Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kristálygyerekek 2 (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
lindus
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 12. 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:

Még szerencse, hogy mikor én kicsi voltam, itt erre nem tudták, mi az a Ritalin...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 13. 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Képzeld Lindus az előbb eltűnt a kép és mire bemásoltam 1 másikat, az eredeti is visszajött... Question Exclamation
Nagyon jó fotókat találtam a Yahoo - ban, de nem tom idehozni.
Részemről:
LE A RITALINNAL!!!!![
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 13. 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Képzeld Lindus az előbb eltűnt a kép és mire bemásoltam 1 másikat, az eredeti is visszajött... Question Exclamation
Nagyon jó fotókat találtam a Yahoo - ban, de nem tom idehozni.
Részemről:
LE A RITALINNAL!!!!![

Csatlakozom: Le a Ritalinnal! Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Ha jó képet találtál, amit nem tudsz megjeleníteni, a címét másold be, mintha képet jelenítenél meg, csak nem IMG-t nyomj, hanem Url-t. Rákattintunk és megnézzük magunknak! Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 13. 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.origo.hu/i/0407/20040703keresztap.jpg

Valahogy így gondoltam... Smile
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 13. 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi Hangyika Smile
Ez az egyik kedvencem:
http://home.houston.rr.com/djoverclocked/ritalin_pirate.jpg

Bár nem vagyok szőke Razz de hogy' lehet: Neked képet és URL -t is kiír a mezőke Question
Pusz/a
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 13. 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A XXI. századnak is megvannak a maguk szép legendái...

Pl. a zöldeknél:
"A '70-es évek közepén a Cree indián törzs sámánja a Greenpeace-nek a "Rainbow Warriors" - (Szivárvány-harcos) megtisztelő címet adta.
Ez az indiánasszony, "Eyes of Fire" régi jóslásával függ össze: ha a Föld beteg és pusztulni kezd, akkor a világ összes országából az emberek össze fognak jönni, hogy megmentsék a Földet a szennyeződéstől és a pusztulástól - ezek a Szivárvány-harcosok."

Ugyanez érvényes az indigó legendakörre is: 'maroknyian' lesznek ők a mi megmentőink; eszerint...

Holott nekem az a véleményem, hogy >indigók< már előzőleg is éltek a Földön.

Magam részéről különleges agyműködésük miatt József Attilát és Karinthy Frigyest is indigónak tartom.

Szeretném bemásolni 1 zsengécske pályázatomat, amit mérgemben írtam 1 diszkriminációs kiírás miatt.
A József Attila centenárium örömére ugyanis külön kiírtak 1 pályázatot sérülteknek Sad
Ezen annyira begőzöltem, hogy gyorsan készítettem 1 rendhagyó elemzést József Attila agyműködéséről Razz
Bár egyetlenegy szóval nem utalok semmiféle indigóságra, a dolgozat valójában erről szól...
amanita
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 13. 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

K E N D Ő Z E T L E N S Z E R E T E T É H S É G
Egy fogyatékossággal élő eretnek gondolatai József Attiláról

