Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc filmek
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Érdekes akkor az, hogy nekem viszont a "Kalózok"-nak pont a második fele tetszett inkább...Elsősorban azért,mert itt jól láthatóan LELASSULT ugye a cselekmény...Tudod jól,hogy én utálok mindenfajta "pörgést-rohanást-hajtást"...Számomra nagyon hangulatos mindig pl. az az éjszakai kikötőbeli jelenet, az " alvó" hajókkal,meg a csenddel...Ami csendet csak a lopakodó ladik evezőinek a csobbanása töri meg időnként...Ez a néhány perces jelenet számomra egyszerűen magával ragadó...Meg amikor ugye bejut a kalózbanda a kormányzó hálószobájába...Meg amikor elkezdenek baromkodni ott...Azokon a jeleneteken én mindig szakadok meg a kacagástol...Pl. amikor a kormányzó próbálja suttogva figyelmeztetni a spanyol kapitányt a kalózok jelenlétére,az meg nekiáll ugye HANGOSAN,és idétlenül értetlenkedni...Eszméletlen az a jelenet...Meg a néger idióta baromkodásai is állandóan...Meg azok a pofák,amiket pl. a kígyókaland közepette vág...Szóval mondom, nekem inkább a film második fele jött be inkább,bár azért az eleje se volt éppen rossz...Legalábbis szerintem...És azok az igényes,látványos képsorok! Úristen...Csak hasonlítsuk már ezt a filmet pl. a "Gyalog galopp" című primitív elmebajhoz...Ami filmtöl ugye ájul el örökösen a sok primitív állat...Ég és Föld a két film...Mindenfajta értelemben...

Igen, a vígjáték jellege megmaradt a film második felében is, az rendben is van, de mint írtam, nekem a sok kalózkodásos-gyilkolászós jelenet volt sok...figyeld csak meg, a film második felének legalább a fele azzal telik, hogy harcolnak, "kard-ki kard" a hajón "összevissza". Érdekes hogy itt nem érzed a "pörgést-rohanást-hajtást".
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet,hogy azért tűnik nekem valahogy "nyugodtabb hangulatunak,meg lassabb ívűnek" a "Kalózok" második fele,mivel a cselekmény akkoriban már ugye jórészt éjszaka,vagy estefelé játszódik...Nekem ugyanis az "éjszaka" játszódó filmek-könyvek már alapbol kedvemrevalóak valahogy mindig...Gondolom nem véletlen akkor az se,hogy a másik nagy kedvenc vígjátékom akkor "A miniszter félrelép"...Láttad már ezt a filmet? Mondjuk megvan a magam véleménye mind az " Andy Vajnárol",mind pedig a "Dobó Katárol", de ennek ellenére egyszerűen imádom ezt a filmjüket mégiscsak...És gyakran újra is nézem...Főleg az ilyen hosszú őszi-téli estéken...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy nem akarlak elkeseríteni Szami,de a "Kalózok" fellinkelt változatábol ki van vágva egy rövid kis jelenet a kalózok szigetéröl...Amikor a fogoly spanyol tisztek egymással vívnak élethalálharcot, karddal...Azon okbol,hogy a győztes úgymond kegyelmet kap majd a kalózoktol...Sose értem,hogy MIÉRT kell gyakran megcsonkítani kész és teljes filmeket önhatalmulag,de sajnos elég gyakori az ilyesmi dolog manapság...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Lehet,hogy azért tűnik nekem valahogy "nyugodtabb hangulatunak,meg lassabb ívűnek" a "Kalózok" második fele,mivel a cselekmény akkoriban már ugye jórészt éjszaka,vagy estefelé játszódik...Nekem ugyanis az "éjszaka" játszódó filmek-könyvek már alapbol kedvemrevalóak valahogy mindig...Gondolom nem véletlen akkor az se,hogy a másik nagy kedvenc vígjátékom akkor "A miniszter félrelép"...Láttad már ezt a filmet? Mondjuk megvan a magam véleménye mind az " Andy Vajnárol",mind pedig a "Dobó Katárol", de ennek ellenére egyszerűen imádom ezt a filmjüket mégiscsak...És gyakran újra is nézem...Főleg az ilyen hosszú őszi-téli estéken...

Nem rémlik, hogy megnéztem volna...

