Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ilyen volt - ilyen lett
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 08. 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A második linket nem tudom megnyitni,mivel mindig azt írja ki a gép,hogy hiba történt a linkelés során...

Remélem, most jó lesz:
A Budai várfalnak bírnia kell a latyakot

(Igen, visszanéztem, valóban rosszul linkeltem az előbb, ha minden igaz azt is javítottam, valamelyik csak jó lesz.)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 10. 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Másodjára már jó lett a linkelés...Bár a csuda tudja,hogy melyik variáció lett volna a jobb...Ha el se olvastam volna a cikket,vagy az,hogy elolvastam...Nem volt ugyanis nagyon sok örvendeznivaló dolog a cikkben...Szegény Budai vár túlélt már vagy 700 évet, egy tucat kisebb-nagyobb ostromot, aztánmeg MOST, ebben a "gyönyörűséges",meg "békés" mai világban fog itt nekünk szétesni magátol,mint valami strandi homokvár, amit szétmosnak a folyó vagy a tenger hullámai...Tragikomikus ez az egész helyzet nem? Pont olyan tragikomikus,mint amilyen tragikomikus itt amúgyis ez az egész mai világ...Szomorú dolog volt olvasni a cikket...Nagyon szomorú dolog....
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Történelmi motívumokkal díszítették a Budai Várnegyed új műtárgyát
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 17. 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Újabb hír a Budai Várról:

Leomlott a támfal a budai vár alatt
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 18. 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Történelmi motívumokkal díszítették a Budai Várnegyed új műtárgyát
Végre valami pozitív hír akkor a Budai várral kapcsolatosan...Ebben a társadalom és kultúra romboló elmebeteg mai világban, már ez is becsülendő dolog...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 18. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Újabb hír a Budai Várról:

Leomlott a támfal a budai vár alatt
Ekkora barmokat,mint ezek a kivitelezők...Magyarország 2019...És ezzel akkor el is mondtunk mindent...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 15. 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örs vezér tere - metrómegálló

Tudod, Titusz, egyrészt örömmel hozom neked a régi képeket az Örs Vezér tere-metrómegállóról, másrészt viszont "aggódom", hogy ki fogsz akadni azon, hogy mivé lett.
A felújítás 2006-2007-ben volt, én abban az időszakban egyáltalán nem is jártam arrafelé, tehát magából az építkezésből nem is láttam semmit.

Biztosan emlékszel, hogy ahogy felment az ember az aluljáróból a lépcsőn a HÉV-től, a metróállomás épülete elé került. Innen két irányból lehetett bemenni, középen volt egy peron, s kétoldalt két vágányon járt a metró. Én most a jobb oldalt tekintem 1. és a bal oldalit 2.-nak.
Nem emlékszem régen hogy volt, de napjainkban van egy harmadik is, még balrább, ritkán oda is futnak be szerelvények. (Meg ugye attól balrább meg egyéb sínek is vannak, gondolom szállítás, javítás céljából).

RÉGEN:

Metróállomás:

Bejárat a vágányokhoz:

Az 1. és a 2. vágány a bejárat felől nézve - (hátunk mögött a HÉV)

Az 1. és a 2. vágány a "túloldal" felől nézve - (szemben a HÉV)

Titusz, légy erős!
És nyugodj meg, ne idegeld fel magad!

Felújítás közben:

https://index.hu/belfold/budapest/m2pot070817/

MOST:
Metróállomás:

Bejárat a vágányokhoz:

1. vágányhoz:

2. vágányhoz:

Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 16. 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Tényleg nehéz idegbaj nélkül belegondolni mindig ezekbe a "felújjításokba" mindenfelé,meghát ugye legfőképpen abba,hogy tulajdonképpen MI SZÜKSÉG IS VAN MINDEZEKRE A DOLGOKRA ÖRÖKÖSEN? Miért nem volt az jó úgy,ahogy az addig volt? Nem folytatom tovább a gondolatmenetet,de ugye tudod,hogy mit írtam volna legszívesebben? Hogy MI AZ OKA IGAZÁBOL mindig ezeknek a nagy,lelkes,és buzgó "felújításoknak"?(A hülye népnek meg van magyarázva a dolog a nagy pátoszos érvekkel mindig,az " illetékes bennfentesek" meg ugye emellett meg tudják mindig a valódi okot is... (És akkor ennyi...)De ne politizáljunk mert ez a portál nem a politikárol szól...Meg nem az aljas,mocskos,rohadt,gané emberekröl...(Azaz egy szóval a politikusokrol...) Szóval be is fejeztem az ilyen jellegü témát,tényleg nem akarok ebbe jobban belemenni...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 17. 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Tényleg nehéz idegbaj nélkül belegondolni mindig ezekbe a "felújjításokba" mindenfelé,meghát ugye legfőképpen abba,hogy tulajdonképpen MI SZÜKSÉG IS VAN MINDEZEKRE A DOLGOKRA ÖRÖKÖSEN? Miért nem volt az jó úgy,ahogy az addig volt? Nem folytatom tovább a gondolatmenetet,de ugye tudod,hogy mit írtam volna legszívesebben? Hogy MI AZ OKA IGAZÁBOL mindig ezeknek a nagy,lelkes,és buzgó "felújításoknak"?(A hülye népnek meg van magyarázva a dolog a nagy pátoszos érvekkel mindig,az " illetékes bennfentesek" meg ugye emellett meg tudják mindig a valódi okot is... (És akkor ennyi...)De ne politizáljunk mert ez a portál nem a politikárol szól...Meg nem az aljas,mocskos,rohadt,gané emberekröl...(Azaz egy szóval a politikusokrol...) Szóval be is fejeztem az ilyen jellegü témát,tényleg nem akarok ebbe jobban belemenni...

