Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Különös szeretet
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 08:12    Hozzászólás témája: Különös szeretet Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindnyájan ismerünk olyan kapcsolatokat, amelyekeben a résztvevők marják, rúgják egymást. Akkor lepődünk meg, amikor kiderül, hogy tulajdonképpen nagyon szeretik egymást. Magunk is részesei vagyunk néha olyan viszonyoknak, ahol inkább bántást kapunk, mint gyengédséget, holott tudjuk, hogy a másik a maga furcsa módján szeret.
Az ugrott be, hogy talán nem lenne elég egy kezem azoknak az összeszámolásához, akik közülünk ilyen gondokkal küzdenek. Ki a szüleivel, ki a párjával, van, aki más gondját próbálja simítani. Nekem azt hiszem csak azért nem gond, mert meghaltak már azok az emberek, akik így szerettek.

A Dühöngőben egy téma kapcsán Estella nagyon érdekeset írt.

Estella írta:
Sajnos (vagy nem sajos?)az emberi lélek nem ilyen egyszerű. Nem kezdeném el, hogy ez honnan indul, mert hosszú, de röviden annyi, hogy mint azt mindenki tudja a gyerekkori élmények meghatározóak és valakinél a szeretet nyelve a bántás, mert ezt kapta és nincs mintája gyengéden szeretni. Nem mondom, hogy nem hibás, de valahol ő is "áldozat". Mert nem tanulta, nem tudja, nem kapta a szeretve és nem bántva szeretést. És beindul a játszma, mert ehhez mindig két ember kell, aki bánt és aki hagyja, hogy bántsák. Nem jó, nagyon nem, de sokan játszmáznak inkább, minthogy egyedül maradjanak és semmit ne kapjanak.

Julya egyik beírása a Dühöngőből:
julya írta:
Tudod itt az egyik menekülne mert nyomasztja ez az egész és látja érzi , hogy mindkettőjüknek rossz igy a másik meg azt mondja hogy inkább lenne özvegy mint elvált mert őt ne beszélje ki senki inkább sajnálják, hogy fiatalon maradt özvegy mint azt pusmogják, hogy elhagyták.

julya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazad van Hangyóca...nem lehet másként nevezni mint igy...különös szeretet.
Biztos hogy szeretik valahol valahogyan számunkra furcsán egymást...de ez ön és mást kinzó "szeretet" amit előbb vagy utóbb az egyik nem birja már.Mégis mintha valami mazohista bűvölet tartaná ott, marad.
Kérdeztem már hogy miért nem jön el miért tűri a bántást és a megalázást...mindig volt valami "magyarázkodó" válasz...A fiúk miatt, az anyagiak miatt, a ház miatt.Jelzem ez az ismerősöm féri...és ők általában hamarabb lépnek és bátrabban...nem nyilvánosan bántják egymást na nem a kivülállók nem tudnak semmit...ez nagyjából igy szokott lenni.Egyszerűen napok óta ezen agyalok meg kell emésztenem...azán ha megemésztettem túl lépek rajta mert tudom hogy neki kell megoldania...nem élhetem helyette az életét. Sad
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 16:28    Hozzászólás témája: Re: Különös szeretet Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Mindnyájan ismerünk olyan kapcsolatokat, amelyekeben a résztvevők marják, rúgják egymást. Akkor lepődünk meg, amikor kiderül, hogy tulajdonképpen nagyon szeretik egymást. Magunk is részesei vagyunk néha olyan viszonyoknak, ahol inkább bántást kapunk, mint gyengédséget, holott tudjuk, hogy a másik a maga furcsa módján szeret.
Az ugrott be, hogy talán nem lenne elég egy kezem azoknak az összeszámolásához, akik közülünk ilyen gondokkal küzdenek. Ki a szüleivel, ki a párjával, van, aki más gondját próbálja simítani. Nekem azt hiszem csak azért nem gond, mert meghaltak már azok az emberek, akik így szerettek.

A Dühöngőben egy téma kapcsán Estella nagyon érdekeset írt.

Estella írta:
Sajnos (vagy nem sajos?)az emberi lélek nem ilyen egyszerű. Nem kezdeném el, hogy ez honnan indul, mert hosszú, de röviden annyi, hogy mint azt mindenki tudja a gyerekkori élmények meghatározóak és valakinél a szeretet nyelve a bántás, mert ezt kapta és nincs mintája gyengéden szeretni. Nem mondom, hogy nem hibás, de valahol ő is "áldozat". Mert nem tanulta, nem tudja, nem kapta a szeretve és nem bántva szeretést. És beindul a játszma, mert ehhez mindig két ember kell, aki bánt és aki hagyja, hogy bántsák. Nem jó, nagyon nem, de sokan játszmáznak inkább, minthogy egyedül maradjanak és semmit ne kapjanak.