József Attilát én nem egyszerűen költőnek tartom. Különösen zavar, ha mesterkélten osztályharcosnak vagy éppen mamasiratónak titulálják, sőt még holtában is pszichoanalízisbe küldik.
Abban sem hiszek, hogy neki külön mondanivalója lenne fogyatékosok számára. Az ő üzenete egyetemes és örök; korát messze megelőző.
A fogyatékosokra talán egyetlen tulajdonsága: kendőzetlen szeretetéhsége utal.
Kiáltozás c. verséből idéznék egy részletet ennek igazolására:
„JAJ, SZERESSETEK SZILAJON,
HESSENTSÉTEK EL NAGY BAJOM!”
Számomra a Háló c. vers hordoz személyre szóló üzenetet:
„Szakadt lehet – gondolkozom –
az én hálóm.
Kiaggatom, megfoltozom,
S íme látom –
Kiterített fagyos hálóm
az ég, ragyog –
jeges bogai szikrázón
a csillagok."
Ezt én úgy értelmezem, hogy bármilyen hátránnyal is kell élnünk, bárhogyan is sérül személyiségünk, nem a világ és önmagunk ellen kell fordulnunk, hiszen a sérültségnek is lehet nyeresége.
József Attila költészetét, életét, indítékait sokan többféle szempontból elemezték már.
Különösen eredetinek vélem a rendőrnyomozói megközelítést. Ezen felvetés logikus, dokumentumokkal alátámasztott lényege, hogy a költő nem öngyilkosságot követett el, hanem balesetet szenvedett.
Soha nem véletlen, mikor és hogyan halunk meg. J.A. azon életfázisában látszólag hiába gyógyultak szerelme és elvtársai ütötte lelki sebei, hiába kezdtek rendeződni anyagi és személyes ügyei, hiába álltak mellette barátai. Egész személyisége, életútja őt erre a tragikus végre predesztinálta. Mint ahogyan Petőfi Sándor fiatalkori halála, az övé is ars poeticáját hitelesítette szívszorító távozásával. József Attila sok versében említi a teherpályaudvart, a tehervonatokat, de az Eszmélet c. művében szinte önbeteljesítő sorokat találunk:
„HOLTAN lestem az őrt, mit érez,
s a hallgatag vagónokon
árnyát, mely ráugrott a fényes,
harmatos szénre konokon.”
Szinte bevonzotta sorsába a halál ezen módját..
A Kész a leltár c.vers egy gyönyörű sora vonatkozhat még a fogyatékos lét sajátosságaira:
„SZÜLETTEM, ELVEGYÜLTEM ÉS KIVÁLTAM.”
Én személy szerint nehezen találtam meg fogyatékosságom vállalásának egyensúlyát. Gyermekkoromban túlzottan is bizonyítani akartam: másságom ellenére vagyok olyan, mint a többi. Később helyzetemet megkönnyebbítendő igyekeztem környezetembe észrevétlenül belesimulni, s csak mostanra jutottam el valódi énem vállalásáig.

József Attila nem csak egyszerűen azt az érzést vagy hangulatot fejezi ki gyönyörű képekben, ugyanakkor mérnöki pontossággal, ami bennem felmerül ( pl. a Téli éjszaka című versében:
„A hideg űrön holló repül át
s a csönd kihűl. Hallod-e csont, a csöndet?”)
A mindennapi életben is kapaszkodót jelentett, szinte mottóként átsegített a munkával kapcsolatos nehéz időszakon egy töredéke:
Ne légy szeles.
Bár munkádon más keres-
dolgozni csak pontosan, szépen,
ahogy a csillag megy az égen,
úgy érdemes.
Egy embertelen műhelyfőnök megbuktatott gyakorlati érettségi vizsgán. A mérőműszerem romlott el, de ez őt nem érdekelte; akárcsak az, hogy egyetemre jelentkeztem. Nem elég, hogy a felvételire nem mehettem el, hanem bukott szamárként a legaljább szakmai munkát kaptam ( ezen gyakorlat igazolása nélkül viszont nem mehettem pótérettségire ).
Éjszakai műszakban bűzös, mocskos, kísértetiesen elhagyott gyáregységekben bolyongtam; a folyóparton, ahová szennyvízért küldtek, megvadult kóbor kutyák akartak széttépni.
Maga a munka mindig ugyanolyan rutin szerint folyt. Tudom hihetetlen, de ez a József Attila idézet segített, hogy mégis nagyon pontosan és becsületesen végeztem el a rám bízott vizsgálatokat.
Később olvastam egy hindu közmondást, miszerint az halott ember, aki nem veszi komolyan önmagát. Számomra ez azt bizonyította: J.A. mint annyi mással, ezzel is egyetemes igazságot fogalmazott meg.
Nem hinném, hogy szavakba tudnám önteni az ő ars poéticáját. Tiszteletlenségnek tűnik, de én az ő legfontosabb tulajdonságának különleges agyműködését tartom.
Soha senkivel nem találkoztam, aki bal- és jobboldali agyféltekéjét egy időben ill. a köztük lévő kapun át azok között ide-oda pulzálva ilyen módon használta volna ill. használná; elérve ezzel a gondolati teljességet.
Akár a keleti jin-jang felfogást vesszük, akár a nyugati tudatalatti fogalmát nézzük, József Attila szintézisben élte meg az ellentétek feloldását s az igazi csoda: verbálisan tudta ezt rögzíteni.
Több alkotásában tetten érhető ez a különös attitüd, de az Eszmélet c. vers látszólagos paradoxonai klasszikus példák erre.
„Kék, piros, sárga, összekent
képeket láttam álmaimban
és úgy éreztem, ez a rend-
egy szálló porszem el nem hibbant.”

