznék bizonyos dolgokon,"kárörvendezés" helyett...Pl azon,hogy UGYAN MI LEHET AZ OKA ANNAK, hogy a "nyugat" sok évtizedes FELFORGATÓ PROPAGANDÁJA,GAZDASÁGI SZANKCIÓI ELLENÉRE a kubaiak " köszönik szépen" de el vannak jól az "elnyomó" szocializmusukban a mai napig is,meg a "fokozódó" jegyrendszerükben...Nagyon nem hallani arrol,hogy annyira akarnának változtatni ezen a dolgon,és igazuk is van szerintem...A helyükben énis távol tartanék magamtol mindenféle "nyugati értékrendet",és nyugati típusu vadkapitalizmust, ha jót akarnék magamnak...Igaz,most is azt teszem nagyrészt, úgyhogy nemis csoda az akkor,hogy a mai napig is tulajdonképpen gondtalanul, nyugodtan élem az életemet,egyedül a világ elmebajain szoktam csak bosszankodni...De azon mondjuk rengeteget...Ez mondjuk igaz,dehát ahogy mondani szokás, másnak is csak ennyi bosszankodnivalója legyen az életében...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 06. 25. 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval ahogy elnézem a dolgokat azóta is,semmi jele annak továbbra se, hogy a kubaiakat különösebben zavarná a "jegyrendszer további szigorítása"...Hiába kárörvendeskedett nagy fölényeskedve a fentebb említett trágyacikk,trágya szerzője...Jaj de jellemző volt már megint ez az egész...Már régen megfigyeltem azt,hogy nálunk magyaroknál népszokás már évszázadok óta az,hogy KÜLSŐ ERŐK,ÉRDEKEK játszi könnyedséggel bepaliznak,elbolondítanak,elhülyítenek minket örökösen,aztánmeg BÜSZKÉN DÖNGETJÜK A MELLÜNKET MINDERRE A DOLOGRA,HOGY MILYEN OKOSAK IS VAGYUNK ÁM MI...Mások meg ugye milyen hülyék,meg buták...Jó példa minderre ez a fentebb említett trágyacikk is...Van egy olyan érzésem most is,hogy Kuba, minden jegyrendszerével egyetemben is MÉG AKKORIS LÉTEZNI FOG, amikor minket már régen felfalt szőrőstül-bőrőstül ez a rohadt mocskos globálkapitalizmus...Meg az idegen érdekeknek való örökös megfelelési kényszer...Sajnos olyan ez az ország századok óta,mint aki eladja mindig a lelkét,a jövőjét,mindenét, egy tál lencséért...Aztánmeg csodálkozunk örökösen azon,hogy állandóan ráfaragunk mindig, mindenre...Én nem tudom,hogy milyen átok ül örökösen ezen az országon,de valamit nagyon rosszul csinálunk állandóan...Itt sok évszázados népszokás az mindig,hogy csak két "stratégiában" tudunk örökösen gondolkodni...Vagy "keseregve,síránkozva,vagy éppen pont fordítva,zászlót lengetve,himnuszt énekelve,szentkoronázva,stb,stb," FEJJEL ROHANUK A KŐFALNAK,vagy más oszágok alá fekszünk be utolsó szajhaként abban a reményben,hogy majd a "szexuális jellegü szolgáltatásainkért" majd AZOK kikaparják nekünk a gesztenyét...Ahogy megfigyeltem már a dolgokat az idők folyamán, HARMADIK UTAT sose ismer ez az ország,és nép...Pedig lenne mindig harmadik utunk is...Csak ahhoz OKOSNAK,RAFKÓSNAK,ÁLHATATOSNAK,ÖNÉRZETESNEK,RAVASZNAK kéne lennünk...Édekes dolog az,hogy ugye egy régi kínai bölcs már ezelőtt 2500 évvel leírta pl.egy "jó hadvezér" ismérveit...Mit is írt ez a kínai bölcs? Hát azt írta,hogy:"Az igazi hadvezér az HARC NÉLKÜL győzedelmeskedik az ellenfelén"...HADVEZÉR LÉTÉRE!!! Aki hadvezér HARCRA ADJA,vagy kell hogy adja a fejét,az már félig vesztett is...Hát...Lassan kezdem érteni akkor azt,hogy miért állunk mi valahogy örökösen MINDIG,MINDENBEN a "vesztes oldalon"... Hát ezért...Mert a " magyar" örökösen erőböl akar először mindig-mindent megoldani,aztán ha a fejjel falnak rohanástol betört ugye a fejünk,akkor meg jön a "B" változat,a "mindenki szajhája" viselkedés...Hát...Sajnos ilyen mentalitással soha,sehova sem fog jutni ez az ország...Mint ahogy hosszútávon eddigse jutott...Szóval csak óvatosan a kubaiak lenézésével is...