Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Lehet - e a gyereket nevelni?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kika4
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gonsóka írta:
hiaklo írta:
Gonsóka írta:
hiaklo írta:
Biztos, hogy a végletek mindig valami végletet eredményeznek?

Hááát...szerintem igen Confused

Van valami buddhista mondás( nem tudom szó szerint idézni) arról, hogy az út amin jársz magában hordozza a célt/végeredményt is.
Ha valaki napi 4-5 doboz cigit elszív nyilván magában hordozza a tüdőrákot mint "célt" is.
A piával és a májzsugorival ugyanez a helyzet...stb.
A szélsőségek is valszeg szélsőségeket szülnek, nem Question Rolling Eyes

Szerintem nem biztos!
Láttam én már olyan embert aki egész életén keresztül dohányzott, mégsem lett tüdőrákos, szegény olyan buta volt, hogy nem tudta, hogy azt kellett volna kapnia. Laughing Wink
De bizony olyan májzsugorodásban szenvedő embert is aki soha életében egy cigit sem szívott el, de még egyszer sem volt rendesen berugva. De viszont nagyon szerette az édességet, ebéd után mindig bevágott egy rakat "desszertet". Az elégtelen emésztés miatt viszont alkoholos erjedés folyamata indult be és ... Wink

Igen, van ilyen is, vannak kivételek.
Nézd, nekem is az a véleményem, hogy a betegségeket elsősorban magunknak teremtjük azzal, hogy tudatában vagyunk: bizonyos cselekedeteinknek következményei lesznek. Én egy nagyon egyszerű dolgot kérdeznék:
Ha valaki minden nap lejár egy edzőterembe és súlyt emel akkor tök természetes, hogy megnőnek az izmai. Ezt mindenki tudomásul veszi és nem lepődik meg rajta.
Viszont ha valaki egész nap bagózik és tüdőrákos lesz, miért lepődik úgy meg?
A negatív dolgokat miért kezeljük máshogy mint a pozitívat?
Igen igazad van, nem minden láncdohányosból lesz tüdőrákos, DE SZINTE MINDEN TÜDŐRÁKOS LÁNCDOHÁNYOS (VOLT). Ez már viszont nem fikció hanem tény( persze itt is vannak kivételek, bányászok vagy aki vegyianyaggal dolgoznak és igen, van 1-2% akik soha nem bagóztak, de szerintem ezt most kár meglovagolni).
Vissza a témához: ha valakinek gyerekkorában mindent megengedtek nem valószínü, hogy felnőttkorában majd nem tud mit kezdeni egy odavetett "nem"-el Question Hmm.. Question Rolling Eyes

Nagy tévedés abban a hitben élni, hogy a betegségeket mi idézzük elő!Számos betegség sajnos örökölhető!Velünk született betegségek is vannak és nem azért mert a lelkünk nincs formában, vagy pszichésen dolgozunk azon, hopgy betegek legyünk.Sajnos nem, egy meglévő betegséget lehet ugyan a pszichével befolyásolni, de a gyökere nem mindig lelki eredetű dolog!!!!A stressz rengeteg betegség okozója, de nem biztos, hogy a stressz által alakulnak ki betegségek.Ezt sokan elfelejtik.Ép testben ép lélek.Már megcáfoltuk, ez nem így van, de a görög hol tudták még mi lesz!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

NO most megfogtad a lényeget!
Tehát a tapasztalat! Meg kell tanulni a gyereknek bizonyos dolgokat!
A határokat pl.
Tehát ha képes vagyok vele megértetni, hogy szeretetemen kívül minden határok közé van zsúfolva, keretek és elvárások tömkelege fogja kísérni egész életén keresztül...
Csak nem mindegy, hogy ezt hogyan sajátítja el!
Itt lehetnénk egymásnak segítségei abban, hogy hogyan sikreült pl elérni ezt - vagy azt a gyerekkel.