Pont azért mert sem Vajnát, sem Dobó Katát nem bírom...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Ha nem bírod végképp ezt a két alakot,akkor ne nézd meg a filmet...De a "Terminátor2-t" láttad már,nem? Hát...Annak a filmnek is ez az "Andy Vajna" volt a producere...Szóval bonyolult dolog ez a "szimpátia" kérdés valóban...Igazi S.M. effektus ez is...Utálom énis azt a két fentebb említett illetőt,meg világéletemben lenéztem,és megvetettem őket,de azt elismerem mindig,hogy EGYSZER-EGYSZER csináltak azért jó filmeket is...Ami miatt viszont elismerést érdemelnek...Szóval akkor egy S.M. effektus megintcsak a részemröl...Megintcsak...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 03. 14:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Ha nem bírod végképp ezt a két alakot,akkor ne nézd meg a filmet...De a "Terminátor2-t" láttad már,nem? Hát...Annak a filmnek is ez az "Andy Vajna" volt a producere...Szóval bonyolult dolog ez a "szimpátia" kérdés valóban...Igazi S.M. effektus ez is...Utálom énis azt a két fentebb említett illetőt,meg világéletemben lenéztem,és megvetettem őket,de azt elismerem mindig,hogy EGYSZER-EGYSZER csináltak azért jó filmeket is...Ami miatt viszont elismerést érdemelnek...Szóval akkor egy S.M. effektus megintcsak a részemröl...Megintcsak...

Na jó, elismerem, biztos, hogy több Andy Vajna filmet is láttam már...ha utána néznék biztosan össze is tudnám számolni, hogy mennyit. De mindegy is.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Fentebb fellinkeltem egy nagyon remek,elgondolkoztató,és megható orosz filmet...Fjodor Bondarcsuk rendező alkotását, aminek ugye a címe az,hogy: "Lakott sziget"...A film egy képzeletbeli idegen bolygón játszódik,de ez ne tévesszen meg minket...Valójában a Föld,a MI BOLYGÓNK a cselekmény helyszíne,és a MI társadalmunk...Csak kicsit elvontan bemutatva,meg értelmezve...A film főhőse meg ugye NEM EGY ALJAS,PATKÁNY,PÉNZCENTRIKUS BŰNÖZŐ,mint amilyen pl.az " Eredet" című celluloidgané főszereplője volt, hanem egy JÓLELKŰ,IDEALISTA,AZ EMBEREKEN SEGÍTENI AKARÓ illető...Aki emiatt folyton csak problémákba kerül,amikböl aztán vagy ki tud jól jönni,vagy nem...De azért az ELVEIT SOHASEM ADJA FEL...És ez az, ami nagyon tetszik nekem mindig a főszereplő karakterében...Meg az egész filmben...Csodálatos,időtlen remekmű ez a film...

Hát Titusz...
Vettem a film üzenetét...
Azt, hogy mi minden vetíthető át mostani világunkra, most hagyjuk inkább.

De ugye tisztában vagy azzal, hogy szinte végigbőgtem a második részt? Kevés film van rám ilyen hatással, esetleg ejtek egy-egy könnycseppet, ha olyan egy film, hogy hat rám, de ez a film más.
Úgy bő 20 perce fejeztem be a film második részét - az elsőt tegnap néztem meg - de még mindig potyognak a könnyeim. Crying or Very sad
S agyalok az egészen...tudod, mi lett volna ha...meg kinek és mit kellett volna másképp csinálnia...valamikor...és mikor...ilyenek. Hogy örökké azon munkálkodunk, hogy hogy tegyünk magunk körül tönkre mindent, hogy hogy gyilkolásszuk le egymást...(igen, tudom, hogy ez egy kitalált történet, egy sci-fi, de akkor is ilyenek vagyunk) hogy mindig vannak hatalmasok, akik tudják, hogy mi a jó mindenkinek...hogy úgy manipulálják embereket, hogy ők azt hiszik az a normális, és fogalmuk sincs róla, hogy nem az, az életük árán sem ugye... Crying or Very sad

Talán pár nap múlva érzelemmentesebben látom át az egészet.
Egyáltalán nem hiányzott egy idő után, hogy nincs magyar szinkron, sőt meglepődve vettem észre, hogy nem felejtettem el minden orosz szót az elmúlt 25 év alatt. És meg is szoktam ezeket a hangokat. És a zene is fergeteges volt.
Az elején tegnap - úgy rémlik 2*kb. 45-50 perces - vagyis az első 30-40 percben azt hittem ebből semmit nem fogok megérteni, de aztán szépen lassan tisztulni kezdett a dolog. Még a sok harcot, háborús jelenetet is el tudtam fogadni, sok volt benne, de ugye szükséges is, sajnos bemutatni.