ŐK, se fejjel nem rohannak sose a kőfalnak,se senki szajhájának nem adják el soha magukat...Inkább élnek maguknak CSENDBEN,SZERÉNYEN...NEKIK nemis kell aggódniuk az országuk jövőjéért,nemúgy mint nekünk...Jegyrendszer ide,vagy oda...A trágyaújságírók meg csak fogják be a szájukat...Fölényeskedés helyett inkább nézzenek körül a saját országukban...És kezdjenek el zokogni azon,amit látnak...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 21. 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade Kuba után térjünk vissza egy kicsit a saját országunk dolgaira is...Pár napja olvastam a neten az egyik netcikkben,hogy állítólag,(Mondom, állítólag...) folyamatosan növekszik a hazai lakosság kezében lévő BÉT részvények aránya...Azaz más szavakkal mondva, a hazai lakosság egyre jobban kezdi felismerni a KAPITALIZMUS valódi lényegét,és EGYETLEN ELŐNYÉT a mindennapi élet kapcsán...(A tőzsdén és a részvénytársaságok működésén kívül én nem látom egyetlen egy más pozitívumát sem ennek a mai "kapitalizmusnak", mint társadalmi rendszernek...) Amennyiben igaz ez a fentebb említett hír, az kissé reménytkeltő dolognak tűnik nekem, ugyanis azt jelzi,hogy TALÁN-TALÁN elindulunk végre valami új,pozitívabb irányba is,és nem csak örökösen a "nyugat" kapcarongyának,gyarmatának, összeszerelőműhely bérrabszolga mivoltának a dicsősége akarja a világ végéig fűteni a " magyar nemzeti önérzetet,meg büszkeséget"...Szóval nem tudom,hogy mi történik itt a lakossággal,de kezd olyan érzésem lenni,mintha KEZDENE VÉGRE MEGJÖNNI AZ ESZÜNK...Régi bölcsesség az,hogy a kapitalista viszonyok között AKKOR FEJLŐDIK EGY ORSZÁG,ÉS INDUL MEG A GYARAPODÁS ÚTJÁN,ha a lakosság TÖMEGEI a napjukat azzal indítják, vagy fejezik be,hogy rápillantanak a tőzsdék honlapjára,hogy az álltaluk birtokolt részvények hogy kezdték,vagy zárták a napot...Viszont ismervén már ennek a mi "rendkívüli tálentummal, intelligenciával,lényeglátó képességgel,meg stb,stb, megálldott csodás népünknek" a mai potenciáját,meg értelmi színvonalát,nekem valahogy teljesen hihetetlennek tűnik még mindig az,amit a fentebb említett cikkben olvastam...De bízok abban, vagy legalábbis próbálok bízni,hogy mindettöl függetlenül VALÓBAN úgy áll a dolog,ahogy azt akkor olvastam...Végre valami reménykeltő hír...Csak el ne kiabáljam a dolgot...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 07. 21. 12:48-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 21. 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erröl a fentebb említett témárol eszembe jutott most a nevezetes "Fekete gyémántok" című Jókai regény...Mondjuk nekem világ életemben kedvenc regényem volt ez,és mindig ámulva hajtottam fejet Jókai Mór elképesztő zsenialitása előtt,amiért ilyen LÉNYEGRETÖRŐEN,ÉS OVASMÁNYOSAN BE TUDTA MUTATNI,a "KAPITALIZMUST", mint olyant,és annak lényegét,működését,előnyeit-hátrányait...Okos ember sokat tud tanulni ebböl a regényböl,de ahogy elnézem mindig a dolgokat, olyan rengetegen nemigen olvashatják manapság ezt a zseniális regényt,ellentétben mondjuk az " Egri csillagokkal",vagy mondjuk a "Kőszívű ember fiaival"... Ez utóbbi két regény se rossz olvasmány éppen, de ettöl függetlenül ha rajtam múlna a dolog,én az ILYEN TÍPUSU(!!) " hazafias"vagy "hazafiaskodó" regényeket kíméletlenül száműzném az iskolai "kötelező olvasmányok" sorábol, mivel