Tudom, tudom...
Vigasztaljon az a tudat, hogy a Nyugati pályaudvaron a Skála Metró épületét nem változtatták át a felújítás során sem.

Régen:

Most:

Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na igen...Szerencsére eddig az egykori Skála Metró épületét tényleg meghagyták olyannak a felújítók,mint amilyen egykoron is volt,(Ha minden igaz...)de ha jól tudom,a nyugati tér melletti felüljárót azért eltüntették már az állatok a "felújítások" során...Jól tudom a dolgot? Szóval érdekes tud lenni egy ilyen "felújítás" sokszor...Most lehet,hogy velem van a gond,de én eddig úgy tudtam a dolgot,hogy a "FELÚJÍTÁS" szó,az azt jelenti,hogy AZ EREDETI ÁLLAGOT MEGHAGYVA végzik el a megújítás munkálatait a kivitelezők, de akkor úgy látszik,hogy manapság már más jelentésük van a szavaknak sokszor...Minderre a legjobb példa ugye a Keleti környéke,az Örs vezér tere, a Dagály, a 2-es metró,meg a jó Isten tudja hogy még mi...Ami helyek ugye "felújítás" címszó alatt brutálisan szét lettek verve,és elmebeteg módon át lettek alakítva...Mocskos,aljas,sunyi patkány módon...Dehát ha a sok idióta pestit nem zavarja az ilyesmi dolog sose, hát akkor ne zavarja őket...Azokat amúgyis mi zavarja? Van olyan dolog,ami zavarja őket?Fát lehet vágni a hátukon örökösen...Idióta zombi népség...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na igen...Szerencsére eddig az egykori Skála Metró épületét tényleg meghagyták olyannak a felújítók,mint amilyen egykoron is volt,(Ha minden igaz...)de ha jól tudom,a nyugati tér melletti felüljárót azért eltüntették már az állatok a "felújítások" során...Jól tudom a dolgot? Szóval érdekes tud lenni egy ilyen "felújítás" sokszor...Most lehet,hogy velem van a gond,de én eddig úgy tudtam a dolgot,hogy a "FELÚJÍTÁS" szó,az azt jelenti,hogy AZ EREDETI ÁLLAGOT MEGHAGYVA végzik el a megújítás munkálatait a kivitelezők, de akkor úgy látszik,hogy manapság már más jelentésük van a szavaknak sokszor...Minderre a legjobb példa ugye a Keleti környéke,az Örs vezér tere, a Dagály, a 2-es metró,meg a jó Isten tudja hogy még mi...Ami helyek ugye "felújítás" címszó alatt brutálisan szét lettek verve,és elmebeteg módon át lettek alakítva...Mocskos,aljas,sunyi patkány módon...Dehát ha a sok idióta pestit nem zavarja az ilyesmi dolog sose, hát akkor ne zavarja őket...Azokat amúgyis mi zavarja? Van olyan dolog,ami zavarja őket?Fát lehet vágni a hátukon örökösen...Idióta zombi népség...

Tudom, tudom, ne vegyem magamra én, mint "idióta pesti a többivel együtt". Igyekszem.
De mit tehetnék?
Arról nem is beszélve, hogy énmagam is pl. személy szerint, annak ellenére, hogy ott élek, nem járom örökké a város minden részét. Van olyan hely, ahová ötévente jutok csak el mondjuk, s pislogok, hogy mekkora átalakulás volt, anélkül, hogy tudtam volna róla...és mit tehettem volna? Mit tehettem egyik szívem csücske , a Dagály átalakítása ellen? Mit tehetek most, a Városliget átalakításakor? Hm? Modern lesz, "okos"...2 éve nem jártam arra, de félek elmenni...
Nos, mit tehetnék?

Új anyagokat használnak, mert a régiek elavultak, az újak szebbek, korszerűbbek. Állítólag...tudom, tudom. Én tudom.

