Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kristálygyerekek 2 (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 23. 01:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem tudom,hogy a nagyobbik fiam indigó-e,de indigó közeli,az biztos. 10 hónapos kora óta folyékonyan és tisztán beszél.Nem szavakat mondott,hanem szép magyar mondatokat.Soha nem selypített.Hatalmas szókincse van,és sokszor olyan bonyolult összetett mondatokat szerkeszt,hogy tétel lehetne az elemzése egyetemi vizsgán.Semmi baj nem volt vele,amíg otthon voltunk és kedvünkre /ébredéstől elalvásig/kibeszélgettük magunkat.A bölcsőde már kínlódás lett.Egyik betegség a másik után,kizárólag légúti.Utólag már tudom,hogy ez nála lelki eredetű volt.A vele egy korú gyerekek legfeljebb gügyögtek,és nem volt kivel megosztania a sok-sok élményt.A doktornénikénk azt mondta,hogy kommunikáció
éhség betegsége van.A gondozónők persze állandóan beszéltették,de hát a gyereknek mégis csak gyerek a társa.Az óvodában már jobb volt a helyzet,mert lettek beszélgető partnerei,de ott sem a saját korosztályával érezte jól magát.Az iskolában már nagyon kilógott a sorból a szómenése miatt.Nagyon nehezen tűrte a korlátokat,a magolást.Többször váltottunk iskolát,mert a tanárai nem tudták kezelni az ő másságát.Kiválóan úszott,versenyszerűen sportolt,jó eredményei voltak,de ez nem segített.A prózamondó versenyeket sorra nyerte.Rendkívül impulzív,minden érdekli.Az úszást abbahagyta,de búvárkodik,oktatói vizsgája is van ,kiválóan vezet,motorozik.7.osztályosan tv műsort vezetett,persze beszélgetőset,a gimnáziumi évei alatt hetente kétszer élő /4 órás/rádió műsora volt.És a baj az,hogy nem találja a helyét.Sajnos továbbra sem tűri a bezártságot,a kötött munkaidőt.Nagyon el tud keseredni,még sír is néha /pedig 22 éves elmúlt/,mert nem tud igazán beilleszkedni ebbe a jelenlegi rendszerbe.Most 3 hónapja ismét rádiózik,de ezt szerelemből csinálja,amiből nem lehet megélni.Sokszor feltettem magamnak a kérdést,hogy hol követtem el a hibát?Túlságosan engedékeny voltam és túlon túl szabadnak neveltem? Magántanulóként kellett volna iskolásnak lennie?Nem tudom.Azóta kevesebb a bűntudatom,amióta tudok az indigó gyerekekről.Mert ő nem átlagos,az biztos.Nem is átlagosan jött a világra.Akkor született apa jelenlétében,amikor ez még tilos volt.Persze,hogy a "kis"Gerébnél.Bizonyára nem véletlen.
Nem beszéltem még erről soha senkinek,és örülök,hogy nektek elmondhattam.Szívesen veszem a tanácsaitokat,mert én azon túl,hogy együtt érzek vele,nem igazán látom a kiutat. sunny fx
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 23. 06:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Főnixmadár!
A legeslegelső teendő szerintem, hogy ne foglalkozz azzal: mit rontottál el.
SEMMIT! Ajándékba kaptál 1 csodálatos gyermeket.

A másik: őt nem 1 hétköznapi 8 - 5-ig munkába kell beilleszteni, hanem HOZZÁ kell igazítani a munkát tartalomban, terhelésben és ritmusban.

A harmadik: mivel tökéletesen átlátja az aggódásaidat, az indítékaidat és a segítő szándékodat úgy is értelmezheti: valahol 1 kicsit terhedre lehet, hogy ő nagykorúsága ellenére (az általad írottakból feltételezhetően) Rád szorul, ezért ne Te menedzseljed a munkakeresését.
Erre 1 szeretetteljes és dinamikus idősebb barátot vagy rokont, ismerőst kérj meg, akinek a fiaddal nem szoros a lelki kapcsolata.
Persze ezt előbb beszéld meg a fiúval is.