Na jó, megyek, nézek valami vígjátékot...most kezdődött Bud Spencer - Terence Hill főszereplésével a Bűnvadászok...láttam már vagy 20*,de jó lesz az most...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Fentebb fellinkeltem egy nagyon remek,elgondolkoztató,és megható orosz filmet...Fjodor Bondarcsuk rendező alkotását, aminek ugye a címe az,hogy: "Lakott sziget"...A film egy képzeletbeli idegen bolygón játszódik,de ez ne tévesszen meg minket...Valójában a Föld,a MI BOLYGÓNK a cselekmény helyszíne,és a MI társadalmunk...Csak kicsit elvontan bemutatva,meg értelmezve...A film főhőse meg ugye NEM EGY ALJAS,PATKÁNY,PÉNZCENTRIKUS BŰNÖZŐ,mint amilyen pl.az " Eredet" című celluloidgané főszereplője volt, hanem egy JÓLELKŰ,IDEALISTA,AZ EMBEREKEN SEGÍTENI AKARÓ illető...Aki emiatt folyton csak problémákba kerül,amikböl aztán vagy ki tud jól jönni,vagy nem...De azért az ELVEIT SOHASEM ADJA FEL...És ez az, ami nagyon tetszik nekem mindig a főszereplő karakterében...Meg az egész filmben...Csodálatos,időtlen remekmű ez a film...

Hát Titusz...
Vettem a film üzenetét...
Azt, hogy mi minden vetíthető át mostani világunkra, most hagyjuk inkább.

De ugye tisztában vagy azzal, hogy szinte végigbőgtem a második részt? Kevés film van rám ilyen hatással, esetleg ejtek egy-egy könnycseppet, ha olyan egy film, hogy hat rám, de ez a film más.
Úgy bő 20 perce fejeztem be a film második részét - az elsőt tegnap néztem meg - de még mindig potyognak a könnyeim. Crying or Very sad
S agyalok az egészen...tudod, mi lett volna ha...meg kinek és mit kellett volna másképp csinálnia...valamikor...és mikor...ilyenek. Hogy örökké azon munkálkodunk, hogy hogy tegyünk magunk körül tönkre mindent, hogy hogy gyilkolásszuk le egymást...(igen, tudom, hogy ez egy kitalált történet, egy sci-fi, de akkor is ilyenek vagyunk) hogy mindig vannak hatalmasok, akik tudják, hogy mi a jó mindenkinek...hogy úgy manipulálják embereket, hogy ők azt hiszik az a normális, és fogalmuk sincs róla, hogy nem az, az életük árán sem ugye... Crying or Very sad

Talán pár nap múlva érzelemmentesebben látom át az egészet.
Egyáltalán nem hiányzott egy idő után, hogy nincs magyar szinkron, sőt meglepődve vettem észre, hogy nem felejtettem el minden orosz szót az elmúlt 25 év alatt. És meg is szoktam ezeket a hangokat. És a zene is fergeteges volt.
Az elején tegnap - úgy rémlik 2*kb. 45-50 perces - vagyis az első 30-40 percben azt hittem ebből semmit nem fogok megérteni, de aztán szépen lassan tisztulni kezdett a dolog. Még a sok harcot, háborús jelenetet is el tudtam fogadni, sok volt benne, de ugye szükséges is, sajnos bemutatni.

Na jó, megyek, nézek valami vígjátékot...most kezdődött Bud Spencer - Terence Hill főszereplésével a Bűnvadászok...láttam már vagy 20*,de jó lesz az most...

Főhősünk meg valóban mindent megtett azért, hogy azt tegye, amit jónak gondol...ahogy te mondod, nem adja fel az elveit...persze, honnan tudja azt, hogy minden jó-e, minden úgy van-e, vagy úgy van-e jól, ahogy ő gondolja? Ugye ott a jelenet a tengeralattjárón? Ki is a hibás mindenért? Aztán egy pillanatra megijedtem, amikor az államügyésszel tárgyalt, hogy most akkor mi van???
Az, amit Maxim gondolt, amit ő cselekedett, az vajon tökéletes volt? Kiknek lesz ezáltal jobb, és kiknek lesz rosszabb? Mi lesz ezután?

