Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Örökbefogadás...
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
uher
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 11. 30. 18:18    Hozzászólás témája: Örökbefogadás... Hozzászólás az előzmény idézésével

Talán a tavasszal kapcsolódtam be az egyik kereskedelmi rádió müsorába, az örökbefogadásról volt szó.
Nagyon sok jó hozzászólás és sms hangzott el, pro és kontra, a "hivalatal" eljárásairól, az örökbe fogadók megprobáltatásairól, az egyik müsorvezető humorosan, de nagyon találóan igy foglalta össze a dolgot:

kiválasztassz egy csecsemőt, és mire leérettségizik, már meg is kapod....

mire a másik müsorvezető igy - és ez nagyon elgondolkodtató volt -:

ha örökbe akarsz fogadni egy gyereket, nem is gondolod milyen feltételeknek kell, hogy megfelelj, de ha tudsz "magadnak" gyereket csinálni, a kutya nem törödik vele, hogy milyen ember vagy....
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem egy volt osztálytársnőm fogadott örökbe gyereket, úgy, hogy egyedülálló.
Elszaladt az idő fölötte, párt nem talált magának, de babát szeretett volna. És nem is olyan hosszú idő után (kb. másfél év) kapott egy féléves kislányt. Az öröme és a többi családtagé leírhatatlan.....
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem tudom hogyan választja ki a hivatal az örökbefogadó szülőket.Laikusként elhittem,hogy környezettanulmány,vizsgálódás,rátermettség alapján döntenek a gyerek érdekeit szem előtt tartva.Eddig mindig korosabb nevelőanyukákkal találkoztam az iskolában.
Tavaly került hozzánk egy kisfiú 5.osztályba év közben.Anyukája fontosnak tartotta,hogy minden tanárral személyesen megismerkedjen.
Hatalmasat csalódtam,amikor bemutatkozott.21 évesen nevelőszülője a 19 éves férjével egy 12 éves fiúnak,aki eddig már elfogyasztott 4 családot.Az elmúlt 3 évben 2 faluból költöztek el a gyerek viselt dolgai miatt.Jelenleg ez a 4.iskola,amibe belekóstolt a fiúcska.Ebben a tanévben már nem jött be egyszer sem érdeklődni,mert nem tudja kezelni a problémákat.Az osztályfőnöknek be is vallotta,hogy nagyon megbánták az örökbefogadást.
Nyilvánvaló számomra,hogy ők alkalmatlanok nevelőszülőknek,elsősorban a kicsi korkülönbség miatt.Mások rengeteg évet várnak egy gyerekre,millió beadványt szerkesztenek és az évek csak telnek.

Hozzám nagyon vonzódik a fiúcska,nincs vele semmi bajom és minden olyan kolléganőmet szeret ,aki már inkább 40-en túl van,mint innen.A pályakezdő kollégáknál kezelhetetlen,olyan őrült dolgokat művel,hogy nem lehet ráismerni.

Ezt már régóta szerettem volna elmesélni,csak nem tudtam,hogy hol írjam le.

sunny fx
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 23:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon érdekes a történet, amit leírtál Főnixke! Tudhatni bővebbet is a gyerekről? Hogyan, hány évesen került az állam gondozásába, mikor, milyen nevelőszülőkhöz került? Lehet-e tudni valamit a genetikai szülőkről? Mi motiválta vajon ezt az igen fiatal párt, hogy örökbe fogadják a kisfiút?
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 05. 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én is ismerek egy testvérpárt őket is örökbe fogadták de ők nem vérszerinti testvérek. bár én nagyon keveset tudok az örökbefogadásról, de azért szívesen meghallgatok másokat is e témában. A szülőknek valamilyen oknál fogva nem lehetet gyerkük és ezért fogadták örökbe őket. Nem szeretném megemliteni, hogy kikről is van szó mert nem hinném, hogy szeretnék, hogy róluk beszéljek, de ők nagyon rendes szülőkhoz kerültek. A Család befogadta őket és szeretik nagyon. Csak az egyik tatákjuk nem igazán fogadta el őket. Az egyokük elmondása szerint nem is igazán szereti őket csak a vérszerinti unokájukat. Pedig ők sokkal többet foglalkoznak vele, mert vak szegényke és amikor náluk van a tata akkor sokat segítenek neki, de ha nem akkor is meglátogatják őt amikor ráérnek. Mig a vérszerinti unokái nem igazán. Na de mindegy.