A negyedik: tehettek 1 próbát annak oldására, hogy az indigóság együttjár a magány érzésével.
Kereshettek hasonló fiatalokat, akik közül talán jó barátot vagy 1 kislányt is talál a gyermeked.
De ez nem 1 általános recept, mert lehet: éppen 1 átlagos agyműködéssű ember közelsége ad számára biztonságot!

Még szeretnék arra kitérni - bocsáss meg, de én a lélekvándorlásban hiszek; ha Tőled ez idegen, akkor is próbáld meg ezt lécci munkahipotézisként kezelni - a sok beszéd 1 bizonyos karakterstruktúrára utal, amit orálisnak neveznek.
Erről 1 anyagot találtam Neked:
http://www.tgy-magazin.hu/index.phtml?id=1114
Ez valójában 1 előzetes sérülések miatt kialakított önvédelmi / védekezési formula.

Mindazonáltal a sokat beszélő ember a többivel szemben - bocsáss meg a kifejezésért! - mintegy energiavámpírként működik.
Gondolj bele Főnixmadár: a figyelem az 1 energiafajta és ha ezt valakire tartósan ráirányítom - már pedig beszéd közben ezt illik tenni - akkor 1 idő után ELFÁRADOK!
És emiatt ösztönösen kerülni fogom azt a másik embert, aki ezt tette velem.
De szerintem erre is létezik megoldás, amire nektek kell rájönnötök.

Fontosnak tartom, hogy ne foglalkozzatok a negatív véleményekkel.
Mindig ledöbbenek, amikor valaki 150 %-os magabiztossággal lehurrog valamit, holott arról semmi KONKRÉT ismerete nincs a feledhető médiaszösszeneteken túl.
Ez ahhoz hasonlítható, mint amikor az apáca szexuális felvilágosítás órát tart Razz

Egyszer régen 1 lány mondta nekem: lumbágóm van; úgy fáj a derekem, hogy azt Te el sem tudod képzelni...
Azt gondoltam magamban: ugyan már, miért ne tudnám.
Amikor az első terhességem végén lumbágóztam, akkor eszembe jutott: ezt tényleg nem lehet elképzelni Embarassed

Részemről valami picit talán azzal tudok segíteni, ha elolvasod a topikot, amit ezzel kapcsolatban 1 másik helyen nyitottam:
http://www.natursziget.com/page.php?show/forum/view/topic/35/frompost/70
vagy ha az URL eltörik, akkor az elérési út:
www.natursziget.com / fórum / Ritalin nemzedék topik
(Az indigó gyermekekről szóló cikkemet már egyszer bemásoltam ide).
vagy elküldöm Neked Dr. Doreen Virtue: Indigó gyermekek nevelése című könyvét (ha priviben adsz 1 címet).

Szeretettel üdvözöl: amanita
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 23. 06:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Szívesen veszem a tanácsaitokat,mert én azon túl,hogy együtt érzek vele,nem igazán látom a kiutat. sunny fx

