Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 4. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 11. 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A "Hód" könyveket-krimiket olvastad valamikor Mattyasovszky Jenő tollábol? Vagy akár csak egyet-kettőt közzülük? Nekem gyerekkoromban ezek a kisregények is nagy kedvenceim voltak...

Nem, nem olvastam egyet sem.
Ezek nem "kémtörténetek"?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 11. 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyanmár...A "Hód" könyvek egyfajta előzményei voltak mondjuk L.L.L. későbbi munkásságának...Itt is volt egy állandó főszereplő, aki bár minden regényben más-más polgári néven szerepelt, de azért a felettesei mindig "Hód" fedőnéven emlegették...Ez az egy dolog közös volt minden regényben...Ez a "Hód" fedőnevü rendőrnyomozó meg aztán különböző bűnügyeket oldott meg az 1970-es,80-as évek Magyarországán...Nem voltak olyan rosszak ezek a kisregények...Csodálkozok azon,hogy nem olvastad még őket...Még jó,hogy szeretted mindig a krimiket...Bár mondjuk az is igaz,hogy ezek a "Hód" regények azért erősen realisztikus történetek voltak minden esetben, nemúgy mint Laci bácsi teljesen képtelen, a legcsekélyebb realitást is nélkülöző írásai...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 11. 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ugyanmár...A "Hód" könyvek egyfajta előzményei voltak mondjuk L.L.L. későbbi munkásságának...Itt is volt egy állandó főszereplő, aki bár minden regényben más-más polgári néven szerepelt, de azért a felettesei mindig "Hód" fedőnéven emlegették...Ez az egy dolog közös volt minden regényben...Ez a "Hód" fedőnevü rendőrnyomozó meg aztán különböző bűnügyeket oldott meg az 1970-es,80-as évek Magyarországán...Nem voltak olyan rosszak ezek a kisregények...Csodálkozok azon,hogy nem olvastad még őket...Még jó,hogy szeretted mindig a krimiket...Bár mondjuk az is igaz,hogy ezek a "Hód" regények azért erősen realisztikus történetek voltak minden esetben, nemúgy mint Laci bácsi teljesen képtelen, a legcsekélyebb realitást is nélkülöző írásai...

Valahogy nem kerültek elém.
Ezek is mind "egy kaptafára" készültek? Vagy olyan "Ötvös Csöpi" jellegűek?
Van egy amit kiemelnél/ajánlanál közülük?
Biztosan sok megvan e-könyvben.

Rejtő Jenőt sem nagyon olvastam, talán egy regényét...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 11. 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mondjuk az összes "Hód" könyvet nem olvastam,de amelyiket igen,azok nekem azért tetszettek...Főleg így,mai fejjel visszanézve rájuk...Nemis annyira maguk a történetek nyűgöznek le,hanem az a HANGULAT,ÉS KORRAJZ...Amikor olvasom ezeket a regényeket,az embert szabályosan megcsapja mindig a hajdani 1970-es,80-as évek hangulata,meg a mindennapi élete,a nyelvezete...Mondom...Ezek a regények nem L.L.L. féle baromságok,hanem vegytisztán realista írások...Hétköznapi emberek,hétköznapi kalandjaival...Meg bűncselekményeivel...A történetek nem egykaptafásak,bár azért a sokadik könyv után már kissé egysíkúaknak tünnek valóban,de csak egy nagyon kicsikét...Nekem ezekböl a könyvekböl a "Hód és a fekete bárány", illetve a " Hód és a háromkirályok" című művek jöttek be leginkább...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos mostanában - egyéb "kötelező" olvasmányaim mellett nem marad időm még szórakoztató irodalmat is olvasnom, úgyhogy most néhány hónapig e topicot is elkerülöm. Sad
De alig várom, hogy végre már más jellegű könyvet is a kezembe vehessek, mint a tankönyveimet.