TELJESEN FÉLREVISZIK az olvasót egy ilyen MAI,KAPITALISTA,ÉS FARKASTÖRVÉNYÜ VILÁGBAN...Egy ilyen MAI VILÁGBAN a "Fekete gyémántok" történetének van REÁLIS ÜZENETE az olvasók számára,nem pedig a "karddal való országvédésnek"... A karddal,meg a " hősiességgel" manapság már kitörölhetjük a hátsónkat...Kard helyett HATALMAS FORGALMU TŐZSDÉKRE, rengeteg tőzsdei részvénytársaságra, sok-sok lakossági,és intézményi befektetőre van szüksége ennek az országnak...Azaz FEJLETT TŐKEPIACRA...Más szavakkal, NEM "Dobó Istvánokra",hanem BEREND IVÁNOKRA(!!!) van itt szükség már a mai világban,dehát sok hülye ezt még 30 évvel a "rendszerváltozás" után sem képes ugye felfogni...Vagy legalábbis eddig nem volt képes...Megis látszik mindez ezen az országon a mai napig is...De hátha,hátha akkor végre valami elindul,vagy elindult tényleg akkor egy ésszerűbb,és életszerűbb MAGYARORSZÁG irányába...Próbálok valahogy hinni a dologban...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 24. 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valahogy továbbra is furcsa nekem azért egy kicsit ez az "egyre gyarapodik a magyar lakosság kezében lévő részvényhányad" megállapítás a netcikkek részéröl...De persze lehet,hogy jó szokás szerint megint csak egy ÜGYES KIS CSÚSZTATÁSSAL állunk szemben, aminek a lényege az lehet,hogy valójában NEM A HAZAI LAKOSSÁGNAK KEZD VÉGRE MEGJÖNNI AZ ESZE, HANEM A KÜLFÖLDI BÉT BEFEKTETŐK ARÁNYA(!!!) CSÖKKEN ÉVRÖL-ÉVRE...Aztán persze EZT A DOLGOT,lehet ide-oda csűrni-csavarni,osztani-szorozni,átlagolni,meg statisztikázni,úgyhogy gond nélkül ki is lehet hozni ugye könnyedén ez esetben azt az ÖRVENDETES végeredményt, hogy:"A magyar lakosság egyre nagyobb arányt képvisel a BÉT részvénypiacán"...Ha ÍGY NÉZZÜK A DOLGOT, akkor valóban így is áll a helyzet...Végülis...Ahogy mondani szokás,MINDEN CSAK TÁLALÁS KÉRDÉSE,nem?Meg nézőpont kérdése...Szóval tartok attol,hogy a fent említett dolog lehet inkább a lényeg,merthát ismervén már alaposan ennek a mi kis népünknek az álltalános szellemi és egyébb színvonalát meg a hasonló jellemzőit,az valahogy továbbra is elég hihetetlen dolognak tűnik nekem,,hogy a sok tróger,elmebeteg,leépült agyu, 60-as IQ-ju degenerált, primitív barom meg alkoholista kocsmatöltelék,illetve a hozzájuk hasonló figurák, akik ugye a hazai lakosság döntő többségét alkotják manapság,HIRTELEN TUDATOS "TŐKEPIACI BEFEKTETŐKKÉ" VÁLTAK,csakúgy ukmukfuk,EGY-KÉT ÉV(!!!) LEFORGÁSA ALATT...Ez a feltételezés szerintem valahogy teljes képtelenségnek tűnik...Most csakúgy elképzelem magamnak a jelenetet,hogy ül a kocsmában a sok tróger,meg trécselget Mari néni meg Bözsi néni a falu főutcáján összetalálkozva,aztánmeg nagy izgalmak közepette megvitatják egymás között,hogy mennyit emelkedett/csökkent a múlt hét óta az X vállalat részvénye,meg hogy mikor érdemes beszállni egy-egy részvénybe,vagy mikor érdemes kilépni belőle,meghogy mik a várható osztalékráták...Jaj...Az emberre egyböl a kacagás jön,hacsak elképzelek magamnak egy ILYEN jelenetet ebben az országban...Sajnos attol tartok,hogy nagyon,de nagyon "életszerűtlen" dolog lenne egy ilyesmi jelenet..De bár ne lenne az...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 24. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, ismét csak azt kell mondanom, hogy kissé naív vagy...
Bármit le lehet írni, amit a papír elbír.
1.
Aki valaha is tanult némi statisztikát, az tudja azt, amit tud. Ha érdekel, majd mesélek erről...de nem itt a nyílt fórumon.