Pl. A legidősebb fiam nagyon szeretett fára mászni. Mindig tiltottam és ordítoztam, ha megláttam. Aztán olvastam egy nevelésről szóló könyvet és ráhagytam. Csak annyit mondtam neki mindig, hogy jó csak vigyázva.
Akkor már nem volt olyan érdekes. Mindig kevesebbet és kevesebbet töltött fenn a fatetején a legvékonyabb ágakon. Meg tudta becsülni, hogy el bírja e a súlyát az ág.
Már rutinos fáramászó volt 5 évesen. A kisebb fiam olyan egy éves lehetett amikor kinn voltunk az udvaron és a nagyfiam felmászot egy kis diófára, nem jól becsülte meg az ág teherbírását, meg ugye a diófa egyészen más mint mondjuk a szilva, vagy cseresznyefa...
Lent landolt a homokban. Neki semmi baja nem lett, de a kisebb fiam ma sem mászik fel egy fára sem, pedig már 28. éves Wink Laughing
Őt soha sem kellett leszedni a fáról, sőt... Laughing nem tudom milyen praktikával sem tudtuk felküldeni cseresznézni. Laughing Laughing inkább nem evett Laughing
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hááááát a kérdés jó.és most nincs kedves belemerülni.de vallom hogy miként a kaviccsal teszi a víz...
a gyermek nevelését már a pocakban...a szülő gyermekre nevelését jóval elöbb kell megkezdeni.

betegségekről igen vannak veleszületettek is...de hinni akarom...
akarom hinni hogy a kimondott és kimondatlan szavaknak elfolytott és kiengedett érzéseknek pusztító és építő ereje van.
reptéren a kolléganőm azzal fogadott ölelás után...hányszor mondtam neked ne mondd hogy megőrülsz és tessék...
itt kellene legyél melettem..majd én meggyógyítanálak..beszéld meg az orvossal.....
ez az utolsó szalmaszálam.a hitem.ahitem abban ha akarok...márpedig nagyon akarok akkor újra megtalálom önmagam.és az egészségem.
és tudom isten segít ...és ..bitos volt értelme hogy hagyta erre a sorsra jussak...
tanítani akart.hát akkor tanulok hogy célba érjek.
és hiszek.de nagyon.

A hozzászólás legutóbb szürke által 2006. 08. 14. 18:45-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Gonsóka
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
NO most megfogtad a lényeget!
Tehát a tapasztalat! Meg kell tanulni a gyereknek bizonyos dolgokat!
A határokat pl.
Tehát ha képes vagyok vele megértetni, hogy szeretetemen kívül minden határok közé van zsúfolva, keretek és elvárások tömkelege fogja kísérni egész életén keresztül...

Nekem nincs gyerekem, nem is lesz Confused de túravezetőként szereztem elég tapasztalatot, hogyan tegyék azt a népek amit én szeretnék...anélkül, hogy megszégyeníteném őket a többiek előtt mert szerintem ez a lényeg Exclamation Exclamation Exclamation
A gyerekek( és a felnőttek is) szeretik megmutatni, hogy mit tudnak mégha tudatában vannak annak, hogy nem is tudják Razz
Jól van, csináljátok, de mindig elmondtam, hogy mivel jár és milyen nehéz amit terveznek...és minden esetben megvontam tőlük a "közönséget" mindezzel jelezve, hogy milyen értelmetlen marhaság amit csinálni akarnak és mennyire hátráltatja a csapat munkáját.
Álltalában bejött Wink
Persze így is voltak akik "megmutatták"....nem is kaptak vacsorát Twisted Evil
(az már más kérdés, hogy én hogy fostam közben nehogy kitörjék a nyakukat Neutral vazze, sok antiszociális köcsög...én is ilyen vagyok Evil or Very Mad )
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keresztfiam két fiánál nagyon bejött, hogy az ember nyugodt, szeretetteli hangon valami olyasmit mondott, hogy "Jó, ezt most így csináltad, kérlek ne tedd többet" Megkísérlem megérteni, hogy mit akart elérni, és ahhoz hozzásegítem úgy, hogy ne okozzon gondot.
A kicsi egyszer a speizban a polcra mászott. Mondani sem kell, hogy frászt kaptam. Több-kevesebb nyugalommal leszedtem, hoztam a létrát, és alatta-mellette állva megengedtem, hogy felmenjen és megnézze, mi van felül. A polcramászás eszköz volt, a cél a polcok tartalmának felderítése. Megbeszéltük, hogy legközelebb szól, ha magasan akar kíváncsiskodni.
Hasonló volt, amikor egy teljes fiókot kirámolt, mondtam, hogy nem titkos, csak szeretném, ha ott lennék én is, mert az az enyém. Azóta kérdezi, mi van benne, vagy kivehet-e valamit. Ellentételezésül nem nyúlok a fiókjába még rendcsinálás ürügyén sem, ha nincs jelen, mert az az övé.