„Nappal hold kél bennem, s ha kinn van
az éj – egy nap süt idebent.”

„Csak ami nincs, annak van bokra,
csak ami lesz, az a virág,
ami van, széthull darabokra.” STB.
A költő időkezelése is eltér a hétköznapitól. Szabadon jár-kel az idősíkok között; sőt:
egyidejű jelenléttel is bír bennük.

Figyeljük meg a Dunánál c. vers következő részletét:
„Én úgy vagyok, hogy már százezer éve
nézem, amit meglátok hirtelen.
Egy pillanat s kész az idő egésze,
mit százezer ős szemlélget velem.”
Tudatalattiját és kivételes intelliginciájú tudatát szinte még egy vékony hártya sem választotta el egymástól: Otthonosan oda-vissza közlekedett közöttük.
A kollektív tudatalattira találunk utalást az Azt mondják c. költemény egyik strófájában:
„Én nem emlékezem és nem felejtek.
Azt mondják, ez hogy lehet?
Ahogy a földön marad, mit elejtek, -
ha én nem, te megleled.”
Ekkora értelemmel nem bírhat valaki büntetlenül; ez a fajta komplex látásmód rengeteg energiát felemészt. A fizikumra, a kenyérkeresetre már nem futja. Itt érhető tetten az adott kor súlyos felelőssége: gyakorlatilag hagyták éhen halni a közöttük élő egyik legbölcsebb embert.
József Attilát én ugyanis elsősorban nem magyar költőnek, hanem az emberiség egyik nagy gondolkodójának tartom.

Jelige: „ SIKÁRFŰ „

A hozzászólás legutóbb amanita által 2006. 08. 14. 06:35-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 13. 23:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gratulálok Amanita.
Soha nem olvastam még ilyen szép és melegséggel teli személyes gondolatokat József Attiláról.Én nem különösebben kedvelem,nem is ismerem nagyon mélyen a verseit.Az itt említettek közül többnek a címét sem hallottam.Ez nem szép dolog tőlem,viszont elolvastam ma az általad idézetteket.Ebben a megvilágításban tényleg olyan gondolatokat sugallnak,amit én eddig nem vettem észre.
Úgy gondolom,hogy József Attila is az a költő,akihez fel kell nőni,akit csak az tud igazán érteni,akit valamilyen nagy teherrel sújtott a Jóisten. Ahogy írtad,sérültnek kell lenni versei üzenetének megértéséhez.
Azt hiszem ugyanaz,mint Bartók Béla zenéje.Én nem értem,mert nem vagyok a disszonáns hangzás befogadására képes.Rengeteg kórusművét énekeltem--nem akárhogyan,még rádiófelvételeken is--,végig zongoráztam több kötetnyi művét,de igazán sohasem tudtam megkedvelni.Kínlódás volt memorizálni.
Már felnőtt voltam,a gyerekeim iskoláskorúak,amikor erről beszélgettem egy idős kollégával.Azt mondta,hogy örüljek,hogy nem értem Bartók zenéjét.Örüljek,hogy nem kell átélnem egy halálos kórral küzdő ember lelkének vívódását.Ez a 80 év feletti bácsi azóta érti és szereti Bartókot és József Attilát,amikor túlélte Budapest bombázását.Mindenkit elveszített,de ő életben maradt,mert a többiekkel ellenkező irányba menekült.
Köszönöm neked,hogy elolvashattam a gondolataidat.Abban én is biztos voltam,hogy véletlen baleset áldozata lett.Az a tehervonat menetrend szerinti járat volt,és sohasem állt meg a szárszói állomáson.Csak akkor egyszer.
Egyetértek veled.József Attila minden bizonnyal indigó volt.Talán Bartók is. Mindkettőjük mondanivalója,mássága mérföldkő a XX.század művészetében.
Szeretem olvasni okos gondolataidat. sunny fx
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 00:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Köszi Hangyika Smile
Ez az egyik kedvencem:
http://home.houston.rr.com/djoverclocked/ritalin_pirate.jpg

