Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kristálygyerekek 2 (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is láttam a mai Fókusz adását,és rámjött a nevetés,amikor Annácska magassarkúban tipegett a szép fehér ló mellett.Én nem ilyennek gondolom az indigó gyerekeket.Ez egy üresfejű szőkeség műcicikkel,műszájjal,műkörmökkel,műszínű hajjal.Akinek az egész napját a tükör előtt való billegés tölti ki,az nem indigó,hanem egy agyonkényeztetett,kikímélt,mindentmegtehetek,unatkozó milliomos csemete.25 évesen élősködik a tehetős szülei nyakán,még egy hasznos gondolata sem volt,nemhogy cselekedete.Most az a legújabb dilije,hogy neki annyira jól bejön,hogy megjátssza a butuska szőkét,mert így mindenki csak legyint a hülyeségeire és semmiért nem kell vállalnia a felelősséget.Sajnos az ő üres élete is példa a gyerekek előtt, mint a valóság show-k szedett-vedett társasága.A tv-ben csak a csillogás látszik,a butaság homálya nem.Ez a nő sok millióért megcsinálta magát,a média ráharapott és kész.Én egyébként sem bírom a nyafogó nőket,mert az kb.2 éves korig elfogadható,utána már nevetséges.
Hidd el Bimbike,Kelemen Anna olyan távol van az indigóságtól,mint ide a Szaturnusz.A különcség,a feltűnési viszketegség hála Istennek nem egyenlő az indigósággal.
Ajánlom figyelmedbe Amanita ismertetőjét,illetve az általa ajánlott könyveket. sunny fx
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 02. 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amanita kedves,nem maradtál le semmiről.Nem tudom jobban körülírni Kelemen Annát.Ha jól tudom,a tavalyi Playboy plémetje.Lehet,hogy érdemes volna keresned a tv-ben.Ma azt nyilatkozta,hogy nem tud a kamera nélkül élni.Te úgy tudod,hogy indigó vagy.Górcső alá vehetnéd,érdekelne a véleményed. sunny fx
Bimbi
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 00:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Én is láttam a mai Fókusz adását,és rámjött a nevetés,amikor Annácska magassarkúban tipegett a szép fehér ló mellett.Én nem ilyennek gondolom az indigó gyerekeket.Ez egy üresfejű szőkeség műcicikkel,műszájjal,műkörmökkel,műszínű hajjal.Akinek az egész napját a tükör előtt való billegés tölti ki,az nem indigó,hanem egy agyonkényeztetett,kikímélt,mindentmegtehetek,unatkozó milliomos csemete.25 évesen élősködik a tehetős szülei nyakán,még egy hasznos gondolata sem volt,nemhogy cselekedete.Most az a legújabb dilije,hogy neki annyira jól bejön,hogy megjátssza a butuska szőkét,mert így mindenki csak legyint a hülyeségeire és semmiért nem kell vállalnia a felelősséget.Sajnos az ő üres élete is példa a gyerekek előtt, mint a valóság show-k szedett-vedett társasága.A tv-ben csak a csillogás látszik,a butaság homálya nem.Ez a nő sok millióért megcsinálta magát,a média ráharapott és kész.Én egyébként sem bírom a nyafogó nőket,mert az kb.2 éves korig elfogadható,utána már nevetséges.
Hidd el Bimbike,Kelemen Anna olyan távol van az indigóságtól,mint ide a Szaturnusz.A különcség,a feltűnési viszketegség hála Istennek nem egyenlő az indigósággal.
Ajánlom figyelmedbe Amanita ismertetőjét,illetve az általa ajánlott könyveket. sunny fx

Hanem?Milyennek képzeled az indigókat? Rolling Eyes
Olyanoknak akik a társadalmi normáknak megfelelően élnek,úgy ahogy mások elvárják tőlük,még akkor is ha ez az igazi vágyaikkal szöges ellentétben áll? Rolling Eyes
Én még soha nem hallottam őt így beszélni,meglepett az őszintesége és a jó helyzetmegítélő képessége önmagáról,meg úgy mindennel kapcsolatban...
A testbeszéde,a hanghordozása is egy rendkívül erős és kiegyensúlyozott emberre utalt...
Azt hiszem ő nagyon nem az,mint aminek látszik... Laughing
És azt csinálja amire vágyik...sok emberrel ellentétben...
Ami még nagyon meglepett...mikor elnézést kért a lótól hogy elfelejtett neki almát hozni... Laughing

Nos,ezek még valóban nem bizonyítékok arra hogy indigó... Rolling Eyes
Mindenesetre a feladatát remekül teljesíti...
Ahogy mondtad.Példát mutat. Laughing
Ilyen is van.Így is lehet élni. Laughing
Bimbi
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 00:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja...
És ahhoz képest hogy csak egy butuska szőke,már nagyobb karriert futott be a médiában,mint bármelyik más playmate. Laughing
Tudja mi kell az embereknek... Laughing
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 04:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Főnixmadár!
Még Hofi Géza miatt - akit nagyon szerettem és tiszteltem - sem kezdtem újból TV-t nézni.
Akkor Annababák miatt - ne haragudj - nem kezdem újra.
Annál én értelmesebb módon szeretnék tenni a gyermekekért.
Mert mindegyikük különleges!

