Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Sütemények-torták-palacsinták
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 25. 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
kaptam sárgabarackos-tejszínes csokiöntetes palacsintát Very Happy

Te kis évezethalmozó! Laughing
ALAKU
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 26. 05:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia jó ez az oldal mindig tanul az ember .Szép napot mindenkinek . salute salute
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 12. 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Flamand csokis tallérok

* előkészület: 10 perc
* sütés: 12 perc

könnyű

hozzávalók 4 főre

* 16 dkg vaj
* 10 dkg porcukor
* 2 ek kakaópor
* 1 tk vaníliás cukor
* 18 dkg finomliszt

elkészítés

1. A vajat a cukorral habosra keverjük.
2. A lisztet, a vaníliás cukrot és a kakaóport beledolgozzuk.
3. A masszából kis gombócokat formálunk, tenyerünkkel kissé kilapítjuk.
4. Egy kizsírozott vagy sütőpapírral ellátott tepsibe tesszük a tallérokat (nekem 32 db lett).
5. Előmelegített sütőben, közepesnél kisebb hőfokon, kb 10 percig sütjük. Vigyázat: nem szabad ennél hosszabb ideig sütni, mert akkor aztán beletörik a fogunk. Én azt szoktam mondani, hogy ez a süti akkor jó, ha 10 perc után kivesszük, és úgy látjuk, még nyers. Na ezután nem szabad visszarakni, semmiképp!
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 12. 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zöld teás chiffon-torta

* előkészület: 30 perc
* sütés: 35 perc

közepes

hozzávalók 4 főre

* 30 g keményítő
* 45 g liszt
* 4 tk japán zöld tea-por, azaz Matcha
* fél tk sütőpor
* 2 tojás
* 90 g liszt
* 60 ml olaj
* fél citrom reszelt héja
* 2 ek citromlé
* 250 g mascarpone
* 4 ek kristálycukor
* 2 ek víz

tálaláshoz és a díszítéshez

* bogyós gyümölcs

elkészítés

Tortalap készítése:

1. Kivajazunk és kilisztezünk egy 18 cm átmérőjű tortaformát. Esetleg 20-ast, de nagyobb nem jó.
2. Egy tálkában összeszitáljuk a lisztet, a keményítőt, a sütőport és a zöld tea-port. Ekkor még alig van színe, de a Matcha akkor lesz csak zöld, ha nedvességet kap.
3. Válasszuk szét a tojássárgáját a fehérjétől.
4. A tojássárgáját olyan edénybe tegyük, amit vízfürdőhöz lehet használni. Hozzáadjuk a 90 g porcukrot, a 60 ml olajat és tíz perc alatt vízfürdő fölött habosra keverjük.
5. Ha kicsit kihűlt, beletesszük a fél citrom reszelt héjat és a citromlevet.
6. Kis sóval és egy evökanál porcukorral felverjük a tojásfehérjét. Ennek az egyharmadát belekeverjük a tojásos masszába, hozzádolgozzuk a lisztes keveréket, majd jöhet a maradék tojásfehérje.
7. A tortaformába öntjük és 165 fokon 35 percig sütjük.

Krémek készítése:

1. Kis edénybe 4 ek cukrot és 2 ek vizet összeolvasztunk. Beletesszük a mascarpone felét és olvadásig melegítjük. Kis citromlevet adunk hozzá, hogy kicsit ellensúlyozzuk a cukrot. (Kóstolás!)
2. Levesszük a tűzről, és addig hűtjük, amíg egy kenhető, de nem folyékony krémet kapunk. Tehetjük fagyasztóba is egy kis időre.
3. A mascarpone másik feléhez hozzákeverünk 2 ek Matcha-port és csak annyi cukrot, amitől épp csak kicsit édesnek érezzük. Ebben a krémben inkább a zöld teának kell hangsúlyosnak lennie.