2.
Nem érzem úgy, hogy csak 60-as lenne az IQ-m, sem nem Terka néni vagyok, azt hiszem elmondhatom, hogy inkább a nagy átlagot képviselem intelligencia, értelem terén kis hazánkban. Ennek ellenére halvány lila fogalmam sincs a tőzsdéről, azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák, tehát van egy sejtésem, hogy az elmúlt 2-3-10 akárhány évben nem ugrott akkorát iránta a kereslet, mint "írják".
Lehet, hogy elment az eszem, vagyis sosem volt, mert nem foglalkoztam vele, szóval nincs is minek megjönnie, hogy belevágjak. Nem, eddig sem és ezután sem azzal kezdem majd a napomat, hogy a reggeli tejeskávém szürcsölgetése közben a tőzsdei híreket böngésszem.
Ha ezt próbálnak elképzelni, az nem vicces? De.
Sajnálom, ha emiatt most csalódtál bennem, mert másmilyennek képzeltél.
A "fekete gyémantokat" nem tudtam elolvasni, pedig vagy kötelező, vagy ajánlott olvasmány volt. Tudod, hogy a történelmi regények, nem az én világom...akármilyen is jól mutatja be azt, amit be kell mutatnia.

Szóval most kétesélyes a dolog.
Vagy besorolsz engem is az elmebeteg, leépült agyú bunkók csoportjába, vagy úgy kezeled a dolgot, hogy túl szép a hír, ahhoz, hogy igaz, legyen. Hisz, ha engem valóban olyannyira "nagyra tartasz", mint mondani szoktad, akkor rá kell jönnöd, hogy az is vicces lenne, ha engem képzelnél el tőzsdézni...vagy a hozzám hasonlókat.
Most el tudod képzelni, hogy a szépen felújított Dagály -strandon a barátnőmmel a nagy izgalmak közepette megvitatjuk egymás között,hogy mennyit emelkedett/csökkent a múlt hét óta az X vállalat részvénye,meg hogy mikor érdemes beszállni egy-egy részvénybe,vagy mikor érdemes kilépni belőle,meghogy mik a várható osztalékráták? Laughing
Egyáltalán: mi az az osztalékráta???
Na ugye...szóval ezen gondolkozz el, és szerintem értékeld át a dolgokat...

Tudod, pontosan olyan ez is, mint az emeletes vonatok esete...

(És mielőtt azt hinnéd, ismét magamra vettem a dolgot...nem ez nem így van, csak próbáltam éreztetni a különbséget, hogy kb mekkora az esély, hogy egy olyan átlagembernek, mint én - meg az összes többinek az országban - a feltételezések szerint megjöjjön az esze, és belevesse magát a tőzsdézésbe.)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 25. 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet hogy igazad van,és kicsit naívan látom mindig ezt a mai magyar valóságot...Dehát most mit csináljak? Ilyen vagyok sajnos...Gondolom ezért sem tudok sohasem "beilleszkedni" ebbe a mai magyar "társadalomba"... (Már amennyire persze ezt a valamit amiben élünk, " társadalomnak" lehet nevezni...)Sajnos egyszerűen nem tud ráhangolódni sohasem az agyam arra,hogy egy ilyen mai világban NINCS SZÜKSÉG ARRA,hogy bárki is tehetséges legyen bármiben is,értsen bármihez is, okos legyen,erényes,intelligens,meg stb,stb...Ugyanmár...Egy ilyen mai világban az kell az érvényesüléshez,hogy gátlástalan legyen egy illető, meg megfelelően erőszakos,és pofátlan...Ezeknek a mai embereknek meghát ugyan mi kell mindig? Hát mi kéne?Szirénénekek,hazudozás,vakítás,ámítás,süketelés,zagyválás, aztán már mennek is vakon minden elmebeteg,meg elmebaj után mint valami agyatlan zombik...A gátlástalan mocsok emberek meg ezt használják ki ugye mindig...Amúgy ne kezd már megint a szokásost,hogy írok valamit valami barom emberekkel kapcsolatosan,aztán már egyböl veszel is mindent magadra...Nem hallottad még azt a mondást, hogy AKINEK NEM INGE, NEM VESZI MAGÁRA? Ha még nem hallottad,akkor most hallod...Hagyd már mindig ezt az örökös üldözési mániát...NEM RÓLAD értekeztem fentebb,hanem AZ EMBEREK NAGY TÖBBSÉGÉRÖL...Vedd úgy mindig a dolgot,hogy te AZ ÉRTELMES KISSEBBSÉGHEZ TARTOZOL,attol függetlenül persze,hogy téged pont nem érdekel a tőzsdék világa...Mivel más irányu volt mindigis az érdeklődésed...Azt már sokszor bizonyítottad,hogy nem vagy egy primitív "Juci néni" színvonal semmiféle értelemben sem...Szóval ne aggódj emiatt...