A szerelmi szál...nem tudom...nyilván kellett valamilyen szinten. Nekem ebbe a filmbe legalábbis nem hiányzott ennél több, szerencsére nem volt túltolva, de mégis azt mondom lehetett volna kicsit kevesebb. Nem tudom, hogy nem adta volna-e fel a barátja halála után, ha nincs a szerelme...ezen is gondolkozom...az elvei megmaradtak anélkül is, sőt ugye addigra a bosszú is ott munkálkodott már benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy honnan lehet azt tudni,hogy JÓ ÜGYÉRT HARCOL-E AZ ADOTT ILLETŐ? Igazábol sehonnan, mivel a világ annyira bonyolult,hogy sok esetben csak hiszi azt valaki,hogy a jó ügyért harcol...(Mint ahogy ugye a film főszereplője is...)De ettöl függetlenül mindig törekedni kell a jóra,és a lelkiismeret szava szerint kell mindig eljárni, kerül amibe kerül...A többi meg alakul majd ahogy alakul...Becsületes ember számára mindig az a mérce hogy:"Megtettem amit a legjobb tudásom,tehetségem szerint meg tudtam tenni, az én lelkiismeretem tiszta maradt,a többi meg akkor már nem rajtam múlik"...Ennél jobb vezérelv nincs szerintem...A filmbeli szerelmi szál engem nem zavart,sőt,meglehetősen szimpatikus is volt nekem a filmben szereplő néni...Mind a külseje,(Hm...) mind pedig a karaktere...Nem tudom,hogy neked miért nem tetszett a szerelmi szál...Azért ez a karakter nem ilyen "Nő kétszer" típusu,nyugati, feminista,emancipált,extrovertált, nagypofáju,erőszakos H.P. karakter volt...Vagy szerinted olyan volt?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 10. 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hogy honnan lehet azt tudni,hogy JÓ ÜGYÉRT HARCOL-E AZ ADOTT ILLETŐ? Igazábol sehonnan, mivel a világ annyira bonyolult,hogy sok esetben csak hiszi azt valaki,hogy a jó ügyért harcol...(Mint ahogy ugye a film főszereplője is...)De ettöl függetlenül mindig törekedni kell a jóra,és a lelkiismeret szava szerint kell mindig eljárni, kerül amibe kerül...A többi meg alakul majd ahogy alakul...Becsületes ember számára mindig az a mérce hogy:"Megtettem amit a legjobb tudásom,tehetségem szerint meg tudtam tenni, az én lelkiismeretem tiszta maradt,a többi meg akkor már nem rajtam múlik"...Ennél jobb vezérelv nincs szerintem...A filmbeli szerelmi szál engem nem zavart,sőt,meglehetősen szimpatikus is volt nekem a filmben szereplő néni...Mind a külseje,(Hm...) mind pedig a karaktere...Nem tudom,hogy neked miért nem tetszett a szerelmi szál...Azért ez a karakter nem ilyen "Nő kétszer" típusu,nyugati, feminista,emancipált,extrovertált, nagypofáju,erőszakos H.P. karakter volt...Vagy szerinted olyan volt?