Összeállítás:

1. A tésztát kettévágjuk. Az alsó lapra max. fél centi vastagon - különben tömény lesz - rákenjük a zöld krémet. A maradékot a díszítéshez fogjuk felhasználni.
2. Rátesszük a tortalap másik felét, majd bevonjuk a fehér kihűlt krémmel.
3. Végül díszítjük a maradék zöld krémmel és gyümölcsökkel. Èn physalis-t használtam. Sok kísérletezés után úgy találtam, ez illik a zöld tea ízéhez a legjobban.
Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 13. 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a Matcha hol leledzik és milyen csomagolásban? /pl.csomag vagy dkg?/
Ja! És mire használható még? /pl.teának?/
Több kérdésem nincs Embarassed
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 14. 01:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
Ez a Matcha hol leledzik és milyen csomagolásban? /pl.csomag vagy dkg?/
Ja! És mire használható még? /pl.teának?/
Több kérdésem nincs Embarassed

nem tudom, mekkora a csomagolása, de az Ázsiában azt mondták, nagyon drága, mert 3000.- HUF/ csom, de azt nem mondta, mekkora csomi..
elvileg ez a japán teaszertartáshoz használt teapor (de sztem bárhol megkérdezheted, ahol mandulaszemű az eladó..)
Vissza az elejére
sherpa01
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 27. 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Illúzió!

Ez a zöld teás torta az én érdeklődésemet is felkeltette! Embarassed De én sem ismerem ezt a teaport. És ez por alakú? Tehát nem teafű?
Köszi a választ!Smile
sherpa01
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 27. 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tarte Wilson (Mini csokoládétorta Wilson módra)
Hozzávalók: 8 tojás, 16 dkg porcukor, 4-4 dkg finomliszt, kakaópor, darált dió és mogyoró, 5 dkg vaj
A töltéshez: 15 dkg baracklekvár
A bevonathoz: 20 dkg étcsokoládé
A tojások sárgáját a cukor egyharmadával habosra keverjük, míg a fehérjét a vége felé hozzáadott maradék cukorral kemény habbá verjük. A lisztet a kakaóporral, a dióval és a mogyoróval összekeverjük, és a cukros tojássárgájába dolgozzuk. A tojáshabot beleforgatjuk, végül az olvasztott vajat belecsorgatjuk. Egy tortaformát kivajazunk, meglisztezünk, majd a tésztamasszával megtöltjük. Sütőbe toljuk és közepes lánggal (180°C) kb. 1 órán át, tűpróbáig sütjük. A kihűlt tortalapot lapjában 3 részre vágjuk és egyenként 12-12 kis korongot szúrúnk ki belőle, amiket hármasával a sűrű baracklekvárral összeragasaztunk. Az étcsokoládét vízgőzön fölolvasztjuk, majd a mini tortákat ezzel bevonjuk, végül dermedni hagyjuk.
sherpa01
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 27. 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Böbe-féle puncsos
A tésztához: 50 dkg finomliszt, 1 cs sütőpor, 25 dkg margarin, 20 dkg kristálycukor, 2 tojássárgája, 1,25+3 dl tej
A krémhez: 10 dkg margarin, 10 dkg kristálycukor, 3-3 ek rum, baracklekvár és kakaópor
A tetejére: 4 tojásfehérje, 20 dkg kristálycukor, 10 dkg étcsokoládé
A tésztához a lisztet a sütőporral összeforgatjuk, a margarinnal elmorzsoljuk, majd a cukorral, a tojások sárgájával és 1,25 dl tejjel összegyúrjuk. Három részre osztjuk, majd egyenként 27x30 cm-es lapokká nyújtjuk, és sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. Előmelegített sütőben, közepes lánggal (180°C) kb. 12 percig sütjük. Ugyanígy sütjük az összes lapot. Ha kihűltek, az egyiket – a legkevésbé szépet – összetörjük, a maradék 3 dl tejjel leforrázzuk, majd jól kihűtjük. A krémhez a puha margarint a cukorral habosra keverjük, a rummal, a baracklekvárral és a kakaóporral ízesítjük, az előzőekhez adjuk. Egyenletesen a két tésztalap közé kenjük. A tetejére a tojásfehérjét habbá verjük, a vége felé apránként a cukrot is beleszórjuk. Ezután vízgőzre állítjuk, 4-5 percig tovább verjük, a tésztára kenjük, majd a megolvasztott csokoládét rácsorgatjuk. Villával kicsit megcifrázzuk és hűtőben dermedni hagyjuk. Kockákra vágva kínáljuk.
sherpa01
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 27. 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csokis-sárgabarackos kevert
A tésztához: 18 dkg margarin, 4 tojás, 25 dkg kristálycukor, 25 dkg finomliszt, 1 cs sütőpor
A tetejére: 30 dkg konzerv sárgabarack, 15 dkg tejcsokoládé, 2 cs vaníliás cukor
A puha margarint először magában keverjük habosra, amjd egyenként beledolgozzuk a tojások sárgáját is. A cukrot beleszórjuk, majd habverővel intenzíven keverjük, míg kifehéredik és a cukor is elolvad benne. Ez 4-5 perc. A lisztet a sütőporral összekeverjük, az előzőekhez adjuk, végül a kemény habbá vert tojásfehérjét is beleforgatjuk vigyázva, nehogy összetörjük. Egy kb. 25x30 centis tűzálló tálat margarinnal kikenünk, kilisztezünk és a masszát egyenletesen belesimítjuk. A barackot jól lecsöpögtetjük, 1 centis kockákra vágjuk, a tésztára rakjuk, és egy kicsit bele is nyomkodjuk. A csokoládét durvára vágjuk, szintén a tésztára szórjuk. A vaníliás cukorral behintjük, azután előmelegített sütőben 190°C-on 15 percig, majd a sütés erősségét kb. 10°C-kal csökkentve további 25-30 percig sütjük. A tepsiben hagyjuk langyosra hűlni, végül kb. 5x5 centis kockákra vágva, langyosan vagy hidegen tálaljuk.
sherpa01
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 27. 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Párizsi romantika
A tésztához: 20 dkg finomliszt, 6 dkg cukor, 1 tojássárgája, 10 dkg vaj
A töltelékhez: 20 dkg darált keksz, 20 dkg darált dió, 20 dkg vaj, ˝ dl rum
A tetejére: 20 dkg étcsdokoládés tortabevonó
A tészta hozzávalót összegyúrjuk, majd 30 percig hűtőben pihentetjük. Körülbelül fél cm vastagságúra kinyújtjuk, és kivajazott sütőlapon előmelegített sütőben – 180 fokon – kb. 15 perc alatt megsütjük. Ha kész, óvatosan egy tálcára csúsztatjuk. Közben a vajat habosra keverjük, hozzáadjuk a darált kekszet, diót és a rumot. A krémmel bevonjuk a tésztalapot, és 1 órára hideg helyre tesszük. Az étcsokoládét gőz fölött, állandó keverés mellett megolvasztjuk, és a sütemény tetejére csurgatjuk. Ha megszikkadt, egyenlő darabokra vágjuk.
sherpa01
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 27. 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látványos narancsos tekercs