Wink Sajnos amikor a gyerekek felnőnek már mi szülők nam túl sokat tehetünk. Hiszen most már egyedül kell bizonyos dolgokkat megoldaniuk.
Wink A lelkiismeretfurdalás, hogy: "így kellett volna meg ... úgy" az biztosan nem segít egyikteken sem. Te magad írtad "véletlen"? Wink Laughing
Laughing Crying or Very sad Az együttérzésen és szurkoláson kívül már nagyon keveset tehet egy szülő ha a gyerek épelméjű és felnőtt Embarassed Wink Laughing Laughing Crying or Very sad Ez egyben kín és vígasz is a szülőnek Wink Confused
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 23. 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Amanita!
Köszönöm,hogy válaszoltál a kérdéseimre.Megnyugtattál.Tényleg ajándék ez a gyerek. Laughing Csak nagyon nehéz vele. Crying or Very sad Rávilágítottál arra,amit én eddig nem fogalmaztam meg.Nevezetesen azt,hogy magányos. Exclamation Ha végig gondolom eddigi tevékenységét,mindig olyanok kötötték le,amihez nem kellett társ.Jó,amikor merül ,akkor van társa,de az más.Most olyan rádió műsora van,amit egyedül csinál 4 órán keresztül élőben.És most olyan kiegyensúlyozott,jókedvű,ontja a vicceket.
Elolvastam a cikket,amit ajánlottál.Nagyon elgondolkodtató.Nekem ezt még emésztenem kell,de értem,hogy mit mond,mi az,amit eddig nem tudtam.
Köszönöm a segítségedet. sunny fx
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 23. 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
főnixmadár írta:
Szívesen veszem a tanácsaitokat,mert én azon túl,hogy együtt érzek vele,nem igazán látom a kiutat. sunny fx

Wink Sajnos amikor a gyerekek felnőnek már mi szülők nam túl sokat tehetünk. Hiszen most már egyedül kell bizonyos dolgokkat megoldaniuk.
Wink A lelkiismeretfurdalás, hogy: "így kellett volna meg ... úgy" az biztosan nem segít egyikteken sem. Te magad írtad "véletlen"? Wink Laughing
Laughing Crying or Very sad Az együttérzésen és szurkoláson kívül már nagyon keveset tehet egy szülő ha a gyerek épelméjű és felnőtt Embarassed Wink Laughing Laughing Crying or Very sad Ez egyben kín és vígasz is a
szülőnek Wink Confused
Idézet:
="hiaklo"Ez egyben kín és vígasz is a szülőnek
Köszönöm sunny fx
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 24. 04:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Főnixmadár!
Örülök, ha segíthettem valamit.
Szeretettel amanita
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 00:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kellett nekem ez az 1 hét,mire végig olvastam az összes fellelhető írást ebben a netes világban.Sokat tanultam,sok kételyre kaptam választ.Újból elolvastam az itteni hozzászólásokat,és van,ami nagyon bánt.Senkit nem szeretnék megsérteni,távol áll tőlem a személyeskedés,de ezt nem hagyhatom szó nélkül.Többen utaltak arra,hogy az óvónéni,ill.a tanító néni nem tudta kezelni a kisgyerek viselkedését.Én úgy gondolom,hogy nem várható el a pedagógusoktól,hogy minden egyedi elvárásnak maradéktalanul megfeleljenek,mert az elsődleges feladatuk szerintem mégis csak a tananyag átadása nap mint nap sokszor 45 percben.Nincsenek felkészítve a különös,a megszokottól eltérő viselkedésű gyerekekre.És itt a baj.Az indigó gyerekhez bizony "használati utasítás"kellene.Kell Exclamation .Nagyon kell és minél előbb kell Exclamation Azért,mert szenved a pedagógus,szenved az általánosan előírt szabályokat könnyedén teljesítő gyerek,és természetesen szenved a "másmilyen"gyerek és annak szülője.Igazából senki sem hibás,mégis az életünket meghatározó két intézmény a felelős a közvélemény szerint minden kudarcért.De amikor sok esetben otthon is értetlenül állunk szülőként a szokatlan viselkedést látva,akkor hogyan lehet elvárni egy pedagógustól,hogy 25-30 fős csoportlétszámoknál mindenre és azonnal megtalálja a legmegfelelőbb módszert?Hiszek abban,hogy ha egy indigó kisgyerek anyukája megtiszteli a pedagógust azzal,hogy "használati utasítást "ad különleges gyermekéhez,akkor konfliktusoktól mentes is lehet a több éves kapcsolat.
Nagyon jó lenne,ha minden ember megismerné az indigó gyerekség jegyeit,mert nagyon nehéz velük.Addig pedig,amíg nem lesz tananyag,itt van nekünk ez a fórum,hogy segítsünk egymásnak.Segítsünk azért,hogy ne csak szeretni tudjuk,hanem értsük is őket. sunny fx
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Kellett nekem ez az 1 hét,mire végig olvastam az összes fellelhető írást ebben a netes világban.Sokat tanultam,sok kételyre kaptam választ.Újból elolvastam az itteni hozzászólásokat,és van,ami nagyon bánt.Senkit nem szeretnék megsérteni,távol áll tőlem a személyeskedés,de ezt nem hagyhatom szó nélkül.Többen utaltak arra,hogy az óvónéni,ill.a tanító néni nem tudta kezelni a kisgyerek viselkedését.Én úgy gondolom,hogy nem várható el a pedagógusoktól,hogy minden egyedi elvárásnak maradéktalanul megfeleljenek,mert az elsődleges feladatuk szerintem mégis csak a tananyag átadása nap mint nap sokszor 45 percben.Nincsenek felkészítve a különös,a megszokottól eltérő viselkedésű gyerekekre.És itt a baj.Az indigó gyerekhez bizony "használati utasítás"kellene.Kell Exclamation .Nagyon kell és minél előbb kell Exclamation Azért,mert szenved a pedagógus,szenved az általánosan előírt szabályokat könnyedén teljesítő gyerek,és természetesen szenved a "másmilyen"gyerek és annak szülője.Igazából senki sem hibás,mégis az életünket meghatározó két intézmény a felelős a közvélemény szerint minden kudarcért.De amikor sok esetben otthon is értetlenül állunk szülőként a szokatlan viselkedést látva,akkor hogyan lehet elvárni egy pedagógustól,hogy 25-30 fős csoportlétszámoknál mindenre és azonnal megtalálja a legmegfelelőbb módszert?Hiszek abban,hogy ha egy indigó kisgyerek anyukája megtiszteli a pedagógust azzal,hogy "használati utasítást "ad különleges gyermekéhez,akkor konfliktusoktól mentes is lehet a több éves kapcsolat.
Nagyon jó lenne,ha minden ember megismerné az indigó gyerekség jegyeit,mert nagyon nehéz velük.Addig pedig,amíg nem lesz tananyag,itt van nekünk ez a fórum,hogy segítsünk egymásnak.Segítsünk azért,hogy ne csak szeretni tudjuk,hanem értsük is őket. sunny fx

