Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

'80
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 23. 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj Szami...Hát most jól megnevettettél megint...Azt az eget...Nem lehetett semmi tényleg ez az anyád...KÖTELEZŐ JELLEGGEL odaültetett a tévé elé "Három kívánságot" nézni? Hát ez tiszta kabaré lehetett...És te mit csináltál ilyenkor? Ültél fapofával a tévé előtt,és bámultad akkor mereven a képernyőt?Vagy hogy viselkedtél ilyenkor? Meg azt is akarta az anyád,hogy írjál be a műsorba,hogy "bekerüljél te is a tévébe"? Hát...Hogy micsoda egy figura lehetett ez az anyád! De gondolom,AZ,hogy TE mit szerettél volna,az gondolom egy percig se érdekelte...Tisztára olyan volt akkor ez az anyád,mint az én apám...Az is állandóan a SAJÁT álmait,meg a SAJÁT elképzeléseit,terveit akarta volna VELEM kiviteleztetni...És sose értettem azt vele kapcsolatosan, hogy MIÉRT NEM INKÁBB Ő MAGA akarja kivitelezni a SAJÁT elképzeléseit? Úgy lett volna pedig az igazi a dolog...Hogy mennyi marhaságot ki tudott találni akkor annó az az anyád! Egy tragikomédia lehetett az egész életetek... Dévényi "Tibi bácsihoz" is akkor néhány mondat...Sokfajta embertípus van ugye a világon...Éshát e sok embertípus között van egy olyan típus is, aki egy jéghideg,"nagyf...sz",számító,gátlástalan érdekember,de közben meg nagy tehetséggel tudja előadni a "szegény,sajnálnivaló,elesett kisember" figuráját...Meg a csupaszív,kedves,mindenkinek a kedvében járó,segítőkész valakit...Nos...Én nem ismertem sose "Tibi bácsit" személyesen,csak a tévéműsorokbol meg az interjúkbol,de nekem valahogy mindig a hideg futkározott a hátamon attol az embertöl...(Mivel pont a fentebbi embertípusba tartozónak láttam mindig...)Meg attol az egész stílusátol...Hát...Most így elképzelem magamat mondjuk 60-70 évesen...És hogy csoszognék ugye nagy színpadiasan a világban,szándékosan úgy viselkednék,mint egy sajnálnivaló,szerencsétlen flótás,és "Titusz bácsiként" emlegetném SAJÁT MAGAMAT mindenki előtt...Valahogy én nem tudom magamat sehogyse egy ILYEN STÍLUSU embernek elképzelni...De még jó,hogy nem tudom,mert ha eltudnám,valszeg még a gyomrom is felfordulna saját magamtol...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 23. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jaj Szami...Hát most jól megnevettettél megint...Azt az eget...Nem lehetett semmi tényleg ez az anyád...KÖTELEZŐ JELLEGGEL odaültetett a tévé elé "Három kívánságot" nézni? Hát ez tiszta kabaré lehetett...És te mit csináltál ilyenkor? Ültél fapofával a tévé előtt,és bámultad akkor mereven a képernyőt?Vagy hogy viselkedtél ilyenkor? Meg azt is akarta az anyád,hogy írjál be a műsorba,hogy "bekerüljél te is a tévébe"? Hát...Hogy micsoda egy figura lehetett ez az anyád! De gondolom,AZ,hogy TE mit szerettél volna,az gondolom egy percig se érdekelte...Tisztára olyan volt akkor ez az anyád,mint az én apám...Az is állandóan a SAJÁT álmait,meg a SAJÁT elképzeléseit,terveit akarta volna VELEM kiviteleztetni...És sose értettem azt vele kapcsolatosan, hogy MIÉRT NEM INKÁBB Ő MAGA akarja kivitelezni a SAJÁT elképzeléseit? Úgy lett volna pedig az igazi a dolog...Hogy mennyi marhaságot ki tudott találni akkor annó az az anyád! Egy tragikomédia lehetett az egész életetek... Dévényi "Tibi bácsihoz" is akkor néhány mondat...Sokfajta embertípus van ugye a világon...Éshát e sok embertípus között van egy olyan típus is, aki egy jéghideg,"nagyf...sz",számító,gátlástalan érdekember,de közben meg nagy tehetséggel tudja előadni a "szegény,sajnálnivaló,elesett kisember" figuráját...Meg a csupaszív,kedves,mindenkinek a kedvében járó,segítőkész valakit...Nos...Én nem ismertem sose "Tibi bácsit" személyesen,csak a tévéműsorokbol meg az interjúkbol,de nekem valahogy mindig a hideg futkározott a hátamon attol az embertöl...(Mivel pont a fentebbi embertípusba tartozónak láttam mindig...)Meg attol az egész stílusátol...Hát...Most így elképzelem magamat mondjuk 60-70 évesen...És hogy csoszognék ugye nagy színpadiasan a világban,szándékosan úgy viselkednék,mint egy sajnálnivaló,szerencsétlen flótás,és "Titusz bácsiként" emlegetném SAJÁT MAGAMAT mindenki előtt...Valahogy én nem tudom magamat sehogyse egy ILYEN STÍLUSU embernek elképzelni...De még jó,hogy nem tudom,mert ha eltudnám,valszeg még a gyomrom is felfordulna saját magamtol...