Tészta: 5 db tojás, 5 ek porcukor, 6 ek liszt, 1 ek kakaó, ˝ kk szódabikarbona VAGY 1/2 cs sütőpor, + 6-7 db közepes narancs, + 2 ek porcukor Krém: 1/2 l tej, 1 vaníliapuding, 2 db tojássárgája, 15 dkg margarin, 2-3 ek cukor

5 tojásfehérjét keményre felverünk a cukorral, majd hozzákverjük a tojássárgájákat és a lisztben elkevert szódabikarbonát/sütőport és kakaót. Kiolajozunk egy nagy lapos tepsit, ráteszünk egy sütőpapírt, arra pedig olajat, amire lisztet hintünk (fontos hogy könnyedén letudjuk majd húzni a papírt a tésztáról). A tésztát szép színűre sütjük. Eközben egy konyharuhát benedvesítünk és ráteszünk 2ek porcukrot. A megsült tésztát fejjel lefele ráborítjuk és óvatosan lehúzzuk róla a sütőpapírt. Itt gyorsan kell dolgoznunk, nehogy kihűljön a tészta mert akkor elbuktuk a tekercselés lényegét. A tésztát betekerjük a konyharuhába és 6-7percig állni hagyjuk hogy ne törjön meg a göngyöléstől. krém: Tejbe széthabarjuk a 2 sárgáját és a vaníliapudingot, mega két kanál kristálycukrot és keményre főzzük. Mikor kihűl, beletesszük a margarint és elkeverjük. Végül a tésztát kiegyenesítem, megkenem a pudinggalés a hámozott narancsokat sorba rárakom, majd feltekerem újra és beporcukrozom. Gyönyörűek a szeletei:) Minden gyümölcsből meg lehet csinálni a kiwitől a banánig mindennel ami jól áll neki:)
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 27. 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