Tudod kedves Főnixmadár, ha 20 évvel ezelőtti szinten megmaradt volna a számítógépkezelői tudásom... Tudod a ZX spektrum és a Pentium 4 között óriási különbségek vannak.
Tehát ha én netezni akartam, haladnom kellett a korral. Nem adott hozzá igazán senki használati utasítást, de én utánanéztem, hiszen a munkámhoz kellett. Folyamatosan fejlődtem, mert nem ültem a babérjaimon, hogy én befelyeztem egy iskolát és most már mindent tudok.
Viszont a pedagógusok nagy része... TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!!!!
Még csak testileg-lelkileg sem tartják karban magukat, hogy meg tudjonak felelni a mai gyermekekhez szükséges követelményeknek.
És akkor kiégnek... és égetik a gyerekeinket
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hiaklo!
Tökéletesen egyetértek azzal,amit írtál.Nem is azért szóltam,hogy hárítsam a felelősséget.Csak a barátnőim között van óvónő és tanítónő is,és mesélnek a másik oldalról,arról,hogy ők hogyan élik meg ezeket a változásokat.Elmesélik a naponta elhangzó szülői mondatokat.Csak néhányat idézek:én nem tudok a gyerekkel mit kezdeni,nem tudom,hogy mitől ilyen akaratos,otthon is rúgdos mindenkit,nem bírja elviselni a testvérét,nem fogad szót senkinek,csak az apjának,mert fél tőle,hogy megveri,otthon se eszik meg semmit,csak amit szeret,nem tudom 11 óra előtt ágyba dugni...stb.És sajnos az ilyen nevelésű kisgyerek az oviban,iskolában is szabályszegő.De én úgy gondolom,hogy nem ők az indigók.Viszont az ilyen alacsony neveltségi szintű gyerekre pazarlódik el a pedagógus energiája.Ismerek olyan óvodás kisfiút,aki nem hajlandó megszólalni egész nap.Mindenkit szemmel tart,figyel,de nem játszik,nem beszél.A barátnőm lelkibeteg miatta,mert nagyon is érdekli a probléma,mindent megpróbált.Éppen őmiatta olvastunk át rengeteg szakirodalmat,még a nevelési tanácsadóba is elmentünk,de semmi.Csak kicsit mosolyogták meg, amikor az indigógyerek jelenségről beszélt.Gyermekpszichológus azt tanácsolta,hogy ne keressük a neveletlenségre a divatos mentségeket.A gyerekeknek 3 éves korukig meg kell tanulniuk az alapvető együtt élési szabályokat,ha ez elmarad,akkor bűnbaknak évtizedek óta ott van az óvoda és az iskola pedagógusa.
Egyetértek azzal,hogy szükséges a továbbképzés,az önművelés,a megújulás.Hiszen én is ezt teszem,és még csak nem is érzem tehernek.De érzékenyen érint,ha a pedagógusokat bántják.A barátnőm áldott jó teremtés,kiváló óvónő,de meg van kötve keze-lába.Ma a pedagógus se a gyereknek,se a szülőnek nem mondhatja el az igazat.Nem nevezheti meg,nem hasonlíthatja össze,nem állíthatja példának,és természetesen nem marasztalhatja el,mert személyiségi jogokat sérthet.Az ő lelkivilágába bárki belegázolhat,leminősítheti,megvádolhatja,számonkérheti...stb.,nem védi meg senki.Egyszer nagyon óvatosan próbálta az egyik anyukának tanácsolni,hogy vigye logopédushoz a gyerekét,és olyan botrányt csinált a szülő,hogy napokig sírt otthon.Pedig ő jót akart.Azóta nagyon óvatos.Nem meri "diagnosztizálni"szerény tudásával az indigóságot,pedig a fent említett kisfiú biztosan az.Ki fog neki segíteni?Kitől kérjen tanácsot?Hivatalosan ilyen jellegű továbbképzés nincs.Másmilyen se,évtized óta.
Ezért kértem segítséget tőletek,mert ma nincs más,és biztosan vannak történeteitek,aminek a téma iránt érdeklődők hasznát vehetik. sunny fx
Bimbi
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az van,fölfedeztem egy indigót. Laughing