Eme gyönyörű elvekkel felfegyverkezve vendéggyereket próbáltam leszerelni. Nem jött össze. Nem tudom, hogy máshoz szokott? Más az alapbeálítottsága? Nem irígylem azokat, akiknek felelőssége van a gyereknevelésben!
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bizony vannak praktikák amik az egyik gyereknél bejönnek, a másiknál viszont ...
Puff az ellenkezője! Csakazértis - ha mindjárt az ingemért is! Laughing Laughing Wink
Celtic Moon
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Engem pontosan az érdekelne, hogy hogyan éred el pl azt, hogy ne nyúljon konnektorba? Vagy hogy ne beszéljen "csúnyán"??
vagy ha már elhangzik valami mi a reakciód?
Pl. egyiknél, másiknál, harmadiknál!
Az elméletet azt ismerem... csak a gyakorlat érdekellne! Wink Embarassed[/quote]

Nos az én gyerekim közül kettő már nagy: 16,5 és 14,5 a kicsi pont 7 éves.
Szóval hogy konkrét példát is mondjak. Úttesten való átkelés.

A legnagyobb (lány) hihetetlen értelmes volt, mindent nagyon hamar csinált onnan kezdve, hogy jóval hamarabb is született mint ahogy azt vártuk. Neki egyszerűen elmagyaráztam, hogy miért kell a járdaszélen megállni és körbe nézni mielött lelépünk. Soha nem volt gond. Fogta a kezem és jött velem.

A középső (fiú) totál ellenkezője volt. Ezereszer elmondtam, sőt egyszer kínomban már szemléltető példaként egy játékot tettem az útra, hogy lássa mi történik ha elüti az autó...az Istennek nem akarta megérteni. Kétszer is előfordult, hogy a járdán tök nyugisan állt mellettem, egyszer csak kikapta a kezét a kezemből és átfutott. Nem mesélem el a részleteket, de azt hiszem, csak az Örangyalának köszönheti az életét és hogy mind a kettőt megúszta egy karcolás nélkül.
Hogy én miket álltam ki, mire ekkora lett Laughing

És a kicsilány. A szófogadás mintaszobra. Neki szinte magyarázni sem kell, hogy mit és hogyan, egyszerűen tudja. Egészen picinek is ha előre futott akkor figyelmeztetés nélkül is megállt a járdaszélen és bevárt engem, majd nyújtotta a kezét és mentünk.

Hát ilyenek.
Mindegyikkel másként kellett mindent, és ezt midig az adott szitu hozta.
Ma már egészen más gondok vannak.. a héten pl. kinn van a szigeten a nagylány és a legfőbb vitatárgya az volt, hogy folyton elfogyott a pénze. Tegnap már bepöccentem és nem adtam többet Laughing
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen! Köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt a pár "szösszenetet" a gyermekeid nevelésével kapcsolatban. Hiszen Jól tudom, hogy nagyon sok megoldandó probléma adódik amíg felnőnek a gyerekek.
Nem akarlak vígasztalni, de csak nehezebb lesz. Wink Embarassed

Tapasztalatból beszélek, hiszen nekem négy gyerekem van, csak nekem a legkisebb 16,5 éves fiú Laughing Laughing

Nagyon fontos lenne, hogy sokan megosszuk egymással a gyerekneveléssel kapcsolatos dolgainkat, hiszen nekem úgy érzem nagyon nehéz dolgom volt, hiszen a férjem ... Az a nagyon jó apuka aki soha sem akar konfliktusba kerülni a gyerekekkel. Akkor is igazat ad nekik ha ... Tehát egyedül kellett mindig döntenem, hiszen ha baj volt velük akkor csakis rám számíthattak, mert ilyenkor a férjem össze... magát. Nem tud a krízishelyzetben segíteni. Ilyenkor akarja nevelni a gyereket. Amikor viszont már "elment a vonat" . Amikor baj van akkor azt kell nézni, hogyan kikerülni belőle a legkevesebb veszteséggel. Wink

Sokszor elég lett volna ha csak kíírom magamból ( mint a multkor a kicsi drogszárnypróbálgatásánál) és elolvasni párotok hozzászólását...
Ezért "forszírozom" ezt a kérdést!
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile A nagy fiú is ki akart menni a szigetre. Az volt a döntés, hogy kap 1 napot, a többit keresse meg magának. Megkeresett x összeget, majd a szülői egy napot kint töltötte, utána közölte, hogy annyira nem érdekli, hogy fizessen érte. Laughing Laughing
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Smile A nagy fiú is ki akart menni a szigetre. Az volt a döntés, hogy kap 1 napot, a többit keresse meg magának. Megkeresett x összeget, majd a szülői egy napot kint töltötte, utána közölte, hogy annyira nem érdekli, hogy fizessen érte. Laughing Laughing

Ó, igen ez nagyon jó taktika!

