Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Sütemények-torták-palacsinták
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 02. 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
vuvuzeller írta:
Létezik teljesen tojásmentes palacsinta ? Van ilyen recept?

(közben neten már találgatok)

mi a baj a tojással ?

csibeabortusz
Na jó, semmi, csak kipróbálnám nélküle
Minden "nélkül"-t szeretek kipróbálni
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 02. 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vuvuzeller írta:
szürke írta:
vuvuzeller írta:
Létezik teljesen tojásmentes palacsinta ? Van ilyen recept?

(közben neten már találgatok)

mi a baj a tojással ?

csibeabortusz
Na jó, semmi, csak kipróbálnám nélküle
Minden "nélkül"-t szeretek kipróbálni

állítólag lehet nélküle Smile én mindig vele szoktam csinálni Smile
gondolom ugyanúgy csinálod.. mintha vele csinálnád csak a lényeg .. az íz lesz másmilyen Smile
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 02. 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyanúgy kell csinálni és ugyanolyan lesz. Senki nem mondja meg, hogy van-e benne tojás vagy nincs.

Múltkor egyébként nem tudom hány év után ettem egy rántottát a főnökömmel. Mondom neki: "Te Robert, azt ugye tudod, hogy a tojás az tulajdonképpen vér meg ondó?"

"Persze, azért szeretjük." Laughing Wink
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 06. 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

perverzje lehet hogy rezsóra szokott rej... Laughing

No mindegy azt képzeltem a tojás tartja össze a tésztát, és minimum mézzel kéne helyettesítnyi
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 06. 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

Múltkor egyébként nem tudom hány év után ettem egy rántottát a főnökömmel. Mondom neki: "Te Robert, azt ugye tudod, hogy a tojás az tulajdonképpen vér meg ondó?"

"Persze, azért szeretjük." Laughing Wink

Jó!! LaughingLaughing
Persze a gondolatot továbbvíve: a paradicsom tehénxaros föld, víz, meg levegő. Laughing
vuvuzeller
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 07. 06. 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tessék egy kis torta

http://www.indavideo.hu/video/Bill_Gates_tortat_kap_
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 14. 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kókusztorta

Tészta:
7 tojásfehérje
30 dkg kristálycukor
8 dkg liszt
20 dkg kókuszreszelék

A tojásfehérjét a cukorral habosra keverjük, majd belekeverjük a lisztet és a kókuszreszeléket. 2 lapot sütünk belőle sütőlemezen vagy tepsiben (tűpróbáig). Vigyázzunk, hogy a tészta világos maradjon!

Krém:
7 tojássárgája
15 dkg cukor
2 evőkanál kakaó
1 dl erős feketekávé

A tojássárgát a cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a kakaót és a feketekávét és gyenge tűzön sűrűre főzzük. Hűlni hagyjuk.
20 dkg vajat 10 dkg porcukorral habosra keverünk és a kihűlt főzött krémmel összekeverjük.

A krémmel megkenjük az egyik lapot, majd ráhelyezzük a másikat. Gazdálkodhatunk a krémmel úgy is, hogy a tetejére is jusson belőle, csokimázzal is bevonhatjuk tortánkat.
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 15. 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 07. 15. 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arab kávétorta (különlegesen finom)

Tészta: 25 dkg cukrot 6 tojássárgájával és fél csomag vaníliás cukorral habosra kavarunk, majd 5 dkg reszelt csokoládét, 2 kávéskanál finomra őrölt szemeskávét, negyed csomag sütőport, 4 evőkanál lisztet, és legvégül a 6 tojásfehérjének kemény habját adjuk hozzá. Vajazott, lisztezett formában közepes tűznél sütjük. (én zsírpapírt teszek a tepsibe, a túlsült részeket pedig levágom) Amikor kihűlt, két lapra vágjuk.