Nem mondtam, hogy nem tetszett a szerelmi szál. Azt mondtam, hogy ennyi belefért, jó, hogy nem csinálták nyálasabbra, nem illett volna a filmbe.
Nem szeretem a csöpögősen nyálas romantikus filmeket, még ha a főszereplők szimpatikusak, akkor sem. (Pl.Titanic). Mondjuk ott nekem Caprio sem tetszik.
Pl a Tökéletes fegyver c filmben sem volt szerelmi szál, mégis kerek volta történet, s ott is a "jóért" küzdött a főhős.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 13. 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/p-3rIGtv1xo Dilisek vacsorája...Ezt a remek kis francia filmet is a kedvenc vígjátékaim között tartom számon...Rengetegszer láttam már,de valahogy sose tudok ráunni...Ami a legjobban tetszik benne,az az,hogy egyrészt szinte egész végig éjszaka játszódik a történet, másrészt pedig kevés a szereplő,és kellemesen lassú folyásu a cselekmény...Egyszóval könnyen áttekinthető az egész film,és a szereplőgárda is...És az a végig egyenletesen jelenlévő, sziporkázó,fergeteges humor! Egyszerűen zseniális ez a film...És ahányszor csak látom, annyiszor kacagom könnyesre magamat rajta...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 17. 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/p-3rIGtv1xo Dilisek vacsorája...Ezt a remek kis francia filmet is a kedvenc vígjátékaim között tartom számon...Rengetegszer láttam már,de valahogy sose tudok ráunni...Ami a legjobban tetszik benne,az az,hogy egyrészt szinte egész végig éjszaka játszódik a történet, másrészt pedig kevés a szereplő,és kellemesen lassú folyásu a cselekmény...Egyszóval könnyen áttekinthető az egész film,és a szereplőgárda is...És az a végig egyenletesen jelenlévő, sziporkázó,fergeteges humor! Egyszerűen zseniális ez a film...És ahányszor csak látom, annyiszor kacagom könnyesre magamat rajta...

Nem is hallottam mostanáig erről a filmről.
Tegnap megnéztem.
Többedszerre tapasztalom, hogy van jó néhány francia film.
Nekem nagyon tetszett, sokat nevettem rajta.
Még most utólag visszagondolva is.
Köszi, Titusz!
Ember ennyire hülye nem lehet, mint az az ürge Laughing ...csúnya, bolond, de szerethető figura. Laughing

Legelőször akkor nevettem rajta nagyot, mikor a MAJDNEM egyforma két nyakkendő (de tényleg volt köztük árnyalatnyi különbség) között vacillált...onnantól viszont nem volt megállás, szinte percenként megnevettetett. Csupa csupa helyzetkomikum, szeretem az ilyen filmeket.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 19. 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...A "francia vígjáték" szóösszetétel számomra mindig egyet jelent valahogy a "humor" szóval,szóval számomra ez már régóta egyfajta "védjegy"... Nagyon jók a franciák mindig a vígjátékok terén...Akárcsak az olaszok...A legjobb vígjátékokat szerintem ezen két nemzet fiai szokták készíteni szinte mindig...Érdekes,hogy NÉMET vígjátékokrol nemnagyon hallottam soha...Nekik valahogy nem fekszik sose ez a műfaj...A " Dilisek vacsorája" című filmben szerinted melyik volt a legjobb poén? (Én azon kacagtam a legtöbbet mindig, amikor ugye mondja "Pignon" úr "Brochant" úrnak,hogy:Érdekes...Minden sárkányrepülő(!!) lenyúlja a barátja feleségét! Mire a Brochant visszautasítja a dolgot nagy méltatlankodva,hogy "Dehát én nem vagyok sárkányrepülő!Ekkora marhaságot"...Mire a Pignon kissé megszeppenve:" Dehát az előbb azt mondta,hogy maga is sárkányrepülő"...Nekem ez a jelenet a poénok csúcsa mindig...Ha így belegondol az ember,hogy addig Pignon TELJESEN EL IS HITTE azt, hogy a Brochant is "sárkányrepülő" hajlamokkal bír,mint az ő hülye volt barátja? (Pont úgy nézett ki ugye az a Brochant,mint aki él-hal a sárkányrepülésért...Már csak ránézésre is...)Brochant meg egy pillanatra megfeledkezve magárol,nagy felháborodva utasítja vissza még a feltételezést is,miszerint ő sárkányrepülő volna? Holott előtte vagy pár perccel még ő maga bizonygatta azt nagy lelkesen, hogy ŐT IS MÓDFELETT ÉRDEKLI A SÁRKÁNYREPÜLÉS? Hát...Azt hiszem,hogy az ilyesmi a "humor", nem pedig az,amit mondjuk a " Gyalog galopp" című elmebajban is látni lehet például...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 22. 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...A "francia vígjáték" szóösszetétel számomra mindig egyet jelent valahogy a "humor" szóval,szóval számomra ez már régóta egyfajta "védjegy"... Nagyon jók a franciák mindig a vígjátékok terén...Akárcsak az olaszok...A legjobb vígjátékokat szerintem ezen két nemzet fiai szokták készíteni szinte mindig...Érdekes,hogy NÉMET vígjátékokrol nemnagyon hallottam soha...Nekik valahogy nem fekszik sose ez a műfaj...A " Dilisek vacsorája" című filmben szerinted melyik volt a legjobb poén? (Én azon kacagtam a legtöbbet mindig, amikor ugye mondja "Pignon" úr "Brochant" úrnak,hogy:Érdekes...Minden sárkányrepülő(!!) lenyúlja a barátja feleségét! Mire a Brochant visszautasítja a dolgot nagy méltatlankodva,hogy "Dehát én nem vagyok sárkányrepülő!Ekkora marhaságot"...Mire a Pignon kissé megszeppenve:" Dehát az előbb azt mondta,hogy maga is sárkányrepülő"...Nekem ez a jelenet a poénok csúcsa mindig...Ha így belegondol az ember,hogy addig Pignon TELJESEN EL IS HITTE azt, hogy a Brochant is "sárkányrepülő" hajlamokkal bír,mint az ő hülye volt barátja? (Pont úgy nézett ki ugye az a Brochant,mint aki él-hal a sárkányrepülésért...Már csak ránézésre is...)Brochant meg egy pillanatra megfeledkezve magárol,nagy felháborodva utasítja vissza még a feltételezést is,miszerint ő sárkányrepülő volna? Holott előtte vagy pár perccel még ő maga bizonygatta azt nagy lelkesen, hogy ŐT IS MÓDFELETT ÉRDEKLI A SÁRKÁNYREPÜLÉS? Hát...Azt hiszem,hogy az ilyesmi a "humor", nem pedig az,amit mondjuk a " Gyalog galopp" című elmebajban is látni lehet például...)