Julya egyik beírása a Dühöngőből:
julya írta:
Tudod itt az egyik menekülne mert nyomasztja ez az egész és látja érzi , hogy mindkettőjüknek rossz igy a másik meg azt mondja hogy inkább lenne özvegy mint elvált mert őt ne beszélje ki senki inkább sajnálják, hogy fiatalon maradt özvegy mint azt pusmogják, hogy elhagyták.

Ha már említettem a játszmákat, akkor ezt talán mindenki ismeri, mégis ideteszem emlékeztetőül.
Eric Berne: Emberi Játszmák

Minden megérint.
- Úgy látszik: sose nő be
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Melyik énem beszéljen?

Vegyünk egy példát. A férj így szól a feleségéhez:
– El kéne mosogatni, nincs egy darab tiszta tányér.
Vajon melyik énje szólalt meg? Sok függ persze a hangsúlytól, a testhelyzettől, a gesztusoktól, de te tegyük fel, hogy a férj indulat nélkül, mint puszta tényt közölte a fentieket. Nyilvánvaló, hogy a felnőtt énje szólt.
Mit válaszol erre a feleség?
Ha ő is „felnőtt”, azt mondja:
– Igen, már én is gondoltam rá. Ha te kiteregetsz, én elmosogatok.
Vagyis tényt közöl, megoldást keres.

Ha a gyermeki énje kerekedik felül, így válaszol:
– Miért pont én? Egész héten én mosogattam, már teljesen kiszáradt a kezem!
Vagyis megsértődik, felcsattan, sajnáltatja magát.
Ha a szülői énje van soron, így felel:
– Ha most szépen elmosogatsz, este lesz meglepi.
Vagyis nevel, utasít, jutalmaz.

A különböző én-állapotaink hatással vannak a másikra, vagyis a legtöbbször az egyik én-állapot a másik emberből egy konkrét én-állapotot csalogat elő.
Ha a felnőtt énünk közöl valamit, nagy valószínűséggel a másik félnek is a felnőtt énje válaszol majd.
Ha a szülő énünk szól, a másikból a gyerek jön elő.
Ha viszont a gyerek énünk nyilvánul meg, a másikból a felnőtt ént csalogatjuk elő.

Szeresd magad feltételek nélkül!

Ha konfliktust szeretnénk kezelni, törekednünk kell rá, hogy ne essünk a játszmák csapdájába. Például, ha a férjünk ránk förmed a szülői énjével, hogy:
– A fene egye meg, hogy soha nincs egy tiszta tányér ebben a büdös konyhában!
Vagyis leszid, bűntudatot kelt, haragszik, akkor ne a gyerek énünk válaszoljon:
– Ha még egyszer így rám kiabálsz, elmegyek, itt hagylak, többé nem látsz!
Vagyis ne zsaroljunk, fenyegessünk, hisztizzünk. Hanem vegyünk egy nagy levegőt, és engedjük a felnőtt énünket megnyilvánulni:
– Valóban összegyűltek a tányérok. Mindketten ráérünk éppen, mit gondolsz, melyikünk mosogasson? Egyikünk mosogat, másikunk főz, rendben?

Minden megérint.
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Lia
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, ez így van, de mit akar ez a topik?

"-És fityfiritty - mondta Vacskamati."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a topik nem akar semmit, csak van Laughing
esetleg ha valaki meg akarja osztani evvel kapcsolatban negatív vagy pozitív tapasztalatait, akkor segíthet, vagy csak egyszerű véleménycsere

Minden megérint.
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lia írta:

Jóvanna! Nem ez volt életem legjobb topikindítója, de azt hittem, nyilvánvaló, hogy beszélgetni szeretnék arról a szeretetről, ami kötődik, ragaszkodik és bánt, sebez is egyben. Arról, hogy léteznek olyan emberi kapcsolatok, amiket kívülről nézve kizárólag egymás kínzása tart össze.
Hogy létezhet olyan szeretet, ami ahelyett, hogy békét, menedéket nyújtana az embernek, állandó párviadalt jelent és folyamatos készenléti állapotot igényel.

Beszélgetni szeretnék arról, hogyan lehetne az így keletkező. kialakuló konfliktusokat csökkenteni, esetleg megszűntetni.

Esetleg el tudom képzelni, hogy valamelyikünk maga van olyan helyzetben, hogy nem találja meg a hangot valakivel, aki pedig fontos neki. Létezik olyan, hogy az ember az mondaná: Kedves és elborzadva hallja, hogy a száján az jött ki, hogy Te hülye.
Lia
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Lia írta:

Jóvanna! Nem ez volt életem legjobb topikindítója, de azt hittem, nyilvánvaló, hogy beszélgetni szeretnék arról a szeretetről, ami kötődik, ragaszkodik és bánt, sebez is egyben. Arról, hogy léteznek olyan emberi kapcsolatok, amiket kívülről nézve kizárólag egymás kínzása tart össze.
Hogy létezhet olyan szeretet, ami ahelyett, hogy békét, menedéket nyújtana az embernek, állandó párviadalt jelent és folyamatos készenléti állapotot igényel.