túróstorta - nincsen neki igazi neve, mert félig innen, félig onnan, félig pedig tőlem való Laughing

hozzávalók a tésztához:

- 30 dkg győri omlós keksz a kakaós
- 10 dkg vaj vagy margarin
- én ma még egy piskótalapot is felhasználtam (saját sütés, régebbről, mélyhűtőből, kb.1cm vastagságú)

hozzávalók a krémhez:

- 25 dkg túró (ma én kb 30dkg-t tettem bele mert volt még annyi maradék)
- 25 dkg mascarponekrém
- 20 dkg porcukor (ennyit ma nem tettem bele, mert használtam még hozzá a kenésnél baracklekvárt)
- 1 dl tej (én ehelyett fele-fele arányban naturjoghurtot tettem bele)
- 2 csom. vaniliáscukor
- 1 citrom
- 2,5 dl tejszín
- 2 tasak zselatin (20 gramm, én a lapzselatint tettem bele 2 csomaggal)

- Tetszés szerint gyümölcs ízlés szerinti mennyiségben

A kekszet morzsává varázsoltam Laughing (vagy egy zacskóba kötöd bele, és a sodrófával töröd össze, vagy valamilyen erre alkalmas konyhai géppel zúzod össze) Ezután picit megolvasztottam a vajat, épp csak puhára és a kekszmorzsával alaposan összegyúrkásztam.Aztán ezt belegyűrtem a 26cm-es kapcsos tortaformámba, majd zsupsz be a hűtőbe (legalább fél-egy órára).

A túrót a tejjel/joghurttal - egy elektromos keverentyű segítségével - simára kevertem.Aztán a mascarponét a porcukrot és a vaniliáscukrot kevertem habosra.Ezután összekevertem ezt a két masszát, reszeltem bele egy citrom héját (áll. a levét is bele lehet tenni, én nem tettem - de elbírta volna sztem, vagy még egy citrom héját is).
Ebben a fázisban mindenki kóstolja meg jól, hogy hogy ízlik, mert itt még lehet rajta javítani, hogy kell-e még bele pl. cukor vagy citromlé.

Ezután a 2 csomag zselatinlapocskákat egy dl vízben lassan felmelegítettem, és feloldottam, majd először a túróskrémből 1-2 evőkanálnyival kevertem össze, aztán az összessel (így sima marad a krém).Ki kell hűteni vízbeállítva, amikor már dermed akkor jön bele - lassan, kanalanként elkeverve - a keményre felvert
tejszínhab.

A hűtőből a tortaformát elővettem, megkentem darabos baracklekvárral, és egy réteg túrókrémet rákentem.Erre jöttek a gyümölcsök (ma csak) meggy, és erre a piskótalap.Ezt is megkentem baracklekvár, túrókrém és a maradék meggy rá.
Szórtam rá pirított mandulát és bement a hűtőbe néhány órára.

Nem ezt akartam meggyártani, de erre voltam ma képes.
Ettől függetlenül alig maradt belőle Smile

Azt, amit szerettem volna Sakktáblatortának hívják, és itten van a receptje (képekkel) http://lakoma.gportal.hu/gindex.php?pg=23303379&nid=4457498
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 02. 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Létezik teljesen tojásmentes palacsinta ? Van ilyen recept?

(közben neten már találgatok)
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 02. 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vuvuzeller írta:
Létezik teljesen tojásmentes palacsinta ? Van ilyen recept?

(közben neten már találgatok)

mi a baj a tojással ?
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Következő
19 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.