Ha az enyémek is szerettek volna valami nagyobbat vetetni velem, akkor mindig félreraktunk egy összeget, a többit nekik kellett megkeresni rá.
Ha nagyon akarták és megszerezték, sokkal nagyobb értéke volt, mintha megkapták volna készen. Wink Laughing Laughing
Jobban is vigyáztak rá, hiszen az ő körmük is kopott érte.

Crying or Very sad Sajnos most a legkisebbel ezt nem tudom "eljátszani". Inkább lemond mindenről. Vagy képes és ellopja , kölcsönkér a nevünkben... Crying or Very sad de akkor is megszerzi amit akar, utána meg nagyon rövid időn belül már a földön is van, vagy kidobva az udvaron a kutyák martaléka. Wink
Celtic Moon
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem, hogy az apák többsége ilyen. A miénk is és a baráti körben szinte mind. Nagyon nehéz így, mindig az volt hiszen hiába volt velünk a gyerek nevelés az én feladatom volt, amióta elváltam azóta meg duplán az. Nem gond, megbírkózom vele de akkor is.
Ma is átjött, hogy megbeszéljük a nagylány dolgait... na, talán mondanom sem kell, nem sikerült.

Sokszor elég lett volna ha csak kíírom magamból ( mint a multkor a kicsi drogszárnypróbálgatásánál) és elolvasni párotok hozzászólását...
Ezért "forszírozom" ezt a kérdést![/quote]

Igen, jó lenne beszélni ilyenről és a nálad kicsi, nálam nagy gyerek Laughing drogszárnypróbálgatása téma, engem is érint. Ha gondolod beszélhetünk erről is. Meg akármiről. Forszírozd csak. Ezek fontos állomások a gyerekek és a mi életünkben is.
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Talán pontosan ezért nem váltam el. A gyerekeket együtt hoztuk össze, akár mit csinálok-csinál attól még az apjuk marad, jobbat, szebbet, különbet nem találtam (igaz nem is nagyon igyekeztem keresni) Ő se keresett mást...
Meg hát mindenkinek van valami "rigolyája"...
Akkor inkább nem engedtem meg neki azt a luxust. hogy hivatalosan is vasárnapi apukává léphessen elő Wink Laughing Laughing Laughing

Tehát:
Drogkérdés!

Hogyan reagálni?
Társulni, tiltani, jóváhagyni????
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Crying or Very sad Sajnos most a legkisebbel ezt nem tudom "eljátszani". Inkább lemond mindenről. Vagy képes és ellopja , kölcsönkér a nevünkben... Crying or Very sad de akkor is megszerzi amit akar, utána meg nagyon rövid időn belül már a földön is van, vagy kidobva az udvaron a kutyák martaléka. Wink

Ezt bizonyos vonatkozásában fel tudom fogni. A tárgyakat én is használati értékük alapján becsülöm függetlenül a pénzben kifejezett értéktől és attól, hogy mit adtam érte. Valahogyan az előre megfontolást kellene forszírozni? Hogy a tárgy birtoklása nélkül is fel tudja mérni, mire és hogyan tudja használni?
Gonsóka
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Talán pontosan ezért nem váltam el. A gyerekeket együtt hoztuk össze, akár mit csinálok-csinál attól még az apjuk marad, jobbat, szebbet, különbet nem találtam (igaz nem is nagyon igyekeztem keresni) Ő se keresett mást...
Meg hát mindenkinek van valami "rigolyája"...
Akkor inkább nem engedtem meg neki azt a luxust. hogy hivatalosan is vasárnapi apukává léphessen elő Wink Laughing Laughing Laughing

Tehát:
Drogkérdés!

Hogyan reagálni?
Társulni, tiltani, jóváhagyni????

Szerintem pár füves cigibe még senki nem halt bele, de a kemény cuccot azt naon szigorúan megtorolnám Exclamation
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
hiaklo írta:

Ezt bizonyos vonatkozásában fel tudom fogni. A tárgyakat én is használati értékük alapján becsülöm függetlenül a pénzben kifejezett értéktől és attól, hogy mit adtam érte. Valahogyan az előre megfontolást kellene forszírozni? Hogy a tárgy birtoklása nélkül is fel tudja mérni, mire és hogyan tudja használni?

Hát igen, csakhogy ő már 17. éves és őt már én valószínűleg nem sok mindenre tudom megtanítani Crying or Very sad Embarassed
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Következő
3 / 28 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.