Van ott most is felüljáró...azt hiszem a Westend-től kezdődik. (Vagy addig tart, nézőpont kérdése.) Ott van most egy buszvégállomás, de azt hiszem régen is volt. Régen meddig tartott a felüljáró? Gyalogos volt? Mert most csak aluljáróba lehet közlekedni...Talán a Westend építésekor történt ott változás? Ezt nem tudom, látod...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én úgy emlékszem a dolgokra,hogy pl.a NYUGATI PÁLYAUDVAR előtt volt azért régen egy hosszú felüljáró...De a mostani képeken mintha már nem látnám...Vagy rosszul emlékszem az egykori állapotokra? Amúgy már elmondtam ezerszer:"Egy fecske nem csinál nyarat"...Amíg az ember azt látja pl. a metrókrol készült videókon, hogy a sok birka csak ül lehajtott fejjel,némán, miközben a hangosbeszélő meg ANGOLUL(!!!) RÖFÖG BELE A KÉPÜKBE,MAGYARORSZÁG(!!!!) FŐVÁROSÁBAN,addig ne idegeld magad te se...Mert a jelek szerint a pestieket NEM ZAVARJA SEMMI SEM...Akár a szájukba is lehet nyugodtan trágyázni...(Amúgyis azt csinálják velük a politikusok...) Szóval ne bosszankodj...Nem rólad beszéltem fentebb konkrétan most sem,hanem a többi 1,5 millió birkárol...Akiknek látszik még a bárgyú arcukon is az a videókon,hogy NEM ZAVARJA ŐKET SEMMI SEM...Téged legalább zavarnak dolgok jól láthatóan...Őket semmi...Szóval csak ne bosszankodj semmin se...Tégy te is úgy mindig mint én...Látod,én nemis tartom magamat embernek se...Mivel EZEKKEL a mai "emberekkel" én nem vállalok semmiféle közösséget...Csak élek mellettük,(Nem velük...)mivel mást nem tudok tenni ha már egyszer ezek közzé kellett születnem,erre a bolygóra,de mindig büszkén hangoztatom azért,hogy én nem tartom magamat közzéjük valónak...Tegyél te is így, aztán ez a gondolat szerintem majd valamennyire megnyugtat azért majd...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Én úgy emlékszem a dolgokra,hogy pl.a NYUGATI PÁLYAUDVAR előtt volt azért régen egy hosszú felüljáró...De a mostani képeken mintha már nem látnám...Vagy rosszul emlékszem az egykori állapotokra? Amúgy már elmondtam ezerszer:"Egy fecske nem csinál nyarat"...Amíg az ember azt látja pl. a metrókrol készült videókon, hogy a sok birka csak ül lehajtott fejjel,némán, miközben a hangosbeszélő meg ANGOLUL(!!!) RÖFÖG BELE A KÉPÜKBE,MAGYARORSZÁG(!!!!) FŐVÁROSÁBAN,addig ne idegeld magad te se...Mert a jelek szerint a pestieket NEM ZAVARJA SEMMI SEM...Akár a szájukba is lehet nyugodtan trágyázni...(Amúgyis azt csinálják velük a politikusok...) Szóval ne bosszankodj...Nem rólad beszéltem fentebb konkrétan most sem,hanem a többi 1,5 millió birkárol...Akiknek látszik még a bárgyú arcukon is az a videókon,hogy NEM ZAVARJA ŐKET SEMMI SEM...Téged legalább zavarnak dolgok jól láthatóan...Őket semmi...Szóval csak ne bosszankodj semmin se...Tégy te is úgy mindig mint én...Látod,én nemis tartom magamat embernek se...Mivel EZEKKEL a mai "emberekkel" én nem vállalok semmiféle közösséget...Csak élek mellettük,(Nem velük...)mivel mást nem tudok tenni ha már egyszer ezek közzé kellett születnem,erre a bolygóra,de mindig büszkén hangoztatom azért,hogy én nem tartom magamat közzéjük valónak...Tegyél te is így, aztán ez a gondolat szerintem majd valamennyire megnyugtat azért majd...

A Nyugati pályaudvar előtt? "Mellette" van...volt...?
Van most is felüljáró...de akkor majd utána nézek, milyen volt régen, és milyen most...
Hangya nem jár erre mostanában, pedig lehet ő is segíthetne nekem...a 80'-as években én még nagyon kislány voltam, nem emlékszem, a 90'-esben jártam arra, de akkoriban inkább a Skála Metróra koncentráltam, s nem emlékszem, hogy rövidült-e a felüljáró a Westend építése miatt a Lehel tér felé...aztán én tudom, mi volt a mai Westend helyén a 80-as 90-es években...az az oldal nekem kiesik...
De mint mondom, majd keresek régebbi képeket, mert engem is érdekel.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendben...Majd akkor nézzél szét valamikor a neten...Viszont most nekem lépnem kell mára, de majd azért idővel jövök újra...Legyen szép az estéd...Szia.
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hamarosan újra régi fényében tündökölhet a Budai Vár
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Következő
14 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.