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 25. 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade néhány gondolat akkor a "Fekete gyémántok" című Jókai regény kapcsán is újracsak...Sajnálom egy kicsit Szami,hogy nem volt még szerencséd ehhez a zseniálisan megírt,nem mindennapi regényhez...Ha jól emlékszem, ez a regény hajdanában nem volt kötelező olvasmány, de az is lehet hogy én emlékszem rosszul és mégiscsak az volt...Nade akár így-akár úgy, szerintem sok érdekességröl lemaradtál akkor azálltal,hogy nem olvastad el eddig ezt a regényt...Nincs kedved szerencsét próbálni vele? Igaz,a főszereplő nem egy nő,hanem egy férfi,meghát túl sok romantika sincs azért a műben,ráadásul a cselekmény is elég elborzasztó dolgokat jár körbe...Azaz az emberi aljasságokat,sunyiságokat,mocskosságokat,kapzsiságokat,korrupciókat,a lopást-csalást-hazudást, a gátlástalanságokat,stb,stb, mutatja be a könyv egy FIKCIÓS TÖRTÉNET keretébe helyezve a cselekményt az 1860-as,70-es évek Magyarországán...Szóval ez a regény NEM TÖRTÉNELMI REGÉNY,annyi köze van a "történelemhez"kb,mint egy Verne regénynek...Azaz szinte semmi... Engem gyerekkorom óta mindig lenyűgözött és elvarázsolt ez az írás,és elvarázsol a mai napig is...Igaz,hajdanán el nem tudtam képzelni egy olyan aljas és mocskos világot,mint ami világot ez a regény bemutat,de amióta " élvezem" énis ezt az un. "kapitalista",modern világot,azóta MINTHA A MAI MAGYAR VALÓSÁGOT látnám mindig ennek az írásnak szinte minden egyes lapján...Pedig kb. 150 évvel ezelőtt íródott ez a mű...És mintha a regénybeli "Kaulmann Félixeket" látnám nap mint nap megelevenedve ebben a mai magyar közéletben és üzleti világban,csak sajnos "Berend Ivánokat" nem látok sehol sem...Vagy ha vannak is ilyen TISZTESSÉGES ÉS BECSÜLETES üzletemberek és nagyvállalkozók ebben a mai magyar valóságban,túl sokra nem viszik,mivel ahogy mondani szokás,"az élet az bizony nem egy romantikus regény"...De azért valahogy én bízok mindig a csodákban...Mást ebben a velejéig rohadt mai világban nemnagyon tud az ember tenni...De ha másnem,a nevezett regényben legalább "győz az igazság" végül,bár a valóságban lenne így a dolog...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 25. 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Lehet hogy igazad van,és kicsit naívan látom mindig ezt a mai magyar valóságot...Dehát most mit csináljak? Ilyen vagyok sajnos...Gondolom ezért sem tudok sohasem "beilleszkedni" ebbe a mai magyar "társadalomba"... (Már amennyire persze ezt a valamit amiben élünk, " társadalomnak" lehet nevezni...)Sajnos egyszerűen nem tud ráhangolódni sohasem az agyam arra,hogy egy ilyen mai világban NINCS SZÜKSÉG ARRA,hogy bárki is tehetséges legyen bármiben is,értsen bármihez is, okos legyen,erényes,intelligens,meg stb,stb...Ugyanmár...Egy ilyen mai világban az kell az érvényesüléshez,hogy gátlástalan legyen egy illető, meg megfelelően erőszakos,és pofátlan...Ezeknek a mai embereknek meghát ugyan mi kell mindig? Hát mi kéne?Szirénénekek,hazudozás,vakítás,ámítás,süketelés,zagyválás, aztán már mennek is vakon minden elmebeteg,meg elmebaj után mint valami agyatlan zombik...A gátlástalan mocsok emberek meg ezt használják ki ugye mindig...Amúgy ne kezd már megint a szokásost,hogy írok valamit valami barom emberekkel kapcsolatosan,aztán már egyböl veszel is mindent magadra...Nem hallottad még azt a mondást, hogy AKINEK NEM INGE, NEM VESZI MAGÁRA? Ha még nem hallottad,akkor most hallod...Hagyd már mindig ezt az örökös üldözési mániát...NEM RÓLAD értekeztem fentebb,hanem AZ EMBEREK NAGY TÖBBSÉGÉRÖL...Vedd úgy mindig a dolgot,hogy te AZ ÉRTELMES KISSEBBSÉGHEZ TARTOZOL,attol függetlenül persze,hogy téged pont nem érdekel a tőzsdék világa...Mivel más irányu volt mindigis az érdeklődésed...Azt már sokszor bizonyítottad,hogy nem vagy egy primitív "Juci néni" színvonal semmiféle értelemben sem...Szóval ne aggódj emiatt...