Very Happy ... meg én is fáradt vagyok
nem minden szeretet ilyen?

"-És fityfiritty - mondta Vacskamati."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lia írta:
hangya írta:
Lia írta:

Hát nem... Van olyan, ami menedék, ahol feltöltődhetsz... Jó esetben az anyai szeretet ilyen, de sajnos egyre ritkábban.
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lia írta:
hangya írta:
Lia írta:

Egy kapcsolatot sok minden összeköthet, valamikor birtoklás, ragaszkodás, uralkodási vágy a másikon, kétségbeesés, jobb nincs, de egyedül ne legyek érzés, anyagiak. Sok mindent bemesélhetnek maguknak az emberek, hogy jó, működik a kapcsolat, közben meg marják vagy unják egymást. Persze van, hogy szeretet is van, de az is lehet önző, kisajátító, bezáró vagy langyos, ilyenkor beindulhatnak a játszmák, meg bántások, mert érzik a kapcsolatban levők, hogy valami nem stimmel, de mivel nem vallják be maguknak, tehetetlenségükben a másikat bántják. Szeretettel sajnos nagyon tudnak emberek zsarolni. Ismerek olyan anyát, akinek a fia teljesen irányítja az érzelmei által, ott alázza ahol tudja, ott mar belé ahol tud, és a nő egy nagyon intelligens és magas érzelmi intelligenciával rendelkező, kedves asszony, mégis tehetetlen. Ha valaki még a férjét vagy a feleségét sem tudja otthagyni, hogyan tudná a fiát. Ráadásul új szerelem adódhat, de anya és gyerek csak egy van, egy lehet, evvel viszont visszaélni nagyon kegyetlen dolog.

Minden megérint.
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anyukámmal voltam hadilábon. Ő egy élelmes, életrevaló, szemfüles gyereket szeretett volna, az a gyanu is felmerült, hogy lány helyett esetleg jobban örült volna egy fiúnak. Ehelytt lette neki szegénynek egy nünükejellegű lánya, aki kényeske is volt, betegeske is volt, ügyetlenke is volt, szóval nem olyan, amilyet elképzelt magának. De az is lehet, hogy a fentiek már az ő el nem fogadásának voltak a következményei...
Fél életemet azzal tültüttem, hogy anyukámnak akartam megfelelni. Szerencsére rájöttem, hogy a fejem tetejére állva sem fog sikerólni, így ezzel felhagytam. Mióta magam vagyok a mércém, azóta sokkal jobb a viszonyom a világgal is.
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Anyukámmal voltam hadilábon. Ő egy élelmes, életrevaló, szemfüles gyereket szeretett volna, az a gyanu is felmerült, hogy lány helyett esetleg jobban örült volna egy fiúnak. Ehelytt lette neki szegénynek egy nünükejellegű lánya, aki kényeske is volt, betegeske is volt, ügyetlenke is volt, szóval nem olyan, amilyet elképzelt magának. De az is lehet, hogy a fentiek már az ő el nem fogadásának voltak a következményei...
Fél életemet azzal tültüttem, hogy anyukámnak akartam megfelelni. Szerencsére rájöttem, hogy a fejem tetejére állva sem fog sikerólni, így ezzel felhagytam. Mióta magam vagyok a mércém, azóta sokkal jobb a viszonyom a világgal is.

Igen, erről beszéltem. A szerelmemből elegem lehet, elmehetek, de új szülőket nem választhatok. És ilyenkor azért sokkal nehezebb létrehozni azt a belső egyensúlyt, ami ahhoz kell, hogy ne a körülményeinktől függjön a boldogságunk. Mert a megerősítéseket valahogy máshol kell megtalálnunk

Minden megérint.
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Áthoztam egy idevágót. Vígasz gondolatait a Kiírom magamból topikból.
Vigasz2 írta:

Milyen érdekes . Ebben a pillanatban a FELTÉTEL NÉLKÜLI SZERETETRŐL gondolkodom , sőt lenne róla mit írnom !
A feltétel nélküli szeretet számomra ott kezdődik , mikor úgy segítünk a másikon , hogy azt később nem rójuk fel neki !
Mikor úgy szeretjük , és fogadjuk el a másik félt , mint ahogyan valaha saját magunkat szerettük.
Mikor bajban vagyunk , betegek vagyunk , és ÖRÜLÜNK , HOGY EGY POHÁR VÍZÉRT KITUDUNK MENNI A KONYHÁBA , közben persze már képtelenek vagyunk úgy dolgozni , teljesíteni , kiszolgálni , mint azelőt , egyszerre minden , de minden felhánytorgatásra kerül .
Mert a bezzeg ÉN ................ felkiálltás !!!
Közben pedig saját testi - lelki kiszolgáltatottságától kínlódik az ember .
Az emberek többsége ( sajnos még családon belül is ) képtelen feltétel nélkül szeretni .
Most miután kezdek talpraállni , az összes gyógyszerköltségem , a "velem járó " kiadások a betegségem alatt , felszínre lettek hozva !
ÉS NEM EGY SZEGÉNY EMBERRŐL VAN SZÓ ! SŐT !!!! Shocked Sad
Szégyenlem magam . Szégyenlem mert még nem tudtam úgy felerősödni , hogy megmutassam elsősorban ÖNMAGAMNAK !!!!
Hogy mit ??? Azt , hogy TÜNETMENTESSÉ VÁLOK NÉGY ÉV UTÁN , és képes vagyok eltartani önnön magamat .
Miközben SZERETNÉM VILÁGGÁ KÜRTÖLNI , hogy MENNYIRE ÖRÜLÖK AMIÉRT VÉGRE az EREDMÉNYEIM ......................... és már nem merem leírni sem . Hiszen mi lesz ha megint ???
És akkor a nagy szeretet mutogatás újra álarcot ölt . MERT ELKEZDENEK FÉLNI .
Ennyi !

Vigasz - Vigasz2 - Mónika

Ui : Milyen röhejes ez a hármas aláírásom is . Na mindegy . Rolling Eyes

Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Áthoztam egy idevágót. Vígasz gondolatait a Kiírom magamból topikból.
Vigasz2 írta:

Milyen érdekes . Ebben a pillanatban a FELTÉTEL NÉLKÜLI SZERETETRŐL gondolkodom , sőt lenne róla mit írnom !
A feltétel nélküli szeretet számomra ott kezdődik , mikor úgy segítünk a másikon , hogy azt később nem rójuk fel neki !
Mikor úgy szeretjük , és fogadjuk el a másik félt , mint ahogyan valaha saját magunkat szerettük.
Mikor bajban vagyunk , betegek vagyunk , és ÖRÜLÜNK , HOGY EGY POHÁR VÍZÉRT KITUDUNK MENNI A KONYHÁBA , közben persze már képtelenek vagyunk úgy dolgozni , teljesíteni , kiszolgálni , mint azelőt , egyszerre minden , de minden felhánytorgatásra kerül .
Mert a bezzeg ÉN ................ felkiálltás !!!
Közben pedig saját testi - lelki kiszolgáltatottságától kínlódik az ember .
Az emberek többsége ( sajnos még családon belül is ) képtelen feltétel nélkül szeretni .
Most miután kezdek talpraállni , az összes gyógyszerköltségem , a "velem járó " kiadások a betegségem alatt , felszínre lettek hozva !
ÉS NEM EGY SZEGÉNY EMBERRŐL VAN SZÓ ! SŐT !!!! Shocked Sad
Szégyenlem magam . Szégyenlem mert még nem tudtam úgy felerősödni , hogy megmutassam elsősorban ÖNMAGAMNAK !!!!
Hogy mit ??? Azt , hogy TÜNETMENTESSÉ VÁLOK NÉGY ÉV UTÁN , és képes vagyok eltartani önnön magamat .
Miközben SZERETNÉM VILÁGGÁ KÜRTÖLNI , hogy MENNYIRE ÖRÜLÖK AMIÉRT VÉGRE az EREDMÉNYEIM ......................... és már nem merem leírni sem . Hiszen mi lesz ha megint ???
És akkor a nagy szeretet mutogatás újra álarcot ölt . MERT ELKEZDENEK FÉLNI .
Ennyi !

Vigasz - Vigasz2 - Mónika

Ui : Milyen röhejes ez a hármas aláírásom is . Na mindegy . Rolling Eyes

Talán nem vigasztal, meg hülyén hangzik, de az veszít, aki nem tud szeretni és nem akit épp nem úgy szeretnek, ahogy megérdemelné, vágyná. És igen a feltétel nélküli szeretet az, amikor azért teszem a másikért ezt vagy azt, mert jó adni neki, mert jó nekem az, hogy örül és nem azért hogy aztán evvel fényezzem magam, vállon veregethessem magam, naigen, megint tettem valakiért.

Minden megérint.
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 12. 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet, hogy aki fényezi magát azzal, amit a másikért tesz, az önmaga előtt szeretné igazolni magát? Talán érzi, hogy amire a másiknak nagyon szüksége lenne, azt nem tudja megadni. De ad olyan dolgokat, amik nem kerülnek különösebb erőfeszítésébe és a világ szemében értékesek.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.