Nehezen választok, mert számomra sok poén volt benne.
Legjobban talán azokon nevettem, ahogy ez a Pignon a hülyeségeivel egyre jobban belegabalyodik a dolgokba, egyre jobban összekuszálja a szálakat. Pl az összes telefonhívása...amikor felhívja Brosant (volt) barátját producernek kiadva magát, mindent összevissza hablatyol, de elfelejti megkérdezni, hogy nincs-e véletlenül ott Brosant felesége, pedig ugye ez lett volna a cél...aztán meg mikor újra hívja, s bemondja Brosant telefonszámát...s erre Brosant reakciója, ahogy ideges lesz...később meg azon is jót nevettem, amikor ezeknek a folyományaként Brosant meg a barátja azon rettegett, hogy ez a szerencsétlen csak nehogy felvegye a telefont, hogy "profi módon" intézzen egy újabb hívást, mert abból semmi jó nem fog kisülni.

A Pofa be! c. francia filmet láttad? Jean Reno és Gerard Deperdieu a két főszereplő. És hát van benne némi káromkodás is, amit én nem díjazok pozitívan - s furcsamód a filmről szóló véleményeknél sokszor olvastam, hogy sokan azokat a jó poénokhoz sorolják - de alapból nekem tetszik az a film.
Mi a véleményed a Louis de Funes és Pierre Richard filmekről? És a Három férfi és egy mózeskosár c. filmet ismered? (Az eredeti franciára gondolok, nem az amerikai Három férfi és egy bébi c. feldolgozásra)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 11. 24. 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Az igazság az,hogy én valahogy sose csíptem ezt a Jean Renot...Valahogy nagyon ellenszenves volt nekem mindigis az a fazon...De most akkor nemrég megpróbáltam megnézni mégiscsak ezt a "Pofa be" című filmet,de hamar fel is adtam a dolgot...Ennek oka az a szinte elképesztően alpári és trágár dramaturgia volt, amivel sajnos szembesülni kényszerültem...Most nem tudom,hogy az eredetiben is ilyen ocsmány dramaturgia volt-e,avagy ez csak a magyar szinkron sajátja, de akár így-akár úgy, egy idő után már képtelen voltam nézni emiatt a filmet...Sajnálom Szami...A Pierre Richard és a Luis de Funes filmeket amúgy módfelett kedvelem, nagyon nagyok a filmjeik...Ez utóbbi két illetőtöl te melyik filmeket kedveled?Vagy melyikeket kedveled különösképpen? (A három férfi és a mózeskosár című filmet még nem láttam eddig...)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Következő
10 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.