Bár nem vagyok szőke Razz de hogy' lehet: Neked képet és URL -t is kiír a mezőke Question
Pusz/a

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Hát huncut voltam és mindkét módon beírtam!
Pssszt! tudod, hogyan tanultam meg a trükköket? Amikor egy hozzászólásban láttam valami érdekeset, idézettel kihívtam és pőrén elém tárult a technikai megvalósítás! Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 00:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon érdekes gondolataid vannak József Attiláról Amanita! Hasonlóan Főnixmadárhoz, az iskolában kötelező volt, elolvastam, megtanultam, de nem érintett meg. Azóta is csak akkor lapoztam bele a verseibe, ha idézetre volt szükségem, vagy valaki megkért rá. Felkeltetted az érdeklődésemet. Lehet, hogy ma már másképp látnám? Kipróbálom! Köszönet a rávilágításért!
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 14. 05:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm Kisjányok: Hangyika és Madárka Smile
Mindjárt másképpen indul kedvességetek miatt ez a nap...
Pusz/amanita

http://beginwithsoftware.com/free-mobile-phones-wallpapers-downloads/names/free_mobile_phone_wallpaper_logo_I_love_you_Angel_240x266.gif
Sierra
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 16. 07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
LE A RITALINNAL!!!!![

asd ^.~

A hozzászólás legutóbb Sierra által 2006. 08. 27. 10:48-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 16. 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És miért Question
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 17. 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lindus írta:
"Ő az idegen, a világ másik fele, mely rólunk álmodik, közöttünk jár, megsimogat, megérint. Testet ölt, amikor esik az eső, vagy fúj a szél, benne van a villámlásban és a mennydörgésben, az atomban és a csillagokban. Minden az arányokon múlik. Idegen az, akiben több, ami másokban kevesebb."

Szerintem valahol itt kezdődik el a lényeg.
Hogy mindegy,hogy valaki az indigók hány jellemvonásával rendelkezik, hogy mit valósitott meg az életben, hogy erős-e vagy gyenge, kiegyensúlyozott vagy nem, tud-e telepatikusan kommunikálni vagy nem.
Hanem az számit, mennyire és milyen mértékben más, mint a világ, mennyire idegen és milyen az ő belső világa.
Talán "csak" egy életérzés az egész, amit az ember egyszerűen tud, egyszerűen árad belőle anélkül, hogy bizonyitania is kellenne akármit is.
És akkor is indigó, ha megtalálta az útját s akkor is az, ha még tévelyeg és nem tudja, merre menjen.
De egy indigó szerintem legbelül mindig biztosan tudja, hogy létezik valami ebben a világban,ami több a látható dolgoknál.És mindig a szivével lát...

Ezt elraktároztam a szívembe. Nagyon tetszik! Embarassed
lindus
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 08. 17. 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
lindus írta:
"Ő az idegen, a világ másik fele, mely rólunk álmodik, közöttünk jár, megsimogat, megérint. Testet ölt, amikor esik az eső, vagy fúj a szél, benne van a villámlásban és a mennydörgésben, az atomban és a csillagokban. Minden az arányokon múlik. Idegen az, akiben több, ami másokban kevesebb."

Szerintem valahol itt kezdődik el a lényeg.
Hogy mindegy,hogy valaki az indigók hány jellemvonásával rendelkezik, hogy mit valósitott meg az életben, hogy erős-e vagy gyenge, kiegyensúlyozott vagy nem, tud-e telepatikusan kommunikálni vagy nem.
Hanem az számit, mennyire és milyen mértékben más, mint a világ, mennyire idegen és milyen az ő belső világa.
Talán "csak" egy életérzés az egész, amit az ember egyszerűen tud, egyszerűen árad belőle anélkül, hogy bizonyitania is kellenne akármit is.
És akkor is indigó, ha megtalálta az útját s akkor is az, ha még tévelyeg és nem tudja, merre menjen.
De egy indigó szerintem legbelül mindig biztosan tudja, hogy létezik valami ebben a világban,ami több a látható dolgoknál.És mindig a szivével lát...

Ezt elraktároztam a szívembe. Nagyon tetszik! Embarassed

Örvendek, hogy megérintettelek....s talán sikerül később mindenkinek a lényeget megértenie...Alexa, Te nem vagy véletlenül indigó? Laughing Laughing
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
5 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.