Elsők közt akkor viszont lehet, hogy ennek az "Anthony Grey"-nek fogok majd utánanézni.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Milyen kötelező olvasmányokat kell neked mostanában olvasni? Csak nem visszaültél újra az iskolapadba?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Milyen kötelező olvasmányokat kell neked mostanában olvasni? Csak nem visszaültél újra az iskolapadba?

Nem.
Vagyis majdnem.
KRESZT kell tanulnom, jogosítványt szereznem.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj...Már csak ez hiányzott...Csak nem autót akarsz vezetni? Hát nem kényelmesebb,egyszerűbb,olcsóbb,meg biztonságosabb dolog mondjuk vonaton utazni? Nade te tudod a dolgot,én nem akarok beleszólni...Csak azért kérdeztem rá a dologra,mert azt gondoltam eredetileg,hogy beiratkoztál valami iskolába,tanfolyamra,vagy egyetemre...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jaj...Már csak ez hiányzott...Csak nem autót akarsz vezetni? Hát nem kényelmesebb,egyszerűbb,olcsóbb,meg biztonságosabb dolog mondjuk vonaton utazni? Nade te tudod a dolgot,én nem akarok beleszólni...Csak azért kérdeztem rá a dologra,mert azt gondoltam eredetileg,hogy beiratkoztál valami iskolába,tanfolyamra,vagy egyetemre...

Nem akarok...csak vannak-lesznek-lehetnek olyan helyzetek, amikor lehet, hogy szükségem lesz rá. Önhibámon kívül alakult így, tudod jól.
De beszéltünk már erről, akkor úgy tűnt, hogy megértetted, és elfogadtad. Ettől nem leszek sem több, sem kevesebb.
Természetesen csak akkor fogom használni, amikor az - általam is jobban preferált - egyéb közlekedési módokat nem fogom tudni igénybe venni.

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2019. 08. 19. 15:58-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
...
Ezt a három pontot hogy kell értelmezni? Bevallom,nekem fogalmam sincs a dologrol...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
...
Ezt a három pontot hogy kell értelmezni? Bevallom,nekem fogalmam sincs a dologrol...

Sehogy...technikai malőr, csak nem tudok törölni.

Az előző hsze-emhez akartam még kiegészítést írni, ami először rövidebb volt, mint most. Aztán amikor azt szerkeszteni szerettem volna, véletlenül az idézés opcióra kattintottam a szerkesztés helyett. Beírtam amit akartam, majd miután elküldtem, akkor láttam, hogy nem az előzőt szerkesztettem, hanem plusz írtam hozzá idézve.
Ekkor ezt legszívesebben töröltem volna, de mivel azt nem tudom, így itt hagytam ott 3 pontot. Smile

Utólag meg hozzáírtam az előzöhöz amit gondoltam, azért van ott, hogy egyszer szerkesztettem.
Smile
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 07. 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Könyvajánló:

Dzsingisz kán

Először 1972-ben, majd 1991-ben jelent meg új kiadásban a tatárjárás 750. évfordulójára.
Ezúttal nem kalandregényt vagy tudományos-fantasztikus könyvet tart a kezében az olvasó. Lőrincz L. László-, a Leslie L. Lawrence- és a Frank Cockney-sorozatok szerzője, a neves Kelet-kutató professzor, Dzsingisz kán életének vizsgálója, a nagy kán életével kapcsolatos legújabb kutatásait tárja elénk. Ki volt Dzsingisz, kán? Hogyan sikerült a XIII. század első felében óriási világbirodalmat létrehoznia az eurázsiai pusztákon? Kik voltak a tatárok, és mi volt a magyarországi tatárjárás belső-ázsiai előzménye?
Mindazok érdeklődéssel forgathatják e könyv lapjait, akik kíváncsiak annak a földrajzi régiónak az eseményeire, amelynek a szomszédságából honfoglaló őseink is származnak.

Eredeti megjelenés éve: 1972

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
11 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.