Krém: 15 dkg porcukrot 3 tojássárgájával, 1 egész tojással, 1 csomag vaníliás cukorral és 2 dl tejjel állandó kavarás mellett sűrűre főzzük. Idő közben hozzáadunk 2 evőkanál erős feketekávét és 5 dkg főzőcsokoládét. Amikor kihűlt, a krémhez keverünk 20 dkg vajat. Ezzel a krémmel töltjük és vonjuk be a tortát. (én a tejforralóban szoktam készíteni, a sűrűség pedig olyan puding-szerű legyen)
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2012. 01. 13. 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk most ez az abszolút kedvenc:

" mindent bele" Kifli

Hozzávalók / 64 darabhoz /

1 kg finomliszt
1 evőkanál kristálycukor
1/2 evőkanál só
1 csomag élesztő
7 deci tej
4 deci étolaj

Elkészítése:

Kevés cukorral elkevert langyos tejben megfuttatjuk az élesztőt.
Az átszitált liszthez szórjuk a többi cukrot és a sót / a cukor és a só arányaival variálhatunk, attól függően, hogy édes vagy sós töltelékkel töltjük a tésztát /
Először az élesztős tejet, majd apránként az olajat / kb. 4 részletben / adjuk a liszthez - ne ijedjetek meg! Ennél a pontnál a tészta olyan lesz, mint egy alaposan túllisztezett rántás, de olyannak is kell lennie!
A maradék langyos tejet szintén több részletben dolgozzuk a tésztához, ahogy felveszi és kidagasztjuk.
8 bucira osztjuk szét lisztezett gyúrótáblán és 30 percig letakarva kelesztjük.
A bucikat egyesével kör alakúra nyújtjuk és 8 cikkre vágjuk, mint a pizzát szokás.
A tölteléket, ami lehet sajt, lekvár, szeletelt bacon-darabkák, dió, mák - bármi, amit az ember akar - a háromszög szélesebb felére tesszük és feltekerjük, hogy kis Croissant-formájú kifliket kapjunk.
Sütőpapírral bélelt vagy olajjal kikent tepsire rakjuk, de ne szorosan, mert sülés közben is kelnek, nagyobbak lesznek, felvert tojással bekenegetjük. 180 fokos sütőben kb. 20 perc alatt kész egy adag. Tepsi mérettől függően 2-3 tepsivel lehet sütni, amíg az egyik sül, érdemes másik tepsire készíteni a következőt.

A hozzávalók mennyiségét lehet felezni, akkor csak 4 bucira osztjuk a nyers tésztát és 32 darab kiflink lesz.

2 óra hossza alatt összedobható. Smile
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2012. 02. 01. 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

léccíí.. fordítást.. sad5
Spicy Chocolate Sandwich Cookies

Ingredients

1 1/2 cup(s) all-purpose flour, plus more for work surface
3/4 cup(s) unsweetened Dutch-process cocoa powder
1/4 teaspoon(s) coarse salt
1/4 teaspoon(s) finely ground pepper
1 tablespoon(s) good-quality instant espresso powder
1 teaspoon(s) good-quality instant espresso powder
1/2 teaspoon(s) ground cinnamon
3/4 cup(s) (1 1/2 sticks) unsalted butter, softened
1 cup(s) granulated sugar
1 large egg
1 tablespoon(s) milk
1 1/2 teaspoon(s) pure vanilla extract
Chocolate Whipped Cream