Szeretettel üdvözöllek titeket: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 05. 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örökbefogadás - érdekes téma...
Persze nálunk, Magyarországon ez sem működik normálisan... Evil or Very Mad
Miért is nem?
A csecsemőket nem adják ki senkinek, örökbefogadni kb. 5 éves kor feletti gyermekeket lehet, addigra már kiadják őket, iskoláztassa más Exclamation
Sok az intézet, ami munkahely, ha nincs gyerek nincs munka - a gyerekek maradnak - maradnak a nevelők, a személyzet.... - a lista pedig már rég kilométeresre duzzadt...
Van intézetis ismerősöm 5 évig osztálytársam volt, kellett neki kb. 10-12 év mire utolérte a családban nevelkedett gyerekek intelligenciaszintjét...
Nagyon szívós, erős kiscsaj, dolgozni nagyon tud - ahhoz hozzászoktatták, 11 évesen úgy vágta a fát, mint egy felnőtt Exclamation
Az intézetben nem nevelik életre a gyerekeket, csak tárolják őket és kihasználják őket... Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 12. 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem ez a téma darázsfészek ... lehet, hogy jobb ha nem is szólok bele ..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 14. 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

Én szeretem, ha beleszólsz, néne! Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 14. 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Mállottviksz néne írta:

Igen, én is kiváncsi lennék... Wink
tasman_devil
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 16. 02:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
dorotthy írta:
Mállottviksz néne írta:

valakinek rajtam kívül feltűnik, hogy a topic címe ÖRÖBEFOGADÁS??????

és nem örö>K<befogadás???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM MSN Messenger
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 16. 08:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tasman_devil írta:
alexa írta:
dorotthy írta:
Mállottviksz néne írta:

valakinek rajtam kívül feltűnik, hogy a topic címe ÖRÖBEFOGADÁS??????

és nem örö>K<befogadás???

Mostmár örökbefogadás...
Igen, az ember sokszor azt látja, amit látni akar, nem azt, ami ott van... Köszi a figyelemfelhívást!
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 16. 08:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Örökbefogadás - érdekes téma...
Persze nálunk, Magyarországon ez sem működik normálisan... Evil or Very Mad
Miért is nem?
A csecsemőket nem adják ki senkinek, örökbefogadni kb. 5 éves kor feletti gyermekeket lehet, addigra már kiadják őket, iskoláztassa más Exclamation
Sok az intézet, ami munkahely, ha nincs gyerek nincs munka - a gyerekek maradnak - maradnak a nevelők, a személyzet.... - a lista pedig már rég kilométeresre duzzadt...
Van intézetis ismerősöm 5 évig osztálytársam volt, kellett neki kb. 10-12 év mire utolérte a családban nevelkedett gyerekek intelligenciaszintjét...
Nagyon szívós, erős kiscsaj, dolgozni nagyon tud - ahhoz hozzászoktatták, 11 évesen úgy vágta a fát, mint egy felnőtt Exclamation
Az intézetben nem nevelik életre a gyerekeket, csak tárolják őket és kihasználják őket... Evil or Very Mad
Vitatkoznék...lehet csecsemőt is örökbefogadni, ha a szülő(k) lemond(anak), és pl. nyilt örökbefogadással rámutat arra az illetőre akinek örökbeadja. Így meglehet a dolgokat gyorsítani. (Persze megvan mindennek a papírformája...a gyereket örökbefogadhatóvá kell nyilvánítani, az örökbefogadni kívánó jövőbeli szülőknek is elkell végezni egy tanfolyamot asszem)
Az sem igaz, hogy csak öt éves kor felett lehet örökbefogadni, ...az, hogy egy gyereket nem fogadnak örökben sajnos sokkal szomorúbb dolgoktól függnek: Pl. az örökbefogadni szándékozó házaspároknak vannak úgymond igényei, a "jövendőbeli gyermekükkel kapcsolatban" pl. lehetőleg ne legyen kisebbségi, ne legyenek egyéb betegségei, és ha lehet legyen szőkehajú kékszemű kisgyermek.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Az intézeteknek nem az az elsődleges érdekük, hogy a gyereket benntartsák csak azért, hogy legyen vele munka. Egyszerűen..tetszik, nem tetszik...nem minden gyerek kell..az örökbefogadónak, -ha már válogathat-

Az lenne jó, ha minden gyermek családban nőne fel...csak -mint mondtam- az örökbefogadni kívánó szülők is válogatnak. Exclamation
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 16. 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Én nem tudom hogyan választja ki a hivatal az örökbefogadó szülőket.Laikusként elhittem,hogy környezettanulmány,vizsgálódás,rátermettség alapján döntenek a gyerek érdekeit szem előtt tartva.Eddig mindig korosabb nevelőanyukákkal találkoztam az iskolában.
Tavaly került hozzánk egy kisfiú 5.osztályba év közben.Anyukája fontosnak tartotta,hogy minden tanárral személyesen megismerkedjen.
Hatalmasat csalódtam,amikor bemutatkozott.21 évesen nevelőszülője a 19 éves férjével egy 12 éves fiúnak,aki eddig már elfogyasztott 4 családot.Az elmúlt 3 évben 2 faluból költöztek el a gyerek viselt dolgai miatt.Jelenleg ez a 4.iskola,amibe belekóstolt a fiúcska.Ebben a tanévben már nem jött be egyszer sem érdeklődni,mert nem tudja kezelni a problémákat.Az osztályfőnöknek be is vallotta,hogy nagyon megbánták az örökbefogadást.
Nyilvánvaló számomra,hogy ők alkalmatlanok nevelőszülőknek,elsősorban a kicsi korkülönbség miatt.Mások rengeteg évet várnak egy gyerekre,millió beadványt szerkesztenek és az évek csak telnek.