Ha megnézed az említett hsz-em, írom alul zarójelben, hogy nem vettem magamra, csak átlaghoz soroltam magam, hogy ne csodálkozz, hogy az átlagember nem tőzsdézik.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 25. 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvastam fentebb,hogy nem vetted úgymond magadra a "dörgedelmeimet",de a csuda tudja hogy miért, valahogy nekem mégiscsak olyan érzésem volt az egyik fentebbi hsz-edet olvasva,hogy ha másnem, a lelked mélyén,tudat alatt, de azért valamennyire mégiscsak magadra vetted a fentebb írt negatív jelzőket...Hiába bizonygatod az ellenkezőjét...Annyira azért már ismerlek szerintem...Nade mindegy...Amúgy sokszor leírtam már szerintem,meg sok hsz-ben,hogy én személy szerint teljesen meg vagyok győződve arrol,hogy ADDIG NEM FOG JUTNI EZ AZ ORSZÁG SEHOVÁ,ameddig az emberek nagy többsége nem válik pl. " tőzsdeszakértővé" illetve "tiszteletbeli, műkedvelő brókerré"... (Illetve a gazdasági-politikai szereplőink,üzletembereink, " Berend Ivánokká"...)EZÉRT örültem meg hirtelen annak,amikor olvastam néhány napja az egyik netcikkben,hogy "folyamatosan gyarapodik a magyar lakosság kezében lévő részvényhányad"... Egy pillanatig elfogott a lelkesedés meg a bizakodás, de aztán ugye alaposabban belegondolva a dolgokba,rájöttem arra, ahogy írtad te is fentebb, hogy" kicsit naív voltam",amikor kritika nélkül elhittem az olvasottakat...Vagy nemis kicsit...Bár igaz lett volna az olvasott hír,de eddig tényleg minden logikai szempont azt mondja meg mutatja,hogy az örvendetesnek tűnő hír minden valószínűség szerint csak egy ócska néphülyítés,meg népkábítás volt szokás szerint,aztán ennyi...Hát...Ez van akkor...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 07. 25. 17:10-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 25. 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade néhány gondolat akkor a "Fekete gyémántok" című Jókai regény kapcsán is újracsak...Sajnálom egy kicsit Szami,hogy nem volt még szerencséd ehhez a zseniálisan megírt,nem mindennapi regényhez...Ha jól emlékszem, ez a regény hajdanában nem volt kötelező olvasmány, de az is lehet hogy én emlékszem rosszul és mégiscsak az volt...Nade akár így-akár úgy, szerintem sok érdekességröl lemaradtál akkor azálltal,hogy nem olvastad el eddig ezt a regényt...Nincs kedved szerencsét próbálni vele? Igaz,a főszereplő nem egy nő,hanem egy férfi,meghát túl sok romantika sincs azért a műben,ráadásul a cselekmény is elég elborzasztó dolgokat jár körbe...Azaz az emberi aljasságokat,sunyiságokat,mocskosságokat,kapzsiságokat,korrupciókat,a lopást-csalást-hazudást, a gátlástalanságokat,stb,stb, mutatja be a könyv egy FIKCIÓS TÖRTÉNET keretébe helyezve a cselekményt az 1860-as,70-es évek Magyarországán...Szóval ez a regény NEM TÖRTÉNELMI REGÉNY,annyi köze van a "történelemhez"kb,mint egy Verne regénynek...Azaz szinte semmi... Engem gyerekkorom óta mindig lenyűgözött és elvarázsolt ez az írás,és elvarázsol a mai napig is...Igaz,hajdanán el nem tudtam képzelni egy olyan aljas és mocskos világot,mint ami világot ez a regény bemutat,de amióta " élvezem" énis ezt az un. "kapitalista",modern világot,azóta MINTHA A MAI MAGYAR VALÓSÁGOT látnám mindig ennek az írásnak szinte minden egyes lapján...Pedig kb. 150 évvel ezelőtt íródott ez a mű...És mintha a regénybeli "Kaulmann Félixeket" látnám nap mint nap megelevenedve ebben a mai magyar közéletben és üzleti világban,csak sajnos "Berend Ivánokat" nem látok sehol sem...Vagy ha vannak is ilyen TISZTESSÉGES ÉS BECSÜLETES üzletemberek és nagyvállalkozók ebben a mai magyar valóságban,túl sokra nem viszik,mivel ahogy mondani szokás,"az élet az bizony nem egy romantikus regény"...De azért valahogy én bízok mindig a csodákban...Mást ebben a velejéig rohadt mai világban nemnagyon tud az ember tenni...De ha másnem,a nevezett regényben legalább "győz az igazság" végül,bár a valóságban lenne így a dolog...