Directions

Whisk together flour, cocoa powder, salt, pepper, espresso powder, and cinnamon in a large bowl; set aside.
Put butter and granulated sugar in the bowl of an electric mixer fitted with the paddle attachment; mix on medium speed until pale and fluffy, about 3 minutes. Mix in egg, milk, and vanilla. Reduce speed to low. Add flour mixture; mix until just combined. Divide dough in half and wrap each piece with plastic wrap; refrigerate at least 1 hour and up to overnight.
Preheat oven to 350 degrees F. Roll out dough 1/4 inch thick on a lightly floured surface. Brush any excess flour off dough with a dry pastry brush. Cut dough using a 2 1/2-inch heart-shaped cookie cutter. Transfer heart shapes to baking sheets lined with parchment paper or a nonstick baking mat, spacing 1 inch apart.
Bake cookies until there is a slight resistance when you lightly touch the centers, about 10 minutes. Transfer cookies to wire racks to cool completely.
Fill a pastry bag fitted with a 1/2-inch plain tip with the chocolate whipped cream. Pipe cream onto half of the cookies; top with remaining cookies.
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2012. 02. 01. 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lefordítottam neked ennek a receptnek a szövegét, de ha nem haragszol, azért a tapasztalataimra is hagyatkoztam, úgyhogy nem kell egy angol nyelvvizsga bizottság tüzetességével nézni. Smile

Fűszeres csokis szendvics-süti

Hozzávalók:

21 dkg liszt + a gyúrótábla és a süti szórásához is kell majd
7 dkg keserű kakaópor / holland kakaópor /
1 mokkáskanál só / egy nagyobb csipet / - a recept 1/4 teáskanállal ír, de ésszerűen az ennyi...
1 mokkáskanál őrölt bors
1 evőkanál instant kávé vagyis Nescaffé / a recept duplán írja, de valószínűleg elírás /
1/2 teáskanál őrölt fahéj
7 dkg sótlan vaj / nálunk Ráma margarin /
24 dkg kristálycukor
1 nagyobb tojás
1 evőkanál tej
1,5 azaz másfél teáskanál vanília kivonat / ehelyett 2 csomag vaníliás cukrot ajánlok. Vanília aromát NE tegyél bele helyette, mert undorító lesz tőle /

Csokis tejszínhab / ezt vehetsz készen is, de készítheted is - veszel egy doboz habtejszínt - ehhez, mivel töltelék lesz a Hulala-t vagy a Habmester-t ajánlom és abba is két csomag Habfix-et, biztos, ami zicher - robotgéppel felvered, cukrot azt tegyél hozzá pluszban és a felvert habhoz szitáld hozzá a kakaóport és óvatosan keverd össze. /

Elkészítés:

A lisztet, a kakaóport, a borsot, a fahéjat és a instant kávét öntsd egy tálba.
A vajat a cukorral egy másik tálban keverd ki robotgéppel 3 percig - add a vajas keverékhez a tojást, a tejet és a vaníliát, majd a legkisebb fokozaton keverd tovább.
Kisebb adagokban szórd a lisztes keveréket a vajas keverékhez.
Amikor a tészta összeállt, oszd két egyenlő bucira és folpack-ba csomagolva tedd hűtőbe pihenni minimum 1 órára, de jobb egy egész éjszaka pihentetni.
Melegítsd elő a sütőt 180 fokra.
A tésztát lisztezett gyúrótáblán nyújtsd fél centi vastagságúra.
4,5 centi átmérőjű szív alakú sütemény-kiszúróval - a recept szerint, amúgy meg olyannal, amilyen van otthon Smile / szurkáld ki a süti alapját.
Sütőpapírral bélelt tepsiben kb. 2 centi távolságra rakd a sütiket és kb. 10 percig süsd őket.
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2012. 02. 01. 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi notworthy love5
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2012. 03. 19. 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szombaton sütöttem a családnak ezt a szülinapi-névnapi tortát Smile
Egyúttal kipróbáltam egy krémet, amit a menyasszonyi tortám egyik töltelékének gondoltam ki Smile

Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 03. 19. 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bera, gratulálok nagyon jól néz ki a torta,gondolom olyan finom is.
Nem igazán tudok tortát készíteni.
Volna egy kérdésem,hol lehet vagy egyáltalán lehet- e itt M.o.-on kapni tejkaramella ,sűrű krémet?
Láttam a tvpaprikában egy süteményt,nagyon egyszerű elkészíteni és ha tudnék venni el is készíteném.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Következő
20 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.