Hozzám nagyon vonzódik a fiúcska,nincs vele semmi bajom és minden olyan kolléganőmet szeret ,aki már inkább 40-en túl van,mint innen.A pályakezdő kollégáknál kezelhetetlen,olyan őrült dolgokat művel,hogy nem lehet ráismerni.

Ezt már régóta szerettem volna elmesélni,csak nem tudtam,hogy hol írjam le.

sunny fx
A nevelőszülők egyéb anyagi juttatások fejében, családukban nevelik fel azokat a gyermekeket akit a rendszer oda helyez ki. Általában csak -rendkívüli esetben- mondhatja azt a nevelőszülő, hogy nem vállalja annak a gyermeknek a nevelését, -de különösebben nem válogathat- kit helyeznek ki hozzá. A nevelőszülő..később örökbe is fogadhatja azt a gyermeket ha akarja (ha örökbefogadhatóvá nyilvánították -aminek az a feltétele, hogy a vérszerinti szülei tartósan nem látogatják a gyermeküket így átmenetiből- tartós neveltté nyilvánítják a gyermeket-, vagy a bíróság (ilyen-olyan okok miatt) megszüntette a szülői felügyeleti jogukat a vérszerinti szülőknek..-esetlegesen- lemondtak róla) akit addig nevelt de azon túl, már nem kapja meg érte azokat az anyagi juttatásokat, amit azelőtt...
Nyilvánvaló nevelőszülő -mindamellett- hogy természetesen szereti a gyerekeket, -az anyagi része miatt...válassza ezt a "szakmát". Nyilván nevelőszülő sem lehet akárki...annak is megvannak a feltételei.

Az örökbefogadni kívánó házaspároknak alkalmasságit kell tenniük, stb. hogy örökbefogadhassanak egy gyermeket. Ők nem kapnak semmilyen juttatást azért, mert örökbefogadnak..továbbá csakis renkdívüli esetben mondhatják fel később az örökbefogadást.

Mindkét esetben sajnos benne van a pakliban..hogy nem bírnak a gyerekkel...nyilván ez függ a n.szülőtől, de függ a gyermektől is. Ugyanis...-nyilván- a gyermeket is lakva ismeri meg az ember...és vannak olyan problémák, amik csak már együtt élve kerülnek a felszínre...(azért azt is figyelembe kell venni, hogy milyenek voltak egyáltalán a vérszerinti szülei.. mert azért a "vér nem válik vízzé" senkinél) Nem beszélve arról, mennyi sérülést, törést -hordoz magában- eleve az a gyermek...
Szerintem..
Szóval azért nehéz téma..tényleg. Rolling Eyes
Fel lehet sorolni alkalmatlan nevelőszülőket is, de fel lehet sorolni olyan gyermekeket is akik szerintem...teljesen mindegy milyen családban vannak...-sem lehet vele bírni. Rolling Eyes
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 17. 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aktivista vagyok egy alapítványnál. Évek óta. Az alapítvány célja, hogy lehetőleg bizonyos germekek ne is kerüljenek be ebbe az ördögi körbe, amit az állami lét jelent.
Az alapítvány azokat a fiatal anyákat karolja fel, akik első gyermekükkel várandósok, és az utcára kerülnének a kórházból. Tőlük elvennék a gyermeket.
Gondold át; fiatal nő, elhagyta a szerelme (gyermeke apja, na már ha tudja ki volt) és senki a világon nem kiváncsi rá, lenézik, stb ... és végre születik valaki, akivel csak ketten vannak egymásnak, akit szeretni lehet és viszontszereti.. és akkor elveszik tőle még ezt is.

Az ilyen lányok idegileg kikészülnek, szinte bizonyos, hogy
1; öngyilkosok lesznek, megőrülnek;
2; vagy az utcán kötnek ki és prostituálódnak.
Akikről beszélek gyakran 20 év alattiak. (Maguk is gyermekek) És ha nincs segítség, sokuk nem is éri meg a 30-at (!!!)

Segítséggel valamilyen munkát, valamilyen lakás-megoldást, és később valamilyen befogadó családot lehet találni ezeknek a lányoknak, és ami a csodás, hogy néhány hónap után jól gondozva csodákat lehet tenni velük. Okosak, szépek, jól gondozottak, és egyszerűen más önbecsülésűek lesznek.

Az az alapítvány aki az esetükben az örökbeadásról - mint másik lehetséges alternatíváról - győzi meg ezeket a fiatal anyákat, ezt a részt egyáltalán nem veszi figylembe. Ment egy életet, és veszt egyet.

Mi mindkettőt megmentjük - többnyire.
Szerintem az örökbeadás ténye nagyon nagyon sok esetben jó szociális hálóval megelőzhető lenne.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 19. 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmmm... Néne, elgondolkoztató, amit mondasz. Bizonyára mindkét tábornak vannak érvei...

Azt hiszem, Woody Allen mondta hajdan, hogy egy időre mindenkinek le kellene állni a szaporodással - annyi "gazdátlan" gyerek van a Földön, hogy először nekik kellene családot találni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.