Nekem úgy rémlik, hogy az ajánlott irodalomban nekünk benne benne volt középiskolábana "Fekete gyémántok" Jókaitól kötelező Az Aranyember volt.

Az olyanyira rendben volt nálam, hogy magyar írásbeli érettségin is azt választottam, összehasonlító elemzés volt Stendhal "Vörös és feketé"-jével.

Tudom, hogy nem kellene egy lapon említenem Jókait, Mikszáthot, Móricz Zsigmond-ot és Gárdonyi Gézát, de mindanyiukkal úgy voltam 15-18 évesen, hogy nem vágytam az írasaikra, pedig próbáltam olvasgatni. Ez a visszatartó erő munkál bennem még valszeg most is.
Nem azt mondom, hogy nem olvastam tőlük semmit, de nem az én világom.
Persze kivétel erősíti a szabályt, mert a már említett Jókai "Aranyember"-e, és Mikszáth Pongrácz grófja (Beszterce ostroma) kivétel volt.

Nézd, nem ígérem biztosra, hogy elolvasom a "Fekete gyémántok"-at, de minimum bele fogok kezdeni, rendben?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 25. 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó...Rendben...Amennyiben kedvet kapol valamikor a nevezett könyvhöz konkrétan is,majd jelezd nekem...Csak hogy tudjam,hogy konkrétan is belekezdtél...Remélem hogy nem fogol úgy járni vele,mint én a "Nő kétszer" című filmmel...Már most szólok,hogy lehet hogy a számodra vontatott,és unalmas lesz a regény,meg erősen régies,elavult nyelvezetü,de ha jól emlékszem, "A Sötétség mélyén" című regény is tetszett neked úgy-ahogy...Nos...Ez a nevezett Jókai regény is nagyjábol olyan lesz majd mint "A Sötétség mélyén"...Meg ugyanolyan mondanivalóju is...Csak ugye nem az Afrikai őserdőben fog játszódni a cselekmény,meg lesz benne azért némi szerelmi szál is...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 26. 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade ha már kérdezted fentebb Szami az "osztalékrátát"...Ez egy viszonyszám...Azt fejezi ki, hogy MEKKORA HASZON jut egy-egy adott részvényre...Pl. ha egy vállalat közzéteszi azt valamikor,hogy mondjuk a 2019-es évre fizet 10 ft osztalékot részvényenként,és mondjuk MA áll az adott részvény árfolyama 1000 ft-on,akkor a MÁRA ÉRVÉNYES OSZTALÉKRÁTÁJA egy,azaz 1 %...Mivel az 1000ft-nak a 10 ft az az 1%-a...Viszont ha ugyanez a részvény holnap felemelkedik 2000ft árfolyamra,akkor a holnapi osztalékrátája már csak 0,5% lesz...Mivel 2000ft-nak a 10 ft csak a 0,5%-a...Ha viszont ugyanez a részvény leesik mondjuk 1000ft-rol 500-ra holnap,akkor a holnapi osztalékrátája már 2% lesz...Mivel 500ft-nak a 10 ft a 2%-a...És így tovább,így tovább...Annyira nem bonyolt dolog ez szerintem...Hű de jó volna az,ha mondjuk a kocsmában a korhelyek,meg a kerti összejöveteleken az összegyűlt vendégek ILYESMI DOLGOKROL trécselgetnének,meg vitatkoznának,holmi futballesélyek,meg hitelkamat számítgatások helyett...Meg hogy X. összegü hitel felvétele esetén hány évtizedig kell majd törleszteniük a felvett összeget...Érdekes módon az ilyesmi dolgokon már mindjárt tud filózni a sok nép ebben a jobb sorsra érdemes országban...Hitelekkel,fizetnivalókkal, dugig van ebben az országban szinte minden ember,a részvénykereskedelemröl a legtöbbjük meg még nemis hallott...Jellemző dolog ez az egész...Pedig amíg a hitelek VISZIK TŐLÜK a pénzt,addig a részvények HOZZÁK...