Kelemen Anna.

És ez most nem vicc.
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is indigó vagyok: s akkor mi van? Wink
Bimbi
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Én is indigó vagyok: s akkor mi van? Wink

Semmi. Rolling Eyes
Van ez így... Laughing Wink
Kelemen Annáról viszont nem gondoltam volna... Shocked
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kelemen Annát ki diagnosztizálta indigónak?Ő maga?Ő nem indigó,hanem egy elkényeztetett,kikímélt,mindentmegtehetek,mert támogatnak műnő,aki még beszélni sem tud rendesen,csak nyafogni.Az indigósághoz nem elegendő a különcség és a feltűnési viszketegség.Hála istennek az indigó ember ennél a nőnél sokkal összetettebb és értékesebb. sunny fx
Bimbi
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

É diagnosztizáltam annak. Smile
Hidd el,a ma bemutatott Fókusz riportig én is a te véleményeden voltam... Wink
Nem kívánom részletezni hogy pontosan miből jutottam erre a következtetésre,nagyobbrészt ösztön...meg volt ott azért rengeteg apró jel is... Laughing
Nagyon szeretek kellemesen csalódni emberekben,de ilyen sajnos csak nagyon ritkán fordul elő...
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel 3 éve nem nézek TV-t: elárulnátok, ki az a Kelemen Anna? Embarassed
Lemaradtam volna valamiről?
amanita
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
3 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.