S maradjunk a Földön: nekem is született három, így akad tennivalóm túl azon, hogy hétvégéig el kellene készülnöm 1 rovattal Shocked

Nem szabadna az indigóság bizonyításával törődni; másba kellene fektetni az energiát.
Nem tesz jót nekik a bazári majomkodás és bár túlzásnak vélitek, de veszélybe is sodorhatjátok őket.
Figyelmetekbe ajánlom a www.akasha.hu oldalt: ott is olvashattok Dr. Opál Sándorról és-tól.
Nagy veszélynek LEHETNEK kitéve olyan egyének, akik telepatikusan tudnak másokkal érintkezni pl. vagy egyszerűen bioenergiájukkal megbénítják az >ellenség< számítógépes rendszerét, aknákat tudnak felrobbantani...

A pedagógusokat én nagyon tisztelem.
Velük szemben SEM vezet célra semmiféle arrogancia.
A gyermek érdekében alapvetően pozitívra kell hangolnunk magunkat és így sikerülni fog a pedagógussal is a párbeszéd.
Én, mint szülő reálisan felmérem azt a területet, ahol hatásom lehet a dolgok alakulására s azon belül próbálok mindent megtenni.
Mindenkinek ezt javasolom: először a saját feladatát teljesítse maximálisan.

Puszi amanita
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 07:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Nagy veszélynek LEHETNEK kitéve olyan egyének, akik telepatikusan tudnak másokkal érintkezni

Van egy jóbarátom, akivel ezt már párszor megtettük, igaz, öntudatlanul. A legfurább az volt, amikor én otthon voltam, s éjjel félálomban beszéltem hozzá, ő pedig álmában, jópár kerülettel odébb "fogta az adást", és az első mondatomat szó szerint visszaidézte pár nappal később, mikor beszéltünk telefonon... Shocked

Miért veszélyes a telepatikus érintkezés képessége? Rolling Eyes
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Alexa!
Mert a modern titkos ügynökök már így kommunikálnak egymás között:-DDD
Vigyázz magadra anya: még elrabol a Mosad Smile Smile Smile
pusz amanita
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Szia Alexa!
Mert a modern titkos ügynökök már így kommunikálnak egymás között:-DDD
Vigyázz magadra anya: még elrabol a Mosad Smile Smile Smile
pusz amanita

Aha! Na, majd szólok, ha véletlenül belehallgattam más "adásába"... Laughing
Biztos felismerem majd: nem fogom érteni a nyelvet... Laughing
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 08:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Örülök, hogy vetted a lapot Laughing
Szép napot Neked: elmentem újságírni és gyerekezni Smile
Pusz/a
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Laughing Örülök, hogy vetted a lapot Laughing
Szép napot Neked: elmentem újságírni és gyerekezni Smile
Pusz/a

Szép napot neked is! Smile
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

www.indigogyerek.eu
lindus
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Ő az idegen, a világ másik fele, mely rólunk álmodik, közöttünk jár, megsimogat, megérint. Testet ölt, amikor esik az eső, vagy fúj a szél, benne van a villámlásban és a mennydörgésben, az atomban és a csillagokban. Minden az arányokon múlik. Idegen az, akiben több, ami másokban kevesebb."

Szerintem valahol itt kezdődik el a lényeg.
Hogy mindegy,hogy valaki az indigók hány jellemvonásával rendelkezik, hogy mit valósitott meg az életben, hogy erős-e vagy gyenge, kiegyensúlyozott vagy nem, tud-e telepatikusan kommunikálni vagy nem.
Hanem az számit, mennyire és milyen mértékben más, mint a világ, mennyire idegen és milyen az ő belső világa.
Talán "csak" egy életérzés az egész, amit az ember egyszerűen tud, egyszerűen árad belőle anélkül, hogy bizonyitania is kellenne akármit is.
És akkor is indigó, ha megtalálta az útját s akkor is az, ha még tévelyeg és nem tudja, merre menjen.
De egy indigó szerintem legbelül mindig biztosan tudja, hogy létezik valami ebben a világban,ami több a látható dolgoknál.És mindig a szivével lát...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értelek Amanita!Nem is akarom én ezt a témát túllihegni.Bizonyára bővebben írtam a barátnőm hétköznapi problémáiról,mint kellett volna.Elnézést.
Én csak azért beszélnék az indigóságról ,egyrészt,mert ez a topic címe,és mert érdekel a téma.Elolvastam az általad ajánlott szakirodalmakat,a könyvet régebben forgattam.Éppen a könyv kapcsán maradt bennem rengeteg kérdés.A környezetemben ugyanolyan tudatlanok vannak,mint én.De szerintem a mai világban már az is dícséretes,hogy legalább érdekel a dolog.Szeretném a gyerekekhez kötődő barátnőmet felvilágosítani,aki sajnos nem tud interneten önművelődni,mert se az óvodába,se otthon nincs bekötve.És be kell látnom,tényleg nagyon meghatározó a pedagógus személyisége,tudása,nyitottsága...stb. sunny fx
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 03. 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj Főnixmadárka: Te nem követtél el semmi hibát; nem lihegtél túl semmit!
Én leginkább azokra a szülőkre gondoltam, akik gyermekük indigóságot dicsekvésre használják.
A jelzett honlapon találsz 1 cikket, amiben ezt részletesen kifejtik.
http://www.indigogyerek.eu/oldalak/zoldujsag.htm
Ne félj ettől az indigós oldaltól:
www.indigogyerek.eu
kissé archaikus a stílusa, de gyönyörű a mese és igazsága van.
Írj csak mindenről bátran ezzel kapcsolatban s ne haragudj azért, hogy nem tévézek:-)
Pusz amanita

UI:
Később írok még, de odaég a hagyma:-)
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 12. 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A hozzászólás legutóbb amanita által 2006. 08. 13. 10:55-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
4 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.