(Persze csak szerencsés esetben...Ha ügyetlenül,felkészületlenül vág bele valaki a dologba,akkor elúszhat könnyedén akár az összes pénze is az illetőnek...Dehát ahogy mondani szokás,némi kockázat azért mindenben van...) Dehát ilyen "magyaroktol" ugyan mit is várhatna az ember? Ez a mi kis népünk világ életében a nagy eszéröl volt ugye híres...Meg híres a mai napig is...Sajnos...Nemis csoda,hogy csak a világ "prostija",meg gyarmata szintig tud eljutni valahogy mindig ez az ország...Meg erre tudunk csak büszkék lenni igazábol...Az elmúlt 500 évben nem volt egy 10 év összesen,amikor ez az ország meg nép nem más országok kapcarongya,meg kihasznált gyarmata volt éppen...Éshát bizony a mai napig is egy más országok,népek álltal állandóan hülyére vett gyarmatként funkcionálunk,illúziója ne legyen senkinek...Dehát hülye népeknek ez a sorsa mindig...Hiába lobogtatják nagy bőszen a nemzeti zászlójukat,meg hiába éneklik könnyes szemmel a himnuszukat...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 20. 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Találtam nemrég a hírkeresőn megintcsak egy újabb, "elborzasztó,kubás cikket"... A mostani,legfrissebb agymenésnek az volt akkor a címe,hogy:" Kubában elfogyott a benzin,úgyhogy ökrökkel szántanak"...Hú...Ilyenkor már szinte látom is egyböl magam előtt a nevezett cikk írójának a teljes elborzadását:"Ökrökkel szántani"!!!!! (Meg gondolom gyalog járni,meg légkondi nélkül élni,meg plázák nélkül ellenni...Meg stb,stb...)Azt az eget! Micsoda borzalmas élet lehet akkor abban a piszkos Kubában! (Merthát,nem és nem akarnak ugye azok a gazember kubaiak beállni a sorba...A mocskos gané GLOBÁLKAPITALIZMUS emberpusztító,társadalomrohasztó,és környezetszennyező rabszolgasorába...) Hát persze...Gondolom az ilyen cikk moslék szerzője már el se tudja képzelni azt,hogy nem minden ember olyan elkábított konzumidióta,mint amilyen ő...Aki PÉNZBE KERÜLŐ "benzin", meg " áram" nélkül valszeg már a WC-re se tudna kibotorkálni hugyozni...Olyan tipikus mai ember módjára...Én viszont kisgyerekként éltem azért egy másmilyen világban...És semmi bajom nem volt azzal az élettel...A kis falunkban az emberek gyalog jártak mindenhová vagy kerékpárral,a terheket főként lovaskocsik szállították, benzinüzemű járművet csak nagyon ritkán láttam...És mégis elvoltak az emberek...Békében,nyugalomban...Gondolom a kubaiak is elvannak akkor továbbra is, merthát a globálkapitalista mocskok minden várakozása ellenére se akar sehogyse kitörni továbbra sem Kubában a "forradalom"...Nem és nem akar kitörni sehogyse...A fene a pofájukat...Pedig már " benzin híján ökrökkel szántanak a földeken"...Hát igen...Ilyen az,amikor valaki azt hiszi,hogy MINDEN EMBERNEK,MEG MINDEN TÁRSADALOMNAK a pénz,meg az anyagi javak, meg a fogyasztás, meg kivagyiskodás a lényeg,mint ami neki...Én viszont azt mondanám továbbra is költőien, mint amit eddig is mondtam mindig:Hajrá Kuba! Csak így tovább...Mutassátok meg ezeknek a rohadt pénzimádó globálkapitalista dögöknek,hogy NEM KÉRTEK BELŐLÜK...Meg a pénzükböl, a benzinjükböl, meg az egész mocskos,rohadt,hazug,környezetszennyező, anyagias életformájukbol...Csak így tovább...Mutassátok csak továbbra is a jó példát a sok elhülyített,fogyasztói marhának...Hajrá Kuba!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31
31 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.