Na persze, most már én is nevetek rajta...de akkor.
Hát szinte igen, szinte kötelező jelleggel.
Jó, nem kötözött a tv elé, de mielőtt kezdődött, már kiabált nekem:
-"Gyere, kezdődik a Három kívánság!"
Ezt igyekeztem nem meghallani, így pár perc múlva szólt újra. Ha akkor sem mentem, már hangosan ordított: "-Szami, a füleden ülsz, neked szóltam?!".
Na, erre már illett átmennem, szájhúzva leültem nézni a TV-t. Anyám meg egyfolytában kommentálta a műsort: " Nézd ezt, nézd azt, ugye tudod, hogy az az az énekes, aki...és "nézd, ez hogy megöregedett"...meg nézd, az hogy meghízott.".(Azt sem tudtam, vagy nem érdekelt, hogy azelőtt hogy néztek ki. Mikor felálltam, hogy nekem ennyi elég volt, akkor: "most ne menjek, most jön az akárki...nézzem, ebből lehet tanulni! Meg üljek már vissza!!!
A mai napig nem tudok egy dolgot sem mondani, amit a Három kívánságból tanultam meg.
Ahogy mondod, egyáltalán nem érdekelte, hogy én szeretném-e nézni. Ha kimentem, utánam szólt, utánam jött, nem hagyott békén míg vissza nem mentem.
Aztán már volt, hogy vittem át magammal egy könyvet és azt kezdtem el olvasni. Akkor megkérdezte: "miért nem figyelsz, olyan érdekes"...Ha azt mondtam, hogy tanulnom kell, akkor az volt a válasz, hogy "ennyit kell pihennem, nem kell mindig tanulni...
Persze nem csak ezzel volt így. Ugyanez volt a Zenebutikkal is, meg a cirkuszi műsorokkal, meg a bűvészekkel (mindig is utáltam a cirkuszt, a bűvészeket, meg a bohócokat)

Meghogy írjak a műsorba...hogy szeretnék találkozni a kedvenc színészemmel. Nem is volt kedvenc színészem. Meg hogy írjam meg, hogy el szeretnék utazni ide-oda.

Ezeket mind ő szerette volna.

Igen, középsuliba is olyan suliba szeretett volna járatni, ami ő szeretett volna lenni gyerekként, csak nem lett.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 23. 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt a borzadályt gondolom hallottad már Dévényi Tibortól...

Dévényi Tibor: Én a lemezlovas
1. Megszólal a zene, gyere pattanj mint a kő
A jó muzsika felüdít, mint a levegő
Már nyergelem a korongokat, hogy te jól mulass:
Én, a lemezlovas.

2. Vágtatunk majd nappalokon s éjszakákon át,
Kapaszkodj a partneredbe, fogd a derekát,
Táncolni fog mindenki, ha kicsi, ha magas,
Még én is, a lemezlovas.

R. Gyerekek a diszkó mindig nyitva áll,
Mindenki bejöhet, nincsen korhatár!
-Aki bátor kezdje már!

Dübörög a zene-bona cikázik a fény
S mindennapra akad új slágerköltemény
Már nyergelem a korongokat, hogy te jól mulass
-Én a lemezlovas

-Én a lemezlovas

-Én a lemezlovas

Forrás: http://m.zeneszoveg.hu/m_dalszoveg/42154/devenyi-tibor/en-a-lemezlovas-zeneszoveg.html
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33
33 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.